Kışın neden bisiklet sürülmez?

Scudo

Townsend

Üye
Tepki
17
İsim
Joshua M.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Single Speed
Pazar günü yaptığımız sürüş görüntülerini buraya bırakayım. Yeterince ıslak ve çamurlu bir sürüş oldu , doğru ekipmanlar ile çok keyifli bir şekilde kışın bisiklete binmek mümkün.
Güzel çekimler! Kışın bisiklet sürmeyi seviyorum ve bu video bana bunun nedenini hatırlatıyor. Su ve çamur beni sürüşe daha fazla odaklıyor.

monder33

Daimi Üye
Tepki
829
İsim
Murat Önder Boyluoğlu
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hissedilen sıcaklığın 0 derece olduğu zamanlar en çok keyif aldığım zamanlardır. Daha düşüğünde de sürdüğüm oldu tabi. Ama 0 derece de tam ritim buluyorum.

Kışım sürülmez diyenlere de bu şekilde bir cevap veriyorum.

41.jpg

• Hahaha
Tepkiler: MAERKEK ve oscak41

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.603
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Pazar günü yaptığımız sürüş görüntülerini buraya bırakayım. Yeterince ıslak ve çamurlu bir sürüş oldu , doğru ekipmanlar ile çok keyifli bir şekilde kışın bisiklete binmek mümkün.

İzlemesi oldukça zevkli fakat Videonun 3:47 nci saniyesinde en arkadaki arkadaş düştü :ssrtcbya: bu zeminde düşmemek marifet zaten,umarım birşeyi yoktur.

akgulcemal

Forum Bağımlısı
Tepki
770
Bisiklet
Focus
İzlemesi oldukça zevkli fakat Videonun 3:47 nci saniyesinde en arkadaki arkadaş düştü :ssrtcbya: bu zeminde düşmemek marifet zaten,umarım birşeyi yoktur.
Videodakiler haricinde düşenler oldu ama hızlar nispeten düşük olduğu için sorun olmuyor, biraz çamura bulanıp devam ediyoruz genelde :)

erhan erhan

Daimi Üye
Tepki
869
İsim
erhan
Bisiklet
b'Twin

Kışın bisiklet sürülmez derken bu seviye kastedilmedi. :)

kimi2

Üye
Tepki
479
İsim
Onur
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
Uygun ekipmanlarla yoğun yağmur veya kar, buz olmadığı sürece 4 mevsim 40km nin üzerinde sürüşler yapıyorum. İzmir de hava koşulları belki de çok ağır değil. Diğer şehirlerde durum farklı olabilir.

Ozan Güneri

Forum Bağımlısı
Tepki
2.478
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bulunduğum cografya kışın soğuk ve genelde rüzgarlı.Benim mevsim farkı gözlemim,kışın nabzım daha yüksekte kalıyor.Yaş 52 olunca dikkat etmek gerekiyor.

evrendogan

Üye
Tepki
64
İsim
Evren Doğan
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kışın bisiklet sürülür ama lodos esiyorsa sahilde sürerken yollar ıslanır ve yer yer yaştan kuruya geçişler olur kuruya geçtim diyip asılmayın pedallara yatmayın dönüşlerde saatte max. 15 km/s hızla Cengiz Kurtoğlu şarkılarıyla lodoslu denize karşı iç çekerek sakin bir tempoda sürün. Yoksa benim gibi çanağı kırıp 2 hafta bisikletten ayrı kalmak zorunda kalırsınız (kırık yok ama kalçada yumuşak doku ezilmesi oldu, bisikletin de ön fren kolu ve arka jantı yamuldu).
Gecmis olsun başkan

• Beğen
Tepkiler: Orkun KnighTR34

PuncherZ

Puncher
Tepki
5.702
İsim
Ziya D. Bilgitoğlu
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cipollini
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tatlı su bisikletçisinin hava durumu ile ilgili bahanesi bitmez. Yazın hava çok sıcak kışın hava çok soğuk, ilkbaharda yağmur var, sonbaharda rüzgar çok. Bana kızacaklar ama benim akvaryum bisikletçisi diye tabir ettiğim bir kesim de var :koptum: Ama saygı duyuyorum trainer gerçekten çok sıkıcı, düzenli antrenman yaptığım dönemlerde trainera binmemek için -9 derecelerde bile gece vakti antrenmana çıkardım.

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
2.232
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sabah bile 15-16 derecelerde şu ara hava, buff ve eldiven taksam mı takmasam mı bilemiyorum, uzun tayt kısa tayt hangisini giysem bilemiyorum, kışlık üst mü giysem bilemiyorum, kışsa kış gibi olsun giyinelim sarınalım binelim istiyoruz çok mu şey istiyoruz yav :(

evrendogan

Üye
Tepki
64
İsim
Evren Doğan
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tatlı su bisikletçisinin hava durumu ile ilgili bahanesi bitmez. Yazın hava çok sıcak kışın hava çok soğuk, ilkbaharda yağmur var, sonbaharda rüzgar çok. Bana kızacaklar ama benim akvaryum bisikletçisi diye tabir ettiğim bir kesim de var :koptum: Ama saygı duyuyorum trainer gerçekten çok sıkıcı, düzenli antrenman yaptığım dönemlerde trainera binmemek için -9 derecelerde bile gece vakti antrenmana çıkardım.
Baskan hangi kiyafet kombinasyonuyla? Ben yeniyim, 10 derece altinda perisan oluyorum. Simdi hasta yatiyorum valla