Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İşe Bisikletle Gidenler

İşe hangi sıklıkta bisikletle gidiyorsunuz?

• Toplam katılım
    688
Scudo
Bu hafta ilk kez yeni iş yerime bisikletle geldim. Salı ve perşembe...
(link)
İstanbul'da trafiğin en çirkin olduğu 2 yerden birden geçmem gerekiyor maalesef. Ama gideri var. Yani her gün git gel yapılmaz ama haftada 3 güne bağlayabilirim.

Bu hafta 5/5... En yüksek ve en düşük sıcaklık farkları biraz etkiliyor giyimi kompleks hale getirdiği için. Bagaj heybesi alma vakti geldi gibi. Herkese hayırlı hafta sonları.

(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Artık ofise gitmemize izin veriyorlar doğal olarak bisikletle yola çıktım ama bu sabah yağmur çok fena. Tepeden tırnağa su geçirmez kiyafetleyim ama yine de sürüş zor hale geldi. Mecburen mola verdim. Kahve aldım çardak altında yağmurun yavaşlamasını bekliyorum.

20211012_103543.jpg

Yağmurda sürüşe bir türlü cesaret edemedim, yağış ihtimali varsa çıkmamayı seçiyorum. Ama uzaktan bakınca da ayrı bir zevkliymiş gibi geliyor, heves ediyorum. Doğru ekipman sanırım çok önemli, hasta olmamak ve güvenli kalmak önemli. Size keyifli sürüşler :)

Hava müsait ise bisikletle gidiyorum işe. Bu başlığı da hep görüp yazmak istiyorum ama işle ev arası 1 kilometre olunca hakkım yok yazmaya gibi geliyor :komik:

Artık ofise gitmemize izin veriyorlar doğal olarak bisikletle yola çıktım ama bu sabah yağmur çok fena. Tepeden tırnağa su geçirmez kiyafetleyim ama yine de sürüş zor hale geldi. Mecburen mola verdim. Kahve aldım çardak altında yağmurun yavaşlamasını bekliyorum.

275559 dosyayı görüntüle
Dönüş yolu hava mis gibiydi

20211012_172403.jpg

Yağmurda sürüşe bir türlü cesaret edemedim, yağış ihtimali varsa çıkmamayı seçiyorum. Ama uzaktan bakınca da ayrı bir zevkliymiş gibi geliyor, heves ediyorum. Doğru ekipman sanırım çok önemli, hasta olmamak ve güvenli kalmak önemli. Size keyifli sürüşler :)

Yağmurda işe gidiyorum. Ani manevralar ve hız yağmurda yasak hareketlerden :( Çamurluk ise üstünüzün başınızın temiz kalması için elzem. Yağmurda ince lastikle sürüş de zor olur, tavsiye edilmez (Bende 2 cm lastikli MTB var, onun bile kontrolü zorlaşıyor asfaltta)

Hava müsait ise bisikletle gidiyorum işe. Bu başlığı da hep görüp yazmak istiyorum ama işle ev arası 1 kilometre olunca hakkım yok yazmaya gibi geliyor :komik:
hocam yolunuzu uzatın kısa diye bu zevkten mahrum kalmayın bence.
benim ev iş arası 4 km ama ben 17 km'ye çıkartıyorum mesafeyi.

hocam yolunuzu uzatın kısa diye bu zevkten mahrum kalmayın bence.
benim ev iş arası 4 km ama ben 17 km'ye çıkartıyorum mesafeyi.
kıyafetlerim müsait olduğunda uzatıyorum bazen ama ilçe o kadar küçük ki anayola çıkmak gerekiyor :)

Geri