Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Garmin Edge Kullanıcıları Kulübü

Edge 530/830/1030'lara yazılım güncellemesi gelmiş. Bilginize.

Scudo
Beyler Garmin 130 Almanya'dan 159 Euro ya aldırmak mantıklı mıdır? Gereksiz midir?

Bana mantıksız geldi. Yaklaşık 1000 TL. İGS10 kullanıyordunuz yakın zamanda İGS620 çıkacak ona bir bakın derim. Telefon desteği, wifi ile rota atma özellikleri gelecek.

• Beğen
Tepkiler: Fırat İler
820 kullaniyorum bende. 820 ideal bir cihaz. Tek sorun saydigim kismi dokunmatik cihaz olmasina ragmen basmatik gibi dokunulmasi. Yeni modellerde dokunmatik daha hassas.

ekran hassasiyetini artırmayı denediniz mi? ben orta seviyede kullanıyorum ve gayet yeterli :)

1000 dahil (yeni serileri saymiyorum) hepsi dokunmatik ve basmatik arasi birsey.

Garmin edge 820 kullanım klavuzu nerde bulabilirim. Youtube falan da yok. Yardımcı olabilecek varmı. Teşekkürler

Garmin edge 820 kullanım klavuzu nerde bulabilirim. Youtube falan da yok. Yardımcı olabilecek varmı. Teşekkürler

Türkçe dil seçeneği yok kullanım kılavuzunda biliyorsunuz di mi?

@adilmusazafer Google dan açınca çeviri yapıyor Türkçe ye. Tam olarak yapamasa da anlaşılır seviyeye geliyor.

• Beğen
Tepkiler: abzegh
Kullanan arkadaş var ise biraz anlatabilir mi. Teker çevresi falan girmek gerekiyormu. Hız sensörünü bağlamak yeterli mi. Haritalar nasıl görüntülenir. Rota nasıl belirlenir. Nabız bandı nasıl eşitlenir ve nasıl takip edilir. falan genel bahseden olabilir mi. Vermiş olduğunuz bilgiler içinde teşekkürler

@abzegh tum sensorleri otomatik goruyor. Jant capi falan ayar girmenize de gerek yok. Level atladiniz bu cihazla :)

Kullanan arkadaş var ise biraz anlatabilir mi. Teker çevresi falan girmek gerekiyormu. Hız sensörünü bağlamak yeterli mi. Haritalar nasıl görüntülenir. Rota nasıl belirlenir. Nabız bandı nasıl eşitlenir ve nasıl takip edilir. falan genel bahseden olabilir mi. Vermiş olduğunuz bilgiler içinde teşekkürler
Hız, kadans sensörü ve nabız bantını taktığınızda kendi otomatik algılar.
Hız sensörünü pdf formatında gösterildiği gibi jant göbeğine takın, jant 2 tur döndükten sonra oto algılar.
Kadans sensörünüz varsa oda aynı şekilde görselde olduğu gibi iç kısıma gelecek şekilde takın pedalı birkaç tur çevirin.
Harita için Garmin exp. bilgisayar üzerinden kurduktan sonra güncelleyin. Ara ara güncelleme yapmakta fayda var. Rota konusuna gelecek olursak Strava üzerinden rota oluşturup adını hatırlayamadığım bir app üzerinden cihaza göndermeniz gerekir. Bunun haricinde cihazda bir kaç farklı profil oluşturup kullanabilirsiniz. Menü de eklemeler yapabilirsiniz, nelerin olup olmamasına siz karar verebilirsiniz dilerseniz kullandığım örnek görseli paylasabilirim.
İlave olarak Grup Track modu'nu arkadaşlarınızla kullanabilirsiniz.
Bluetooth açık olmalı ve telefonunuz ile bağlantı halinde bulunmalı. Grup sürüşünde biriniz geride kaldığında cihazdan yerini takip edebilirsiniz acil haberlesme özelliği sayesinde mesajlaşabilir ve iletişim kurabilirsiniz. (Bu takip özelliği biraz fazla şarj tüketebilir)
Aynı zamanda bluetooth bağlantısı açık halde kullanırsanız telefona gelen mesaj, çağrı gibi durumları ekranda sesli ve görsel olarak bildirir.
Ekranı siyah kullanıyorum, gece modunda beyaz ve siyah olarak 2 tercihiniz var.
Aklıma gelenler bunlar :) sorunuz olursa yazın cevaplarım.

