Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Lastik ölçüleri, jant uyumu ve lastik seçimi

O bir yol bisikleti değildir, trekking/şehir/hibrit modelidir.
Yol bisikletleri örnek olarak bunlar: (link)
Ben de bilmiyorum diye bir şey demedim ama hocam yol bisikleti için gerçekten çok kalın bir tekerlek değil mi 1,6 inç? Yol tutuşunun kötülüğü lastikten dolayı olmasın, kalınlıktan ziyade?

Scudo
Ben de bilmiyorum diye bir şey demedim ama hocam yol bisikleti için gerçekten çok kalın bir tekerlek değil mi 1,6 inç? Yol tutuşunun kötülüğü lastikten dolayı olmasın, kalınlıktan ziyade?
Dağ bisikleti olmayanlara yol bisikleti diyen çok kişi var, bazı bisikletçiler de dahil. Lastikten olabilir ama henüz ne bisiklet, ne lastik hakkında net bir veri yok.

Merhaba ön lastiğim eridi hiç yol tutmuyor yeni lastik arayışındayım. Arkada Maxxis Crossmark II 29x2.25 var ön lastiğe de aynısını mı almalıyım yoksa farklı önerdiğiniz bir şey var mı? Bisikleti %40 dağda %60 asfaltta kullanıyorum.

merhabalar, mosso legarda 28 janta en geniş hangi lastık takılabılır? yol tutuşunu artırmak ıcın mtb lastıgı takmak ıstıyrum ama uyar mı

merhabalar, mosso legarda 28 janta en geniş hangi lastık takılabılır? yol tutuşunu artırmak ıcın mtb lastıgı takmak ıstıyrum ama uyar mı
Legarda 2327 modeline 47mm taktık(28x1.75)
Kadroda 2 ser santim daha boşluk vardi, tam ölçüyü aksama alıp fotograflayim ama 2.00 lastiğe kadar takilir diye tahmin ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: templeos
Her MTB lastiğinin tutuşu artırmasının garantisi yok. Çoğu MTB lastiği kötü yoldaki tutuşu arttırır, toprak, çamur gibi. Şehirde ıslak yol tutuşunu artırmak için Continental şehir lastikleri serisinin Contact, Contact Plus gibi modelleri daha işlevsel.
Eğer Legarda'nız birkaç yıl önceki Mitas Flash ya da V66 kullanan modellerdense o lastiği vasat başka bir lastikle değiştirmeniz bile epey fark ettirir.

Her MTB lastiğinin tutuşu artırmasının garantisi yok. Çoğu MTB lastiği kötü yoldaki tutuşu arttırır, toprak, çamur gibi. Şehirde ıslak yol tutuşunu artırmak için Continental şehir lastikleri serisinin Contact, Contact Plus gibi modelleri daha işlevsel.
Eğer Legarda'nız birkaç yıl önceki Mitas Flash ya da V66 kullanan modellerdense o lastiği vasat başka bir lastikle değiştirmeniz bile epey fark ettirir.
Dişli lastik Kullanmadan Öyle demeyin bence. Bisikletimde 1.75 cst lastikten 2.25 schwalbe ye geçince fren performansı, konfor, çekiş, tutuş, viraj kabiliyeti çok arttı.

Dişli lastik Kullanmadan Öyle demeyin bence. Bisikletimde 1.75 cst lastikten 2.25 schwalbe ye geçince fren performansı, konfor, çekiş, tutuş, viraj kabiliyeti çok arttı.
Hiç kullanmamışımdır değil mi, neredeyse 40 yılda?
CST'nin hangi lastiği, Schwalbe'nin hangi lastiği?

Hiç kullanmamışımdır değil mi, neredeyse 40 yılda?
CST'nin hangi lastiği, Schwalbe'nin hangi lastiği?
Platinum protector
Smart sam
Peki continental content serisi nasıl dişli lastikten iyi tutabiliyor anlam veremiyorum.

Platinum protector
Smart sam
Peki continental content serisi nasıl dişli lastikten iyi tutabiliyor anlam veremiyorum.

