Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Gravel bisiklet sayfası

(link) burda 52 kadro güzel fiyata var bence tek dezavantajı ön 34× 32arka oran olması ,eğer çok yokuşlu bir yerde değilseniz sıkıntı olmaz ama benim gibi yüzde 10 eğimlere tırmanış yapmak gerekiyorsa biraz zorlar sanırım(kondisyonu olanı belki hiç rahatsız etmez) aslında kadro kulağı uzatıcı ile arka ruble 42 li olanla değişirse harika olur bu fiyata g0 dan iyi bir bisiklet oldugu kesin,yakından görüp incelemekte güzel olur....
Carraro gravel g2 nin jant özelliklerini bilen varsa yazarsa sevinirim ulen çift kat aliminyum yazıp geçiyorlar insan detay yazar ,en fazla kaçlık lastik takılır ?ağırlık? ,kaç kg yük çekiyor?,geometrik ölçüler hiç bişe yok, firmalarada bisiklet kültürümü lazım ne lazım anlamış değilim...bisiklete jant set baksak neye göre nasıl bakacağız hiç bilgim yok...
Kadro agırlığını geçtim bisiklet ağırlığını bile yazmaya tembeller sanki uzay bilimi...bisikleti alırken bari full teknik kılavuzunu felan verselerde öğrensek bu bilgilerin hepsi onlarda var ve insanlar bin tane mail atmalarına rağmen hala düzelen bir şey yok çok garip....

• Beğen
Tepkiler: mehmetors
Scudo
(link) burda 52 kadro güzel fiyata var bence tek dezavantajı ön 34× 32arka oran olması ,eğer çok yokuşlu bir yerde değilseniz sıkıntı olmaz ama benim gibi yüzde 10 eğimlere tırmanış yapmak gerekiyorsa biraz zorlar sanırım(kondisyonu olanı belki hiç rahatsız etmez) aslında kadro kulağı uzatıcı ile arka ruble 42 li olanla değişirse harika olur bu fiyata g0 dan iyi bir bisiklet oldugu kesin,yakından görüp incelemekte güzel olur....
Carraro gravel g2 nin jant özelliklerini bilen varsa yazarsa sevinirim ulen çift kat aliminyum yazıp geçiyorlar insan detay yazar ,en fazla kaçlık lastik takılır ?ağırlık? ,kaç kg yük çekiyor?,geometrik ölçüler hiç bişe yok, firmalarada bisiklet kültürümü lazım ne lazım anlamış değilim...bisiklete jant set baksak neye göre nasıl bakacağız hiç bilgim yok...
Kadro agırlığını geçtim bisiklet ağırlığını bile yazmaya tembeller sanki uzay bilimi...bisikleti alırken bari full teknik kılavuzunu felan verselerde öğrensek bu bilgilerin hepsi onlarda var ve insanlar bin tane mail atmalarına rağmen hala düzelen bir şey yok çok garip....
Bende g2 alıp jantları değiştireceğim ama hiç bir bilgi yok dediğiniz gibi, bilen biri detay verirse gerçekten güzel olur.

@Hititenduro
Ben de internet üzerinden bu bisikleti bulmuştum fakat ankarada hiçbir mağazada bulamadığım için deneme fırsatım olmadı. Kaygım ise 52 cm kadro boyunun 1.80 boyuma uyumlu olup olmayacağı. Sizin fikriniz nedir? Forumdan okuduğumdan anladığım kadarıyla bisanın kadro boyları diğer markaların daha büyük kadro boylarına denk.

@Hititenduro
Ben de internet üzerinden bu bisikleti bulmuştum fakat ankarada hiçbir mağazada bulamadığım için deneme fırsatım olmadı. Kaygım ise 52 cm kadro boyunun 1.80 boyuma uyumlu olup olmayacağı. Sizin fikriniz nedir? Forumdan okuduğumdan anladığım kadarıyla bisanın kadro boyları diğer markaların daha büyük kadro boylarına denk.
Bisandan bisiklet geometrik şema isteyip karşılaştırma yapabilirsiniz.ben 172 boy 76cm bacak uzunluğu 52 kadro kullanıyorum.Her markada kadro boylarının ölçüleri farklı yabancılarda da böyle.

• Beğen
@Hititenduro

Bisan Alltrail GRX modelini kullanıyorum. 1.78cm boy ve 83cm bacak iç uzunluğu ile 52cm kadro boyu bana uygun. Özellikle bozuk zeminde sürüş yaparken daha küçük kadro boyu manevra kabiliyetini artırıyor. Ancak daha önceden 56cm bir yol bisikleti kullanıcısı olduğum için 54cm kadro ile de rahat edebilirdim sanırım.
Eğer vücut esnekliğiniz yeterliyse ve bacak içi boyunuz 85cm civarındaysa 54cm tercih edebilirsiniz.

........................ 1.78cm boy ve 83cm bacak iç uzunluğu ile 52cm kadro boyu bana uygun...............

