Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kırmızı ışıkta duruyor musunuz?

Kımızıda beklerim çünkü bende aracım kurallara uyarım diyen arkadaşlar aynı zamanda ön sırlara geçtiklerini belirtmişler.
Kural ise madem aralardan öne de geçemezsiniz. Arkada efendi efendi beklemek zorundasınız.

Scudo
Işıkların olduğu yol düz ilerliyor, sadece yayalar geçsin diye kırmızı ışık varsa kontrollü geçiyorum.

Yayaların sayısı çoksa durup bekliyorum, bir kişi geçecekse durmuyor genellikle arkasından güvenli bir şekilde geçiyorum.

Eğer yol bağlantı yoluysa araçlarla beraber ben de bekliyorum.

Yalnız bazı arkadaşlar araçların kendilerini taciz ettiğini, geri gelip çarpma riskinin olduğunu vs. söylemişler. Sol şeritte en önde mi duruyorsunuz anlamadım? Ben genellikle en sağdaki aracın sağında kalıyorum, 0-100'üm* de birçok araçtan iyi olduğu için yeşil ışık yanar yanmaz fırlıyor yolumdan gidiyorum.

Geçtiğim sayı kaldığımdan fazla olduğu oluyor. Nadiren kaldığım sayı geçtiğim sayıya eşitte oluyor.

@Cenk Akbulut
Ekleme yapacak olursam, dönüş yapacağım yere göre sağ veya sol tercihi yapıp ayaklarımı olası ezilmelerden koruyacak şekilde yere atıp bekliyorum. Yeşili görünce pedala kuvvet deyip hepsinden önce çıkıyorum fakat memleket öyle bir yer ki diğer şeritteki araçlara kırmızı yanmasının çoğu zaman bir anlamı olmuyor, yeşil yanıp yola çıktığımızda yolun ortasında diğer araçların geçmesini beklemek zorunda bile kalıyoruz çoğu zaman....

Yol aşırı müsaitse kontrollü geçiyorum, ışıkta durmanın da riskleri var bence. Ama kesinlikle kimsenin hakkını gasp edecek şekilde davranmıyorum...

• Beğen
Tepkiler: Atasoy
Arabamla kırımızı ışıkta duruyorum bisikletimle genelde geçiyorum :) Bisikletler trafikte tehlike yaratmadığı için köşeden köşeden devam etmesinde bir sakınca yok bence yol da müsaitse tabiki

• Beğen
Tepkiler: avcioglu
Ben kesinlikle duruyorum. Hem bu arada ufak bir mola oluyor ayrıca su falan da içiyorum. Geçen ışıklarda motorcunun biri yanımda durdu ''sana ışık falan yok devam etsene'' dedi. ''yok dedim böyle iyi''.

Kırmızı ışıkta beklerim kayıtsız şartsız :)

Kırmızıda geçilir mi arkadaşlar? Gerçekten hayretle okudum. Yolda önünü kaldıran lahmacuncu motorundan ne farkımız kaldı o zaman. Biz sporcu, çevreci, elit, örnek olması gereken bir azınlığız. Bırakın kırmızı ışıkta durmayı, bisikletleyken bana bakan her çocuğa gülümseyip el sallıyorum. Mümkün olduğunca araçlara yol vermeye çalışıyorum ki hem bize karşı bir sempati oluşsun hem de gelecekte bisiklet daha fazla kullanılsın.

Ben çoğu zaman bekliyorum ama arkadaşımla birlikte sürerken arkadaşım beklemiyor.:acpsnr: Bir gün kırmızıda beklemediği için başına bir şey gelmesinden korkuyorum:krktm:

Kırmızı ışığın yeri ve yoğunluğuna bağlı. Ahmet Örken'lerle çıktığımda 1-2 ışıkta kalmıştım. Adamlar tecrübeli tabi. Araç araları ışık vs. tedbirliler aynı zamanda nasıl oluyor anlamadım bisikletin üstünde çok zaman geçirmekle de alakalı sanırım :acpsnr:

Ben ise evime yakın ve trafiğini bildiğim yerlerde beklerim.Tek şeritli yolda araba en önde olduğum halde üstüme üstüme geliyorsa geçerim
(Geçen bir gün trafikte cg motorcu sana ceza yazmıyorlar geç git dedi yok birkaç dakikadan birşey olmaz dedim.)

Işık yanıyorsa yavaşlıyorum, yoğunsa duruyorum, araç yoksa geçiyorum. Hep yeşili bekleyeceksek arabayla gezelim. Bisikletle arabacılık oynamaya gerek var mı

@ahmet1905
Evet duruyorum ve bu durumu bende yaşadım. Biraz konuşmuştuk altında var 40.000₺ bisiklet bütün kırmızılarda geçti. Neden diye sorduğumda ise spd pedalı sökmek zor geliyor dedi ve o akşam 2 tehlike atlattı
Ve küçük bir ekleme, ışığa doğru arabaların arasından olabildiğince yavaş geçin. Ben, arabanın arasından çıkan kargocu bir abiyle ufak bir çarpışma yaşadıktan sonra akıllandım

@Rockrider06Bence Türkiye de kanunda, isleyiste hepten yanlis. Balkan ülkelerini turundan yeni geldim ve bisiklet farkindaligim artik oldukca yuksek oldugu icin herseye dikkat ettim.
Bir kere bisiklet sayisi bu kadar fazla olmasina ragmen sayisi yolda kullanan bisikleti yok denecek kadar az sadece tiranda 1 kisi gordum birde sirbistanin ucra bir koyunda tabii bunlara turcu bisikletliler dahil degil. Tum kaldirimlarda bisiklet yolu cizili, bazi yerlerde yayadan daha fazla alan ayrilmis bisiklete ve herkes kaldirimdan gidiyor, bisiklet yolu olmasa bile herkes kaldirimda. Karsidan karsiya yayalar icin bulunan ışıklardan geciyor vs vs. Hatta koskoca kalabalik meydanlarda bile insanların yanindan hizlica bisiklet geciyor.
Heryerde bisiklet parki var, bankada camide vs..

Yani ozetle, bundan sonra kendime yolda yer aramayi düşünmüyorum, mecbur kalmadikcada yola girmem ne kadar surmesi keyiflide olsa.

Malesef bu kadar bisikletli(sehirde) arasinda kask takan kisi sayisi 5 idi. Sele yukseklik ayari cogunlukta yok.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Rockrider06
metro ve tramvaylara nasıl trafik içinde ayrı trafik lambaları yapılmışsa, bisikletlere de ayrı bisiklet yolları ve trafiğin içine empoze etmek için trafik lambaları yapılsa herkes kendi tarafına yanan ışığa uyar böylece kırmızı ışıkta duruyor musunuz meselesi kapanır.

@fatihözüdoğru İlk açıldığında Zeytinburnu-Hipodrom-Sahil arasındaki bisiklet yolunda bisikletlilere özel trafik ışıkları vardı ve çok işime yarıyordu. Paşa paşa da bekliyordum orada. Çünkü asıl orada beklemezsek bisiklete, bisikletliye olan bakışı zedeleriz. Bunlar da trafikteki bir diğer maganda tayfa yakıştırmasını yeriz.

He o yolun haricinde herhangi bir yerde bisikletlilere özel trafik ışığı görmedim. O yoldaki de hala çalışıyor mu, şu an ne kadar faydalı oraları kullanan arkadaşlar cevaplasın.

• Beğen
Tepkiler: fatihözüdoğru
Geri