Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Mosso Kullanıcıları Kulübü

Sordum üstadım. Sitenizde yazan fiyatın üstünde para talep ediyorsunuz bari bir suluk vs hediye edin dedim şu yanıtı aldım : " Dün de 3 bisiklet aldılar aynı fiyattan hediye dahi veremedik. Dükkandan çıkarken şaşırıp gittiler" dediler :)
Bende yaklaşık 1 ay önce aynı yerden aldım dağ bisikletimi.
Bende hiç hediye alamamıştım.

Scudo
Bende yaklaşık 1 ay önce aynı yerden aldım dağ bisikletimi.
Bende hiç hediye alamamıştım.

Ülkece şaşılacak dönemlerden geçiyoruz. Sonumuz hayır olsun diyelim :))

@strigilis
Evett bende garipsedim ama yapacak bişey yok

Sordum üstadım. Sitenizde yazan fiyatın üstünde para talep ediyorsunuz bari bir suluk vs hediye edin dedim şu yanıtı aldım : " Dün de 3 bisiklet aldılar aynı fiyattan hediye dahi veremedik. Dükkandan çıkarken şaşırıp gittiler" dediler :)

Ben yiba çarşısında bir dükkandan 2800 tl fiyat ve yanına suluk ön arka lamba vs gibi hediye teklifi aldım.

Performans bisiklet Sadun hocam biraz kârına bakmış bu dönemde. Aksini iddia edenle yiba çarşısına gidebiliriz. :)

• Beğen
Tepkiler: strigilis
Liste fiyatı belli olan bir ürünün Liste fiyatının üzerinde satılması kadar saçma bir şey yok bence,ben olsam almaz çıkardım net.

Liste fiyatı belli olan bir ürünün Liste fiyatının üzerinde satılması kadar saçma bir şey yok bence,ben olsam almaz çıkardım net.
Katılıyorum. Esnaf en azından ikram yapmayı bilmeli. Döviz, stok ve üretim sorunu olabilir, ancak bu son zamanlardaki tutum tamamen fırsatçılık. Yarın yapılacak olan Merkez Bankası toplantısı sonrası döviz hareketine göre bir anda stokların değişebileceğini bile düşünüyorum. Olmayan stoklar her an gelebilir. Yeter ki döviz yukarı doğru oynasın!
Artık sinirlerim bozuldu ve Bisan TRX8400 aldım.

Katılıyorum. Esnaf en azından ikram yapmayı bilmeli. Döviz, stok ve üretim sorunu olabilir, ancak bu son zamanlardaki tutum tamamen fırsatçılık. Yarın yapılacak olan Merkez Bankası toplantısı sonrası döviz hareketine göre bir anda stokların değişebileceğini bile düşünüyorum. Olmayan stoklar her an gelebilir. Yeter ki döviz yukarı doğru oynasın!
Artık sinirlerim bozuldu ve Bisan TRX8400 aldım.

15 temmuz olaylarından bir gün sonra bakkala su almak için gitmiştim. O günün şartlarında ülke olarak ne olacağını kestiremediğimiz için gıda stoklama, bankalardan para çekme gibi durumlar oldu. Hiç unutmam yarım litre su başına 5 tl para istemişti bakkal. O gün bu gündür alışveriş yapmadım oradan...
Kısa vadede kazandığını düşünenler uzun vadede kaybedecekler.

Sizinle aynı sıkılma durumunu yaşadığım için aldım. Şimdi bisikletime baktığımda mutlu oluyorum benim için önemli olan bu :) Sevgiler

hocam öncelikle selam. Benim çok tecrübem olduğundan konuşmuyorum ama sizinle aynı yollardan ben de geçiyordum şu birkaç ay ve okuyabildiğim kadar okudum forumu herkesin ortak söylediği bir şey varsa o da bu piyasada bulduğun bisikleti alman gerektiği ben bayadır legarda 2130'u bekliyordum cuma günü arandım gittim direk aldım. Carraro için haziran deniyor o da ne kadar doğrudur bilemem açıkçası genelde bisikletçiler haftaya gelecek der o haftaya olan vakit 1 ay 2 ay olur belki o yüzden hem beklemek istemediğimden hem de güvenmediğimden Carraro'yu eledim. Bisan, Carraro'dan da betermiş ona hiç zaman verilemiyor zaten onu da ondan eledim(görüntülerini, komponentlerini ve özellikle ağırlığını çok beğenmiştim ama yapacak bir şey yoktu ayrıca kadroları da Çin'den geliyor dediler diğerleri kadro üreticisi ordan da eksi yazdım Bisan hanesine yanlışım varsa bilen düzeltsin lütfen.) Merida'lar içinse açıkça şöyle söyleyeyim hiç bakmadım çünkü bu Merida, Trek, Giant gibi markaların aynı seviye komponentli bisikletleri benim için mali açıdan zorlayıcıydı ama sizin durumunuz nasıldır bilemem tabi bu kadar forumdaki insanların bu markaları yükseltmesinde elbet bir sebep vardır. (şunu da belirtmeden geçemeyeceğim karışmak gibi olmasın ama crossway 300 kadro tarzının çok dağ bisikletini andıran bir yapısı var ben daha çok yol bisikletine yaklaştırmaya çalıştığım için hoşuma gitmedi tabi ki nihai zevk, keyif sizin). Sonuç olarak Mosso Legarda 2130 MSM H aldım internetten de 32 mm'lik yol bisikleti lastiği tarzı lastikler siparişi verdim hem akıcılığını hem de ağırlığını azaltabileceğimi düşünüyorum bu yolla. Uzun lafın kısası umarım en keyif alacağınız bisikleti seçersiniz şimdiden hayırlı olsun iyi akşamlar:)

