Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Jant hakkında sorular, cevaplar ve öneriler

Bisiklet Qr mandalı önerisi olan var mı? Ön 1mm/130mm, Arka 1mm/167mm

Scudo
Herkese Merhaba,
Bir ses sorunum var. Akşam a video çekip ekleyeceğim.
Bisikletim Canyon Roadlite 6.0 2016 Model, Hidrolik disk fren, 6 Vidalı rotor, 105 11 vites sistem, Mavic Jant
Sorundan bahsedeceek olursak,
* Pedala yüklendiğim zaman (vitesin önemi yok) arka taraftan çıt çıt çıt ses geliyor.
* Yolda giderken arka freni sıktığım zaman yine aynı sesler geliyor.
* bisikletten inip arka freni sıkıp bizikleti yaylandırdığım zaman yine aynı çıt çıt sesler geliyor.

Aşağıdaki şlemler yapıldı ve hiçbir değişiklik olmadı.
* Jant tellerinin her iki ucuna wd40 sıkıldı,
* Jant telleri sıkılaştırıldı ve gevşetildi,
* Rotor vidaları kontrol edildi
* Quick Release yağlandı
* arka jant göbeği kontrol edildi

En son farklı bir jant üzerine rotor, ruble iç lastik ve dış lastik aktarıldı ve ses kesildi.

Bu sorun sadece ses yapmakla beraber sürüş konforunu etkiliyor. Onun harcinde bisikletin kullanımına hiçbir engel bulunmamaktadır.

Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

@Mehmet Vidinli mevcut mavic jantında rublen gevşemiş olabilir. güzelce bi sık onu. bu çıt çıt ses.. pedal, aynakol göbeği ve rubleden gelebilir. toz toprak zamanla pedal ve aybakol göbeğine kaçar çıt çıt ses yapar. onları temizleyip yağlayıp taktıktan sonra tekrar geliyorsa. rubleni anahtar yardımıyla biraz sıkılaştır

@Mehmet Vidinli mevcut mavic jantında rublen gevşemiş olabilir. güzelce bi sık onu. bu çıt çıt ses.. pedal, aynakol göbeği ve rubleden gelebilir. toz toprak zamanla pedal ve aybakol göbeğine kaçar çıt çıt ses yapar. onları temizleyip yağlayıp taktıktan sonra tekrar geliyorsa. rubleni anahtar yardımıyla biraz sıkılaştır
Teşekkürler cevap için.
Ruble yeni değişti, bununla beraber diğer jant a aktarılırken yeniden söküldü ve takıldı. Diğer jant da hiç ses yok. Herşey yolunda.

Jant değişiminden sonra ses kesildiği için pedal ya da aynakol göbeği ile ilgili bir sorun yok diye düşünüyorum.

Teşekkürler cevap için.
Ruble yeni değişti, bununla beraber diğer jant a aktarılırken yeniden söküldü ve takıldı. Diğer jant da hiç ses yok. Herşey yolunda.

Jant değişiminden sonra ses kesildiği için pedal ya da aynakol göbeği ile ilgili bir sorun yok diye düşünüyorum.
Peki ruble değişirken dişli oranları aynı olan bir ruble mi taktınız ?

Merhaba,
Herkese iyi forumlar.
Oğluma bir bisiklet alma aşamasındayız. Corelli Zoi 1.0 (26") istiyor. Ancak jantları (sanırım) kolonlu jant olarak geçiyor. Klasik, telli janta göre avantaj ve dezavantajlarını öğrenmek isterim. İnternette tatmin edici bir cevap bulamadım. Gezinirken forumu buldum ve sizlerin değerli bilgilerinden istifade etmek istedim.
Saygılarımla.
Adsız.png

Merhaba,
Herkese iyi forumlar.
Oğluma bir bisiklet alma aşamasındayız. Corelli Zoi 1.0 (26") istiyor. Ancak jantları (sanırım) kolonlu jant olarak geçiyor. Klasik, telli janta göre avantaj ve dezavantajlarını öğrenmek isterim. İnternette tatmin edici bir cevap bulamadım. Gezinirken forumu buldum ve sizlerin değerli bilgilerinden istifade etmek istedim.
Saygılarımla.
319299 dosyayı görüntüle
Magnezyum alaşımlı bisiklet jantı diye geçiyor,katlanır bisikletimde 4 senedir kullanıyoum herhangi bir avantaj yada dezavantajını görmedim açıkçası,jantla ilgili tek bildiğim ağır olduğu ve herhangi bir tamiri yok diye biliyorum,tamirden kastım normal telli jantta çemberi tamir edilse bile eski randımanı olmaz,ama teli kırılır akordu kaçarsa telafisi var.

