Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Hidrolik Disk Fren

Fren kolunu çektiğinizde elciğe kadar kolay şekilde bastırabiliyor musunuz yoksa bastırırken çok zorlanıyor musunuz, elciğe kadar gitmiyor mu?
Bas çek ile düzeliyorsa bana hortumda az da olsa hava olduğunu düşündürüyor, daha önce aynı şeyleri yaşadığım için
Hayir elcige kadar gelmiyor fren kolu sert ama fren tutmuyor

Scudo
  • Beğen
Tepkiler: -Deniz-
Merhaba arkadaşlar. Aşağıda fotoda eklediğim hidrolik fren civatası satın aldığım kaliper ve fren kolu ile birlikte gelmedi. Fren seti shimano br-ur300.

Elimde bisikletten söktüğüm eski tektro hd-r280'nin hortumundan çıkan iki adet böyle civata var. Sizce Shimano set ile uyumlu olur mu? Yenisini almak için parça bakıyorum fakat orjinal Shimano hiçbir yerde yok.

20240207_082350.jpg

Merhaba arkadaşlar. Aşağıda fotoda eklediğim hidrolik fren civatası satın aldığım kaliper ve fren kolu ile birlikte gelmedi. Fren seti shimano br-ur300.

Elimde bisikletten söktüğüm eski tektro hd-r280'nin hortumundan çıkan iki adet böyle civata var. Sizce Shimano set ile uyumlu olur mu? Yenisini almak için parça bakıyorum fakat orjinal Shimano hiçbir yerde yok.

314435 dosyayı görüntüle

Diş ölçüsü aynı gibi . bence %90 olur bu.

Bu shimano olan parca zaten. Elimdeki tektro yanımda değil ne yazık ki foto çekemiyorum.

:) pardon. O zaman bişey diyemiyorum. Eğer uymazsa bende büyük ihtimalle fazla shimano parça vardır, bi bakmam lazım, istersen yollarım.

• Beğen

314435 dosyayı görüntüle

Orjinali BH59 Fren hortum setlerinin içerisinden çıkar. Şişman bisiklette QRD markasıyla var ki basit bir civata çok fark etmez, shimano da kendi üretmiyor zaten. Orjinal parça numarası Y8AL98020 .

Orjinali BH59 Fren hortum setlerinin içerisinden çıkar. Şişman bisiklette QRD markasıyla var ki basit bir civata çok fark etmez, shimano da kendi üretmiyor zaten. Orjinal parça numarası Y8AL98020 .
Çok teşekkür ederim detaylı bilgi için.

314435 dosyayı görüntüle

1707301910426.png

Bu değil mi o? Satıcı eksik gönderdiğini telafi etmiyor mu?
Ürünün bileşeni sonuçta: (link)

• Beğen
314446 dosyayı görüntüle

Bu değil mi o? Satıcı eksik gönderdiğini telafi etmiyor mu?
Ürünün bileşeni sonuçta: (link)
Aynen o parça abi. Arka kaliperi set halinde almıştım. Onun içinde hazır kurulu bir şekilde geldi. Standarttan uzun boyda olduğu için setin diğer ucunu açık istedim hortumu da 2000 mm olarak gönderin ben kendim yapacağım dedim. Erdoğanlardan almıştım. İlave bir parça koymuşlar. Hortumun iki ucuna da gerekiyor, yani arka set tamam. Ön için olan kaliperi de Erdoğanlardan aldım. Onun kutusunun içinde çıkmadı. Ne yazık ki mt201 kol onlarda yoktu ve Uğur bisikletten aldım. Koldan da çıkmadı. Erdoğanlar'dan ilave zeytin ve hidrolik hortumu almıştım metre ile. Hatta mineral yağ da aldım. Ama o parça hiçbir şey ile birlikte gelmedi. Set olarak uyguna her şey geliyor da set olmayınca hem pahalıya geldi hem de eksik işte. Sitelerinde hortumla birlikte bağlantı seti gibi ayrı koymuşlar.

