Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Karbon yol bisikleti olanların bizi takmaması

Scudo
http://www.teknolojide.com/resimler/image/KartonHazine-02.jpgPeki bunlar ne yapsın karton bisiklet sahipleri.:):):)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Neyse şuraya bugüne kadar yaptığım gözlemlerle ciddi bir mesaj atayım bari.
Ben nedense selam veren kişilerin genellikle yolcu olduğunu gözlemliyorum Avrupa Yakasında. Karşıyı bilemem ama burada gerçekten 10 yolcunun en az 6-7'si ile selamlaşıyorum karbon veya alüminyum fark etmiyor.
Esas selam vermeyen ekip genellikle dağ veya şehir kullanıcıları, biraz da onlara kızın bu yolcular size n'etti. :/

• Beğen
@Berke
valla geçen bir şehir bisikletli selam verdi aldık :)
bir amca selam verdi aldık
bir çift'e selam verdik adam suratımıza bakmadı
başka bir bisikletli oturup konuştuk
yanımızdan yol bisikletli geçti bizi görünce dahada hızladın mtb olduğumuzdan mıdır nedir :p

@Aykuttasdelen
Arada istisnalar oluyor tabii ki. Ben genel bir gözlem sonucu öyle yazdım.

@Berke

biz selamlaşıyoruz şu taraf vermiyo olabilir :) abi yapmayın lütfen topu başkasına atmayın, eğer böyle bi ayrım farkediyorsanız sizde yollusunuzdur da ondan, yollu yolluya, şehirli şehirliye, dağlı dağlıya, olması gereken bu, bir de gene kadro tipinin materyaline göre bi alt grubumuz var o da selam ast-ust ilişkilerine etkiyen bi kfaktör ama çok bilmiyorum onu, mesela hydro alu mu, scandium mu döver yoksa titan mı, önce onu öğrenmek gerekiyo galiba, araştırıyorum :)

• Beğen
Bence
Selam vermek şart değil ama .
Sivil hayatta tipe kıyafete arkadaşlarına bakıp slm vermeyi zul görenler bisiklete binince zorla selam vermesinler. Bisiklet bence züppe sporu değil özgürleşme eşitlik sporu o yüzden öncelikle her bisikletliye selam verecek olursam muhitimde tüm ahali bisiklete biniyor..(şemikler,)zor olur yani ...
Ben selama değil saygıya inananlardanım ...
Pruvanız neta..
Rüzgarınız kolayınıza Olsun !!!

@Ahmet Ayaz

*lanet olası salcanolular, hem agresif hem çakallar, bu da onları tehlikeli kılıyor. hayır bağcılarbisisklettutkunlari.com dan sırf bu sebeple hesabımı silmiştim, burayı da basmışlar, rezalete bak.
dostum mesajını beğenmiş bulundum, ama sonradan farkettim ki salcanoluymuşsun, belki iyi birisin ama ama salcanolulara karşı tepkiliyim, zaten gemişiten beri atalarımız anlamaşamazmış. kusura bakma

*önemli not: lanet olası salcanolular, "god damn salcanaean" anlamındadır, "fokin' federals / lanet olası federaller" de ki lanet olsun değildir

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Ayaz
yok hocam bende carbon lefty var selamda alıyorum her kişiyede selamda veriyorum
başımdan geçen öyle bi olay dahi var
geçen sene daha lefty i yeni aldım 2-3 malzeme almaya evdeki yol bisikleti ile gidiyim dedim. Adamın birinde dogma birinde bianchi gavia vardı yanıma geldiler amca bu bisikletler hala daha yaşıyormu dedi dövecektim kendimi zor tuttum.
fazla kafa yormayın. istedikleri kadar artislik yapsınlar herkezin bisikleti kendine güzeldir :)

• Beğen
@ercst0rm
:D vay vay vay olaylara bak sen hele . Adanadaki lpgli şahincilerde de bu tip drif hikayeleri var ehehe

• Beğen
Tepkiler: ercst0rm
beyler konu açamıyorum delirmek üzereyeim neden açamıyorum 1 aydır burdayım:D

Yahu taksalar ne olur, takmasalar ne olur?
Takılmayın böyle şeylere ;)

Yolda giderken bir bakıyorum piss aliminyum tirt cıft amortisorlü bisikletler rizgarima girmiş diyorum oğğğ siz benle yarişamazsiniz benim bisikletim karbon vitesi tavan yapip bir yükleniyorum uzayıs o uzayıs :D Saka bir yana da bazen arkama bakıyorum bırı pesıme takılmıs sonra adam olan gucunu de harcayıp yolu erken bıtırıyor :D Ben daha cok kask varsa kafasın da daha cok dıkkat edıyorum selam vermeye dıgerlerını sallamıyorum acıkcası bısıklet prensıplerını bılen adam kask takar takmayanda selam versen almaz zaten bılmıyor ısı adam ıse ısten eve gıdıyordur.

