Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

@hidromek Şimdi daha iyi anladım, teşekkür ederim.

@hidromek Teşekkür ederim, çok fazla bilgi sahibi olmasam da bütçem el verdiğince kullanışlı bir şey almaya çalıştım. Bu ruble değişimini servis mi yapar ve ne kadar tutar acaba?

Scudo
şu linkte fiyatları mevcut istanbulda da arada çok fark olmaması lazım hani işçiliğede 30 tl alsa normalde 50 tl ye hallolması gerekir ama bizim esnafımız değişiktir yapacağı işlem çok basit olmasına rağmen sanki atom parçalamış gibi hallere girmeyi severler o yüzden iyi bir bisikletçi bulursanız sıkıntı yaşamazsınız.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Kübra C.
Hayirli olsun guzel secim...Sehir bisikleti alirsiniz ama bu sefer mobil olmaktan ödün vereceksiniz

• Beğen
@hidromek Evet, haklısınız iyi esnafa denk gelmek şans işi. Sanırım bahsettiğiniz ruble şu:
(link)
Teşekkürler

@korayg Teşekkürler. Açıkçası bugün İETT otobüsü beni bisikletle görüp kapıyı açmadan gidince ne kadar mobil olabilirim şüpheye düştüm :( Madem oturduğum semtten çıkmam mesele olacak bari yokuşları rahat çıkan bir şey alsaydım dedim.

@Kübra C.

Öncelikle bisikletiniz hayırlı olsun. Bisikletin Troya modelini Yen'i gördüm ben daha önce 107 modelini incelemiştim kahverengi olan. Bence tam bir fiyat performans ürünü. Dahon ve tern marka göbekten vitesliler 2800 liradan başlıyor. Sizin aldığınız fiyatı bilmiyorum fakat ben sorduğumda kahverengi olanı 1350-1400 lira civarında bulunabiliyordu. Ayrıca yokuş performansı size bisikletten soğutmasın. Önceki yorumlarda söylendiği gibi arkadaki mevcut dişliden 2-3 diş fazlasını takarsanız ihtiyacınızı karşılar diye düşünüyorum. Güzel günlerde kullanırsınız inşallah tekrar hayırlı olsun.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
@mgencer05 Çok sağ olun :) Sanırım çevremde genelde bisiklet hakkında bilgisi az olan kişiler olduğundan hep olumsuz yorumlar aldım ve hevesim kırıldı. Bisikletime biraz daha şans vermek istiyorum şimdi. Olmazsa dişlileri değiştirme yoluna da gidebilirim ,bakalım.

@Kübra C.

Çevrenizdekilerin olumsuz yorumları bisikletin hangi özelliği hakkındaydı daha çok?Ayrıca daha önceki yorumunuzda otobüs almadı bisikletle görünce demişsiniz. Bisikletiniz katlanmış haldemiydi otobüse binmeyi düşündüğünüzde?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@mgencer05 Olumsuz yorumlar daha çok jantın küçüklüğü ve yokuş performansı hakkındaydı. Hatta bununla asla yokuş çıkılmaz şeklindeydi. Buna ek olarak ben de bisikleti taşımakta biraz zorlanıyorum açıkçası. Metroda bir noktada yürüyen merdiven olmadığından elde çıkarmaya çalıştım çok ağır geldi. Yaşlı bir turist gelip yardım etmese bayağı cebelleşecektim sanırım :) MTB bisikletimi çok daha rahat, yardım almadan taşıyordum normal merdivenlerde. Tabi yürüyen merdivende katlanırı taşımak çok daha kolaydı.