Düz, kuru zeminde yüzeye teması arttırmak yol tutuşunu arttırır, bu kullanım şartında düz lastik daha iyi.
Düz, ıslak zeminde suyun tahliyesi için kanallar gerekir, o kanallar olursa su ve hafif çamur tahliye edilebilir, su lastikle yol arasında katman oluşturmaz.
Toprak, çamur v.b. bozuk zeminde dişli lastik daha iyi.
Karda diş de yetmez, çivi ister.

Burada "her zaman iyi tutmak"tan bahsetmiyoruz. Bahsedilen bisiklet bir şehir bisikleti olduğundan "şehirde iyi yol tutmak"tan bahsediyoruz. Continental Contact Plus bunun için üretilmiş lastiklerden biri.

Ek bir etken olarak lastiğin kullanılış şekli de önemli. Herhangi bir geniş lastiği alıp düşük basınçla kullanırsanız o lastik yola yapışır ve iyi yol tutar ama performanstan feragat edersiniz. Muhtemelen sizdeki geçişteki "daha iyi yol tutuyor" imajını veren etkenlerden biri bu. Sizin tecrübenizin bir elektrikli bisikletle olduğunu, soruyu soran arkadaşın bir trekking bisikleti kullandığını dikkate alın.

Bunların dışında tabii ki kalınlık, hamur kalitesi gibi bir sürü etken daha var.

Merhaba. 29x2.25 Schwable Nobby Nic Performance 29x2.25 / 57-622 dış lastik satın aldım. Bu dış lastiğe uygun iç lastik önerir misiniz?

Merhaba. 29x2.25 Schwable Nobby Nic Performance 29x2.25 / 57-622 dış lastik satın aldım. Bu dış lastiğe uygun iç lastik önerir misiniz?
Kendi 29x2,25 lastiğimde (link) bu iç lastiği kullanıyorum tabi ben aldığımda 90liraymış. Ayrıca vaktiyle wiggle üzerinden aldığım yedek olarak tuttuğum lifeline lastiğim var. Bütçenize hitap eden 29" uyumlu ve jantınıza uyumlu kalın(schrader) veya ince(presta) siboplu iç lastiği alabilirsiniz. Onun dışında ben gibi 29x1.9-2.5 veya 2.10-2.35 yazan değerlere de dikkat edebilirsiniz. Ben herhangi bir sorun yaşamadım hala aktif olarak kullanıyorum.

Kendi 29x2,25 lastiğimde (link) bu iç lastiği kullanıyorum tabi ben aldığımda 90liraymış. Ayrıca vaktiyle wiggle üzerinden aldığım yedek olarak tuttuğum lifeline lastiğim var. Bütçenize hitap eden 29" uyumlu ve jantınıza uyumlu kalın(schrader) veya ince(presta) siboplu iç lastiği alabilirsiniz. Onun dışında ben gibi 29x1.9-2.5 veya 2.10-2.35 yazan değerlere de dikkat edebilirsiniz. Ben herhangi bir sorun yaşamadım hala aktif olarak kullanıyorum.
Bisikletimde oto sibop var. Oto sibop kullanmaya devam etmek istiyorum. Oto sibop olarak önerebileceğiniz var mı?

Merhaba cümleten. Sanırım Yeni üye olduğum için "konu açmama" izin verilmedi o sebeple burada sizlere sormak istedim. Oğlumun (13 yaş) Bianchi magma 27,5 bisikleti var aşağı yukarı 7 ay oldu bisikleti alalı arka lastiklerin dişleri eridi şu an için arkaya lastik almak istiyorum maxxis baktım çok pahalı 1000 liraya kadar alabilirim fakat maxxis 2.5 3 binlerde. CST baktım yorumlarda memnun kalmayanlar çok fazla. Skate parkta yolda merdiven inerken kullanıyor, hareketler yapıyor vs. Fiyat performans olan asfaltta, dağda, parkta, merdivenlerde kullanılabilecek yol tutuşu iyi teker arayışım var. Yardımcı olursanız çok çok memnun olurum.

Geri