Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

Cevap için teşekkür ederim; ben de birkaç bisiklet firmasıyla konuştum ve Tern'de bu değişiklik olmaz (ya da değmez) cevabı aldım. Görünen o ki carraro 108 ve ruble değişimi en mantıklısı. Ama hidrolik almayı düşünmüyorum; hem yıllarca pabuç fren kullandım hem de şehir içinde extrem hız ya da yol koşullarıyla karşı karşıya kalmayacağımı öngörüyorum.

Scudo
Cevap için teşekkür ederim; ben de birkaç bisiklet firmasıyla konuştum ve Tern'de bu değişiklik olmaz (ya da değmez) cevabı aldım. Görünen o ki carraro 108 ve ruble değişimi en mantıklısı. Ama hidrolik almayı düşünmüyorum; hem yıllarca pabuç fren kullandım hem de şehir içinde extrem hız ya da yol koşullarıyla karşı karşıya kalmayacağımı öngörüyorum.
Merhaba,

Bisikleti yağmur karda kullanacaksanız hidrolik disk freni düşünün derim. (Ama kuru koşullarda çok da gerekli değil bence de)

Dostlar dün itibariyle katlanır bisikletimi aldım; cevap ve önerileriniz için hepinize teşekkür ederim.

Merhaba katlanir bisiklet almak istiyorum,arabaya atip park bahce gibi yerlerde surucem
Carraro flexi 121 ve mosso marine 2d ve mosso marine 26 var,esasinda almisken buyuk jantli almak daha mantikli degilmi? 20 jant hic kullanmadigim icin keyiflimi bilemiyorum,fikir verirseniz sevinirim.

Selamlar

@ps3z İkisinin de yeri ayrı, 20 jant da kullandım kısa süre, uzun süre de Marine 26 kullandım. Ticari araç veya SW araç değilse 26 jant katlanır bisikleti bagaja sığdırmak için arka koltuğun bi kısmını kesin katlamak gerekiyor, 20 jant öyle değil. Hem 26'nın gidon da katlanmıyo, o da ağzı dar bagaj olursa sıkıntı, ayrıca ortadan katlanan gidonlar vardı Aliexpress'de. Toplu taşıma için de pek uygun değil. Park bahçe için 20 jant bence en iyisi ve yeterli.

24" jantlı da var, ikisinin arası. Örneğin Tern Node D8. 20" olanları kullanmaya alışamamış biri olarak ben alsam muhtemelen 24" alırdım.

Bu da taze bir inceleme:

@ps3z İkisinin de yeri ayrı, 20 jant da kullandım kısa süre, uzun süre de Marine 26 kullandım. Ticari araç veya SW araç değilse 26 jant katlanır bisikleti bagaja sığdırmak için arka koltuğun bi kısmını kesin katlamak gerekiyor, 20 jant öyle değil. Hem 26'nın gidon da katlanmıyo, o da ağzı dar bagaj olursa sıkıntı, ayrıca ortadan katlanan gidonlar vardı Aliexpress'de. Toplu taşıma için de pek uygun değil. Park bahçe için 20 jant bence en iyisi ve yeterli.
Minibus var,toplu tasimada kullanmiycam,sadece parklarda,mahallede kullanirim,arabada rahat tasimak icin 26 inc olanini alsam mantikli olurmu?
24" jantlı da var, ikisinin arası. Örneğin Tern Node D8. 20" olanları kullanmaya alışamamış biri olarak ben alsam muhtemelen 24" alırdım.

Bu da taze bir inceleme:
Tern node 8 iyi ama fiyati yuksekmis :(

Merhaba mars bisiklet n11 den flexi 121 aldim,adamlar 26 jant speed diye model gondermisler kargodan iade ettim.bisikletciden alsan taksite fark aliyolar,internetten alincada boyle bir problem yasanabiliyor.daha surmeden insani keyfi kaciyor.

Merhaba mars bisiklet n11 den flexi 121 aldim,adamlar 26 jant speed diye model gondermisler kargodan iade ettim.bisikletciden alsan taksite fark aliyolar,internetten alincada boyle bir problem yasanabiliyor.daha surmeden
E ticaret

Hocam e ticaret siteleriyle bazen stokları tutmuyor. Satıcıya direk ulaşıp x,y,z, sitesinden alacağınız ürünü hazır mı, kapalı kutu mu diye teyit ettikten sonra almanızı öneririm.

Bir de, illa 21 vites tercih edecekseniz flexi 121 yerine flexi 121hd tercih etmeniz hem vites kolları hem hd fren olması açısından daha iyi olur. Naçizane önerim, dahon d8, flexi 108, 108hd.
Çünkü 121den hep aynı şikayet var, gitmiyor.

İki başlık önereyim, henüz almadıysanız model ce ekipmanla ilgili fikir verebilir:

Katlanır bisiklet modifiyesinde uç noktalar...

Katlanır bisiklet tecrübeleri

Merhaba flexi 121 aldim,bu seferde garanti belgesi cikmadi,firmada yokmus,urunde problem oldugunda fatura yeterli dediler,fikriniz nedir?

