Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İkinci el bisiklet alma rehberi

@Berat01 Haklısın, dikkatli olmak gerekiyor. İnsana tanıdığı bu kazığı atıyorsa kim bilir tanımayan neler neler yapar.

• Beğen
Tepkiler: Berat01
Scudo
dün caad10 aldım fulcurm racıng 3 jant li satan cocugu tanımıyordum eft sonrASI otobuse koydu. insanın insana güveni olsa keske de get le gut la uğrasmasak .

• Beğen
Tepkiler: Berat01
@can onur valla oyle usta kakalıyor türk türke kazik atarmi

• Beğen
Tepkiler: can onur
Merhaba arkadaşlar ben mert bugün size yeni aldığım 2 el ama tertemiz bisiklete neler yapmalıyız anlatacağım

Öncelikle benim bisikletim whistle mivok 1161d bisiklet hidrolik fren ve acayip temiz çizik yok yani;

ÖNCELİKLE EN GEREKLİ MALZEMELER SİZDE KENDİ İHTİYACINIZA GÖRE BİŞİLER AYARLAYABİLİRSİNİZ

#1 ZİNCİR İÇİN #

Mazot (gerçekten işe yarıyor)

3TL (YETERDE ARTAR)

CHAİN-L ZİNCİR YAĞI (En bana zincir yağı budur kime sorsanız 400+ kmdir dağda bayırda asfaltta kullandım henüz daha karardığını görmedim) N11'den 50ml almanız size fazlasıyla yetecektir.

50 TL

Formula x extreme zincir temizleme suyu
(Zincirin kalan yağını atmada fazlasıyla yeterli)

15TL

VE KÜÇÜK ARAÇ GEREÇLER

Diş fırçası
Kısa uçlu boya badana fırçası
Pet şişenin üstüne delik açın mazotu içine doldurun
kullanılmayan bez
Metal özellikle metal tas
Çok az katı sabun
Sünger
Su

Yapım aşaması

Öncelikle bisiklet zincirini söküp metal kaba koyuyoruz üzerine mazotu döküp (yaklaşık 2 cm ) bi kenara 5 dakka koyuyoruz ardından 5 dakka beklettiğimiz zinciri dış fırçasıyla hem sert hem yumuşak fırçalıyoruz zinciri (zincir kaptayken temizlemeden önce 2 fıs filan formula x extreme koyabiliriz hatta koyun)

Ardından rubleye geçiyoruz rublemizi bisikletten çıkarıp (tekerden değil haa yanlış anlamayın ) kafasına delik açtığımız Pet şişeye doldurduğumuz mazotla yıkıyoruz rublemizi bir yandan da badana fırçası ile fırçalıyoruz (zaten göreceksiniz yağın aktığını rubleden)

Akabinde beklettiğimiz mazotlu zinciri fırçaladıktan sonra Zinciri çıkartıp sıcak suda yıkıyoruz (ki mazot aksın)

Rublekizide aynı şekilde sıcak suda küvette yıkıyoruz (korkmayın su ruble ve zincire çok bekletmediğimiz sürece zarar vermez ) mazot aksın tamamen zincirden ve rubleden

Sonra hemen bezle kuruluyoruz çok bastırmadan

Akabinde zincirimizi tekrar kaba koyup formula x extremi sıkıp sıkıp (bolca) hem sıkıp hem dış fırçası ile sertçe zincirin her yerini fırçalıyoruz (eğer zincirin suyu çok kirlenmişse o kirli formulayı döküp tekrar sıkıyoruz )

Fırçaladıktan sonra Zinciri formulada 10 -15 dakka bekletiyoruz

Rubleyede zincire uyguladığımız işlemleri uyguluyoruz

Ardından beklettiğimiz ruble ve zinciri bol suyla yıkıyoruz 2 dk (3 dkdan fazla yapmayın aletler (ruble ve zincir) paslanmaya gidebilir)

