Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik ölçüleri, jant uyumu ve lastik seçimi

Bunun Fransız sisteminde bir karşılığı yok ya da ben bulamadım...

Scudo
Bu konuya yakın bir meselem olduğu için yeni konu açmak istemedim.Sipariş vereceğim fakat yanlışlık olmasın diye sizlere de sorayım.

28 jant için lastik alacağım.Bu lastiğe göre birde iç lastik alacağım.İç lastik kalın siboplu olacak(araba lastiği sibobu).Linkde ki "28/47-622/635 AV" modelini mi almam gerekiyor?

Dış lastik; (link)
İç lastik ; (link)

@Orhan Akarkut

Evet dış lastik 28x1.75 alacağım.Sizin söylediğiniz iç lastiği mi sipariş vereyim ? AV 40 Modeli

Aklıma bir şey takıldı inch: 27x1 1/4 ISO: 32-630 lastik lastik iç ten içe ölçüsü 630mm oluyor yanlış bilmiyorsam.
inch: 28x1 5/8 ISO: 37-622 lastik lastik iç ten içe ölçüsü 622mm nasıl 28inc iç öçüsü daha küçük oluyor.

Eşimin kullandığı bisiklet 28x1 5/8 biraz büyük geldiği için jant çapını ufaltmak istiyorum. 28x1 5/8 ile 27x1 1/4 arasında ne kadar fark var acaba?

@ErsanAkpınar
Takılmasın. İnch adlandırmaları 25.4'le çarparak ISO adlandırmasına ulaşılmıyor. Eski sistemlerde çap lastik çapını kabaca, yaklaşık olarak gösteriyorken dıştan dışa, ISO'da jantta lastiğin oturduğu dişler arası çapı net olarak gösterir. Eski sistem bu yaklaşık değerler nedeniyle karışıklığa neden olurdu (lastik genişilği arttıkça çap da büyür ama sistem hala onu 28 olarak adlandırırdı. 28x... olan lastiğin kullanılacağı jantın diş (lastiğin oturacağı içteki çıkıntı) çapı 622 mm iken 27x... olan lastikte 630 mm'dir.

Bisikletlerin orijinal jant ölçüsünün değiştirlmesi asla tavsiye edilmez.

@Orhan Akarkut Teşekkürler Jantların orjinal boyutumu değil mi çözebilmiş değilim aslında emin olsam değiştirmem.

(link) burda 28 olduğu yazıyor sanırım orjinal jant ölçülerinde değişiklik yapılmış.

Kızımız bu :)
http://www.forumotomobil.com/forum/adkportal/sw.php?sw=http://i.imgur.com/S6XZsAM.jpg

Kadro boyu olarak eşinize büyük geliyor olmalı. Kadro büyüklüğünü jantla çözmek imkansızdır. Doğrusu bu bisikleti kullanmamak, kullanıcıya uygun kadro boyunda bisiklet almaktır. Eşinizin boyu, iç bacak boyu ne kadar?

Bu bisiklet minimum 175 cm boylu sürücüler için.

26" mtb kullanıcısıyım lastiğimin kenarında (52-559) 26x2,0 yazıyor. şimdi ben lastik seçerken özellikle nereye dikkat edicem acaba? istediğim lastik türü asfalt lastiği silik oluyo galiba o ve tabiki zırhlı olmasını istiyorum ölçülerde farklılık gösterir mi zırh veya iç lastiği değiştirmemi gerektirir mi ? yoksa kafama göre 26" lastik seçip kullanabiliyor muyum?

@Asilzade 26x2.0 lastik kalın, öyle olması da normal, bisikletiniz dağ bisikleti. 26x1.5 civarı bir lastik alın, az dişli olanından. Bu kalınlıkta lastiklerin slick olanı yok.bildiğim kadarıyla.

@Orhan Akarkut

(link)

böyle bir lastik buldum teki 109 tl

(link)

buda ucuz versiyon 70 tl siz olsanız hangisini tercih ederdiniz

@Asilzade Asfalt için Rubena daha iyi az dişli olması nedeniyle. Ama, dediğim gibi, asfaltta kullanacaksanız biraz incesini alın.

@Orhan Akarkut güzel lastik acaba çabuk aşınır mı en azından 2 sezon götürmesini isterim benim mtb nin orjinal lastikleri özellikle arka resmen silik lastiğe döndü de

Geri