Otobüse binmek istediğimde bisikletim henüz açıktı çünkü otobüs ben durağa vardığım anda gelmişti, katlamaya fırsatım olmadı. Ancak İstanbul'da artık otobüsler belli saatlerde bisikletleri almak zorunda katlı olsun veya olmasın. Yine de bazen sürücüler kafalarına göre davranıyorlar bu konuda :(

(link)

@Kübra C. Çevrenizdekilere çok aldırmayın siz bisikletinizin keyfini çıkartın bence güzel bir bisiklet aldınız sessizce vites değiştirerek ve keyifle süreceksiniz alıştığınız zaman vazgeçemeyeceksiniz

• Beğen
@Orodyn bende once yoneldim ona gursel abiye sordum marka amerikan ama burdan mo taj ile avrupaya gidiyormus sonra burdada satalim demisler parca uretimi amerikan degilmis.ben yinede katlanirda dahondan sasma derim cunku bu isin en onemli yani katlanma mekanizmalari bu isinde uzmani dahon ve tern ayrica ilerde satmak istersen marka algisi rahat ettirir

• Beğen
Tepkiler: Orodyn
@Kübra C. kübra selam, öncelikle bisikletin hayırlı olsun. iyi günlerde kullan. kg farkından sana bahsetmiştim yanılmıyorsam :p taşırken önemli oluyor. bende acemi olduğum için, benim dahon mariner de yokuşlarda zorlanıyor. 8 vites olmasına rağmen :) alışıyorum yavaş yavaş, benim tek sıkıntım (yeni olmaya başladı) sele ara da sırada yolda giderken pat diye, içeri gömülüyor (sıkılamam gerekir galiba fakat ne tarz bir alet kullanmam gerekiyor çözemedim henüz)

otobüsler alır, katlı şekilde hazır olsun :)

şimdilik bu kadar, iyi haftalar

• Beğen
@Photobyme selam
Benzer sorun banada oldu pazar günü Mariner de...Yokuş aşağı inerken frene bastım koltuk aşağı indi :D
Çözüm çok basit
Elle sıkılan vida kısmını biraz sıkın, sonra kilitleyin. Ben yaptım sorun kalmadı, iyi pedallamalar

benimkini çok sıkmışlar, elle sıkamıyorum :(

bir kaç kez başıma geldi, kalakaldım (yolda durup, seleye kaldırıp kitledim) tümseklerden geçerken ayağa kalkıyorum, bu sefer de pedallara yük biniyor (kırılmasın diye korkmuyor değilim açıkcası)

bilgi için teşekkürler

@Photobyme

Kilo kac hocam sormasi ayip ? Benim 75 civarı... O kadar sıkı iken olması ilginç. Bende biraz gevşekti elle sıkabildim. Bir gösterin bence yetkili servisine ,garanti var sonuçta

Koray ve diğer arkadaşlar günaydın

Kilo :72 İşin aslı bende şaşırdım bakalım
Fırsatını bulduğum ilk gün gidicem

Kilit se almam lazım ne tavsiye edersiniz?

Kilit bende alacaktım ama sonra ekstra ağırlık diye vazgeçtim :)

Merhaba arkadaşlar. 26 inç katlanir olarak Tern D24 mü yoksa dahon ekspesso d 24 mü tavsiye edersiniz? Tern hoşuma gidiyor ama dahonunda ikinci elde ismi var ve amortisoru var ve daha kaslı duruyor. Biraz daha zorlasam Tern p 24 te dusunebilirim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: mrth
@wenom Dahon konusunda kesin kararı mı verdim aslında. Sıkıntı daha çok alacağım mağaza ile ilgili. Hangi bisiklet mağazasını araştırsam hep aynı sonuca ulaşıyorum. Satarken iyi ama sorun yaşadığında yüzüne bakmazlar. Buna Gürsel Bey'de dahil. Umarım servise sık sık işim düşmez. Daha önce Avrupa Yakasında otururken böyle sorunlarım yoktu. Düzenli hizmet aldığım kişiler vardı. Anadolu yakasında taşınınca sudan çıkmış balığa döndüm.

Yanlış anlaşılma olmasın. Gürsel Bey ile tanışmış ya da hizmet almış değilim. Mağazası hakkında internette bu tür yorumlar okudum sadece. Yorumlar abartılı da olabilir.

Geri