Lastik hakkında sorular ve cevaplar

potato3d

Üye
Tepki
12
İsim
Mete
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
IMG_0269.JPGIMG_0264.JPG
üç hafta önce aldım, schwalbe green marathon -geçen yıl üretilmeye başlamış yani lastik yeni, soldaki görselde zırhta batma kaynaklı çentik var gibi, ama bu şekilde açıklık kalması tuhafıma gitti, aldığım yere sordum normal sorun olmaz zırh görevini yapmış kesik bu dediler, oto lastik tamircisine sordum fabrikasyon hatası var bence dedi, sizce normal mi ?

Scudo

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.694
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
318502 dosyayı görüntüle318501 dosyayı görüntüle
üç hafta önce aldım, schwalbe green marathon -geçen yıl üretilmeye başlamış yani lastik yeni, soldaki görselde zırhta batma kaynaklı çentik var gibi, ama bu şekilde açıklık kalması tuhafıma gitti, aldığım yere sordum normal sorun olmaz zırh görevini yapmış kesik bu dediler, oto lastik tamircisine sordum fabrikasyon hatası var bence dedi, sizce normal mi ?
Yırtık zamanla çatlak şeklinde ilerleyebilir. 1-2 mm sanırım. Sıcak silikon ile dikkatlice doldursan? Yada schwalbe ye bir yaz belki yardımcı olurlar.

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.907
İsim
Hakan Engin
Schwalbe'yi bildiğim kadarıyla Aslı Bisiklet getiriyor. Onlara görüntüyü yollayıp sorun isterseniz. Bana fabrikasyon gibi gelmedi ama yine de müşteri memnuniyeti adına yardımcı olabilirler.

potato3d

Üye
Tepki
12
İsim
Mete
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@RmzBurak evet 1-2mm, atak bisikletten almıştım görüştüm schwalbe garantisi Türkiye`de yurt dışındaki gibi işlemiyor dediler, schwalbeye mail atıp onlardan bilgi almak daha doğru olacak

@ratm atak bisiklet daha önce sorunlu greenguard lastiklerde yardımcı olmuştu, ithalatçı firma sorunu kabul edip para iadesi yapmıştı, daha üçüncü haftasında içindeki yeşil zırhı görmek biraz can sıkıyor, sorun çıkarmıyacaksa kullanabilirim değişim iade uğraşmaktansa

Tepki
1.773
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@RmzBurak evet 1-2mm, atak bisikletten almıştım görüştüm schwalbe garantisi Türkiye`de yurt dışındaki gibi işlemiyor dediler, schwalbeye mail atıp onlardan bilgi almak daha doğru olacak

@ratm atak bisiklet daha önce sorunlu greenguard lastiklerde yardımcı olmuştu, ithalatçı firma sorunu kabul edip para iadesi yapmıştı, daha üçüncü haftasında içindeki yeşil zırhı görmek biraz can sıkıyor, sorun çıkarmıyacaksa kullanabilirim değişim iade uğraşmaktansa
Schwalbe Greenguard modelleri genelde giriş sınıfı ve ucuz ürünlerdir.
Schwalbe nin asıl alınması gereken ürünleri Smartguard olanlardır.
Bunlar daha pahalı olup, patlama dayanımı daha iyi olan üst modellerdir.

ne kadar ekmek o kadar köfte.:)

potato3d

Üye
Tepki
12
İsim
Mete
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bisiklet ulaşım aracıdır schwalbe green bu model marathon plus ile 300-400 lira fark vardı, hafif olduğu için tercih ettim, dediğiniz patlama dayanımı zırh kalınlığıyla alakalı değil mi
schwalbe fark neredeyse yok demiş eski marathon (smartguard sanırım) ile;
(link)
IMG_1811.jpeg

Ricochet

Daimi Üye
Tepki
1.239
İsim
A.SÜVARİOĞLU
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Schwalbe Greenguard modelleri genelde giriş sınıfı ve ucuz ürünlerdir.
Schwalbe nin asıl alınması gereken ürünleri Smartguard olanlardır.
Bunlar daha pahalı olup, patlama dayanımı daha iyi olan üst modellerdir.

ne kadar ekmek o kadar köfte.:)
Size katılıyorum, Greenguard ile Smartguard arasında uçurum derecesinde fark var maalesef. Hem maddi hemde fiziki 😩

Tepki
1.773
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur

potato3d

Üye
Tepki
12
İsim
Mete
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kimse kendi malını kötülemez. Schwalbe nin öyle yorum yapması normal. Kullanıcı yorumları daha değerlidir her zaman.:)
evet doğru, marathon plus tour kullanmıştım 10 yıl kadar önce 26" mtbde hiç böyle sorunlar yaşamamıştım

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
367
Bisiklet
b'Twin
650C ile 26” tekerlek aynı boyutları mı ifade ediyor. Mesela şu lastik bildiğimiz 26 jant için uygun mudur ?
(link)