Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik hakkında sorular ve cevaplar

Scudo
Schwalbe marathone 20x1.50 lastiği 70 tl ye buldum. Mevcut lastik de 1.75 yazıyor 1.50 bu janta olir mu?
Birde fiyat araştırdım 70 ile 120 arasında fiyatlar değişiyor. İsimler aynı fiyat farklı nasıl olabiliyor? Bilgisi ilan varsa lütfen yardım edin. Kafam cok karıştı.

@Hamunpatra
Jantınızda hangi aralıkta lastik takılabileceği yazıyordur. Koruma miktarı (zırh) farklı olabilir. Link atarsanız yardımcı olabiliriz :)

@Hamunpatra Bu linklerdeki 3mm korumalı ama işinizi görecektir, 5mm bulamadım. Linkler: (link) ve (link)

• Beğen
Tepkiler: Hamunpatra
Arkadaslar Merhaba,

Ben belgrad ormanin yakininda oturuyorum. 29x 2.20 ön 2.00 arka lastiklerim var. camur vs gayet girip cikiyorum. Ama nadir de olsa buyuk ada vs gidip turlamayi seviyorum. Sizce ne yapayim bir lastik onerirmisiniz iki yola da uyucak?

Merhaba 2 gün önce kron tx150 v fren modelini aldım oldukça memnunum ama bu lastiğindeki ufak şeyler nedir ne işe hem merak ettim hem de estetiğini bozduğunu düşünüyorum.Cevaplarsanız çok sevinirim

Dosyalar

• image.jpeg
    image.jpeg
    107,6 KB · Okunma: 39
  • image.jpeg
    image.jpeg
    66 KB · Okunma: 323
Arkadaşlar Selam,

MTB bisikletime uygun dış ve iç lastik alacağım

ETRTO size 26": 559x21C (Şuanki Lastik) -
ETRTO recommended tyre sizes: 35 mm to 69 mm (1.4" to 2.7")

Bu duruma göre

26" jant'a 1.5" oranlarına kadar lastik takabiliyoruz gibi anladım, tabi o kadar çok lastik baktım ki ne alacağıma da karar veremedim.

1. İstediğim olayı doğru anladığımı teyit etmeniz
2. isteğim bu lastiklerden hangisini önerirsiniz kullananlar var mı ?
3. istediğim 1.4" - 1.7" iç lastik alsam kullanabilir miyim? dış lastiğe uygunluk açısından
istek 2: de belirttiğim lastikler

Schwable Marathon Supreme 26*160
Continental Sport Contact II Rigid 26* 1.60
Maxxis Xenith 26*1.50
Maxxis Detonator 26*1.50
veya alternatif :)

Teşekkürler.

:eek:

Kimse lastik değiştirmiyor sanırım

559x21C jant ölçüsü gibi duruyor. Bu jantınıza minimum 35 mm (1.4"), maksimum 69 mm (2.7") genişlikte lastik takabilirsiniz. Doğru anlamamışsınız. 1.5" lastik biraz ince kalır. 26x1.60" bence uygundur. Ben olsam Continental'i seçerim...

Jant ölçülerinizin ölçüleri lastik seçiminde önem taşır özellikle iç genişliği. Mesela benim jantlarım 17mm iç genişlik 25 mm lastikten 37mm lastik arası ölçüleri kabul ediyor ve max 8 bar basıç uygulanabiliyor... Arkadaşlarımdan iç genişlik 19 mm ve 1.6 lastik kullananlar var bir sıkıntısı yok. Yani iç genişlik ne kadar geniş ise okadar kalın lastik alabiliyor fakat basıncı gereğinden fazla basarsanız. Lastik çemberden kurtulup jant çemberinize zarar verebilir.

Teşekkürler arkadaşlar

Jant Mavic Cross Ride

bu işler böyle karışık olması ciddi kafa karıştırıyor :)

@Kerim BEŞER
Internal width: 21 mm imiş hocam

35mm lastik kaç orana denk geliyor onu bakınıyorum şimdi :) aydınlandım

27,5 2.1 yada 2.0 mtb bisikletine yol lastiği takılır mı? Piyasada yol lastiği olarak bu numaralara yol lastiği bulamadım. 27,5 1.5 yada 1.75 var . Nasıl olur bu iş ? 1.5 yada 1.75 takılabilir mi?

