Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

İstanbul'da bisiklet tamircisi

@erkan_harman

Merkez bisikletin sahibi Cevdet bey, ben de bakımları merkez bisiklette yaptırıyorum. Bence de işinin ehli.

Scudo
evet isini cok severek yapiyor emin olun yaparken anliyorsunuz zaten

küçükyalı merkezde postanenin yanında tandem bisiklet var. aynı zamanda bayi. tavsiye ederim.

cevizli istasyonun orda kısmet bisiklet var. salcano, cararro, sedona,bianchi yetkili servis bayii. bilgilerinize.

3 ay gibi kısa bir süre önce sedona 720 alarak bisiklet maceralarıma start verdim.

Bu bisikleti araştırma ve alma döneminde çok fazla kişi ile görüştüm. Bir çok durumun ardından ( Aslı Bisikletin büyük ilgisi ve yardımı ile) Bir C.tesi sabahı vapura atlayıp Yalova'ya gittim ve Engin abiden (Gizem Bisiklet ) bisikletimi satın aldım. Ogün bugündür her ne olursa olsun bisikletimi sadece kendisine emanet ederim.(Aynı zamanda yanında çalışanlarına)

Bu durumu öğrenen arkadaşlarım, İstanbul'da bisikletçi mi kalmadı tepkisini verseler de bundan vazgeçemeyeceğim sanırım. Anadolu yakasında 10 civarında bisikletçi gezdim ihtiyaçlarım gereği ile. Hiç birinde içime sinecek kadar kaliteli hizmet yada samimiyet bulamadım.

Geçen hafta yaptığım 90 km lik beykoz turundan sonra yağış nedeni ile zincirim de aşırısı ses gelmeye başladı ve maşa da ufak bir boşluk söz konusu. Kadıköy'de yolum üzerinde büyük bir mağazaya uğradım. Orada bulunan bir genç arkadaşım yardımcı oldu. Fiyatını sordum önemli değil abi dedi. Olmaz öyle dedim. Kasaya verirsin abi o zaman dedi ve işine geçti.

''Kasaya gittim Zincir yağladık, maşayı sıktık'' bilgisini verdim. Bisikletime baktı kasadaki kişi ''o carraro mu'' dedi, sedona bilgisini verdim. 20 TL uzattım ve 10 TL geri verdi. İlk etapta şaşırdım ama başka müşteriler olduğu için konuyu uzatmadım.

O bisikletçide artık benim için bitti. Evet insanların emeğinin karşılığı olmalı ancak bu şekilde fırsatçılık yapmakta esnaflığa yakışmıyor. O firmaya asla gitmeyeceğim gibi hiç bir arkadaşımı da yönlendirmem. Burada ismini yazmakta doğru olmayabilir kaanati ile ismini de yazmadım.

Bu konuyu açma sebebim ise acaba benim mi beklentilerim fazla yada dün yaşadığım olayda aslında o miktar normal de ben mi dar gelirli biri olduğum için fazla geldi ?

İstanbul'da bisikletçilerde sizlerin yaşadığı benzer şeyler varsa paylaşmanızı rica ederim. Eğer benim bir yanlışım var ise emek veren esnafların, düşünce olarak ta olsa hakkına girmeyelim.

Hocam ilk başta ısrar etmicektin eyvallah koç diyip yoluna devam edecektin :) cok anormal bir durum değil gibime geldi ama 20 liranın üstünü vermese anormal gelebilirdi :)

Xperia Z1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Ercan Cebeci
Kasadaki arkadaş yapılan işleme çok vakıf olmadığı için 10 liranızı almış bence. O büyük mağazada pekte ucuz şeyler olmadığı için (stadın ordaki mağaza ise) alışmış adamlar 10 lira çerez parası gelmiştir:) Ufak bir yer olsa ya para almadan yollardı yada 5 lira alırdı. Canınız sağolsun.

