Kışın bisiklet ve bisiklet giyimi nasıl olmalı?

Scudo

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sizin mesaj ve bu yazılanlar başlıkla ilgilimi şimdi?
Alakalı olduğu iddiasında mıydım acaba? Neyi kovalıyorsunuz? Arkadaş glene gidene atar yapıyor dikkatimi çekti bir soru sordum ki muhatabı siz de değildiniz. Anlayamadım.

Edit: nick değiştirmişsiniz şimdi fark ettim. Evet muhatabı sizdiniz. Soruma cevap alamadım lafı dolandırmışsınız.

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
6.160
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
abi kislik giyim konusunda nasil kavga cikabiliyor, konu yol bisikletcilerine nasil gelebiliyor? gittikce fantastik hale gelmeye basladi burasi.
Ben ülkece yaşadığımız son dönemlerin travmatik olaylarına bağlıyorum. (Pandemi + ekonomik zorluklar + yetersiz yatırımlar + bencil tepedekiler = Gelecek kaygısı + yoğun stres).

CengoCenk

Daimi Üye
Tepki
1.164
İsim
Cenk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben konu ile ilgili bir mesaj yazayım da yeniden rayına otursun konuşulanlar.
Kullandığım içlikler içinde en iyisi diyebilirim. Tabi prof bir kullanıcı değilim ancak rahatlık, ısı yalıtımı, nefes alabilmesi vs diğerleri ile kesinlikle farkı hissettiriyor.

(link)

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.130
Bisiklet
Trek
Ben ülkece yaşadığımız son dönemlerin travmatik olaylarına bağlıyorum. (Pandemi + ekonomik zorluklar + yetersiz yatırımlar + bencil tepedekiler = Gelecek kaygısı + yoğun stres).
Yillar once youtube'da Teletabi videosu altinda dahi turk-kurt kavgasi cikardi, her konu oraya baglanabiliyordu. Onun biraz daha degisik versiyonu burasi. Her konuda kavga cikabiliyor ama bir sekilde yol bisikletcileri suclaniyor yine.

Baglanacak yer konusunda hakkiniz var ama ben en onemli sorunun insanlarin okuduklarini anlamamasi oldugunu dusunuyorum. Ha bir de bilmedikleri kelimeleri cumle icinde kullanma hastaligi. Iletisim cok zor, empati sifir.

Tepki
24
Merhaba kısa pedli bisiklet taytım var decathlondan pedsiz uzun kışlık tayt alsam pedli taytla birlikte kullanmak da sorun yaşar mıyım ? Pedli taytın altına veya üstüne giymek mi daha rahat oluyor ? Yoksa joanda indirim varken kışlık tayt mı alayım ? Bisiklet harcamaları tüketti beni ekonomik öneri alabilir miyim

FelixTheCat

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Betül
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba kısa pedli bisiklet taytım var decathlondan pedsiz uzun kışlık tayt alsam pedli taytla birlikte kullanmak da sorun yaşar mıyım ? Pedli taytın altına veya üstüne giymek mi daha rahat oluyor ? Yoksa joanda indirim varken kışlık tayt mı alayım ? Bisiklet harcamaları tüketti beni ekonomik öneri alabilir miyim
Kışın sürmeye korkanlardan biride bendim, grup ile haftada en az 3 kez sürüş yapıyoruz. Altta kısa tayt üstüne normal termal tayt giyiyorum, üstte ise termal içlik ve rüzgarlık iş görüyor sadece uzun sürüşlerde ve yokuş çıkarken terlediğim için nefes alan bi rüzgarlık daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Üst mont bakarken nefes aldığına dikkat etseniz yeterli

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren

emreipekci

Üye
Tepki
104
İsim
Emre
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Profil resminizden dağ bisikelti kullanıcısı olduğunuzu farzediyorum. Dağ bisikleti için yeterli olur bence.
Yakın zamana kadar öyleydi şimdi bir de yol bisikletimiz oldu 😬
Asıl amacım yolda kullanmak. Bakalım göreceğiz.

