Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Katlanır bisiklet tavsiyeleri

@eatmc aynakol dislisi kucuk ve ruble dislinizde min 14 disli oldugundan dolayi duz yolda performansli gidemiyorsunuz.hafif egim inerken yada duz yolda bosa pedal ceviriyorsunuz. arka gobek ve ruble degistirdikten sonra bisikletin performansi artti . 44 aynakol 14 arka ruble 3.1 orandan 52 aynakol 11 arka ruble ye gecerseniz 4.7 orana cikarsiniz. yari yariya artis demek . kotu tekerleri atip 1,35 -1,50 maxiss veya shwalbe kullanirsaniz kesinlikle baska bir bisiklete binmis olursunuz. ic lastiklerle bisikletin agirligida duser. bisiklet mevcut haliyle bana gore kotu bir performansa sahip. bosa pedal cevirmek hosuma gitmedi beni kesmedi o yuzden degisiklikler yaptim. size iyi gelmis olabilir.

Scudo
@alterno1903 anladım teşekkürler. Performans diyince benim aklım daha çok yokuşlara kaçmıştı ondan dolayı öyle yazdım ama diğer koşullarda tamamen haklısınız katılıyorum

Herkese merhaba,

Esimle birlikte birer katlanir bisiklet almak istiyoruz ama bu konular derya deniz, sayfalarca forum okudum magaza gezdik yine de isin icinden cikamadik gercekten bu ise gonul vermis sizlere danismak yardim almak bize en guven veren secenek oldu:

-cocukken bir sekilde kismet olmadi bisiklete binmeyi ogrenmek ama hep icimizde kalan bir ukteydi kismet bu zamanaymis diyoruz. Kullanmayi da bu bisikletlerde ogrenecegiz ins.

- ben 1,94 m 94kg yum esim 1,64 60kg

-kisa vadede yakin yerlere (~5km) ulasim araci olarak, biraz isi kapinca sahil vs daha uzun mesafeler için kullanmak istiyoruz. Sizler kadar ince detay (hatta hicbirsey ) bilmedigimiz icin kullanimi kolay sorun cikartmayan birer bisiklet ariyoruz.

-butce olarak toplam 2 kisi için 1500 2000₺ gibi düşündük.

Bu kriterleri goz onune alarak bize tavsiye verirseniz cok memnun oluruz.

Simdiden tesekkurler, selamlar.

@buatak

Bende attım o hissi. Denedim, baktımki millet pek bakmıyor. Ama yinede Ankara da her yere gidemiyorum. Malum yollar. Anca eymir de takiliyorum şu ara
Kafamı yol bisikletine taktım sırf bu yüzden

Katlanır bisiklete garip garip bakanlar = kendilerinde de olsun diye DELİ GİBİ imrenenler ......

@eatmc

Bence iki kadro türünü kullanıp öyle karar vermek lazım. Şunana kadar 2 brompton çeşitli modellerde 8 dahon ve 1 bianchi katlanır kullandım. Çeşitli kadro şekillerini deneyimledim. Vardığım sonuç 2kg fazla olsun Çelik ve sağlam olsun. Şuan kullandığım bromptonu değiştirmek istersem yeni deneyeceğim model ya dahon boardwalk yada speed tr olur.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: mervan kızıl
@KaraEmin

2 kişilik toplam 2000 TL bütçeye size Decathlon yolu gözüküyor. Ölçülerinize bakacak olursak eşiniz Tilt120, siz Tilt500 alacaksınız.

Aslında sizin boy ve kilonuz sözkonusu olduğunda Dahon veya Tern'den şaşmayın derdim, bu iki markanın sele boruları diğerlerinden kalındır fakat bütçe meselesi işte. Yine de bütçeyi 200-300 TL aşmayı göze alıyorsanız Tern Link B7 modeline de bir gözatın.

• Beğen
Tepkiler: KaraEmin
Dahon un 2. Ücretsiz bakımında neler yapılıyor?

Superbike nasıl bir yetkili servis?

Bilgisi olan var mıdır?

