Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Igpsport Bsc100s - 200 kullanıcıları kulübü

Arkadaşlar merhaba dün bisikletimle kisa bir deneme sürüşü yaptım.
Km saatini başlatırken sol alttaki play tuşuna basıp baslatiyoruz. Etkinlik bittiginde aynı tuşla bitirmiyor mu? Etkinliği kaydettip bitirmesi için hangi tuşa basacağız. Biri zaten ekran görüntülerini değiştiriyor. 307076 dosyayı görüntüle

Bu arada almış olduğum kilitli pedal ve ayakkabıyı da deneyimlemiş oldum. Şükür düşmeden eve dönebildim 😂 sadece ilk sürüsün verdiği gerginlik vardi birde trafik yoğundu çok çıkarıp takmak zorunda kaldım birde ayak kemigimi sıyırmışım o panikle ama bu korkuyuda atlamış oldum. Abartılacak birşey yokmuş.

Edit; Km saatinde ve sensörlerde herhangi bir kopma olmadı. Bazı yerlerde tünellerden gectim. Çoğunluk şehir içi olduğu için normal, hava kararmasada ekran ışığı akşam üzeri yanmaya başladı bu belki sarj konusunda dezavantaj olabilir. Amatör ve orta seviye bir kullanıcı için eğer navigasyon takıntısı yoksa bence gayet yeterli bir cihaz bu arada verileri stravaya hemen attı. Uzun bir aradan sonra tekrar binmeye başladım. Veriler rezalet 😂

Herkese iyi forumlar
Sağdaki tuşa basılı tutunca ekranda save yazısı çıkıyor ve kayıt ediyor. Otomatik kaydetme yok.

Scudo
arkadaslar merhaba, son zamanlar cadance ve hiz sensorlerinde surekli kopma yasiyorum. pilden zannedip sifir pil taktim ancak kopmalar hala devam ediyor. sizlerden de ayni sorunu yasayan var mi?

arkadaslar merhaba, son zamanlar cadance ve hiz sensorlerinde surekli kopma yasiyorum. pilden zannedip sifir pil taktim ancak kopmalar hala devam ediyor. sizlerden de ayni sorunu yasayan var mi?
1 aydır rahatsızlık sebebiyle kullanamadım. Nasipse bu cumartesi kullanıcam deneyince bilgi verebilirim

Ben en son kullandığımda böyle bir sorun yaşamadım. Kullandığınız sensörler hangi marka birde sürekli koptuğunu nasıl anlıyorsunuz? Km saati uyarı felan mi veriyor?

geçen aylarda bsc100 s siparişi vermiştim. birkaç deneme yaptıktan sonra hiç kullanmadan sattım, ekran biraz kötüydü. onu da geçtim kullanım kolaylığı neredeyse hiç yok. otomatik kaydetme özelliği olmayınca sürüş verileri kaybolabiliyir, bu da insanı cihazdan soğutuyor.

yine de fiyatı çok uygun, şaka maka bir yana güç ölçer desteği bile var. bilmiyorum, garmin in yazılım sorunları ve igpsport un kullanım sorunları derken tekrar bryton a dönebilirim.

Daha önce bryton ryder 15 te vardı, onda da ekrana belirli bir açı ile bakmayınca hiçbir şey görünmüyordu. onu bırakıp bryton rider 420 ye geçtim, bir tık yavaş tepkileri olsa da gayet iyi cihazdı. onu da elimde tutmadan garmin edge explore ye geçmiştim. yazılım ve şarj sorunlarından 2 yıldır 500 kilometre bile kullanmadım.

bir dokunmatik ekran koyabilseler çok güzel olabilir igpsport cihazlara, özellikle navigasyonlu modellerde tuşlarla uğraşmak oldukça gıcık.

bsc200 ü merak ediyorum. otomatik kaydetme özelliği var mı?

geçen aylarda bsc100 s siparişi vermiştim. birkaç deneme yaptıktan sonra hiç kullanmadan sattım, ekran biraz kötüydü. onu da geçtim kullanım kolaylığı neredeyse hiç yok. otomatik kaydetme özelliği olmayınca sürüş verileri kaybolabiliyir, bu da insanı cihazdan soğutuyor.

yine de fiyatı çok uygun, şaka maka bir yana güç ölçer desteği bile var. bilmiyorum, garmin in yazılım sorunları ve igpsport un kullanım sorunları derken tekrar bryton a dönebilirim.