Merhaba,
Herkese iyi forumlar.
Saygılarımla.
319299 dosyayı görüntüle

Jant kısmıyla ilgili dezavantajı yok, avantajı var.
Ancak entegre göbeği nedeniyle bunu ilgilendiren değişiklik ve tamirlere kapalı. Örneğin göbekte değiştirmeyi gerektirecek sorun oluşursa, vidalı ruble yetersiz gelir de kaset rubleli bir yükseltmeye girişilirse v.b. çözüm yok. "Sorun çıkıncaya/değişiklik gerekinceye kadar kullan, sonra magnezyum olmayan jantlarla değiştir" mantığıyla alınabilir.

İyi günler. Boyum 169 cm iç bacak uzunuluğum 70 cm kilom 100 fazla kilom mevcut bana uygun jant ve kadro konusunda tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Önerileriniz nelerdir. Teşekkür ederim.

@M.D. 100 kilo ile en narin bisiklet sınıfı olan yol bisikletini bile kullanabilirsin. Yani bir kilodan dolayı sınırlanmaya tabii değilsin. Ne tarz sürüş yapacaksan ona göre bir bisiklet alman mantıklı olur.

Son düzenleme:
@M.D. 100 kilo ile en narin bisiklet sınıfı olan yol bisikletini bile kullanabilirsin. Yani bir kilodan dolayı sınırlanmaya tabii değilsin. Ne tarz sürüş yapacaksan ona göre bir bisiklet alman mantıklı olur.
Hocam genelde şehir içi arnavut kaldırımı, parklardaki parke taşlarında, anayol ve genellikle dik yokuşlarda kullanıcam. Hibrit(Trekking) tipi bisiklet almayı düşünüyorum. Lakin türlerine göre jant ve kadroları değişiyormuş.

Hocam genelde şehir içi arnavut kaldırımı, parklardaki parke taşlarında, anayol ve genellikle dik yokuşlarda kullanıcam. Hibrit(Trekking) tipi bisiklet almayı düşünüyorum. Lakin türlerine göre jant ve kadroları değişiyormuş.
28" var şehir bisikletlerinde sadece. Boyunuza uygun kadroyu seçtiğiniz sürece lastik jant boyutunun bir önemi yok şehir/hibrit bisiklette. 46-48 kadro boyunuza uyar trekking bisikleti için. Max bütçe belirtirseniz örnek model atabilirim.

28" var şehir bisikletlerinde sadece. Boyunuza uygun kadroyu seçtiğiniz sürece lastik jant boyutunun bir önemi yok şehir/hibrit bisiklette. 46-48 kadro boyunuza uyar trekking bisikleti için. Max bütçe belirtirseniz örnek model atabilirim.
10-15 limit dostum

Aşağıda linkini paylaştığım jant setini kullanan ya da bilgisi olan var mıdır? Eskişehir'li bir üretici.

(link)

• İnanılmaz
Tepkiler: Alazarhus
Herkese merhaba arka jantımı ön e takmak istiyorum arka jantın göbeğini değiştirip rublesini çıkartırsam öne takabilirmiyim. Hızlı cevaplarsanız sevinirim.

Herkese merhaba arka jantımı ön e takmak istiyorum arka jantın göbeğini değiştirip rublesini çıkartırsam öne takabilirmiyim. Hızlı cevaplarsanız sevinirim.
Arka ve önde tel sayısı aynıysa değiştirebilirsiniz ama göbek flanş çapları muhtemelen farklıdır, o nedenle tellerin de değiştirilmesi gerekir, yani sadece arka çember öne geçer.

• Beğen
Tepkiler: M.D.
Bisiklette aynı marka aynı model ve kadrosu aynı ebatta olan bir bisiklette inç farkı olursa ne olur. Boyum 170 cm kron xc150 17 inç bisiklet baktım iki bisiklet arasında kaldım 27.5 inç ile 29 inç farkı iyi kötü yanları. Yada hız veya denge gibi vb. Konularda ne farkı var. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.
Bu size uyar eğer beğenirseniz.
Teşekkür ederim. Kron xc150 bisiklet hakkında ne düşünüyorsun?

Bisiklette aynı marka aynı model ve kadrosu aynı ebatta olan bir bisiklette inç farkı olursa ne olur. Boyum 170 cm kron xc150 17 inç bisiklet baktım iki bisiklet arasında kaldım 27.5 inç ile 29 inç farkı iyi kötü yanları. Yada hız veya denge gibi vb. Konularda ne farkı var. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Spoiler içine yerli yabancı birkaç video ekledim. 26" zaten zorunluluk olmadıkça geride kaldı, 27.5-29 arasındaki karşılaştırmalara dikkat edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Hellheimr ve M.D.
Spoiler içine yerli yabancı birkaç video ekledim. 26" zaten zorunluluk olmadıkça geride kaldı, 27.5-29 arasındaki karşılaştırmalara dikkat edebilirsiniz.
Hocam oldukça eğitici videolar oldu. Tekrardan teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Spartiat
Geri