Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kategori önerileri

Siyaset nedeniyle kapatıldı. DNS lerle iyice olaylar kızışmaya başlamıştı. Siyaseti yasaklayarak bölümün açılması güzel olurdu. Günün videoları ve bir kaç konuya mesaj atacam atamıyorum. hiç konu açmayan ve mesaj yazma lütfun da bile bulunmayan üyeler yüzünden biz cezalandırılıyoruz. :(

Scudo
1-2 haftaya açarlar bence. :)

Sony Xperia Z1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bugün yaşadığım enteresan bir olayı paylaşmak için " nereye yazabilirim " diye araştırıyordum, böyle bir bölüm varmış ve kapatılmış...

Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Ülkemizdeki bisiklet festivallerine bağlı olarak Bisiklet Forum' a Bisiklet Festivalleri Bölümü açılmıştır.

Yapılan festivaller, festival sonrasındaki paylaşımları bu bölümde paylaşabilirsiniz.

Festivallerle ilgili yetkili kişilere başvuru üzerine bölümle ilgili ayrıca yetki verilecektir. Ayrıca bu bölümde önümüzdeki günlerde kalıplaşmış festivallere ayrı bölümler açılacaktır.

Bilgilerinize önemle sunulur.

Güzel haber. Teşekkürler.

O zaman bu bölümün ilk konusu benden olsun..

Evet festival bölümünün açılması iyi olmuş, birçok yerde bisiklet festivalleri düzenlenmeye başlandı.

Forumda KENDİN YAP BÖLÜMÜ Açılsa Güzel Olmaz Mı?
.
Son zamanlarda bisiklet ana konusu dahilinde dünya para vermek yerine eldekini degerlendirip bir ürün ortaya cıkarma, kendi çözümünü üretme, alternatif yollar türetme üzerine ciddi ve güzel paylaşımlar oluyor.. Bu paylaşımlar genelde Bisiklet Püfleri Bölümünde yapılıyor fakat farklı konular arasında kaybolabiliyor, ya da nerede acılacagı konusunda kararsızlıga düşüp ciddi anlamda alakasız bölümlerde açılıp arada kaynayabiliyor.. malum forumda arama kısmı pek kullanılmıyor =)
.
Bu sebeple bu tarz bisiklet üzerine güzel çözümlerin konularının açılması ve bir arada toplanması için yeni bir bölüm oluşturulsa güzel olmaz mı? Ayrıca böyle bir bölümün oluşturulması da insanları tabiri caizse "gaza getirip" yeni güzel çözümlere yönelmesine yardımcı olur..
.
Site Yönetiminde yer alan arkadaşlarımız bu durumu dikkate alabilirse çok güzel şeyler ortaya çıkacagına inanıyorum..
.
Fikir bizden degerlendirmesi sizden..
.
Şimdiden Teşekkürler...
.
Eray ADALI (GıcıK @ eDirne)

Bence çok hoş fikir , yöneticiler düşünmeli :)

Katılıyorum. Çok iyi olur böyle bir bölümün açılması.

Forumumuzda "Forumdan yeni konular ve mesajlar" bölümünün altında veya üstünde Sohbet Bölümü olsa güzel olmaz mı? Örneğin şuradaki gibi :

https://i.hizliresim.com/kZXjnD.png

Aklımızdaki ufak tefek sorulara konu açacağımıza buradan yazarız. Mesela ben aklımdaki bazı soruları araştırmama rağmen bulamıyorum ama bunada konu açılmazki simdi diyorum sonra unutuyorum öyle kalıyor o. Zaten forumumuzda online sayısı bir hayli yüksek cevap alınır, bu şekilde de bazı arkadaşlarımızın yakındığı ota b*ka konu açıyorlar derdi kalmaz.
Sohbet Bölümü açılırsa hem daha samimi ortam oluşabilir forumda. Bilgisayar başından kalkıp ben dolaşmaya çıkıyorum diyen arkadaşa yakın olan kişilerde bisikletini alıp onunla gezebilir.
Tabi bir de benim gibi bisikleti arızalandıktan sonra saatlerini bilgisayar başında geçiren insanlar sürekli yeni konu beklemez ve Sohbet Bölümü'nde yazmaya başlar. :D
Bu Sohbet Bölümü, sitenin telefon uygulamasında da olsa daha ballı şekerli olur.
Eğer bu öneri uygulamaya geçerse çok sevinirim ve şunları da söylemek isterim. Benim eski girdiğim forum bu şekildeydi Sohbet Bölümü sayesinde tanımadığım üye yoktu denebilir. Gündelik konuları tartışırdık. Tabii arada sinirlenenler olurdu. Bunun için sadece Sohbet Bölümü ile ilgilenen yöneticiler vardı. Uyarı/Ban bir şekilde düzene sokarlardı o bölümü. Sıkıldığımızda haxball gibi internet üzerinden basit oyunlar oynardık. Bu sayede birbirimizi tanırdık. O forum genel olarak oyun forumuydu. Birbirimizi tanıyıp dayanışmamıza gerek olmayan bir forum, ama ona rağmen iyidik. Şimdi düşünüyorumda bisikletforum'da böyle bir dayanışma olsa bence çok güzel olur. Hepimizin ortak yönü bisiklet ve bu ülkede hiç ilgi görmeyen, insanların küçümsediği, insanların hor gördüğü bir spor, ulaşım aracı en önemlisi amaç. Biz birbirimize yardımcı olmazsak biz birbirimizle dayanışmazsak kim bizi umursar, kim bize yardım eder? O yoldan geçerken altında arabasıyla size laf eden sürücüler mi? Yoksa bisiklet yoluna atlayan yayalar mı?
Neyse kendimi çok kaptırdım galiba, herkese hayırlı geceler.