Aletleri kuruluyoruz 1 damla su bırakmayacak şekilde (hatta yapabiliyorsanız aletleri ipe asın ben öyle yaptım yarım saatte bebek poposu gibi oldu aletler )

EVEET İŞİN BÜYÜK KISMI BİTTİ YAZI UZUN OLABİLİR AMA YAPMAK ÇOK KISA (YAKLAŞIK 3 SAAT :D )
(AMA GERÇEKTEN DÜZGÜN YAPARSANIZ EMEĞİNİZ KARŞILIĞINI FAZLASİYLA ALIRSINIZ)

evet kurumuş zincire chain l dökme vakti geldi yanlız bunu yanlış yaparsanız (ki böyle bir ihtimal 739273938376 da 1)
Bütün iş çop olur tekrar yapmanız lazım

Zinciri teksıra halinde altına gazete koyup yere seriyoruz (zincirde katlama burkulma olmamasına dikkat edin)

Her baklava 1 damladan biraz daha fazla koyuyoruz
Merak etmeyin zaten o yağa dikkatli bakarsanız 15. Dkda baklalara aktığını görürsünüz

Ardından 2 saat bekleyin ki tam baklalara nüfüz etsin

Ardından arka tekeri bisiklete takıyoruz

RUBLEYE VE ÖN AYNAKOLA SAKIN CHAİN L SÜRMEYİN ZATEN 1 DAMLADAN BİRAZ FAZLA DEMEMİN SEBEBİ BUDUR O DAMLALAR RUBLEYE VE AYNAKOLA YETECEKTİR

Ardindan zinciri bisiklete takip vitesteki bütün dişlilere gezdiriyoruz

Bisiklet zinciri temizliği ve bakımı tamam şimdi kadro temizligi

Bu iş malzemeleri çok basit

BİMDE satılan mavi renkli silikonlu temizleyici ve bulaşık süngeri

Bisikleti önce suyla silip silip sonra silikonlu temizleyiciyle ova ova pırıl pırıl yapıyoruz bu kadar basit.

Arkadaşlar en baba bakım bukadardı 70 TL ye bisikletini mahallenin sevgilisi haline getirebilirsiniz
Arkadaşlar ben internetten gördüğünüz bilgilerin süzgeciyim internete göre uzun araştırmalar ve deneyimlerime göre en iyi malzemeler ve bakım bu buraya kadar okuduysanız ve dediklerimi yaparken beni hatırlarsanız ne mutlu bana

MUTLU PEDLLAMALAR..

Mrttktmn

Öncelikle herkese selam, pedallamaya devam.
Kron xc 150 md kullanıcısıyım ve artık yoruldum ağır geliyor, yol bisikleti almaya karar verdim elimdeki ürünü satarsam Max bütçem 1000 tl olacak bakıyorum 2.ellere salcano xrs 060 md denk geliyo diğerleri beni aşıyo. Ama şüpheleniyorum bu üründen çoğu kişi olum salcano alma çöp diyor, çevremde bu modeli kullananı da görmedim, kullanan arkadaşlara soruyorum sizce nasıl? Lütfen acill yardım edin ...

@brahimysl
daha önce çok kez tartışıldı. Salcano dediğin bisikleti alınca üstündeki komponentleri al kadroyu direk çöpe at. Hiçbir işe yaramaz çöp bir marka. Onun yerine Carraro Mosso falan bak bence. Salcanoyu bana bedava verseler allayıp pullayıp fiyonklayıp önüme koysalar bırak sürmeyi kafamı çevirip bakmam bile.

Cloud butler markasına ait pek paylaşım bulamadım o nasıl peki

@mossocitybiker
Bende sizin gibi düşünüyorum ama bazı kullanıcılar forum da akıyo çok güzel başlangıç için kesin almalısınız diye yazmış bi an onlara kandım fikirlerim allak bullak oldu, birazdaha bütçe çıkartıp kron yol bisikleti almaya çalışıcam teşekkürler :)

Ciddi düşünüyorum, hemde klasik, alınır mı ?

