Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Hidrolik Disk Fren

Eğer sistemde hava varsa bisiklet ters çevrildiğinde havanın kalipere gitme çıkma durumu var. Çoğu zaman bisiklet düzeltilip fren biraz pompalandığında hava yağ haznesine geri dönse de kimi zaman kaliperde kalabiliyor. Onun için hd fren bisikletleri uzun süre ters çevirili tutmayı tavsiye etmem.

• Beğen
Tepkiler: hakano
Scudo
Selam,
Aliexpress'e ısmarladığım balatalar yakında elime geçecek Ahmakça bir yanlış yapmamak için tekrar soruyorum, balataları değiştirmek için tekerleri yerinden çıkarmak şart mıdır? Bisiklet Scott 910, fren sistemi BR M785. Seyrettiğim youtube videoların %99'unda tekerler çıkarılıyor. Lakin kaliperler kabak gibi ortada. Pimi çeksem çıkacak. Anladığım kadarıyla da çıktığı yere aynı taraftan geri takılıyor. Neyi gözden kaçırıyor olabilirim?

Rotor balatanın gelmesine engel, onun için ya tekerlek çıkacak ya da kaliper maşadan ayrılacak.

• Beğen
Tepkiler: hakano
Tamamdır. Ben de kaliperi ilgilendiren bir cevap buldum bir başka sitede. Deniliyor ki teorik açıdan mümkün lakin pistonları geri iterken rotora zarar verebilirsiniz. Belki frenden frene değişebiliyordur ama balataların tekerlere dokunulmadan çıkarıldığı en az bir video seyrettim.

Öncelikle herkese merhaba.IMG_20240525_175527.jpg
Evde babamın kullanmadığı böyle bir fren sıvısı var. Bisikletin fren sıvısını tamamlamak için kullanabilir miyiz acaba? Iyi günler dilerim.

Öncelikle herkese merhaba.
Evde babamın kullanmadığı böyle bir fren sıvısı var. Bisikletin fren sıvısını tamamlamak için kullanabilir miyiz acaba? Iyi günler dilerim.

Merhaba;

Freninizin markasına göre kontrol etmelisiniz. Sram frenler için uygundur, shimano için kullanılamaz. Bunlar dışında bir marka için de yine kontrol etmek gerekir.

• Beğen
Tepkiler: mcanerg
Merhaba;

Freninizin markasına göre kontrol etmelisiniz. Sram frenler için uygundur, shimano için kullanılamaz. Bunlar dışında bir marka için de yine kontrol etmek gerekir.
Cevabınız için teşekkür ederim, eve gidince bakarım o zaman.

Evde babamın kullanmadığı böyle bir fren sıvısı var. Bisikletin fren sıvısını tamamlamak için kullanabilir miyiz acaba?

Çok uzun süre rafta beklemiş ise kullanmanızı tavsiye etmem. DOT sıvılar yapıları gereği ortamdaki nemi absorbe ederler ve bu da zamanla sıvının yapısında bozulmalar meydana getirir (sıvının kaynama noktası düşer).

• Beğen
Tepkiler: mcanerg
Çok uzun süre rafta beklemiş ise kullanmanızı tavsiye etmem. DOT sıvılar yapıları gereği ortamdaki nemi absorbe ederler ve bu da zamanla sıvının yapısında bozulmalar meydana getirir (sıvının kaynama noktası düşer).
Hımmm, hiç bir fikrim yok ne zamandan beri durduğuna dair. Öğreneyim, ona göre danışırım yeniden. Teşekkür ederim bu arada cevabınız için.

Bu sıvı eksikliğinden frenden ses gelir mi

Öncelikle yeni bir gün olmuş, herkes için güzel bir gün olur umarım, günaydın.
Merhaba;

Ancak bakabildim. Fren kolunun üzerinde Avid Eldor 1 yazıyor. Benim anladığım kadarıyla Sram satıyor bu sistemi. Sizce iş yapar mı?
Öğrendiğim kadarıyla sıvı 2-3 aylıkmış. Sorun olur mu?
Sorularımla darladıysam kusura bakmayın, şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle yeni bir gün olmuş, herkes için güzel bir gün olur umarım, günaydın.

Ancak bakabildim. Fren kolunun üzerinde Avid Eldor 1 yazıyor. Benim anladığım kadarıyla Sram satıyor bu sistemi. Sizce iş yapar mı?