Daha önce bryton ryder 15 te vardı, onda da ekrana belirli bir açı ile bakmayınca hiçbir şey görünmüyordu. onu bırakıp bryton rider 420 ye geçtim, bir tık yavaş tepkileri olsa da gayet iyi cihazdı. onu da elimde tutmadan garmin edge explore ye geçmiştim. yazılım ve şarj sorunlarından 2 yıldır 500 kilometre bile kullanmadım.

bir dokunmatik ekran koyabilseler çok güzel olabilir igpsport cihazlara, özellikle navigasyonlu modellerde tuşlarla uğraşmak oldukça gıcık.

bsc200 ü merak ediyorum. otomatik kaydetme özelliği var mı?
Otomatik kayıt derken tam olarak neyi kastediyoruz? Ayarlarda smart record diye bir seçenek var ama hiç kullanmadım. Akıllı kayıt anlamına geliyor. Belki istediğiniz özellik budur biraz kurcalayın. Cihaz sınıfının en ucuz versiyonu. Bu yüzden bazı özellikleri kırpılmış. Ama çoğu bisiklet kullanıcısının ihtiyaçlarını görecek kadar iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Keşke paramız değerli olsa da en üst seviye garmin alabilsek rahatça maalesef Türkiye'de yaşıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: el Cezeri
Otomatik kayıt derken tam olarak neyi kastediyoruz? Ayarlarda smart record diye bir seçenek var ama hiç kullanmadım. Akıllı kayıt anlamına geliyor. Belki istediğiniz özellik budur biraz kurcalayın. Cihaz sınıfının en ucuz versiyonu. Bu yüzden bazı özellikleri kırpılmış. Ama çoğu bisiklet kullanıcısının ihtiyaçlarını görecek kadar iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Keşke paramız değerli olsa da en üst seviye garmin alabilsek rahatça maalesef Türkiye'de yaşıyoruz.
unutkan olduğum zamanlar oluyor, bildiğim kadarıyla sürüş sonrası kaydetmeyi unutunca sürüş kaydı gidiyor.

kişisel görüşüm olarak cihaz fiyat bandı için en iyilerden birisi. şarjı uzun süre giden bir cihaz arıyorum, cihazdan tek beklentim bisikletle gidilen mesafeyi kaydetmesi. biraz fiyatlara baktım, piyasadaji en ucuzu yine bsc100 s. belki yine aynısından bir tane sipariş verebilirim. benzer özelliklerdeki bryton lar bile 4 kat daha fazla fiyata sahip.

Daha öncede demiştim simdide tekrar söylüyorum aramızda bu cihazı kullanan ve hobby amaçlı da olsa YouTube video yükleyenler var su cihazın bir inceleme videosunu çekebilirsiniz arkadaşlar. Vallahi doğuştan gelen rahatsızlığım nedeniyle diksiyon sorunum olmasa ben çekerdim ama kimse konuştuğumu anlamaz 🤣 yabancı inceleme cok evet ama herkes yabancı dile hâkim değil bir el atın be size zahmet söz ilk ben beğenip paylaşacağım.😁

Edit bunu yapsa yapsa sen yaparsın @TalhaB. 😂

Son düzenleme:
Daha öncede demiştim simdide tekrar söylüyorum aramızda bu cihazı kullanan ve hobby amaçlı da olsa YouTube video yükleyenler var su cihazın bir inceleme videosunu çekebilirsiniz arkadaşlar. Vallahi doğuştan gelen rahatsızlığım nedeniyle diksiyon sorunum olmasa ben çekerdim ama kimse konuştuğumu anlamaz 🤣 yabancı inceleme cok evet ama herkes yabancı dile hâkim değil bir el atın be size zahmet söz ilk ben beğenip paylaşacağım.😁

Edit bunu yapsa yapsa sen yaparsın @TalhaB. 😂

Bende aşağıdaki videoya rastlamıştım türkçe olarak. Belki daha önce paylaşılmış olabilir. Ama genel olarak cihaz hakkında fikir veriyor. Yabancı kaynaklı birçok detaylı video mevcut. Onları seyrederek geçen hafta 790 tl ye askı aparatıyla beraber sipariş verdim. Bakalım elime sağ salim ulaşacak mı?

• Beğen
Tepkiler: ErzincanLee
unutkan olduğum zamanlar oluyor, bildiğim kadarıyla sürüş sonrası kaydetmeyi unutunca sürüş kaydı gidiyor.

Sürüş kaydını aldıktan sonra belirli bir sürüşünüzü hafızasında tutuyor buradan manuel olarak yükleyebiliyorsunuz. Daha öncesinden ben de bunu dile getirmiştim ve sonrasında yine bu başlıkta açıklayan olmuştu.

Dosyalar

• Screenshot_2023-08-28-13-33-40-674_com.igpsport.globalapp.jpg
    Screenshot_2023-08-28-13-33-40-674_com.igpsport.globalapp.jpg
    24,9 KB · Okunma: 24
  • Screenshot_2023-08-28-13-33-15-919_com.igpsport.globalapp.jpg
    Screenshot_2023-08-28-13-33-15-919_com.igpsport.globalapp.jpg
    33,1 KB · Okunma: 24
  • Muhteşem
Tepkiler: ErzincanLee

kişisel görüşüm olarak cihaz fiyat bandı için en iyilerden birisi. şarjı uzun süre giden bir cihaz arıyorum, cihazdan tek beklentim bisikletle gidilen mesafeyi kaydetmesi. biraz fiyatlara baktım, piyasadaji en ucuzu yine bsc100 s. belki yine aynısından bir tane sipariş verebilirim. benzer özelliklerdeki bryton lar bile 4 kat daha fazla fiyata sahip.

