Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Merlin Cycles

Merlin'den alışveriş yaparken bankanız ödemeyi reddediyor tarzı bir hata alıyorum, bankayla görüştüm bir sıkıntı olmadığını söyledi. Neden kaynaklanıyor olabilir?

Scudo
Ben de aynı sorunu yaşadım, sürekli denememe rağmen bir türlü kabul etmedi. Ardından başka kartla sorunsuz ödeme yaptım.

Bazen kart üzerindeki isim girerken büyük küçük harf sorun yapabiliyor. Yada onlarda olmayan harfler.(ş,ü,ğ gibi)

Kredi kartınız yurt dışı alışverişi ya da internet alışverişine kapalı olabilir. İnternet şubesinden bu ayarları değiştirerek alışverişinize devam edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
Kullandığınız kartı yazarsanız daha önce aynı kartla problem yaşayan ve problemi çözen arkadaşlarla karşılaşma olasılığınız yüksek olur.

Biraz detay verin hocam müneccim değiliz ki :)

Kartta limit mıydı ? Kart yurtdışı ödemeye açık mıydı ?

Ben Bonus kartla çok denedim,yapamadım daha sonra HSBC ile denediğimde oldu. Kart sanırım yurtdışına kapalı.

@Doğancan Mavideniz Halkbank sorun çıkarmıştı. İş bankası ile problem yaşamadım. Sanal kartla ilgili de bir sorun olabilir.

@Doğancan Mavideniz Yeterli limit var mıydı ?

Çünkü bildiğim kadarıyla ininal kur farkı alıyor eğer katta ürün bedeli kadar limit varsa ve ininal kur farkını hesaba katıyorsa limit yetersiz kalabiliyor.

Ayrıca bankalar pound'u önce dolara sonra Türk Lirasına çevirip yansıttığı için çok az bir farkla limit yetmiyor olabilir, kartta ne kadar limit var siz ne kadarlık bir ürün alacaksınız ?

@Doğancan Mavideniz

İninal kart'ı keşke tercih etmeseydiniz. %8 gibi fahiş bir komisyon kesiyorlar ki bu da yüksek tutarlı ürünlerde yüksek bir fark olmasına yol açıyor.

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
Anlaşılan kartta bir sorun var, şimdi ben bu parayı çekemiyorum da ne yapıcam acaba? :hihi:

@Doğancan Mavideniz Hocam parayla altın alın internetten sonra bozdurursunuz şayet nakit olarak çekmek isterseniz tabi bu durumda biraz zararınız olur.

Birde enpara'ya geçmenizi tavsiye ederim, Merlinde ve bir çok sitede sorunsuz kullandım.Mantığı ininal gibi ama fazladan güzel özellikleri var.İsterseniz paranızı faize koyabilirsiniz yada faize koymadan hesabınızda durur.Havale - eft ücretsiz ve kur farkı yok aldığınız günün Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası kurundan işlem yapıyor.

Kart aidatı veya herhangi bir ücret yok hemde yanında güzel bir kalem ve not defteri hediyeside gayet güzel.Ayrıca merkezi bir yerde iseniz banka çalışanı gelip kartı teslim ediyor.

Hocam özelden yazıyorum size.

Enpara ile misler gibi ödememi yaptım şimdi sıra ürünlerimin gelmesini beklemekte.

Bidaha da ininal kullanan ne olsun. :mad:

@Doğancan Mavideniz Hocam bende beklemedeyim cuma günü öğlen ispanya'dan sevk edildi gözüküyor ama halen giriş olmadı Türkiye'ye.

Arkadaşlar Merlin Cycles'ten dün ayakkabı aldım ancak kredi kartımın limitinden 213 lira yerine yarısı miktar kullanılamaz durumda ve ödeme onayı bekleniyor gözüküyor. Ne zaman tam oluşur siparişim yapmam gereken bir şey var mı?

Geri