Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İstanbul'da bisiklet tamircisi

Scudo
@Osman Kıtay
Dadaş bisiklet
Murat Bayralı (0536) 965 55 65 – (0212) 521 75 42 Kocadede Mahallesi , Beyceğiz Caddesi No 33/A Fatih/İST
İşini görüceğini umuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Osman Kıtay
Bahsettiğimiz şey uzay mekiği değil, bisiklet. Eliniz biraz anahtar, alyan tutuyorsa pek çok şeyi kendiniz yapabilirsiniz (Çok ince problemler hariç).Tabi burada bahsettiğim şey "ustalara götürmeyin para vermeyin değil". Ancak bisikletinizin değerine göre fiyat belirleyen çok usta var maalesef. inanmayan gelsin göstereyim, öğreteyim.

Kadıköy Bike&Outdoor : Veli Kaplan

@Osman Kıtay Beşiktaş aktif pedal Özgür Usta. Jant konusunda çok iyi tavsiye ederim.

• Beğen
@Ferhat Fırat

Hatırı sayılır bir atölyem var. Bir ara gelirseniz bisikletle ilgili eğitim verebilirim. Ancak bu jantta çok fazla detaylı iş olması nedeni ile arkadaşım İstanbul' a yolladı. O nedenle bu konuda yazıyorum.

@Kadir Eskici Teşekkürler kadir

Ben gelene ogretmeye hazirim.Yok bana göre değil diyenler için buyukcekmece de senâ bisiklet var. Sahibi Erkan bir bisikletci.aynı zamandada her işinizi görür.

Herkez bisiklet ustası maşşallah :)

@Burak özdayı

Son bir senede yeni bir usta tilmen'e gelmedi ise tavsiye etmem burayı. Aynı zamanda metin bisikletide düşünmeyin.
Kadir eskicinin önerdiği Aktif pedaldaki özgür bey'i bende tavsiye ederim.( Bakırköyden , Beşiktaş şubesine giden arkadaş ise )

• Beğen
@Ferhat Fırat o kadar ustasin o zaman sen yap. Mavic aksium jant yaklaşık 8 tel değişecek. Jantin fren yüzeyinde vuruklar var. Galiba cekiclenecek. Rulmanlar sökülüp bakımı yapılacak. En son jant ayarı yapılacak. Nerede tamir edersin? Ve fiyat kaça olur usta?

Ben ne söyledim bir daha okuyun . Herkes bisiklet ustası değilde internet filozofu, derin polemik şizofreni.
Ben, bir bisikletçinin kendi bisikletinin pek çok problemini cozebilecegini, öğrenmek için hevesi ve yardıma ihtiyacı varsa yardimci olabileceğini söyledim. Buradan polemik çıkarmaya çalışanlara jant teli nden itibaren cevap verilebilir ama yersiz olur. Herkes kalsın sağlıcakla. ..

@Ferhat Fırat o zaman ilk yazdığım yazıda "detaylı bakım" yazıldığına bir bakip. Neden Gereksiz bir giriş yaptiginizi sorgulamalisin. Konuyu uzatmaya gerek yok. Ben usta ariyorsam bilmedigim konuda ustaya ihtiyacım oldugundandir.

2 kisi daha tarif etmiste bende tamamlayayim drama koprusunun minibusyolu tarafinda kalan EDA BISIKLET vardir buyuklerim maltepenin en eski 1.2 bsiikletcisinden olduginu soyler

@SonPedal

Xrayted eda bisiklet yazmis simdi.gordum :D

Bide hazir yeri gelmisken
Konulari karistirdim fakat ne guncel konu bulabildim.nede grup

Maltepe civarinda. Antrenman yapan veya yakin semtlerden turlayan gruplar varmidir
Varsa yonlendirebilir bilgilendirebilirmisiniz

Saygilarimla...

@DoganGunes Bende akord ayarı yaptırmak için usta bi bisikletçi arıyordum. Bahsettiğiniz usta akord ayarı yapıyordur heralde, yarın uğramayı düşünüyorum.

Gecen hafta Metin Bisiklet Bakirkoy den bisikletimi satin aldim.Montajini ogluyla beraber falan yaptik, cok ilgilendiler.Guleryuz,sohbet vs her sey guzeldi ta ki dune kadar.Bir kac gunden beri zincir atmasi problemi yasiyordum ve aldigim yere gostermeye gittim.Metin Bey satistaydi ve beni servise yonlendirdiler.Serviste Metin Bey in akrabasi olan yaslicana bir abimiz bakti.Yaptim dedi,eyvallah dedim ve tekrar showroom a gittim cunku bir kac parca da aksesuarim eksikti.Aksesuarlari da aldim, odemeyi de yaptim fakat bir seyi farkettim.Sanki gectigimiz hafta bana bisikleti satan Metin Bey gitmis yerine baska birisi gelmisti.Ilgisiz,alakasiz,vurdumduymaz birisine odeme yaptim aksesuarlar icin.Arkadas senden 3000 tl lik bisiklet almisim ve ertesi hafta zincir atma problemi icin getirmisim bisikleti.Yahu insan bir sorar ne yaptiniz serviste hallettiniz mi diye.Anladim ki Metin Bisiklette her sey satisi yapana kadarmis zaten usta dedigi akrabasi da yapamamis vites ayarlarini ki zincir yine atti.
Nihayetinde bugun yine Bakirkoy deki Aktif Pedal denilen yere gittim.Asil usta orada.Afi Taner di arkadasimizin ve gayet ilgili,isini cok iyi bilen,tavsiye ve puf noktalarini aktaran, guleryuzlu bir arkadasti.Allah ondan razi olsun.Velhasilkelam bundan sonraki duragim AKTIF PEDAL / TANER ARKADASIMIZ:harika:

Metin bisiklet dışında herhangi bir yer olabilir mesela:)
Atak bisiklet sultançiftliği
10 numara 5 yıldız

Geri