(link)

:kedicik:

@korayg

600 lira mı vereceksin buna. Hey maşallah.

@uslsy yok hocam, komik geldi ilan..Bildiğin paslı demire 600 tl istiyor :D

@korayg

Bu ara böyle bi 600 furyası başladı. kışı bekleyin

(link)
/ TC Metin K. tarafından yüklendi.

biraz önce eksik gitmiş mesaj arkadaslar.

forumda henüz yeniyim. ve uzun süredir de bisiklete binmiyorum :(
özellikle evimin yakınındaki işime(1-2 km) ve yine yakınmdaki köyüme (6-7 km) gidip gelmek hem de spor amaçlı kullanım için bisiklet bakıyorum bir süredir...
maalesef bütçemden de cok ayıramıyorm. (gönül ister ki sıfır güzel bi şey alayım. :))
aşağıda linkte bisikleti gördüm. internetten de araştırdm biraz avrupa ürünü. fotografta da özellikler mevcut.
sizce nasıl iyi bir pazarlık yapılıp alınabilir mi?
paylaşımlarınız için teşekkürler. simdiden hayırlı bayramlar...

not: arka seleyi taşıma amaçlı kullanabilirm.

Bak, az önce letgo'da ne buldum!(link)
/ TC Metin K. tarafından yüklendi.

Dosyalar

• Screenshot_20180607-183131.png
    Screenshot_20180607-183131.png
    66,3 KB · Okunma: 35
  • Screenshot_20180607-183131.png
    Screenshot_20180607-183131.png
    66,3 KB · Okunma: 29
Bu bisikleti aldım kazık yedim mi?

Fiyatı 1000 lira
Modeli Kron tx 500 HD 24V, 2016 veya 2017
Kullanım süresi 1 yıl
Garanti kontrole götürmemiş o yüzden iptal
Bisiklet temiz
Eksileri: süspansiyon açıp kapayan düğme kayıp

Kazıklanmamışımdır herhalde

Arkadaşlar yol bisikleti alacağım.2.el olduğu sadece arka jant tellerinden bir tanesini değiştirmiş.Bu değiştirme durumu bana ileride sorun yaşatır mı merak ettim.Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

DACF507D-528A-401F-B437-55D039DDD47D.jpeg DBD34620-6C8D-4DEA-BB51-44F4FEB88650.jpeg Mosso marka bisiklet alıcam arka aktarıcısı yok ve mosso nun hangi modeli olduğunu bilmiyorum ve hangi marka aktarıcı alayım ve 300 tl ye alıcam sizce iyimi

Iyi aksamlar bende sari siyah renkte 2015 in 8 ayinda alinmis Salcano citysport 20 hd var fakat aldigimdan beri toplan 3 yada 4 kere binmisimdir oda yakin mesafe yani toplam 10 km zor yapmisimdir evimde kullanilmayan odada kuru rutubetsiz ortamda sakladim suan 0.lari 1550 1600 civari ben bunu kactan elden ciksrmaliyim sonucta 0 dan farki olmamakla birlikte +hediye edilecekler var (km sayaci ,suluk demiri,izole suluk ve zil) aklimda 1400 1500 civari var sizce kac yazmaliyim tavsiyelerinizi bekliyorum

Arkadaslar merhaba,
Ben bir bisiklet almak istiyorum ve ikinci el bir bisiklet buldum. Kendisi 2011 model Scott Sporster Lady. Sahibi 1000 TLye satmak istiyor. Ozellikleri isteklerime uygun ama, bisikletin kendisi icin 1000 TL deger mi bilemedim size danismak istedim. Bisiklet ilani da su sekildeydi.
Temiz bisiklettir.
24 vites (shimano acera)
28 jant ölçulerinde
Yaylı maşa 80mm
V fren
16 inch kadro boyu
Grupta olmayan bir hocam adına yazıyorum. Taşınma durumundan ötürü satılıktır.
Dış lastikler değişim gerektirmektedir.

Geri