Burak Uğurlu

Forum Bağımlısı
Tepki
4.134
İsim
Burak Uğurlu
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
2 tayt konforlu olmaz.
Ben geçen yıl decathlondan uzun tayt almıştım askılı kışlık. Tek başına yetiyor o. Tabi iç çamaşırı giyilmemesi durumunu atlamamak gerekiyor.

Tepki
24
Kışın sürmeye korkanlardan biride bendim, grup ile haftada en az 3 kez sürüş yapıyoruz. Altta kısa tayt üstüne normal termal tayt giyiyorum, üstte ise termal içlik ve rüzgarlık iş görüyor sadece uzun sürüşlerde ve yokuş çıkarken terlediğim için nefes alan bi rüzgarlık daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Üst mont bakarken nefes aldığına dikkat etseniz yeterli
Ben de akşam olan grup sürüşlerine katılabilmek için alacaktım. İlave önerileriniz için de çok teşekkürler.
2 tayt konforlu olmaz.
Haydaaa paracıklar yine gidecek mi yoksa =)

• Beğen
Tepkiler: FelixTheCat

teyteydragon

Daimi Üye
Tepki
422
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankara'da soğuklar başladı. Geçtiğimiz Pazar 40km'lik bir tur yaptım, altta Sora'nın kışlık taytı üstümde de Decathlon bisiklet ceketi ile. Bel ve sırtımda bir ağrı başladı. Çok ciddiye almadım. Benzer bir giyimle Salı günü bir tür daha yaptım ve belim kilitlendi. 3 gündür ancak kendime gelebildim.

Farkettim ki bisiklet ceketleri bana göre değil. Ayakta dururken bile çok kısa duruyorlar. Bisikletin üzerine eğilince (örneğin dropdayken) belim tamamen açılıyor ve soğuk alıyor.

Bu sorunu yaşayan başkaları var mı? Ne giyiyorsunuz üstünüze belinizi soğuktan korumak için?

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.754
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@teyteydragon günaydın...
Ten üzerine termal içlik ve ara katman olarak da hava geçirgen bir forma, en üste de montunuzu giyerek deneyiniz.
Hava şartlarına göre terli/ıslak kalmadan sürüş yapmak çok önemli.
Kıyafetler belli sıcaklık aralıkları için farklı katmanlardan oluşabilir.
Ankara'nın soğuğunu bilirim. Bütçenize göre kombin yaparken kıyafetlerin hangi sıcaklık aralıkları için üretildiğini dikkate alınız...

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.708
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Dün biraz süreyim dedim soğuklar baya çıkmış. Uzun tayt üstüne keten şort giyme mevsimi gelmiş :) . Göbeği verince taytada geçeceğiz inşallah

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.558
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ankara'da soğuklar başladı. Geçtiğimiz Pazar 40km'lik bir tur yaptım, altta Sora'nın kışlık taytı üstümde de Decathlon bisiklet ceketi ile. Bel ve sırtımda bir ağrı başladı. Çok ciddiye almadım. Benzer bir giyimle Salı günü bir tür daha yaptım ve belim kilitlendi. 3 gündür ancak kendime gelebildim.

Farkettim ki bisiklet ceketleri bana göre değil. Ayakta dururken bile çok kısa duruyorlar. Bisikletin üzerine eğilince (örneğin dropdayken) belim tamamen açılıyor ve soğuk alıyor.

Bu sorunu yaşayan başkaları var mı? Ne giyiyorsunuz üstünüze belinizi soğuktan korumak için?
Bisiklet ceketlerinin arka taraf eğilince açılmasın diye uzun olur genelde. 1636698280318.pngBu örnekte de görüldüğü gibi.
1636698724393.png1636698751015.pngAz soğuklarda soldaki ürün altına içlikle kullanıyorum. Yerlerin yağışlı olmadığı sağlam kış günlerinde sağdaki siyah montu kullanıyorum. Duruma göre içine kışlık forma yada uzun kollu içlik üzerine kısa kol forma şeklinde giyimi değiştiriyorum.

teyteydragon

Daimi Üye
Tepki
422
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisiklet ceketlerinin arka taraf eğilince açılmasın diye uzun olur genelde. 277066 dosyayı görüntüleBu örnekte de görüldüğü gibi.
277068 dosyayı görüntüle277069 dosyayı görüntüleAz soğuklarda soldaki ürün altına içlikle kullanıyorum. Yerlerin yağışlı olmadığı sağlam kış günlerinde sağdaki siyah montu kullanıyorum. Duruma göre içine kışlık forma yada uzun kollu içlik üzerine kısa kol forma şeklinde giyimi değiştiriyorum.
Bendeki ceketlerin de arkası biraz uzun, fakat yine de çok açılıyorlar özellikle droplardayken. Özellikle de arka cebim boş ise. (yani aşağıya çeken birşey yoksa)

Örnek olarak şu linkteki fotoğraflara bakarsanız, arkadan çekilmiş olana:

(link)

Ayakta dururken bile kalçasının ortasına kadar ancak kapatıyor. Kolları uzatınca belin açılmasına şaşırmamak gerek.

Bu hafta sonu turumu kalın kışlık mont ile yapmayı planlıyorum. Teri dışarı atmayacak, rahat olmayacak ama belimin tutulmasından iyidir.

Başka bir kullanıcı buldum aynı sorunu yaşayan:

(link)

"Rüzgarı güzel kesiyor, kalıbı şıklığı güzel, içlik üstüne giyiyorum üşümüyorum ankara soğuğunda. Eksi yanı sürüş esnasında toplanıyor belim açılıyor ilk defa böyle bi ürün kullandım belki normal bi durumdur ama genel anlamda 5 yıldızı hakediyor."

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.558
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bendeki ceketlerin de arkası biraz uzun, fakat yine de çok açılıyorlar özellikle droplardayken. Özellikle de arka cebim boş ise. (yani aşağıya çeken birşey yoksa)

Örnek olarak şu linkteki fotoğraflara bakarsanız, arkadan çekilmiş olana:

(link)

Ayakta dururken bile kalçasının ortasına kadar ancak kapatıyor. Kolları uzatınca belin açılmasına şaşırmamak gerek.

Bu hafta sonu turumu kalın kışlık mont ile yapmayı planlıyorum. Teri dışarı atmayacak, rahat olmayacak ama belimin tutulmasından iyidir.

Başka bir kullanıcı buldum aynı sorunu yaşayan:

(link)

"Rüzgarı güzel kesiyor, kalıbı şıklığı güzel, içlik üstüne giyiyorum üşümüyorum ankara soğuğunda. Eksi yanı sürüş esnasında toplanıyor belim açılıyor ilk defa böyle bi ürün kullandım belki normal bi durumdur ama genel anlamda 5 yıldızı hakediyor."
Sıkıntınız şu olabilir kalça bölümünüz biraz genişse o kısıma ceket tam oturmayıp yukarı çıkma eğilimi gösterebilir. Bilmem ne demek istediğimi anlatabildim mi. Benim giydiğim ceketler komple etek gibi kalça bölümünü sarıyor onun için bir toplanma söz konusu olmuyor.

• Beğen
Tepkiler: MakRo

teyteydragon

Daimi Üye
Tepki
422
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sıkıntınız şu olabilir kalça bölümünüz biraz genişse o kısıma ceket tam oturmayıp yukarı çıkma eğilimi gösterebilir. Bilmem ne demek istediğimi anlatabildim mi. Benim giydiğim ceketler komple etek gibi kalça bölümünü sarıyor onun için bir toplanma söz konusu olmuyor.
Bilemiyorum hocam ama geniş olduğunu sanmıyorum. Boy 185, kilo 65. Genel olarak inceyim :) Belki Decathlon ürünlerinde olan bir sorundur, daha kalite markalarda daha iyidir.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.370
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bilemiyorum hocam ama geniş olduğunu sanmıyorum. Boy 185, kilo 65. Genel olarak inceyim :) Belki Decathlon ürünlerinde olan bir sorundur, daha kalite markalarda daha iyidir.
Montun alt kısmında yukarı doğru toplanmasını engellemek için silikon yok mu?