Uğur bisiklete ulaşamadım telefon ile. Erdoğanlar'ın iletişim hattına yazdım. Kendilerinden demin rica ettim bu civatalardan. Onlar da kırmadılar ücretsiz gönderdiler sağ olsunlar. Gidon bandı alırken kutuya koyacaklar. Zaten yarın elimde olmuş olur.
:) pardon. O zaman bişey diyemiyorum. Eğer uymazsa bende büyük ihtimalle fazla shimano parça vardır, bi bakmam lazım, istersen yollarım.
Mesajınız önceki sayfada kalmış. Teklifiniz için çok teşekkür ederim satıcı firma ile çözdük işi.

Son düzenleme:
...Uğur bisiklete ulaşamadım telefon ile. Erdoğanlar'ın iletişim hattına yazdım. Kendilerinden demin rica ettim bu civatalardan. Onlar da kırmadılar ücretsiz gönderdiler sağ olsunlar. ...

Kaliperin parçası olduğundan (Shimano'nun sitesinde öyle görünüyor) zaten kaliperi satan kırmamalı, ücretsiz göndermeli ve sağ olmalı.
Kolu satanın konuda sorumluluğu yok ama onu da telefon ile ulaşılamadıkları için kınıyoruz.

• Beğen
Kaliperin parçası olduğundan (Shimano'nun sitesinde öyle görünüyor) zaten kaliperi satan kırmamalı, ücretsiz göndermeli ve sağ olmalı.
Kolu satanın konuda sorumluluğu yok ama onu da telefon ile ulaşılamadıkları için kınıyoruz.

O somun kaliperin kutu içeriğine dahil olan bir parça değil. Görsel yanıltıyor, kutudan çıkan kaliperde orada kör tapa var. Somun hidrolik hortum setinden çıkıyor.

Buradan da görülebilir.

• Beğen
Tepkiler: mcanerg ve -Deniz-
O somun kaliperin kutu içeriğine dahil olan bir parça değil. Görsel yanıltıyor, kutudan çıkan kaliperde orada kör tapa var. Somun hidrolik hortum setinden çıkıyor.

Buradan da görülebilir.

O zaman hatalı olan Shimano olmalı, ürünün resmi sitesinde o parça orada görünüyorsa müşteri orada olmasını bekler.
Ancak bence hala gönderilen ürün eksik.

O parça videodaki Ultegra kaliperde yok ama ben konuda adı geçen ürün için kontrol ederek yazıyorum.

Ürünün kendisi resmi sitede bu: (link)
Resmi sitedeki resimler bunlar:
1707312305909.png 1707312317714.png

Videodaki ürünün resmi sayfası bu: (link)
Resmi de böyle:
1707312372525.png

Bana kalırsa bu bilgiler ışığında gönderilen ürün eksik.

Son düzenleme:
  • Beğen
O zaman hatalı olan Shimano olmalı, ürünün resmi sitesinde o parça orada görünüyorsa müşteri orada olmasını bekler.
Ancak bence hala gönderilen ürün eksik.

O parça videodaki Ultegra kaliperde yok ama ben konuda adı geçen ürün için kontrol ederek yazıyorum.

Ürünün kendisi resmi sitede bu: (link)
Resmi sitedeki resimler bunlar:
314471 dosyayı görüntüle 314472 dosyayı görüntüle

Videodaki ürünün resmi sayfası bu: (link)
Resimleri de böyle, dediğiniz gibi tapa var:
314473 dosyayı görüntüle

Bana kalırsa bu bilgiler ışığında gönderilen ürün eksik.

Shimano parekende son ürün fotoğraflarını koymuyor, bunu savunmuyorum bir yerde belirtilmeli. Mesela gönderdiğiniz fotoğraflarda kaliper montaj vidaları yok ama kutu içeriğinde bulunurlar.