Tşk

Uzun turlar için hibrit bisiklet almıştım, fakat mobilitesi açısından katlanırlara göz atsaydım diye düşünüyorum şimdi. Büyük kamp çantasını katlanır bisikletin arkasına yerleştirip şehirler arası seyahat edilmez mi? Kaldırmaz mı yükü? Kaldırırsa, sağlamsa, dağ başında çantayı sırtına bisikleti eline alıp yürüyerek te gezilebilir, güzel olmaz mı? Tabi katlanır bisikletin arızasında bakımı daha zor olur, menteşesi vs. kolay arıza yapabilirmiş gibi geliyor bana.

Merhaba Arkadaşlar,
Yazıya en son ne zaman bisiklete bindin diye soracak olursanız hatırlamıyorum diyerek başlıyorum. Yaklaşık 2 senedir aklımda hep bir bisiklet alsam diye geçiyor ve son zamanlarda katlanır bisikletlerin benim kullanımına göre daha uygun olacağı kanısına vardım. Malum öğrencilik vs derken hep 3. 4. plana attım ve sonunda okul bitti ve 2 hafta içinde ilk işime başlayacağım. Yani artık bahane kalmadı...

Ankara da yaşıyorum ve işim de Ankara'da. Neden başka türde bir bisiklet almıyorsun diyecek olursanız, işe gidip gelecek kadar yakın mesafede oturmuyorum ''Şimdilik''. Ankarayı bilenler bilir ev Sincan'da iş yeri Odtü Teknokent'de. Katlanır istememdeki amaç başlangıç için arabanın arkasında olsun, mesai saatleri sonrası uygun mekanlarda sürebileyim, her zaman 4 kat taşımama isteğim ''sürüş sonrası arabaya koyarım'' ileri ki zamanlarda ise işe giderken otobüsle belli bir mesafeye kadar gidip devamını katlanır ile yol almak. Ayrıca her yeni bisiklet alan, alacak kişilerin ortak hayali olan uzun tur yapmak benim de planlarım arasında var. Olur mu ? Olursa nasıl olur hiç bir fikrim yok. Ancak katlanır ile birlikte turlayan arkadaşlar var ve bu bana cesaret veriyor.

Konuyu neden açtın diyecek olursanız;

Yaklaşık 1 ay sonra bir katlanır bisiklet almak istiyorum ''İlk maaşımı o zaman alacağım :)''. Ancak ne alsam bir türlü karar veremedim. Yaklaşık bütçem 2000 TL civarında ''mümkünse geçmesin'' . Akla ilk gelen bisiklet Dahon Mariner D8 fakat diğer önerilere de açığım. Özellikle Soho marka bisikletler ilgimi çekiyor ancak henüz inceleme fırsatı bulamadım. Bu konu hakkında bilgisi tecrübesi olan var mı ? Marka kalitesi, Türkiye'de ki servis ağı, İleride ihtiyaç duyulacak parçaların temini, Bagaj, çamurluk vs gibi ekipmanların bu bisiklete uyumu kafamı çokça kurcalayan sorular. Ancak en ilgimi çeken kısım ise ileride ön aktarıcı bağlama olanağı. Diğer katlanır bisikletlerde bu işlem için ekstra aparatlar edinmek gerekiyor ki bu durum biraz can sıkıcı.

Sonuç olarak bana 2000 TL civarında kaliteli uzun bir zaman binebileceğim ve sonrasında çeşitli mekanizmalarını yükseltebileceğim ve mümkünse Ön aktarıcılı yada Ön aktarıcı kolayca monte edebileceğim bir bisiklet arıyorum. Haa abi o parayı vermeye ne gerek var şu bisiklet hem daha ucuz hemde senin aradığın özelliklerde derseniz öyle önerilerinizide bekliyorum. Önerilerinizi karşılaştırmalı yaparsanız çok sevinirim.

Boy 187 Kilo 91 (Bunları da göz önünde bulundurursanız sevinirim. Gidon yükseltme aparatına ihtiyaç duyabilirim gibi ama bazılarında bu özellik zaten var.)

