Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kron bisiklet kadro, maşa, model vb. konular hakkında

abi o çıtırtı maşa yatağının alt desteğinden gelıo galıba

Scudo
Aynen öyle Okan,
Arkadaşlar çözümü var kadroya ufak bir modifiye ile sorun aşılabiliyor...
Ses ön alın borusunun altındaki sağlamlaştırıcı destekten geliyor, bu desteğin kadroyla birleştiği yerle kadro arasında pedal basarken olan esnemeden doğan sürtünmeden dolayı çıtlıyor görüşüme göre...

Şunu deneyin: düzlükte hafif pedallarken (ve kadro çıtlarken) tek elinizi bırakın, çıtlamanın devam ettiği kontrol edin sonra bıraktığınız elinizle kadronun altındaki alın borusu desteğini sıkıca kavrayın ses yok olacaktır. Yakında çözümü iyice pekiştirince sizlerle paylaşacağım...

Merhaba arkadaşlar,
Malesef çıtırtı sorunu sonradan tekrar nüksetti, daha da arttı ve gideremiyorum artık, oldukça sinir bozucu bir ses, ben şahsen pes ettim artık, kadroyu söktüm ıskartaya ayırdım, ihtiyacı olan birine vereceğim, çok sevinmiştim giderdim diye ama başaramadım, umut verdiysem özür dilerim...
Selamlar
Hakan Yazman...

Selam Chirak, malesef kadroyu ihtiyacı olan bir arkadaşa hediye ettim, ilginize teşekkürler...

bu çıtırtı sanırım benim xc1000 dede var... genel bir problem demekki :(

2005 kadrolarda sık görülen bir durumdu ancak 2006'larda ilk kez duyuyorum.

bu ses problemi çatırtı şeklinde benim kron zeonda da vardı ben kadromu geotech race ile değiştirdim şimdilik memnunum eğer ses olursa delta bisiklete götürüp veririm yada bir şekilde çözülür diye düşünüyorum bu konuda beni ençok üzen kron bisiklet ithalatçısının sesinin çıkmaması yada ben okumadım. bisikletlerinin arkasında durmaları gerekirdi. aslında 3 kuruşluk kadro önemli olan para değil ama benim krona güvenim sıfır artık. kusura bakmasınlar.

üzücü bir durum umarım sorun olarak yaşayanlar en kısa zamanda bir çözüm bulabilirler bisikletten gelen seslerin bizim için ne kadar önemli ve sinir bozucu olduğunu hepimiz biliyoruz

@ahmet69
Ahmet bey öncelikle yeni bisikletiniz hayırlı olsun.Kadronuzdan gelen çıtırtı hakkında daha önce görüştüğümüzü hatırlamıyorum.Foruma gönderdiğiniz bütün mesajlara da tek tek baktım hiçbirinde son 15 güne kadar kadronuzdan ses geldiğine dair bir şey göremedim.Sadece aklınızsıra KRON bisikleti aşağılamaya çalıştığınız bunu keskin espiri anlayışınızla süslediğiniz alttaki mesajınızla karşılaştım.
benimkisi kron zeon
donanim en iyilerden olan zoom hele maşa mütiş
bisikle 15kg üzerinde gibi zor kaldiriyorum
kesinlikle memnunum bacak kaslarım için ağırlık çalışmama gerek kalmadı kron bunu benim yerime yapıyor saolasın kron
Bisikleti nereden aldığınızı bilmiyorum.Şikayetinizle ilgili kiminle görüştüğünüzüde bilmiyorum.Ama eğer benimle görüşme zahmetinde bulunsaydınız bu sorununuzdan kolayca kurtulabilirdiniz.Tıpkı yeni bisikletinizde herhangi bir sorun yaşadığınızda Delta Bisikletin bu sorunu gidereceği gibi.
Kron bisiklete güvenip güvenmemek sizin tasarrufunuzdur.Kron bisiklet alıp kullanan, memnun olan en önemliside verdiği paranın karşılığını aldığını düşünen pek çok arkadaşımız var.

ark lar bu kadar hizli bi sekilde olumsuz elestirmeyin bence... ben hic bi zaman kron bisiklete binmedim hatta kron bisikleti resimler disinda gome firsatim bile olmadi ama simdiye kadar elestiriler hep olumluydu. trendler ne kadar hizli degisiyor, bence turkiye den boyle bi uretici ciktiysa elestirileri yapici boyuta tasimak lazim. gerci uretici firmanin burda uzun suredir var olan mesajlara etkili bi cevap vermeside gerekirdi gercekten...