Ben karşıdan gelenlerle göz teması kurmaya çalışırım eğer kuramazsam çok umursamam, ilk zamanlarımda yani 2000 li yılların başında tayt-kask-eldiven kullanan pek yoktu. Ben de taytla bisiklet binmenin faydalarını görüp giyince arabalardan laf atanlar yanıma yanaşıp taciz edenler çok olurdu. Millet garip bakardı ama artık kanıksadılar. Şimdi doğruyu söylemek gerekirse karbon tip bisiklet alalnların bir kısmı ile üst düzey donanım kullananların bir kısmı eski mesajlarda da belirtildiği üzere ya ben sizden üstünüm demek yada param var alıyorum demek. Hani hakkını verip bilinçli seçenler üzerine alınmasın. Bizde hep en üstüne sahip olmak mantığı vardır sanırım genetik yani işime yarayan en üstü değil de alabildiğim en üstü alayım derler. Başka forumlarda bakıyorum da soru sorma şekillerinden ortaya çıkan sanki en üst donanım olunca yada bisiklet 300 gram hafif olunca hiç yormayacak sanki e-bisikletmişçesine akıp gidecek diye düşünüyorlar gibi. Alınca da hayal ırıklığı kaçınılmaz en azından bu kadar para verdik 300TL lik bisiklet süren adam beni geçti diye üzülen var.
Neyse boşverin bunları alüminyum yada çelik her ne donanım kullanıyorsanız sulu kaplama diye bir kaplama türü var. KArbon kaplama deseni uygulaması ile jantınızdan, kaskınıza, gidonunuzdan farınıza suya girebilecek, boya tutabilecek her ürüne uygulanıyor. İsterseniz benim kaskım bile karbon diye hava bile atabilirsiniz tabi kadronuzu bile karbon görünümlü kaplayabiliyorlar :) Bir adım ileri gidip o kaplama banyosuna elinizi sokup karbondan el yaptırdım bile demeniz olası.

• Beğen
Tepkiler: Tasogare
İlk gün dahon ile kot pantolon tshirt, 2. gün ise yol bisikletimle şort forma kask ile işe geldim ve şunu farkettim. İnsanlar dahonla geldiğimde daha saygılıydı, yol bisikletiyle giderken özellikle yayalar beni çıldırttı. En son 20-22 yaşlarında bi çocuğu elime alacaktım. Adam karşıdan karşıya geçerken araba geliyor diye koşa koşa geçiyor ama benim önümde ahesteye bağladı. Ulan ben çarpsam bişey olmayacak mı, çarpınca içinden geçeceğimimi düşünüyosun dedim bişeyler geveledi defoldu gitti. Yani ben bu tezi çürüttüm, aıl karbon yol bisikletini kimse takmıyor :D

• Beğen
Tepkiler: Aykuttasdelen
Nasıl bir muhabbetmiş bu ya:) Bisikletin modeline, türüne göre selam verme, vermeme mi olurmuş? Son derece sonradan görme, görgüsüz davranışlar bunlar. Geçen sene Karpatlar'ı, Avusturya Alpler'ini ve Stelvio'yu arkası yüklü eski demir Bisan'ımla çıkarken, yolda rastladığım hemen hemen tüm bisikletliler bana selam verdi. Hatta yanıma gelip benimle konuştular, bana moral verdiler, hatta hatta bir Avusturyalı, Türk olduğumu öğrendikten sonra bana Türkçe "merhaba" dedi. Zirveye geldiğimde, rakım tabelası önünde fotoğrafımı çekenler, email adresimi isteyenler, beni evine davet edenler bile oldu. Bizler markaya, şekle değer verirken onlar daha güzel şeylere değer veriyorlar.

https://bisikletgezilerim.files.wordpress.com/2012/10/dsc08310.jpg

Geri