Biliyorum çok uzun bir yazı oldu ancak aklımdakileri en kısa bu şekilde yazıya dökebildim. Üşenmeyip okuyup ve yorumlarınızı esirgemediğiniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla
Erdi Gencan

Bugün Mariner d8 alma ümidi ile bayağı gezdim. Önce Sirkeci'ye gidip Aslı Bisiklet'e uğradım fakat kapalıydı. Orada bir kaç mağazaya sordum ama hiç biri satmiyordu. Hepsi alternatif önerdi ve inatla bu model senin istediğinden daha iyi dedi. Detaylı sorunca cevaplar evelemeye başladı. En son Accell bisiklet yetkilisi çok iddialı bir şekilde K-rock çok daha iyi hem de sadece 9 kilo Dahon ismini satıyor yoksa dandik filan dedi. Mağazaların bu düz esnaf yaklaşımı hiç hoş değil Daha sonra Anadolu Yakasına döndüm ve burada bir kaç mağaza gezdim En son Delta'ya uğrayarak Geotech 20.1 inceledim. Açıkçası oldukça beğendim ama butçemi aştığı için direkt eledim. Keşke Delta Dahon satıyor olsaydı. Gezdigim magazalar arasında en iyi ilgilenen onlardı.

@sivasli0658 Göbek vites Carraro Flexi 107 yede bakabilirsiniz, 1300 tl civarına alınabiliyor. Ha ben Dahon Mariner imden çok memnunum o ayrı konu :)

Teknokent te iyi olur, orada bisiklet binmelik yer çok. Bende arabamda taşıyorum, bazen Mogan bazen Eymir de biniyorum.

• Beğen
Tepkiler: Teknika
@korayg aynen senin yaptığın gibi arabada taşımayı planlıyorum. Ancak gerçekten kararsız kaldım flexi107 güzel bisiklet kullananlar hep olumlu şeyler yazıyorlar.Ama ilerideki olası uzun tur için upgrade edilemez. Dahon gerçekten iyi ama o kadar parayı vermeye nedense bı elim titriyor. Haa bu arada bisikleti almak için öncelikle 1 ay çalışmam lazım :)). Soho hakkında hiç bilgi bulamadım. Özellikleri ve component kalitesi dahon un üstünde duruyor özellikle 9.1 modeli. Ancak onunda fiyatı nerdeyse Mariner d8. Ama nedense daha fiyat performans ürünü gibi duruyor.

Carraro Flexi 107 Fiyatına ve özelliklerine göre açık ara en güçlü seçenek! Hiç macera aramaya gerek yok!

@Teknika Macera aramaktan kastiniz Soho anladığım kadarıyla. :) Araştırdığım kadarıyla Soho bin katlanma mekanizması sağlam ve benim için en çok cezbeden kısmı ise ön aktarıcı takılabilmesi. Ancak dediğiniz gibi çok kullanan yok ve gerçekten macera olur. Peki uzun tur hakkındaki görüşleriniz nelerdir. Katlanırla ne kadar mantıklı?

@sivasli0658 katlanırla uzun tur işi de macera tabi ki. Aslında tüm bisikletlerle uzun yol turuna çıkılabilir. Bu, kişinin kendisine olan güvenine, kondisyonuna, tura çıkacağı bölgenin yol durumuna ve tur mesafesine göre değişebilir. Ancak hiçbir katlanır bisiklet, ne dişli ve vites oranına sahip olursa olsun, normal bir tur bisikleti veya normal bir bisiklet gibi olamaz tabi ki. Katlanır bisikletlerin ana amacı kısa ve pratik geziler zaten. Farklı bir hamleler ve girişimler, ne olursa olsun amaç dışı kalır. Ama olmaz mı? Olur.

@sivasli0658 Carraro flexi 121 veya Bianchi folding bike v21 , 21 vitesdir, kondisyonu sağlayınca uzun sürüşlerde yaparsın, dahona para kaptırmaya gerek yok, geri kalan paraya kask eldiven suluk gibi ekipmanlar alabilirsin. Sürüş olarak normal bisikletten farkı yok, 8 vitesli katlanırla sincan-balgat yapıyordum. Bu 2 katlanırı tavsiye ederim.

aşağıdaki linkten sürüşlerimi görebilirsin.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Yzrgl
@sivasli0658 Soho bence macera olur. Katlanırda malzeme ve mekanizmalar önemli. Bu işin uzmanı markayı alırsan sonra başın ağrımaz
Unutmayın, gerçek maliyet, ilk verdiğiniz ücret değildir.
(Fiyat / Kullanım süresi) şeklinde bakılmalı.

• Beğen
Tepkiler: srknsnyz
Arkadaşlar tern node c8 katlanır bisikletimi satıyorum ilgilenenler yazabilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri