Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kışın neden bisiklet sürülmez?

Ankara lılar sabah ayazını (hava hele de sisliyse) iyi bilir. 2-3 derecelerde bisiklet sürerlen kıyafetle ilgili hiç bir sorunum yok bacaklar vücut vs. üşümüyorum. Benim sıkıntım ayaklarda, şöyle ki; sürüşün ilk saati çok rahatım, ayaklar sıcacık, sonrasında çoraplar terden ıslanınca ayaklar buz kesmeye başlıyor. Kullandığım ekipman;
Shimano xc501 mtb ayakkabısı
(link) ve herhangi pamuklu spor çorap.
Bu arada ayakkabı koruyucunun bilek kısmını direkt çorabın üzerine geçiriyorum. Terlemeyi önlemek için ne yapmak lazım bilemedim. Koruyucu giymeyince sürüşün 15 inci dakikasından itibaren ayaklar üşümeye başlıyor.

Scudo
Pazar günü yaptığımız sürüş görüntülerini buraya bırakayım. Yeterince ıslak ve çamurlu bir sürüş oldu , doğru ekipmanlar ile çok keyifli bir şekilde kışın bisiklete binmek mümkün.

Videolara sinematik filtreler eklemeyin, ham hali buna bin basar. Tüm gölgeler, detaylar yok oluyor. Gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: akgulcemal
Videolara sinematik filtreler eklemeyin, ham hali buna bin basar. Tüm gölgeler, detaylar yok oluyor. Gerek yok.

Merhaba , teşekkürler yorumunuz için. Videoları D-Log formatında çekiyorum , ham hali ile izlenmesi çok keyifli değiller aslında. Kullandığım renk düzenlemesini beğenmiyor olabilirsiniz tabi birşey diyemem kişisel tercihler sonuçta :)

• Beğen
Tepkiler: Ricochet
Sabah bile 15-16 derecelerde şu ara hava, buff ve eldiven taksam mı takmasam mı bilemiyorum, uzun tayt kısa tayt hangisini giysem bilemiyorum, kışlık üst mü giysem bilemiyorum, kışsa kış gibi olsun giyinelim sarınalım binelim istiyoruz çok mu şey istiyoruz yav :(
kısa eldiven, uzun tayt ve forma + ince rüzgarlık ile çıkıyorum
15-16 derece olsa da kış ayındayız hava +25km hızlarda soğuk oluyor.
Ekipmanım sıcaklıklarım 5 derecelere düştüğü yere kadar idare edebilir. Bünye ile de alakalı. Ama ayakkabıma kılıf almalıyım yoksa üşütmekten kurtulamayacağım

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora
Ekipmanım sıcaklıklarım 5 derecelere düştüğü yere kadar idare edebilir. Bünye ile de alakalı. Ama ayakkabıma kılıf almalıyım yoksa üşütmekten kurtulamayacağım
O derecelerde burda millet denize giriyor 😂

Bugün ki hava durumu, sibirya soğuğu geldi diyorlar. -40 derecelere kadar hava soğuyacakmış 🥶

Screenshot_20240104_071753_Chrome.jpg

Merhaba , teşekkürler yorumunuz için. Videoları D-Log formatında çekiyorum , ham hali ile izlenmesi çok keyifli değiller aslında. Kullandığım renk düzenlemesini beğenmiyor olabilirsiniz tabi birşey diyemem kişisel tercihler sonuçta :)
Ben bu soğuk tonlamayı çok seviyorum, Ivan Gorokhov dan sonra çoğu fotoğrafımı da soğuk tonluyorum artık, zevk meselesi 🤷

Evet ya, ayak parmak ucu üşümesi sorununu çözemedim ben de bi türlü. Bi kılıf şart galiba.

Evet ya, ayak parmak ucu üşümesi sorununu çözemedim ben de bi türlü. Bi kılıf şart galiba.
Aferdsin hocam hemen üşütüp ishal olabiliyorum. En kısa zamanda edinmem lazım. Yoksa gümrükte sorun artarak devam edecek :komik:

Ekleme:
Oooooooo (link) bu kadar pahalı olması normal mi? "Kılıf"

Son düzenleme:
(link)

Bu işinizi görür mü?

• Beğen
Tepkiler: RmzBurak
Termal Mest denediniz mi ? Kışın çok soğuk olursa kullanıyorum ben . Alt tabanı istediğiniz yerden kesin , bir terziye de arka tarafa fermuar yaptırırsanız , giyip çıkarırken kolaylık sağlıyor. Böylece hem su geçirmez , hem de tüm ayağınızı sıcak tutan bir ürün oluyor.

Benim 2 yıl önce yaptığım kılıf şu ürüne çok benziyor hatta ta kendisi olabilir : (link)
IMG-8555444080731100071.jpg

Ankara lılar sabah ayazını (hava hele de sisliyse) iyi bilir. 2-3 derecelerde bisiklet sürerlen kıyafetle ilgili hiç bir sorunum yok bacaklar vücut vs. üşümüyorum. Benim sıkıntım ayaklarda, şöyle ki; sürüşün ilk saati çok rahatım, ayaklar sıcacık, sonrasında çoraplar terden ıslanınca ayaklar buz kesmeye başlıyor. Kullandığım ekipman;
Shimano xc501 mtb ayakkabısı
(link) ve herhangi pamuklu spor çorap.
Bu arada ayakkabı koruyucunun bilek kısmını direkt çorabın üzerine geçiriyorum. Terlemeyi önlemek için ne yapmak lazım bilemedim. Koruyucu giymeyince sürüşün 15 inci dakikasından itibaren ayaklar üşümeye başlıyor.
Merhaba. Bende de benzer problem vardı. Yazlık spor ayakkabı ile üşüyordum. Kışlık içi yünden spor ayakkabı ile de terleyip yine üşüyordum. Yazlık spor çorap giyiyordum ikisinin de içine. Sonra aşağıdaki merinos yününden çoraptan aldım :

(link)

Bunu giyip üzerine yazlık spor ayakkabı giyiyorum. 9-10 derecelere kadar sürdüm, ayağım daha üşümedi. Terletmeden sıcak tutuyor, tavsiye ederim.