Merhaba flexi 121 aldim,bu seferde garanti belgesi cikmadi,firmada yokmus,urunde problem oldugunda fatura yeterli dediler,fikriniz nedir?

121hd çok sordum ama bulamadım. Birkaç yerde 108hd var.

Kurulumu yapan yetkili servisin kaşe imzasını alın. Bende de fatura yok :aglyrmngaa:

• Beğen
Tepkiler: ps3z
Bence garanti belgesi de gelmeli ben garanti belgesi ile almıştım.
Gerçi her sorun kullanıcı hatası olduğu için çok da dert etmeye gerek yok.

Katlama yeri pek saglam durmuyor,emniyet kismi plastik ,bakalim kullaninca fark edicem,begendigin kismi bisiklet seri,20jant oldugu icin cabuk hizlaniyor,yokusta onu havaya kalkiyor,one cokmek gerekiyor,vitesler guzel rahat cikiyorum yokuslari bile,pratik bir bisiklet,cep ve canta gibi aksesuarlari alinabilir.

2016'dan beri Mosso Marine 26 2d kullanıyorum. Güzel ve sorunsuz bir bisiklet. Ama biraz sıkıldım, Uzun süredir aklımda (link) var. Özellikleri kağıt üzerinde mosso'dan daha iyi. Fiyatı da taksitle makul gözüküyor. Marka hakkında çok bilgim yok. Geotech bisikletleri Delta Bisiklet ürettirip satıyor ama nerede, hangi markaya ürettiyor gibi soruların cevabı yok. Youtube'da 2 inceleme videosu var, onları izledim, ama bazı parça değişiklikleri olmuş son versiyonda. Bursa'daki bayisine bir ara ulaşıp konuşmayı da düşünüyorum.
(link)
(link)
(link)

:okyrm: Bir yaşıma daha girdim 26 inç katlanır bisiklet oluyor muymuş yahu

Son düzenleme:
Merhaba, dün birden beliren ilham perilerimle katlanır bisiklet almaya karar verdim. Amacım yokuş çıkmasına gerek yok odama koyabileyim çünkü şehir bisikletim geçen senelerde apartmandan çalındı. Birde haftasonu marmaray metro kapalı şekilde de tekerleklerinde yürütebilerek sakin güzel güzel bisikletime binmek. Çok çok kaliteli birleye ihtiyacım yok ama aldım mı da beni uğraştırmayacak birşey istiyorum.

Bütçe olarak 15.000 dedim kendimce 20’ye de çıkabilirim esneyerek.

Aklım Tern’e gitti ama D8 şuan sıfırını bulamadım ki 2. Elleri 15-16 civarı ama çok az gördüklerimde ya biyerleri değişmiş ya da rengini sevemedim. Dahon D8 2.el çok fazla ama esneme gıcırdama işte gidonunda plastik kırılmışsa değişiyor mu ben kırıldığını anlarmıyım gibi sorular. A ile d arasında ne farklar var mesela bilmiyorum onun için aşağıdaki soru hakkında fikrinizi almak istedim.

Sizce Tern A7 sıfır mı - Tern B8 sıfır mı - Dahon D8 2. El mi?

• Beğen
Tepkiler: Joseph Cavalcanti
Dahon Vitesse D8 ve Tern B8 11-32 kaset ile geliyor
Tern A7 Link 14-28 kaset (Kaset ile gelen bisikleti ele bence=

Tern B8 mekanik disk fren ile geliyor. Artıları eksileri var ama ben yine de mekanik disk frene yönelmezdim.

Cevabınız için teşekkürler kaset arkadaki zincirin değiştiği dişcikler sanırım :D mekanik disk fren ne bilmiyorum ama bir videoda da katlanır bisiklet mekanik freni sağlıklı bulmuyordu. Bu durumda A7 yi baştan elersek disk frenden de B8i elersek. Dahon D8 kaldı hadi 3-5 daha verip sıfırını alayım kafam rahat etsin desem okeyde Tern, Dahon’dan daha iyi gibi geldi bana arkaya patentli 2 demir falan gidiyor ya daha estetik gibi. Bir kere alıcam kaç sene kullanıcam diye Tern D8 sıfır alayım der geçerdim ama yok bulamadım internette sıfır satışını. Tern ne alacağım peki ben :)

Dahon katlanır bisiklet için çok iyi bir marka bence. Bir iki bisikletçiye gidip bakarsanız daha sağlıklı olur. Teknik özellikten çok bazen insan sevdiğini almak istiyor.

Dahon d8 modelinde, katlanır gidon mekanizması içindeki teflon takoz önemlidir. Ayarı doğru yapılmaz ise kilit gevşemeye başlıyor.
Selenin siyah boyası kullanım ile birlikte aşınmaya başlar.
Bagaj sicimleri de ilk bozulan parçalardan.
İkinci el alınacak ise buralara bakılabilir.

Geri