Kron xc4000 kullanıyorum
ne ses ne bir sorun hiçbir problemi yok
bu biraz da şans işi
fabrikasyon üretimde bazı ürünler mesela arabalarda bile oluyor
ve yetkili şirket direkt müdahele ediyor ki

benim krona olan güvencim tam dır
ben 2. el Zeon aldım iç kısmında arka bacak kısmında çatlak vardı
Kaçkarbisiklet Serkan abime çok teşekkür ediyorum ilgilendi ve Efordan direkt değiştirdik...

Garanti konusunda siz derdinizi anlatamazsanız karşıdaki ne yapsın???
Antalyada benim bisiklet tamircim de 2. el Zeon aldı ve ufak bir sorunu vardı direkt değiştirdi Efor ;)

Sönmez haklı buraya yazmadan önce birkaç görüşme yapsalardı yardımcı olacaklarına şüphem yok çünkü gerçek 2 örneğini yaşadım ;)

Teşekkürler Efor Bisiklet

• Beğen
Tepkiler: sönmez
Bisikletlerde çıtırtı genel bisiklet parçalarından ve bunların kadroya değen yerlerinden olur ancak 2005 kron kadrolardaki gerçekten çok esrarengiz bir çıtırtıydı nerden geldiği tam belli olamıyordu, ben kadromum kenarında hafif bir vuruk olduğundan ve kadroyu çıtırtıyı tamir amacıyla modifiye ettiğimden garantiye başvurmadım.

Lütfen Kron yetkilileri alınmasınlar ama kişisel fikrimi söylemek istiyorum, eminimki bu çıtırtı sorunu yüzünden bisikletinden nefret eden çok kişi var hatta belki bu yüzden kron adını duymak istemeyen kişiler dahi vardır, yanlış anlaşılmasın benim Kron Xaos kadrom benim çok kahrımı çekti, en ağır antrenmanlarımı yaptım üzerinde çok ter döktüm, beğendiğim ve uygun fiyatlı bir kadro olduğundan testini ve tanıtımını çok yaptım ve gerçekten memnundum taa ki çıtırtı olana dek, ama bu çıtırtı sorunu gerçekten sinir bozucu ve bisiklete binme isteğini yokediyor ne yazıkki, hatta bir ara xc4000 düşünmüştüm ama onda da çıtırtı olabileceğinden dolayı iptal etmiştim fikrimi...

Çözüm: Bence Kron firması sorunun 2005 kadrolarda genel bir sorun olduğunu kabul ederek, sorunlu bisikletleri yetkili servislere geri çağırtarak bu sorunu çözüm yoluna (gerek yapılabiliyorsa bakım veya kadro değişim yoluyla) gitmeliler bu sayede Kron markası prestijini korur, bütün büyün firmalar böyle yapıyorlar, benim fikrim de böyle...

Sevgiler, Saygılar
Hakan Yazman

Gerek 2005 Zeon, gerek 2005 Xaos kullanan bir çok arkadaşım oldu. Şu ana kadar sadece Hakan Abi'nin kadrosundan böyle bir sorun çıktığını duydum.
Öte yandan 2006 XC 4000 kullanıyorum, oldukça da memnunum. Hani derler ya "Taş gibi kadro", ama ona rağmen oldukça da hafif (1510 gr - 15", fren pivotları dahil).
Aynı zamanda biliyorum ki ben kadroyla ilgili en ufak bir problem yaşasam, Efor Bisiklet arkamda... Çünkü Kron henüz yeni doğmuş sayılabilecek bir marka. Mazisi 2-3 yıl kadar. Ancak Efor Bisiklet yıllardır var ve onlar için iyi bir cesaret örneği, piyasaya bu şekilde kaliteli bisikletler sunuyor olmaları. Bu kalitede, kadro boyu seçeneği olan, tüm fren - vites sistemi XT, XTR gibi üst seviye olan bir bisikleti ilk kez Türkiye'de üreten firma oldular Kron'la beraber.
Onlar için bizim geri dönüşlerimiz çok önemli, nerede sorun var, neresini beğenmiyoruz, neresi hoşumuza gidiyor, beklentilerimiz neler vs vs...
Dedim ya, bu marka yeni doğuyor daha doğrusu doğdu da, yeni yeni gelişiyor. Ufak tefek hatalar olabilir, önemli olan kullanıcıyı mağdur etmemek ve yeni sezonlarda bu hataları tekrarlamamak. Efor Bisiklet'in de böyle bir mağduriyete izin vereceğini düşünmüyorum.
Kişisel bu yöndedir.

