Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Kron bisiklet kadro, maşa, model vb. konular hakkında

arkadas konu kilitlenmediği için mesaj attı herhalde.benim de basıma geldi 2-3 kere

Scudo
Eski konuları belki konunun devamında birşeyler soracak olan arkadaşlar olur diyerek kilitlemiyoruz. Bu normal bir şey.
Ancak zaten yanıtlanmış bir soruya da bir kaç ay sonra cevap vermek çok mantıklı değil :). Yanlış anlaşılmasın ancak cevap yazmadan önce son mesajların tarihlerine bir göz atarsanız faydalı olur ;).

Hakan Abi Kadroya Ihtiyacim Var Sahsen Ama Sen Nerdesin Senden Nasil Alabilirim Kadroyuki Yada Kargoyla Gondersen Ben Kargo Parasini Versem Ama Kadro Param Yok Yardimci Olursan Sevinirim Hakan Abi

@hakan_the_rider

Selam,

çıtırtı (aynı çıtırtıdan mı bahsediyoruz bilmiyorum ama :) ) sele borusu mandalının olduğu bölgeden geliyor. dh düzeyinde arazilerde çok kullandığımdan sadece benimkinden geliyor diye düşünüyordum ancak gördüğüm kadarıyla kronik bir sorunmuş. sır olmaya da devam ediyor. :)

keep riding..

arkadaşlar bu çıtırtı sorunu benide çıldırttı
en son bisikleti tamamen söküp yağladık furş yatağından arka vitese kadar
ben xc 1000 kullanıyorum bir önceki kadrom jara idi çatlattığım için değişti
xc 1000 den gelen çıtırtıya tek çözüm 31,6 sele borusu!!
aparatla kullandığımız 27,2 sele borusu bir şekilde ses yapıyor ve kadronun yapısı nedeniyle bütün kadronun içinde dolaşıp nerden geldiği belirsiz bir hal alıyor eğer gres ile yağlarsanız geçici bir çözüm oluşturuyor ama bu seferde ne kadar sıkarsanız sıkın sele borusu sabit olmuyor
ben sele borusunu değiştirdiğimden beri ses seda çıkmıyor ancak yinede önerim sele borusu almadan önce bir şekilde mutlaka denemeniz boşuna para ödemeyin
iyi sürüşler

@sonmez

ben durumun tam tersini yaşadım arkadaşlar bisikletcim (velespit - alperen) bisikletimi tamamen soyup kontrol ettikten sonra kadroda problem olduğunu ve ilgileneceklerini söyledi yanımda telefon edip kadronun değiştirilmesi gerektiğini söylediler ve ertesi gün (jara yerine xc 1000) kadro ile toplanmış olarak bisikletimi geri aldım

@reco feat

Selam malesef kadroyu bir arkadaşa hediye ettim...

@Nau04

Merhaba, son durumda çıtırtı şöyle ön maşayı sağa sola esnetince ( ya da maşa furş çıkıkken ön yuvaya bir boru takıp sağa sola esnetince) sele borusu takılı iken ses geliyordu (sele ye oturulmamış ve dokunulmuyor) ama sele borusu çıkınca ses gelmiyordu. önceki dönemde çıtırtı gelirken maşa yatak borusu alt desteğini tutarken çıtırtı kayboluyordu bu yüzden ilk etapta o alt kısma modifiye yapmıştım geçici olarak ses yokolmuştu, sonra tekrar başladı ben de yeter artık deyip pes ettim...

Bende de bir tane Zeon var, ama hiç çıtırtı falan duymadım. Acaba şu çıtırtıyı birisi telefonla falan kaydedip rapid'e upload edebilir mi? :) Gerçekten merak etmeye başladım nasıl bir ses olduğunu. Belki bende de vardır, ama bindiğimde direkt kulaklıkları taktığım için duymamış olabilirim. Ayrıca merak ettiğim birşey var. KRON Zeon, çıktığı yılın en üst modeliydi, bu yılın XC4000'i gibi. Herhangi bir değişim konusu olduğundan XC4000 verilmesi gerekli bence. Ama nedense Ercan Abi'nin KRON Zeon'da problem çıktığında yerine XC4000 değil de, XC200 falan vermek teklif edilmiş. Bunun sebebini açıklayabilir misiniz? Yani KROn Zeon=XC4000 olmalı. İkisi de çıkyıkları yılların en üst seviyeleri. Yani örneğin o çıtırtı problemi bende olsa ve kadromun değişmesi gerekse ben XC2000 ya da XC3000'i kabul etmezdim. Umarım bir problem yaşamam kadromla ilgili. Eğer yaşarsam yeni kadro değişimi konusunda da problem yaşayacağımı tahmin ediyorum çünkü. Ben Zeon'umdan memnunum :)

Sercan şu kadro değişiminde işe bir de şu yönden bak. Aslında Zeon'un tam olarak bir karşılığı 2006 serisinde yok (7005, 3 defa dipçiklenmiş). Ya 7005 çift dipçikli ya da 6066 3 dipçikli olacak kadro. Hal böyle olunca en iyi yöntem fiyat bazında değerlendirmek. Zeon kadronun satıldığı zaman ki Euro cinsinden fiyatına 2006'da XC 4000 alamazsın, neredeyse 2 kat fiyat farkı var aradalarında. Bu nedenle normal olarak XC 1000, 2000 veya 3000 teklif ediliyor. Bence oldukça da normal. Aksi takdirde bu suistimal edilmek istenebilir.

Suistimal derken? Arka kısmı çatlatıp yenisini almak gibi mi mesela? :) Gerçi kişinin kendi çatlattığı anlaşılır. Neyse, zaten XC4000'de gözüm yok :) Ağır çünkü. Zeon'u değiştirmeye niyetim yok, ama olur da değiştirmem icap ederse 1500 altı bir kadro alırım artık.

bence çift amortisör alma.tabi rahatlık açısınadan düşünüyorsan bilemem ama çift yay gücünü yarıya düşürüyor...

• Beğen
Tepkiler: erşah hançer
Arkadaşlar yaklaşık bir sene kron kujo kullandım.Çok rahat ama biraz ağır bir kadro.Tavsiye ederim süper konforlu.Bana fazla dayanmadı kaynak yerinden çatladı şu an bende yeni kadro bakıyorum acaba ct1000 yerini tutar mı.Kullanan varsa yorumlarınızı bekliyorum...

@isa_taner

efor bisikleti arayıp konus kadrom kaynak yerinden catladı diye hemen değistirirler sanırım

@isa_taner

Kırık kadronuz elimize ulaştı.Yeni kadronuz yarın kargoya verilecek bir aksilik olmazsa cumartesi günü elinizde olur.

@sonmez

kron kullanıcıları birbirine yardım edecek tabi :D

Bende bu yazdan itibaren XC1000 kullanıyorum. Yaklaşık 1 aydır bende de bi çıtırtı var. Ama henüz kadrodan mı geliyor ya da başka bir yerden mi onu hala çözmüş değilim:) Ben şuanda kullandığım kadromu çok seviyorum (Açıkcası kadrodan çok Kron u;) ). Zaten kulağımda kulaklık olduğu için çıtırtıları çok az duyuyorum.:) Yarın sabah Efor Bisiklet'e getirim bi göstermek istiyorum.

@Sercan

Sercan merak etme ben önümüzdeki yarışta o çıtırtıyı sana dinlettiririm;)

nazar değmesin maşşallah
Ses felan hiçbirşey yok herkese de xc4000 i tavsiye ederim...

bende merak ediyorum şu sesi gerçekten...

efsane ses. hala çınlıyor kulaklarımızda.

Geri