1,78 @Sadettin Z. ikinizde 52 cm kadro kullanıyorsunuz. bisan çok garip demekki :D
1,72 @Hititenduro

Gariplik aslında insan anatomisinde. :)

@Sadettin Z. ile aynı boya sahibiz. (1,78 cm) Onun bacak iç uzunluğu 83 cm benim bacak iç uzunluğum 75 cm. :)

Benim bacaklarım kısa, üstüm uzun, @Sadettin Z. nin bacakları uzun, üstü kısa.

Buna Bisan ne yapsın :) :)

Son düzenleme:
Ben carraro kullanıyorum Bisanın ölçüleri bilmiyorum fark olabilir bakmak lazım...g2 ara boru yerden yükseklik 76cm

Ben carraro kullanıyorum Bisanın ölçüleri bilmiyorum fark olabilir bakmak lazım...g2 ara boru yerden yükseklik 76cm
Tam sıfır mi değiyor o zaman sizde. Bende 50 kadroda 4 cm kalacak o zaman sitedeki değerlere bakınca

Arkadaşlar peki bisan all trail eco'ya 6600₺ vermek mantıklı mı yoksa corelli veya mosso gibi markaların claris setli 4000-5000₺ civarındaki bisikletlerine mi yönelmek lazım? Bir arkadaş corelliden uzak dur demiş ama :) Yani bisandaki karbon maşa ve sora grupset 1500₺ civarı bir farka değer mi?

Arkadaşlar peki bisan all trail eco'ya 6600₺ vermek mantıklı mı yoksa corelli veya mosso gibi markaların claris setli 4000-5000₺ civarındaki bisikletlerine mi yönelmek lazım? Bir arkadaş corelliden uzak dur demiş ama :) Yani bisandaki karbon maşa ve sora grupset 1500₺ civarı bir farka değer mi?
forumda bi iki başlıkta corelliden sıkıntılar okumuştum. Bisan tabi kalitelidir ama sahibindende satıyorlardı bi ara 4bine felan.
forumda satılan carraro 2. ellerde güzel.

• Beğen
Masa zaten 1000 tl. Set farkıda heralde 500 vardır. Birde bısandan sıkayetcı yokta corelli den var verebiliyorsanız o farkı verin bence.

Son düzenleme:
  • Beğen
Mosso GVL700’e Panaracer Gravelking SK TLC 700x35mm almak istiyorum.
Link:(link)

Sitede siyah rengi de var ama bu lastiğin kahverengisi biraz ikonik olduğu için acaba bisikletin rengine yakışır mı diye merak ediyorum.Bisikletimin fotoğraflarını da aşağıya ekleyeceğim.

Ayrıca linkteki siteyi biliyor musunuz? İlk defa gördüm de daha önce alışveriş yapan var mı diye sormak istedim.
1034A2AB-4D5E-4010-962F-5930D825FC93.jpegB5461369-E02A-4FD9-BDE0-763EB8C24017.jpeg
Bir arkadaşım da siyahın daha iyi duracağını söyledi ki ben de öyle düşünüyorum. Sadece sizin de fikrinizi almak istedim

Son düzenleme:
Mosso GVL700’e Panaracer Gravelking SK TLC 700x35mm almak istiyorum.
Link:(link)

Sitede siyah rengi de var ama bu lastiğin kahverengisi biraz ikonik olduğu için acaba bisikletin rengine yakışır mı diye merak ediyorum.Bisikletimin fotoğraflarını da aşağıya ekleyeceğim.

Ayrıca linkteki siteyi biliyor musunuz? İlk defa gördüm de daha önce alışveriş yapan var mı diye sormak istedim.

Bir arkadaşım da siyahın daha iyi duracağını söyledi ki ben de öyle düşünüyorum. Sadece sizin de fikrinizi almak istedim

Merlin Cycles en önemli bisiklet mağazalarından biridir. 150 euroya kadar muafiyetin olduğu eski güzel günlerde her türlü ihtiyacı oralardan karşılardık.

Panaracer Gravel King lastikleri forumdan @Osmın arkadaşımız kullanıyor. TLC lastikleri iç lastikle kullanmak pek verimli olmadığı için yakın zamanda tubeless dönüşümü de yapacak. Patlak ve ıslak zemin performansı konusunda buradan bilgilendirme yapacaktır diye düşünüyorum.

Renk konusu biraz kişisel tercihe dayalı. Benim Alltrail bordo ağırlıklı olduğu için orijinal lastikleri de amber yanak seçilmiş ve bence çok uygun. Lakin Mosso GVL700 için alacak olsam siyah tercih ederdim. Aslında başkalarının ne dediğinden çok, kendi iç sesinizi dinlemek daha doğru.

20210526_173807.jpg

Herkese selamlar. Dechatlon da satılan TIRIBAN RC120 modeli hakkındaki görüşlerinizi merak ettim. Marka güvenilebilir mi? yarı yolda bırakır mı?

herkese iyi günler :)

Geri