Iyi sana yardimci olmuslar eger o stadin yanindakiyse bahsettigin benim suratima bile bakmamislardi. Ayrica ne yazik ki bircok bisikletci esnaf o sekilde davraniyor sebebini anlamis degilim

Kullanmaya usendigimden turkce karakterler yok ama bunlar hep tepetolk!!!

bende geçen gün bisikleti aldığım yerde zinciri yağlattım ve frenlerine baktırdım. abi 'önemli değil ne parası' dedi bende uzatmadım konuyu. böyle muhabbetleri uzatmayı sevmem eyvallah dedim gittim.. zaten hem bisikletimi aldıgım yer hem de o kadar ilgili ve yardımcı oluyor ki en ufak işim bile olsa oraya giderim arkadaşlarımı da oraya yönlendiririm..

he burası neresi dersen.. Küçükyalı TandemBisiklet.. bir de burayı teftiş et kararını ver :) pişman olmazsın

Adam Akıllı Bisiklet Tamircisi Arıyorsan.? Babadan Oğula Her Tür'lü Profesyonel Bisiklet Tamircisi Tavsiye Ederim .. (link)

Ben ancak altından kalkamayacağım bir sorun olduğunda giderim bisikletci dükkanına yoksa zincirimi yağla,frenlerime bak,lastiğe hava bas,yama yap vb.çok şükür hepsini yapıyorum sıkıntı yok.onun dışında toptan alışveriş yaptığım tek yer kocamustafapaşa'da kasımpaşa bisiklet var alacaklarımı alırım okadar.ama gerçek bir esnaf,insan ve usta aradığımda gideceğim tek yer var '''pendik efor bisiklet'''sizede tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar ben de ikinci el bir Trek 7.1 ile bisiklet dünyasına yeni dahil oldum, Fındıkzade'de oturuyorum. Size katılmak isterim =) Bir de sorum olacak: Fındıkzade/Kocamustafapaşa/Çapa civarında bisikletten gerçekten anlayan iyi bir tamirci var mı bildiğiniz?

merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum bakırköy'deyim.Benim yaklaşık olarak 4-5 senedir kullanmadığım salcano bisikletim var geçenler bodruma inip baktığımda doğal olarak fren kablolarının geçtiği yerler de paslanmalar mevcut çok detaylı inceleyemedim fakat bu bisikleti düzlüğe çıkarmak için bakırköy civarında herhangi bir bisiklet tamircisi biliyor musunuz ?

tilmen bisiklet için iyi diyorlar. metin bisiklet var bir de ama ben bir kere gittim bir daha kapısına uğramam.

Ucuz ve hızlı olsun istiyorsanız Metin Bisiklet'e gidebilirsiniz.
Yok biraz daha pahalı ama detaylı olsun derseniz Aktif Pedal'ı öneririm.
Bahçelievler'de Yayla'ya yakın bir dayı var, tam bir mahalle arası bisikletçisi :)..
Bir de yine Bahçelievler'de Adnan Kahveci Bulvarı üzerinde Haznedar'a yakın bir Salcano bayisi vardı ama hala açık mı bilemiyorum..

@Edip Dinçer

Benim eski ghost ile zeytinburnu dönüşünde ilk ay kontrolü için uğramıştım, satıcı içine bakım fişi koymamış olsa dahi ücretsiz bakım ve vites ayar vs kontrolü yapmıştı metin bisiklet sahibi. tavsiye ederim.

Tilmen bisiklete gidebilirsiniz suana kadar hic bir sorun yaşamadım serdar bey ve hüseyin bey cok sıcak davranıyorlar metin bisiklet ve aktif pedalda mevcut

@Işık Bora

Selam arkadaşlar... başlık canlıdır umarım. Kocamustafapaşa'dan aranıza yeni katıldım sayılır, iş güç nedeni ile uzun süre ara verdiğim bisiklete hem spor hem ulaşım amaçlı yeniden başladım. Yedikule'den sahil yoluna çıkıp bazen Sirkeci istikametine bazen Bakırköy istikametine, bazen sahildeki bisiklet yolundan bazen ana yoldan tek başıma turlayıp geri dönüyorum. Fazla olmasada bu yollarda ciddi bisiklet kullanıcıları ile karşılaşıyorum, birkaç kişilik topluluklar halinde kullanmak sanırım daha keyifli olur. Tamirci arayan arkadaşım ; mahallemde üç tane bisiklet tamircisi vardı, içlerinden biri bisiklete gönül vermiş, işinde usta bir abimdi ancak maddi sıkıntılar nedeniyle dükkanını kapatmak zorunda kaldı. Diğer iki bisikletçi hakkında yorum yapamayacım ancak birine bu meslek babasından geçmişti, deneyimli ve işten anlar diye düşünüyorum, şimdiye kadar benim işim düşmedi ama babam da aynı mahallenin esnafı olduğundan yamuk yapmaz herhalde :rolleyes:dilersen yardımcı olabilirim ...

Arkadaslar selamlar,
Bende cıktıgım zaman o taraflara geliyorum size eşlik etmek isterim Teşekkürler bol pedallamalar :')

Back