Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Merida (Crossway-Speeder) Kullanıcıları Kulübü

merhabalar merida crossway 500 orta gobek sorunu yasıuoruz ustundekı gobek ses cıkarmaya baslayınca baska bır gobek taktık oda 50 km yapmadan ses yapmaya basladı orta gobek olarak ne almalıyız ? kasetlı gobeklermı yoksa rulmanlımı

Scudo
@hardmantr bisikletinizi alalı kaç yıl oldu ? ben şikayetim var.coma yazıcam garantiden parçamı değiştirmediler orta göbek rulmanını yağlayıp tekrar takıp sucu bıde bana buldular ancak tecrubeli kişilerden öğrendiğim kadarıyla bu parça ömürlükmüş böyle olması fabrika hatasıymış .göbeği değiştirsek ayna kolda birlikte değişmesi gerekiyormuş bide servis bana 2500 tl bisikletin göbeği 40 tl filandır dedi:D adamlarda bukadar ciddiyet var bilsem salkono filan alırdım paramla rezil oldum

iyi akşamlar. 2 haftadır yeni bisiklet konusunda araştırma yapıyorum. speeder 200 almayı düşünüyorum. boyum 1.80 bacak boyum 88cm. 56 kadro büyük mü olur? birde ikinci el buldum üzerinde disk fren var 2015 model. araştırdığımda genelde v fren kullanılıyormuş. disk frenli nasıldır? kolay gelsin

@kade38 Öncelikle bisiklet güzel ben memnunum hem asfaltta hemde bozuk yolda işimi fazlasıyla görüyor kadro boyu ile ilgili birçok yazı var forumlardan okumanızı tavsiye ederim. Bence kadroyu deneyerek almalısın yabana atılacak bir konu değil 56 kadro benim bisikletim de boyum 1.87cm bacak boyu 90 cm Ölçüm metodu olarak Her iki ayakla yere basıyorken, kadro ile apış arası arasında 3-4 cm mesafe bulunmalıdır diyorlar. Sen bence Merida bayisine git speeder 200 lere binerek orada hangi kadro daha uygun olur deneyerek görmeni tavsiye ederim. Sonuçta uzun süre bu bisikletti kullanacaksın. V fren de disk fren de gayet sağlıklı.

• Beğen
Tepkiler: kade38
Mükemmel NORMAL paylaşım için çok teşekkürler

(link)
(link)
(link)
(link)

Crossway 20v ( 2017 ). Alalı yaklaşık 15-20 gün oldu. Öncesinde dandik bir bisikletim vardı. Tur ve yol düşünülüyorsa başlangıç için gerçekten ideal. Bir sonraki hedefim güzel bir yol bisikleti.

Foruma kayıt olalı çok oldu ama ilk mesajımı da bu sayede yazmış olalım. Vesile olsun :)

20170415_183821.jpg

Merhabalar yine ben :) hala bisiklet alamamis durumdayim giant roam 2-3 veya merida crossway 100 arasindayim.. giant roam 3 2016 liste fiyati 1850 civari..pesinde indirim olur sanirim.. V frenli crosswaydan farkli olarak.. Sizce hangisini secmeliyim? Bir de xl boy olmasi lazim.. Merida 55cm giant xl boy 2015-16 uygun fiyatli modeller gozunuze carparsa burdan paysasirsaniz cok makbule gecer.. Bu arada bursadayim..

Bide speeder ile crossway arasinda ciddi fark var mi? Mesela yarim saatlik bir asfalt yol surusunde hangisi daha avantajli? Bazen okula gitmek icin 10km duz asfalt yolda gitmem gerekebilir...(karaman - universite arasi :) )

@Enis93

Hayırlı olsun bisikleti kaça aldınız acaba?

Arkadaşlar herkese merhabalar konuyu baştan sona okudum crossway ve speeder arasında gidip geliyorum ben alacağım bisikleti uzun gezilerde kullanacağım şehirici şehir dışı köy yolları stabilize yollar belgrad ormanı vs vs ancak öyle ekstrem bozuk yerlere girmeyeceğim fakat bir köy yolunda da 40 km üzerine çıkacağım yokuş aşağı yokuş yukarı düz asfalt aydos ormanı patikaları dolaşacağım LÜTFEN SÖYLEYİN CROSSWAY 100 MÜ SPEEDER 200 MÜ HANGİSİNİ ALAYIM

Edit : SPEEDER 100 olacaktı pardon

@Cihangir. Uzman olduğumu söyleyemem fakat benzer amaçlar ile crossway ve speeder arasında kalmıştım ben de. O yüzden bisikletçiye sormayı tercih ettim. Bisikletçim bana crossway önermişti. İbrenin crossway tarafına dönmesine tur yapma ve köy yolu, toprak, bozuk yollara girme fikri sebep oldu. Fikir oluşturması için belirteyim dedim.

• Beğen
Tepkiler: Cihangir.
Merida merida dedik gittik Giant Escape rx 3 aldık iyi mi hayırlısı böyleymiş demek ki

@Enis93 teşekkür ederim siz de güle güle kullanın kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim

• Beğen
Tepkiler: Enis93
@Cihangir. Ben de merida diye gittim rx3 aldim bugun :) ayni model.. L boy. Yalniz tekerleri cok ince geldi yav patlatmamak icin neler yapmamiz lazim acaba?

• Beğen
Tepkiler: Cihangir.
@mburakgunduz hayırlı olsun nereden aldınız kaça?

Ben bir süre bu lastikler ile kullanacağım çok patlaması durumda hem daha kalın hem de zırhlı olanlarından alacağız artık başka çare yok

Ben 2000 TL ye Ilgaz bisikletten aldım daha gelmedi Çarşamba gününü bekliyorum İstanbul da en uygun 2200 TL dediler

Merhaba arkadaşlar, kısa turlar ve şehiriçi yollar için arkadaşımın merida crossway urban 100 bisikleti almak istiyorum. Nasıl bir bisiklettimçr bu ? Aklımda sedona 410 sıfırını almak vardı. Hangisini tercih edeyim sizce ?

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Cihangir.
Bursa aydin bisikletten aldim 2265 tl ye aldik..50 tl degerinde arka lamba hediyesi oldu bi.. Acikcasi ciddi indirim yapmadi ama aldik iste..bisiklet cok hosuma gitti gorunce. Cok hafif bi bisiklet frenleri baya iyi. Mavi renk bide.. Sen baya iyi fiyata almissin Hayirli olsun Insallah.

Arkadaşlar merhaba sakatlığım nedeniyle bisiklete iki sene ara vermiştim ve düzelme olmaması nedeniyle bırakmaya karar verdim.2013 model Merida Speeder T-2 bisikletimi satmayı düşünüyorum ilan açamadığım için buraya yazayım.Üzerinde iki adet polisport matara,Sigma 8.12 km saati,Zixtro sele altı çantası,İlumenox Ledli far ve patlak önleyici bant bulunuyor.1400 Lira gibi bir fiyat düşünüyorum.İlgilenenler özelden de mesaj yazabilirler.İyi günler dilerim.CAM00009-1.jpg IMG_3247.JPG

Geri