Son düzenleme:
Hız, kadans sensörü ve nabız bantını taktığınızda kendi otomatik algılar.
Hız sensörünü pdf formatında gösterildiği gibi jant göbeğine takın, jant 2 tur döndükten sonra oto algılar.
Kadans sensörünüz varsa oda aynı şekilde görselde olduğu gibi iç kısıma gelecek şekilde takın pedalı birkaç tur çevirin.
Harita için Garmin exp. bilgisayar üzerinden kurduktan sonra güncelleyin. Ara ara güncelleme yapmakta fayda var. Rota konusuna gelecek olursak Strava üzerinden rota oluşturup adını hatırlayamadığım bir app üzerinden cihaza göndermeniz gerekir. Bunun haricinde cihazda bir kaç farklı profil oluşturup kullanabilirsiniz. Menü de eklemeler yapabilirsiniz, nelerin olup olmamasına siz karar verebilirsiniz dilerseniz kullandığım örnek görseli paylasabilirim.
İlave olarak Grup Track modu'nu arkadaşlarınızla kullanabilirsiniz.
Bluetooth açık olmalı ve telefonunuz ile bağlantı halinde bulunmalı. Grup sürüşünde biriniz geride kaldığında cihazdan yerini takip edebilirsiniz acil haberlesme özelliği sayesinde mesajlaşabilir ve iletişim kurabilirsiniz. (Bu takip özelliği biraz fazla şarj tüketebilir)
Aynı zamanda bluetooth bağlantısı açık halde kullanırsanız telefona gelen mesaj, çağrı gibi durumları ekranda sesli ve görsel olarak bildirir.
Ekranı siyah kullanıyorum, gece modunda beyaz ve siyah olarak 2 tercihiniz var.
Aklıma gelenler bunlar :) sorunuz olursa yazın cevaplarım.

Merhaba,

Edge 1000 explore'da hız sensörü kullanıyorum ama teker ebadı girdiğimi hatırlıyorum ki zaten bu ölçü doğru girilmezse yanlış bir hız ölçümü (ebat farklılığına göre minör ya da major farklar) ortaya çıkabilir. Garmin tünellerde GPS sinyallerini yakalayamadığı için hız sensörü bu tür yerlerde gerekli. Diğer yandan hız sensörü GPS'e göre hız ölçümünden daha çabuk cevap veriyor.

Rota oluşturma ve aktarımı için browser'dan Garmin Connecte girmek gerekiyor. Hazırlanmış rota telefondaki Garmin Connect uygulaması ile de Garmin cihaza aktarılabilir. Yeni versiyon, harita, dil paketi ya da yaz saati uygulama zamanlarının güncellenmesi vb. için desktop'a Garmin Express yüklenmesi gerekiyor.

Yukarıda yazdığıma şöyle bir ek yapmalıyım :

(link)

Garmin, hız sensörü tekerlek ölçüsünün otomatik olarak algılar ama gerekirse elle de girebilirsiniz diyor. Sayfada ebadına göre tekerlek çevresi tablosu var.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Cycoholic
Merhaba, garmin edge 820 bundle almayi dusunuyorum. Fiyati vergi iadesi 'le 210 Euro gibi bir civara geliyor. sensorleri cikarinca edge 100 Euro gibi bir fiyata geliyor. Sizce edge 820 almak ne kadar mantikli?
guncel edge cihazlar (830-1030 gibi) ile kiyaslandiginda buyuk bir fark var mi? hiz ve pil omru olarak?
(link)

@umitisler ekranı iyi deği diyorlar review okudum birkaç yerde dokunmatikmiş ama çok iyi değilmiş ekran performansı bisiklet üstünde dokunmatik problemi yaşamak çok hoş olmasa gerek ben vazgeçtim wahoo alacam black friday bekliyom ama indirime girmeyecek galiba

@umitisler o site turkiyeye garmin gondermez. Yazilim farki ve pil farki var. Ama 820 de is gorur fazlasiyla

Merhaba, garmin edge 820 bundle almayi dusunuyorum. Fiyati vergi iadesi 'le 210 Euro gibi bir civara geliyor. sensorleri cikarinca edge 100 Euro gibi bir fiyata geliyor. Sizce edge 820 almak ne kadar mantikli?
guncel edge cihazlar (830-1030 gibi) ile kiyaslandiginda buyuk bir fark var mi? hiz ve pil omru olarak?
(link)
Uygun fiyatlı bulursanız 820 almak bence mantıklı, nitekim ben de öyle yaptım; 2 ay kadar önce edge 820 aldım (önceden 6 sene önce aldığım edge 500'ü kullanıyordum).
830'da (ve 530'da) 820'de olmayan epey özellik mevcut. Bunların en önemlileri: 830 bluetooth sensörler ile de eşleşebiliyor, ekranı daha büyük, pil ömrü daha uzun ve işlemcisi daha hızlı. Özellikle rota oluşturmak için kullanacaksanız (yani adres girip beni şuraya götür diyecekseniz) işlemcinin hızlı olması avantaj. Bu özelliği kullanmayacaksanız 820'nin hızı ile sorun yaşamazsınız, ama bunu kullanmayacaksanız da 520 yerine 820 almanın pek anlamı yok.

• Beğen
Tepkiler: a.valverde
Geri