Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Karbon yol bisikleti olanların bizi takmaması

Hep derim birçok konuda yüzeysel bakıyoruz derinliğine inemiyoruz. O nedenle de birisiyle konuşurken önyargılarımız bizden önce gidiyor. Kılık kıyafetten yoksun olduğu için çoğu kimsenin hor gördüğü birinin ne kadar derin bilgi birikimi olduğundan o sosyetik arkadaşlardan dah harika Türkçe telafuzundan yada yabancı bir videoda sokakta yaşayan pejmürde halde birisinin dışarıya konulmuş piyano ile benim diyen kişiyi kıskandıracak derecede bir eseri seslendirmesi örnek olmalı. O elbisenin içinden kimin çıkacağı belli olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: can onur
Scudo
Kim selam verdi, kim selam vermedi kafaya takmanın anlamı yok. Yolda bir bisikletli görürsem ve karşı taraf da beni fark ettiyse selam veriyorum. Veya karşı taraf önce selam verdiyse alıyorum. Bazen son anda bir bisikletliyi fark ettiğim ve selamını geç fark etmemden kaynaklı alamadığım oluyor. Bazen karşı taraf benim selamımı almıyor. Muhtemelen beni fark etmiyor o anda. Yıllardır selam rutinim böyle :) Bisiklet türüne veya fiyatına göre selam verme alma işine ben denk gelmedim. Ha bu arada ben tur bisikleti kullanıyorum. Genel bir bisiklet kardeşliği havası var ama yollarda sanki. Ben yolda kalmış bir bisikletli gördüğümde mutlaka durup bir ihtiyacı var mı sorarım. Bunu insanlık görevi olarak görürüm. Gerisi çok da önemli değil bence.

@Anonim dostum bir gün bir organizasyon yapalım istediğin kadar dene :)
daha iyileri senin olsun inşallah

@can onur
öyle anlatmışsınız ki sanki türkiye de böyle davranılmıyor hiç, farklı uyruktan insanlar daha sempatik geliyor, bunun çok kez denemesini yaptım, burada da turiste çok daha iyi davranıyo halk, gözleme yedirdiklerine ben şahitim. oradada sen turist olduğun insanlar biraz daha kibar davranıyor, ayrıca yolda olmak psikolojisi farklıdır, bak gezen turistlere hepsinin suratında manasız bi gülümseme vardır. şehir içinde bisiklet yolunda kullandınız mı yüksüz heybesiz, çünkü uzun tur yapanlara bisikletçi olsun olmasın herkes sempatiyle yaklaşıyor. yoksa insan gene insan heryerde insan, emin olun daha fazla deneyimleseydiniz fikriniz değişirdi, fragmanı görüp gelmişsiniz

*bi kere turda yolkenarında şehir içinde, bişeyler yiyoduk, esnaf çay getirdi, çok mutlu oldum ve teşekkür ettim, adamın cidden yüzü düştü, -hee, türkmüsünüz ? diye. alman olsaydık kesin bi bardak daha getirirdi :)

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu
Benzer bir durumu yıllar önce bende yaşadım. Başka mesajlarımda yazdığım gibi bir arkadaşımla ben altımızda tayt, üstümüzde bisiklet forması, bisikletler de donanımlı tabi . Yılda 2000 civarı. Benzinliğe girdik gece lastik havalarını tamamlayıp gece turuna çıkacağız İstanbul yolu-Çiftlik kavşağında. Ben hava basıncını 60 PSI olarak ayarlayıp tam dayıyordum ki pompacı değeri gördü NO NO diyerek geldi. Abi nooldu ne var dememle amcam arkasını dönüp gitti.

@Tasogare Yazdıklarımı tam olarak okumamışsınız anlaşılan. Bisikletçilerin birbirlerine selam vermelerinden bahsediyorum, toplumun turistlere nasıl davrandıklarından bahsetmiyorum. Yukarıda bahsettiklerimin hepsi, profesyonel ya da profesyonel görünümlü bisikletçilerle aramda geçen diyaloglardır. Bu arada, üslubunuz çok yanlış. "Fragmanı görüp gelmişsiniz" ne demek? Yazılan yazıların çoğunu okudum ve yazılanlara göre bir yorum yazdım.

Benimde masam karbon havan kime diyip gidiyorum :D :D

Bisiklet karbon olunca ortalama hızımız 40'dan aşağı düşmediği için 20'lerle gezen triple buffered alüminyum kadrolu insanlara selam veremiyoruz.
Bizim hızımıza çıkın -çıkana helal olsun- o ağır alüminyumlarınızla beraber konuşa konuşa gideriz. Yoksa kusura bakmasın hiç kimse de ben ortalamamdan ödün vermek adına sizin duygusallığınızı doyurmak için selam verecek değilim.

O değil de ben karbon yol aldıktan sonra yolda insanlar bana selam vermeye başladı, hadi buyurun buradan yakın? Arkadaş 2 pedal basıp kafa dağıtacam her gördüğüm bisikletliye kitleniyorum artık bende, acaba selam verirse karşılıksız bırakırım da ayıp olur mu diye. Rahat bırakın abi selam falan vermeyin yav..

mesele karbon yada alu degıl..mesele yol bisikletlilerin duruş itibari ile mtb ye göre daha farklı olması vede yol bısıkletınde ufak bı hatanın cok buyuk şeylere sebebıyet verecegi..antremanda olması vs vs.. yol bisikletini keyfı suren arkadaşlar zaten selam veriyo lakın antramanda oldugunda yola odaklanması gerektıgı ıcın selam pek veremıyo en azından vermeye çalışıyo.kimse böyle bi yargıyla çıkmasın meydana.

@can onur o yükseklikte üşümediniz mi? erciyes, uludağ falan neyse de 800 metre rakımlı kazdağları'na çıktığımda bile öksürüyorum ben göğüsten rüzgar yediğim için, siz ince bir tişörtle çıkmışsınız. :)

Geri