Öğrendiğim kadarıyla sıvı 2-3 aylıkmış. Sorun olur mu?
Sorularımla darladıysam kusura bakmayın, şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar

Avid için, DOT 4 ya da 5.1 kullanabilirsiniz. (5 ya da mineral yağ kullanmayın)

Bisiklette kullanacaksanız çok bir önemi yok, biraz nemden etkilenmesi kaynama noktası vs bisiklet kullanım şartları için çok çok uzak kriterler. Bu arada açıldıktan sonra , en fazla 12 ay içinde kullanılması önerilir araçlarda da.

Merhabalar

Avid için, DOT 4 ya da 5.1 kullanabilirsiniz. (5 ya da mineral yağ kullanmayın)

Bisiklette kullanacaksanız çok bir önemi yok, biraz nemden etkilenmesi kaynama noktası vs bisiklet kullanım şartları için çok çok uzak kriterler. Bu arada açıldıktan sonra , en fazla 12 ay içinde kullanılması önerilir araçlarda da.
O zaman benim sistem için uygun sanırım. Ailem bir ilçede yaşadığı için bisikletçiye götürmem zor oluyor. Kendim deneyeceğim, ayrıyeten tekrardan teşekkür edip iyi günler dilerim.

O zaman benim sistem için uygun sanırım. Ailem bir ilçede yaşadığı için bisikletçiye götürmem zor oluyor. Kendim deneyeceğim, ayrıyeten tekrardan teşekkür edip iyi günler dilerim.

Kendiniz yapabilmek için dolum kitlerine ihtiyacınız var. Özellikle dot yağlarla çalışırken dikkatli olmak gerekiyor, daha önce tecrübeniz ya da el yatkınlığınız yoksa önermem. Freni söküp, bisikletçiye gönderirseniz dolum yaparlar.

• Beğen
Tepkiler: TeslaciBey
Arka frenim belirli bir süre sonra ses çıkartıyor. Yağ bulaşma vs olayı olduğunu zannetmiyorum çünkü her zaman yapmıyor. Özellikle uzun rampalar inerken belli bir süre sonra yapıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Rotor ısındığı için olabilirmi?

Arka frenim belirli bir süre sonra ses çıkartıyor. Yağ bulaşma vs olayı olduğunu zannetmiyorum çünkü her zaman yapmıyor. Özellikle uzun rampalar inerken belli bir süre sonra yapıyor. Bunun sebebi ne olabilir? Rotor ısındığı için olabilirmi?
Disk fren balatalarına baktın mı? Ben eskisini sökerken farkettim. Bir kısmı sağlam bir kısmı ise yok olmuş duruyordu. Üstten bakınca anlaşılmıyor. Söküp bir bak. Benim de arka frendeydi. Galiba flat mount montajı ile alakalı tam düz basmıyor frenlemede. Emin değilim sadece teori 😀

Disk fren balatalarına baktın mı? Ben eskisini sökerken farkettim. Bir kısmı sağlam bir kısmı ise yok olmuş duruyordu. Üstten bakınca anlaşılmıyor. Söküp bir bak. Benim de arka frendeydi. Galiba flat mount montajı ile alakalı tam düz basmıyor frenlemede. Emin değilim sadece teori 😀
Arka balatayı yeni değiştirdim. Daha önceden böyle bir sorun yoktu. Yarın sabah bir bakayım belki rotor yamulmuştur.

• Beğen
Tepkiler: -Deniz-
freni sıktığınızda ve braktıgınızda pistonların simetrik cıkıp cıkmadğını da kontrol edin.

• Beğen
Tepkiler: StanicEnemy

Rotor çok ısındığında ses çıkarma olasılığı var. Benim de ara sıra başıma geliyor. Normal kullanımda hiç ses yapmayan frenler dik yerden uzun süre inince ses yapmaya başlayabiliyor. Muhtemelen kullanılan fren pedleriyle alakalı, pedlerde kullanılan materyal ve pedlerin soğutmalı olup olmadığı ile ilgili.

• Beğen
Arka balatayı yeni değiştirdim. Daha önceden böyle bir sorun yoktu. Yarın sabah bir bakayım belki rotor yamulmuştur.
asbest kullanımı yasak olduğu için araç frenleri özellikle ilk değiştiğinde eskiye göre daha çok ses çıkarıyor zamanla düzelebilir

• Beğen
Geri