Düzenleme: Sohbet Bölümü belki yanlış anlaşılabilir. Yeni bir konu bölümü açılsın demiyorum. Zaten Serbest Kürsü'de sohbet edebiliceğimiz söyleniyor. Fakat ben resimdeki gibi bir yer öneriyorum.

gösterdiğiniz mybb eklentisi galiba
ama illaki vbulletin versionuda vardır.
ama bide şu var.
javascript kullanılcak
görünüm zenginleştikçe hız azalır seo azalır verim azalır bence
ondan dolayı bence aşırı gerekli olmadığı için ihtiyaç yok :D
irc.bisikletforum.com
tarzı bir adrese irc sohbet odası yüklenebilir.orda daha aktif sohbetler olur

@emircan Başbuğ06
Cahilliğimden ötürü dediklerinizin çoğunu anlayamadım. Anladığım kadarıyla siteye direk konulacağında hız azalıyorsa, irc (ne olduğunu bilmiyorum) sohbet odası şeklinde açıldığında hız azalmıyorsa farklı bir pencerede de olabilir. Yani forumda sohbet etmek isteyen oraya girip ordan konuşur bu şekilde hem site yavaşlamaz hem de iş yeri bilgisayarından giren interneti yavaş olan arkadaşların bilgisayarı kasmaz.

@ali katlamaz
Teşekkür ederim.

heh hepten işi gücü bırakır müptelası oluruz buranın..Bu şekilde bile hastalık yaptı..

Bende bunun android uygulamasını yapayım sadece forum üyeleri arasında online sohbet güzel olur aslında

Aslında soyle olabılır belırlı alanlarda Yol MTB veya tamır vs bılgı ıcın gonullu teknık destek ekıbı olabılır ve sorular dırek o arkadaslara yoneltılebılır .Eskıden olan forum demırbasları gıbı .EDIT: bır onerı aklıma geldı forumdakı gunun sorusu baslığı eger sarı renkle sabıt tutulursa oradan yardımcı olunabılır

Bu forumda sohbet panelinin olması, forum denen olguyu tamamen öldürür. Her ne kadar burasının tanışma, kaynaşma, iletişim kurma, irtibatı sağlama gibi bir özelliği olsa da bu tamamen ikinci planda olan bir durum. Buranın ana işlevi bilgilenmek ve bilgilendirmekten geçiyor.

Millet olarak zaten araştırma yapan insanlar değiliz. Bir de önümüze böylesi bir kolaylık sunulursa, zembereği boşalmış yaya döner forum. Şöyle açıklayayım;

- Aklıma bir soru takıldı, sohbet panelinden sordum.
- Online olan ve konuya vakıf birisi yanıtladı.
- Ben cevabımı aldım işim bitti, o sırada online olanlar soruya ve cevaba şahit oldukları için belki o bilgiyi bir kenara not ettiler belki de "Eehhh... Bana ne bu sorudan?" diyip görmezden geldiler. Sonuçta bir şekilde sorudan, sorundan haberdar durumdalar.
- Olası bir senaryo, bir üstte yazdığım ikinci gruptakiler nedeniyle benim sorduğum soru arada kaynayıp gidebilir ve ben sürekli olarak aynı şeyi tekrar etmek durumunda kalabilirim. Bu diğer kullanıcıları rahatsız edeceği gibi benim için zaman kaybından başka bir şey olmayacak.

Buraya kadar her şey normal ve mantıklı görüyor değil mi? Değil. Çünkü ben o soruyu sohbet modülü yerine başlık açarak sormuş olsaydım, o soru ve cevaptan yararlanabilecek olan ve o sırada offline olan diğer üyeler yarın, bir hafta sonra, bir yıl sonra ufak bir arama ile yararlanabilir, açtığım başlık altında doyurucu bilgi bulamazsa durumuna göre spesifik bir şekilde açıklayarak derdini anlatır ve kendinden sonrakiler için ışık tutmuş olurdu.

"Söz uçar, yazı kalır" diye çok klişe bir laf var, sanal ortamlardaki o "söz" bu sohbet panelleri oluyor işte.
Bırakın sohbet paneli olmasın, geyik yapmak istediğiniz kişiler ile özel mesaj yoluyla kontak kurun, samimiyetiniz ilerleyince telefon numaralarınızı alın ve IM uygulamaları vasıtasıyla online olarak çevirin geyiğinizi. Soracağınız bir soru olduğunda da başlık açın (zor bir şey değil) ya da açılmış başlıklara yönelin.

"Bana acil cevap lazım, o yüzden istiyorum bunu" diyenler için de şöyle bir hadise söz konusu; Başlık açtığında anında cevap alamıyorsan, sohbet panelinde nasıl anında yanıt alacaksın? Online ve konuyla ilgili olan bir üye zaten başlığı görünce gereken yorumu/cevabı yazar. Adam online değilse bunda sohbet özelliğinin olup/olmamasının nasıl bir etkisi var çok merak ediyorum.

Geri