Hakancığım,
Biz burada kadrodan ses gelmiyor diye bir iddada bulunmadık.Yalnız konuştuğumuz adetler gerçekten komik.2005 te üretilen bisiklet sayısı 1500 adet bu tip sorunla karşılaşanlar beş bilemedin on kişi.bu demek değil ki onlarda başının çaresine baksın.Arkadaşlardan da bize ulaşanların sorunlarını elimizden geldiği kadarda halletmeye çalıştık.Biz olaya gerçekten iyi niyetle yaklaşmaya çalışıyoruz.Ama bütün bisikletleri geri çağırıp prestijimizi koruma yoluna gidecek bir durum olduğunu sanmıyorum.

@sonmez

hocam önce sakin olalım
birincisi benim için bir kadronun helede kron yada şuan aldığım geotech kadro gibi fazlasıyla ucuz bir kadronun çıkardığı sorun önemli değil değiştirirm olur biter zaten de öyle yaptım. burada önemli olan küçük detaylar , bende sizin burada tekrar defalar yazılan çatırtı sorunlarına getirin kadrolarınızı değiştiştirelim diye bir cevabınızı enson yazdığım mesaja kadar görmedim , varsa da göremediysem özür dilerim, yoksa sizin bisiklet üreticiliği konusunda yolun başında olan ve iyi de giden kron markası için kulağınıza küpe olsun , ben kron bisikleti ki kendisi yaklaşık 15 yıldan sonraki ilk bisikletimdir , arkadaşımın tavsiyesiyle aldım. ve söylediğim gibi pişmanım diğer arkadaşların memnuniyetine sevindim ve devanımı dilerim. pişmanlığımın sebebi ise ürünün arkasında durulmayışıdır bu da 4 satır yukarıda ifade ettim. ayrıca daha önce yazdığınız imalı sözler gayt samimi sözlerdir bisikletimin ağırlığından memnunum, ben yol bisikleti seviyorum onun dışında ağır bir bisikletle antrenman yapmanın bazı faydaları oludoğunu düşünüyorum yanlış yada doğru, yoksa bisikletin ağırlığının komponentlerden daha ziyade kaynaklandığının ve verdiğim paraya da bu kadaraının olacağının bilincindeyim
sizler ürününüzün arkasında olun bizim kastımız yok emin olabilirsiniz , böylece daha büyük bir bisiklet üreticisi hatta türkiyede de üretim yapabilen bir bisiklet üreticisi olmanızı temenni ederim. bütün yazdıklrımda gayet ciddi. saygılar

Sönmez abi tabii hepsini çağırın demiyorum ama böyle bir sorun varsa bizimle bağlantıya geçsin şeklinde bir duyuru yapılabilir diye düşündüm, belki duyulan 10-15 kadro ama bence kendi hatasından veya kullandığı malzemenin hatasından olduğunu düşünüp buna katlanan bir çok kişi var diye düşünüyorum tabii belki yoktur benim önerim koruma amaçlı bir öneriydi ...

@sonmez

ben bakırköyde metin bisikletde çift amörtisörlü kron kujo gördüm yani var

• Beğen
Tepkiler: Alican
Konu tarihine dikkat ederseniz konuyu HORTlatmış olacağınızı görürsünüz...Varlığı zaten adminimiz tarafından yazılmış...;)

İyi günler dileriz...:)

Geri