Kaliper kutularından ya da fren kolu kutularından bu parça çıkmıyor. Ya da ben şu ana kadar denk gelmedim. Farklı ürünleri inceleyebilirsiniz. Ancak set olarak alırsanız bu parça geliyor. Buradaki set de 3 ayrı üst SKU dan oluşur, Fren kolu, kaliper ve hortum seti. Bu bahsettiğimiz parça da hortum setlerine dahildir genelde.

İçinden iki vidayı almakla uğraşmazlar ama uğraşmış olsalar dahi bunu anlamanın yolu basit, civata somun poşeti açılmış mı açılmamış mı? Bu sorunun cevabı ürün içeriğinin eksik olup olmama durumuna büyük oranda netlik kazandırır. Bu arada, kaliperden çıkmamış , fren kolundan çıktı mı?

Bu arada UR300 kutu içeriği

(link)
(link)

1707313359371.png

Dosyalar

• 1707313337184.png
    1707313337184.png
    918,6 KB · Okunma: 2
  • 1707313394177.png
    1707313394177.png
    623,1 KB · Okunma: 2
  • Beğen
Tepkiler: Spartiat
Shimano parekende son ürün fotoğraflarını koymuyor, bunu savunmuyorum bir yerde belirtilmeli. Mesela gönderdiğiniz fotoğraflarda kaliper montaj vidaları yok ama kutu içeriğinde bulunurlar.

Kaliper kutularından ya da fren kolu kutularından bu parça çıkmıyor. Ya da ben şu ana kadar denk gelmedim. Farklı ürünleri inceleyebilirsiniz. Ancak set olarak alırsanız bu parça geliyor. Buradaki set de 3 ayrı üst SKU dan oluşur, Fren kolu, kaliper ve hortum seti. Bu bahsettiğimiz parça da hortum setlerine dahildir genelde.

İçinden iki vidayı almakla uğraşmazlar ama uğraşmış olsalar dahi bunu anlamanın yolu basit, civata somun poşeti açılmış mı açılmamış mı? Bu sorunun cevabı ürün içeriğinin eksik olup olmama durumuna büyük oranda netlik kazandırır. Bu arada, kaliperden çıkmamış , fren kolundan çıktı mı?

(link)
(link)

314483 dosyayı görüntüle
Kimsenin bilerek poşeti kurcalayıp içinden aldığını düşünmüyorum. Fren kolundan çıkmadı. Dediğiniz gibi hortum seti diye geçen bir ürün var. Onun içeriğinde var bu civatalar. Mantık bana saçma geldi. Son kullanıcı olarak ben ürünü alıp kendim montajlamak istediğimde ve normalden uzun hortum kullanmak istediğimde hortum seti almadan ürünü montajlayamıyorum. Uzun hortum seti de satmıyorlar. Yani en azından kaliper tarafının kaliper kutusunda diğerinin de fren kolu kutusunda çıkması benim gibi amatör kullanıcıların işini kolaylaştıracaktır. Lazım olduğunu bilsem satın alırdım çünkü. Zeytindi, hortumdu, mineral yağdı... Almadığım şey kalmadı. Gidona göre mesafesini tahmin edebilseydim Erdoğanlar kurulu gönderecekti kendileri ama montajlamadan hortum boyunu hesaplayamadık işte. Neyse bir şekilde halloldu. Bu parçaları Bursa yerelinde araştırmıştım. Olsaydı direkt alışverişimi buradan yapacaktım. Ama stokta olmadığı gibi getirmiyorlar da.

• Beğen
Tepkiler: gurkan

(link)
(link)

314483 dosyayı görüntüle

O zaman suç Shimano'da. Hem görseller hatalı, hem müşteriyi piyasada bulunmayan bir parçayı aramaya zorluyorlar.

...İçinden iki vidayı almakla uğraşmazlar...

Ben "içinden alınmış" demedim. "Eksik gönderilmiş" ile "içinden alınmış" aynı şey değil.