28" için olan lastik ve şambrel i kullanmanız gerekiyor. :) " sanırım "

Ben 26x1. 95 MTB lastiğini, 26x1.5 Rubena Flash ile değiştirdim, memnunum. Teker iki aydır patlamadı.

merhaba arkadaşlar benim birkaç sorum olacaktı bu konuda biraz yeniyim tecrubelerinize ihtiyacım var

bisikletimin jantında ETRTO 622X19 ALLOY 6061-T5 yazıyor
lastiğinde ise 57-622 (29X2.25) yazıyor

sadece bildiğim 29 janta sahip olduğum ve jantım v seklinde olduğu.Bazı lastiklere uyumlu olduğunu soylemişti bisikletci
ogrenmek istediğim sunlar

1: genelde asvaltta sürdüğüm için ince bir lastik almayı düşünüyorum benim jantıma ince lastık uyumlumudur ?
2: jantıma uyumluysa sıkıntı yaratmayacak ebatları tavsiye edermisiniz hangi ebatlar olur bu janta ?
3: hızda farklılık yaratır ve daha az yorar diye öğrendim doğrumudur bu farkı hissedermiyim ?
4: ince lastik taktıgımda iç lastiğiminde değişmesi gerekirmi ?
5: ince lastiğin kalın lastiğe göre daha sık patlama gibi veya daha baska sıkıntıları olurmu ?
6: bu lastiği takmak için ekstra bilmem gerekenler nelerdir yapılması değişmesi gereken baska birsey varmı ?

şimdiden çok teşekkur ederim arkadaşlar.

çok tesekkur ederim orhan bey

anladığım kadarıyla bunlar uygun benim için
bu arada link paylaşmak yasaksa özür dilerim bilgi verirseniz tekrarı olmaz

Merhabalar, Bontrager AT-850 jant var bisikletimde ve üzerindeki değerler ERTRO 622x18 ve ERO 604 şeklinde.

Şu an bisiklette Schwalbe Smart Sam takılı 29x2.25 olarak ve neredeyse sürekli asfaltta kullandığım için daha ince bir lastik arayışındayım.

Jant ve lastik uyumuyla alakalı ne kadar çok şey okuduysam kafam da o kadar karıştı. Bu janta takabileceğim en ince lastiğin kalınlığı ne olmalı?

700x35c lastikleri rahatça sipariş verebilir miyim? Aklımda Continental Grand Prix 4000 S II var ama onun da en genişi 700x28 mesela.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, hazır indirim varken almak istiyorum yeni lastikleri.

@ALPHA Bunlar olur, ama tekrar ediyorum, bence 28 ince olur, 32 takın. Link paylaşmak yasak değil.

Ayrıca, forum kurallarını bulup okuyun lütfen.

@Cenk Akbulut 1-2 mesaj yukarda konuyla ilgili açıklamalar yaptım, inceleyin. Minimum 28'lik lastik takabilirsiniz ama, bence takmayın, 700x35C lastik çok güzel olur. Rubena stop thorn çok övülüyor örneğin.

Yol bisikletimin lastiğini 2 günde 3 kez patlak yüzünden değiştirmek zorunda kaldım....
Cildiracagim !!! Ustundeki lastikler de zırhlı bir de.... ve yeni... yol bisikletleri için patlak şeridi vs mi almalıyım herkes ne yapıyor? Merak ediyorum
Her gittiğim yere 2 yedek ile çıkıyorum...bu nedir yahu?

Bu arada basınç 90 civariydi ve çukura girmedim..

@alper 76 İlginç. Demek ki delici maddelerin olduğu yerlerde sürüyor olmalısınız. Ben Conti GP 4000 SII kullanıyorum, 600 km yaptım yaklaşık, bir şey olmadı. Kalırıma çok yaklaşmayın, her türlü artık yolun kenarında, kaldırımın yanında toplanır. Kaldırımdan 1 m, yol uygunsa daha fazla açıktan gidin.

Geri