Bende eski model igs50s var. sürüşü başlatmışsam eğer kaydetmeden kapatınca kapattığı anı bitiş varsayıp kaydediyor.

@makaram Mayıs 2022'den beri igs50s kullanıyorum, bunu bilmiyodum bi deneyeyim.👍

Benim tek çözemedğim sorun hız sensörü verisi. igpsport SPD70 sensör, ne yapsam 50 km/h üzerini göstermiyo, bellihızdan sonra sanki sensör off konuma geçmiş gibi hız düşüyo, hız gerçekten biraz azalırsa yeniden gerçek hıza geliyo.

• Beğen
Tepkiler: makaram
@makaram Mayıs 2022'den beri igs50s kullanıyorum, bunu bilmiyodum bi deneyeyim.👍

Benim tek çözemedğim sorun hız sensörü verisi. igpsport SPD70 sensör, ne yapsam 50 km/h üzerini göstermiyo, bellihızdan sonra sanki sensör off konuma geçmiş gibi hız düşüyo, hız gerçekten biraz azalırsa yeniden gerçek hıza geliyo.

Ben de aynı sorunu kadans sensörü ile yaşıyorum. Muhtemelen sensör kaynaklı bir sorun. Önceden hız+kadans kombo bir sensör kullanıyordum böyle bir sorun yaşamıyordum. Yeni tip cyplus marka sensör takımına geçtim. Kadansta sizin hızda yaşadığınız sorunu yaşıyorum.

Ben de aynı sorunu kadans sensörü ile yaşıyorum. Muhtemelen sensör kaynaklı bir sorun. Önceden hız+kadans kombo bir sensör kullanıyordum böyle bir sorun yaşamıyordum. Yeni tip cyplus marka sensör takımına geçtim. Kadansta sizin hızda yaşadığınız sorunu yaşıyorum.
Sensörler iki türlü kullanıma müsait mi? Bendeki bir sensörü ister hiz ister kadans olarak ayarlayabiliyorum. İnsanlık hali aklınıza gelmediyse değiştirerek bir deneyin belki işe yarar hiz sensörünü kadans sensörü, kadans sensorunude hiz sensörüne çevirin belki düzelir.

• Beğen
Tepkiler: makaram
Sürüş kaydını aldıktan sonra belirli bir sürüşünüzü hafızasında tutuyor buradan manuel olarak yükleyebiliyorsunuz. Daha öncesinden ben de bunu dile getirmiştim ve sonrasında yine bu başlıkta açıklayan olmuştu.
peki cihaz sürüşü kaydetmeden kapatmayı deneyince uyarı veriyor mu? birkaç gündür araştırıyorum ve fiyat bandındaki en donanımlı cihaz gibi görünüyor. o fiyat bandında cycplus m1 gibi seçenekler de var fakat bsc100s deki ekran verileri çok okunaklı, zaten m1 fazla büyük.
Bende eski model igs50s var. sürüşü başlatmışsam eğer kaydetmeden kapatınca kapattığı anı bitiş varsayıp kaydediyor.
bunu bilmiyordum, o zaman bir tane bakayım kendime.
bende de cycplus sensörleri vardı, hemen bozuluyorlar ve yanlış veri aktardıkları oluyor. şimdi yeni sensörlere geçmeyi düşünüyorum nasipse.

bende de cycplus sensörleri vardı, hemen bozuluyorlar ve yanlış veri aktardıkları oluyor. şimdi yeni sensörlere geçmeyi düşünüyorum nasipse.
Ne kadar sürede bozuldu bendede c3 modelleri var şuan için sorun yok ama ilerde ne olur bilinmez. Yeni sensör hangi marka düşünüyorsunuz?

Ne kadar sürede bozuldu bendede c3 modelleri var şuan için sorun yok ama ilerde ne olur bilinmez. Yeni sensör hangi marka düşünüyorsunuz?
hiçbir fikrim yok, tavsiyeniz varsa dinleyebilirim. belki magene ya da coospo olabilir.

bu arada bsc100s ten bir tane sipariş verdim. bakalım bu sefer anlaşabilecek miyiz? sürüş yaparken ara verip devam ettiğinizde cihazda otomatik duraklatıp başlatma işlevi var mı acaba?

uzun sürüş yapabileceğim bir cihaza ihtiyacım var sadece, garmin de var bende ama uzun yolda rezil ediyor şarj meselesi yüzünden. öyle strava gibi şeylerle işim yok, sadece gidilen yolun kilometresini tutması yeterli. nabız bandını da takmıyorum eskisi gibi, kadans ve hız yetiyordu bozulana kadar.

Geri