Merhaba. Bende de benzer problem vardı. Yazlık spor ayakkabı ile üşüyordum. Kışlık içi yünden spor ayakkabı ile de terleyip yine üşüyordum. Yazlık spor çorap giyiyordum ikisinin de içine. Sonra aşağıdaki merinos yününden çoraptan aldım :

(link)

Bunu giyip üzerine yazlık spor ayakkabı giyiyorum. 9-10 derecelere kadar sürdüm, ayağım daha üşümedi. Terletmeden sıcak tutuyor, tavsiye ederim.
Ürünün kalitesinden ve koruyuculuğundan ziyade aslında yanlış yaptığımı bildiğim bir gerçek daha var. Şimdi ayağımda güzel sıcak tutan çoraplar oluyor bisiklet sürerken, evet, ama çoraplar 44 numaraya kadar ölçülendirilmiş. Benim ayaklar 47 numara olunca çoraplar öyle bir geriliyor ki parmak uçları ister istemez inceliyor, dikişlerin arası gerilip açılıyor. Bugün 10 derece gayet nemsiz, ılık sayılabilecek bir hava vardı ama ona rağmen ayak baş parmak üşümesi problemim yine nüksetti :) Neyse artık bi çorap bi kılıf bişeyle çözeceğiz o işi, neyse ki havalar hala daha fena gitmiyor.

Bu arada, kullandığım ayakkabılar yazlık olduğu için her yerinde delikler melikler var tabi. Özellikle tabanda çok güzel delikleri var. Geçenlerde Rossmann'dan deri tabanlık almıştım iş ayakkabılarımın içine koymak için, bi dedim şu bisiklet ayakkabılarında deneyeyim bakayım. Şansıma ölçüsü de tam tuttu, cuk oturdu içine ve mükemmel bir izolasyon sağladı. Tabanlarım sıcacık, parmak uçlarım buz kalıbı şeklinde sürüyorum şu an :)

Dün (cumartesi) hava kararmadan, daha doğrusu hava serinlemeden, küçük bir tur atayım dedim.

Tam dönüşe geçtim, lastik patladı. Yakında benzin istasyonu vardı, daha kolay olur diye benzinliğe kadar yürüdüm ve lastik değiştirmek için de 5-10dk harcadım. En fazla 15dk kadar kaybım oldu ama bu süre bile havanın serinlemesine yetti.

Rahatsız olacak kadar üşümedim ama özellikle kışın patlamaya karşı koruma derecesi yüksek lastik kullanmanın daha da önemli olduğunu fark ettim.

(ayrı konu: lastiğe sivri bir cam kırığı girmiş. Yol kenarında 1-2 yerde cam kırığını da fark ettim ve camların tam üstünden geçmesem de bir şekilde batmış. İnsanlar neden bu kadar çevreye saygısız olur ki.)

Dün (cumartesi) hava kararmadan, daha doğrusu hava serinlemeden, küçük bir tur atayım dedim.

Tam dönüşe geçtim, lastik patladı. Yakında benzin istasyonu vardı, daha kolay olur diye benzinliğe kadar yürüdüm ve lastik değiştirmek için de 5-10dk harcadım. En fazla 15dk kadar kaybım oldu ama bu süre bile havanın serinlemesine yetti.

Rahatsız olacak kadar üşümedim ama özellikle kışın patlamaya karşı koruma derecesi yüksek lastik kullanmanın daha da önemli olduğunu fark ettim.

(ayrı konu: lastiğe sivri bir cam kırığı girmiş. Yol kenarında 1-2 yerde cam kırığını da fark ettim ve camların tam üstünden geçmesem de bir şekilde batmış. İnsanlar neden bu kadar çevreye saygısız olur ki.)
Hocam öncelikle Türkiye'ye hoş geldiniz. Yollarda neler var neler =)
Ben zırhlı lastik kullanıyorum. Benim görüşüm dolma lastik taksanız bu yollarda o da patlar.

Bunun dışında ayakkabı kılıfım geldi. Bu akşam sıcak ayaklarla eve gidecem inşallah =)

• Beğen
Tepkiler: Navigante ve Mazm
Mis gibide sürülür kar yağınca 10 kat daha zevkli oluyor

Ben color grading hastasıyım.Eğer mümkünse bana ham bir footage gönderir misiniz ?

Ben color grading hastasıyım.Eğer mümkünse bana ham bir footage gönderir misiniz ?

Tabi , özelden mail adresi verirseniz Dji osmo action 3 ile ve pocket 2 ile çekilmiş kliplerden paylaşabilirim örnek olarak.

1 saat önce buz yağıyor gibiydi fırtına bir yandan en düşük vitese alıp 10 la falan gelebildim işe 34 rubleye rağmen 😄

Geri