Kimsenin bilerek poşeti kurcalayıp içinden aldığını düşünmüyorum. Fren kolundan çıkmadı. Dediğiniz gibi hortum seti diye geçen bir ürün var. Onun içeriğinde var bu civatalar. Mantık bana saçma geldi. Son kullanıcı olarak ben ürünü alıp kendim montajlamak istediğimde ve normalden uzun hortum kullanmak istediğimde hortum seti almadan ürünü montajlayamıyorum. Uzun hortum seti de satmıyorlar. Yani en azından kaliper tarafının kaliper kutusunda diğerinin de fren kolu kutusunda çıkması benim gibi amatör kullanıcıların işini kolaylaştıracaktır. Lazım olduğunu bilsem satın alırdım çünkü. Zeytindi, hortumdu, mineral yağdı... Almadığım şey kalmadı. Gidona göre mesafesini tahmin edebilseydim Erdoğanlar kurulu göndereceklerdi kendileri ama montajlamadan onu da çözemedik işte. Neyse bir şekilde halloldu. Bu parçaları Bursa yerelinde araştırmıştım. Olsaydı direkt alışverişimi buradan yapacaktım. Ama stokta olmadığı gibi getirmiyorlar da.

Bu biraz da online alışverişin cilvesi. Mağazadan alınıyor olsa hortumu satan, özellikle de ucuna gelecek parçalardan en az biri daha kendisinden alındığında "böyle bir parça daha lazım, sizde var mı" diye sorar.

• Beğen
O zaman suç Shimano'da. Hem görseller hatalı, hem müşteriyi piyasada bulunmayan bir parçayı aramaya zorluyorlar.

Ben "içinden alınmış" demedim. "Eksik gönderilmiş" ile "içinden alınmış" aynı şey değil.

Shimanonun tanıtım görselleri yanıltıcı buna katılıyorum.

Peki siz haklısınız , gönderirken içinden düşmüş, ya da üretimde atlanmış, belki de ürün BOM u hatalıymış ve eksik gönderilmiş. Gerçi "Tam gönderimi" tanımlayan bir kutu içeriği listesi olmaması "eksik gönderim" terimini de havada bırakıyor ama daha fazla bu konuyu uzatmayı kendi adıma anlamlı bulmuyorum.

Kimsenin bilerek poşeti kurcalayıp içinden aldığını düşünmüyorum. Fren kolundan çıkmadı. Dediğiniz gibi hortum seti diye geçen bir ürün var. Onun içeriğinde var bu civatalar. Mantık bana saçma geldi. Son kullanıcı olarak ben ürünü alıp kendim montajlamak istediğimde ve normalden uzun hortum kullanmak istediğimde hortum seti almadan ürünü montajlayamıyorum. Uzun hortum seti de satmıyorlar. Yani en azından kaliper tarafının kaliper kutusunda diğerinin de fren kolu kutusunda çıkması benim gibi amatör kullanıcıların işini kolaylaştıracaktır. Lazım olduğunu bilsem satın alırdım çünkü. Zeytindi, hortumdu, mineral yağdı... Almadığım şey kalmadı. Gidona göre mesafesini tahmin edebilseydim Erdoğanlar kurulu gönderecekti kendileri ama montajlamadan hortum boyunu hesaplayamadık işte. Neyse bir şekilde halloldu. Bu parçaları Bursa yerelinde araştırmıştım. Olsaydı direkt alışverişimi buradan yapacaktım. Ama stokta olmadığı gibi getirmiyorlar da.

Olsa iyi olurmuş tabi :)

Merak ettim tam olarak kaç mm hortum kullandınız?

set olarak alıp ekstra yanında uzun hortum alsanız nasıl olurdu peki? Bir de takip ettiğim kadarı ile size bir şey sormak istiyorum, bunu ben arabaya ekstra bir şeyler alanlara da sormak isterim hep, acaba satıp üst seri bir bisiklet alsanız nasıl olurdu? yoksa bu parçaları değiştirmek mi size iyi geliyor, maliyetinden bağımsız.

Geri