Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Merlin Cycles

@koray_can bende yeni aldım skıntı olmadı takip edin bi kaç güne elinizde olur muhtemelen

Scudo
merhabalar, Merlin'den bisiklet alma konusunda nedir yorumlarınız? fiyatlara baktığımda claris setli yol bisikleti 1160 TL. claris setli bir sedona veya mosso almak istersem burada 1600 TL vermem gerek. e bunun kask, kıyafet vb. ürünleri de var. Yorumunuz nedir arkadaşlar? Kullanıcısı var mı bildiğiniz tanıdığınız

@feyyazsari o masrafa 330 lira kargo ve %18 vergi eklemeniz gerekecek.Bisiklet yine 1600 civarına gelmiş olacak.

@hlksnrr evet ama bisikleti sadece almayla bitmiyor haliyle kask, kıyafet vb şeyler de var. yani şöyle demek istiyorum 1300 TL bisiklet ile yanında ilave 200 liralık alışveriş yapsam toplam 1500 lira alışverişim + kargo + kdv şeklinde olduğunda avantajlı olmaz mı burada yapacağım alışverişe oranlarsak?

@feyyazsari İşte ona bakmak gerek Yurtdışından alışveriş elbette daha avantajlı bu konuda iş size düşüyor Merlin'de bir sepet yapıp toplam masrafı kıyaslayın kesinlikle Türkiyeden ucuza gelecektir aksesuarlar fakat bisiklet kafa kafaya geliyor.Tabi Merlinden almaya karar verirseniz orası kolay siz şimdi maliyet hesabı yapın.

Bisiklet zaten kargo ve vergi farkından dolayı neredeyse kafa kafaya geldiği için kıyaslayın buradaki muadilleriyle.Kıyafet, kask aksesuarı sonra yurtdışından ayrıca alabilirsiniz,dediğim gibi bisiklete karar verin gerisi kolay.

@ghkoseoglu Hocam bir mail atmaktan zarar gelmez bence mail atın.

@hlksnrr hocam kadro kalitesi ve marka hakkında bilgisizim. forumlarda daha evvel kullananların çok memnun olduğunu okudum fakat benim baktığım model gibi giriş seviyesinde bir model değildi kullanıcılara ait modeller. Bahsettiğiniz gibi sepet yaparak bakacağım bakalım durum ne oluyor ona göre hareket edeceğim

@Anonim Geçen gün Merlin'de güzel indirim vardı. Oradan alt üst aldım. Bike 24'den Yol bilgisayarı, Wiggle'ın da kendi markası olan dhb kıyafetleri var onlar da şahane. Böyle böyle ortaya karışık çıkıyor. Chain Reaction kaldı bir tek onda da birşey bulamadım :D

Dediğinizi dikkate alacağım. Bir yerden alış veriş yapmak oldukça faydalı.

@feyyazsari Bununla ilgili de konu vardı :) merlin fuse sizce nasıl Merlin bisikletleri hakkında yorum var.

Yurtiçine kargolatırsanız gümrük bedeli ve kargo masrafı da var. Yaklaşık 200 $ (Canyon'da bu fiyattı Merlin değişebilir) ve %18 bilginize.

Mavic Ksyrium Elite WTS 2016 kullanan var mıdır? Yorumlarınızı alabilir miyim?

Merlin'de %20 lik bir indirim varmış.
Bir de jantların kargoda zarar görmesi gibi bir problem oluyor mu, karşılaşan var mı daha önce?

(link)

@further178 Ben bu jantların Equipe modelinin kullandım ve gayet memnun kaldım. Elite bir üst model ve yaklaşık 170 gram daha hafif, bu fiyata alınabilecek jantlar arasında Ksyrium serisini tavsiye edebilirim. Paketleme konusuna gelirsek, bu konuda Merlin'in çok başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. Çok büyük bir sorunla karşılaşacağınızı zannetmiyorum ancak jant üzerinde ufak tefek çiziklere hazırlıklı olun.

Bir süre önce Merlin'den siparişini verdiğim Continental lastikler sorunsuz bir şekilde geçen hafta elime ulaştı. Kargoyu teslim aldıktan iki gün sonra PTT İstanbul şubesinden (muhtemelen merkezden) beni arayıp kargoyu teslim alıp almadığımı sordular ve teslim aldığımı söylediğim halde, ellerinde bana gelen kargonun aynısının ve dökümandaki kargo numarasının da aynı olduğunu söylediler. Kargoyu teslim aldığımı ve muhtemelen bir yanlışlık olduğunu, ellerindeki kargonun başka birine gönderilmiş olabileceğini söyleyip görüşmeyi bitirmiştim. Bugün tekrar aynı kişi beni arayıp ellerindekini geri yollayamadıklarını, çünkü bir muhatap bulamadıklarını ve kargoyu bana göndereceklerini söylediler. Olayı anlayabilmek için ellerindeki faturanın fotoğrafını çekip bana atmalarını istedim ve işin ilginç yanı faturada gönderilen yerin Kanagawa/Japonya ve alıcının da Toru Matsuura diye biri olduğu açıkça yazıyor. Bu paket Japonya'ya gidecekken nasıl İstanbul'a geliyor onu hiç anlayamadım gerçi. Kargo geldiğinde Merlin ile iletişime geçip ne yapmam, nasıl bir yol izlemem gerektiğini soracağım. Nasıl bir geri dönüş yapacaklarını çok merak ediyorum.

Halen beklemeye devam ediyorum istanbulda isler yavas anlasilan zimmet olarak kaldi. Ptt e mail gonderdim arastirip bilgi vericez dediler. Elime nezaman gecer sorusuna karsilik

İnninal kart ile alışveriş yapılabiliyorumu? ve gümrük vergisi ne kadar tutar kargo dahil 240TL lik bir sepetim var kaç tl ye elime uulaşır

@hasanozturkcyclingking Kargo tutarı hariç olmak üzere ürün bedelinin %18'i ödeyeceğiniz vergidir.

Bunun haricinde gümrüğe sunma ücreti (3.60 Türk Lirası ) ve damga vergisi (0,6 Türk Lirası) masraf çıkar.

Hornit db140 aldım 12 gündür bekliyorum hala gelemedi...

Geri