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Benim için faydalı oldu. Bununla birlikte Mosso Legarda 2130 MSM H bisikleti için özellikle kullanıcı deneyimlerinizi merak ediyorum. Mosso Legarda 2130 MSM H gidondan kilitlenebilme özelliğine sahip bir bisiklet. Sizin kullanım tercihiniz nasıl oluyor? Amortisörü aktif olarak kullanıyor musunuz yoksa kilitli şekilde mi sürüş yapıyorsunuz? En alt veya en üst dişliye geçtiğinizde eski tabirle "zincir atma" gibi bi olayla karşılaştınız mı? Son olarak da kadro birleşimleri için neler söyleyebilirsiniz, kaliteli ve sağlam mı? Sağlıklı günler dilerim.

• Beğen
Tepkiler: Tutmosis
yanına suluk ön arka lamba vs gibi hediye teklifi aldım.

Güzel teklif sunmuşlar. Ben bisikleti internet sitesinde yazan fiyata aldım ama en azından ön/arka lamba,suluk vs bişey verilebilirdi.
Neyse artık aldığım bisiklette herhangi bir sorun yaşamayayım da.

Merhabalar,
Mosso Legarda 2124 MSM V ile 2124 MDM H arasında kaldım. Fiyat farkı 200TL.
MSM H'de kilitlenebilir maşa V fren; MDM H ise düz maşa hidrolik fren; diğer özellikleri birebir aynı.

Biliyorum sorumun cevabı kullanıma göre değişir; ancak benim kullanım tarzıma göre iki özelliğin de açıkçası çok fark yaratmayacağını düşünüyorum; ancak zamanla daha uzun turlar yapmak istersem veya bsikleti elden çıkarmak istersem gibi faktörleri düşündüm; siz deneyimli arkadaşların fikrini almak istedim..
Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,
Mosso Legarda 2124 MSM V ile 2124 MDM H arasında kaldım. Fiyat farkı 200TL.
MSM H'de kilitlenebilir maşa V fren; MDM H ise düz maşa hidrolik fren; diğer özellikleri birebir aynı.

Biliyorum sorumun cevabı kullanıma göre değişir; ancak benim kullanım tarzıma göre iki özelliğin de açıkçası çok fark yaratmayacağını düşünüyorum; ancak zamanla daha uzun turlar yapmak istersem veya bsikleti elden çıkarmak istersem gibi faktörleri düşündüm; siz deneyimli arkadaşların fikrini almak istedim..
Şimdiden teşekkürler.
İleriye dönük elden çıkarma konusunda hidrolik daha avantajlı. Ölücü her zaman ölücüdür ama V frene karşı tutum hidroliğe karşı olan tutumdan çok farklı. Kullanımda düz maşa çok daha atik ve hafif olacaktır. Fakat süspansiyon gidon kontrolünde daha stabil ve nispeten genel anlamda konforlu olacaktır. Süspansiyon ne kadar kaliteli bilmiyorum tabi. Uzun turda kötü yollar da olacağı için süspansiyon daha az yorabilir fakat düz maşa için de uygun ekipman-elcik donanımı da iş görebilir bir nebze. Ben düz maşa hidrolik fren tarafındayım fikir olarak.

@Ugur__ giriş seviyesi amortisörlu maşalar uzun vadede pek iş yapmadıkları gibi bisiklet üzerinde ekstra ağırlık oluşturup sorun çıkartırlar, bozulurlar, işlevsiz hale gelirler.

Hem Dağda taşta kullanilacaksa da dağ bisikleti alıp kullanılabilir.

Mdm H olan yani düz maşalı, hidrolik diskli modeli öneririm. Hem gücü daha iyi yola aktarmış olacak hem de gereksiz ağırlık taşımamış olacaksınız.

Arkadaslar paraya kiyip zirhli lastik alacam 37X622 benim tekerin olcusu mosso legarda 2020 bu 700×35 le ayni degil mi bir de 700×35 ile 700×35c ayni mi

700×35 oluyormus simdi ogrenmek istedigim 700×35 ile 700×35c ayni mi
zamanında ben de yabancı forumlardan araştırmıştım aynıymış. ISO standartları yönetmeliği mi ne değişmiş o yüzden sonuna c eklenmiş.

Arkadaşlar 4100 TL ye Yiba Çarşısından yol bisikleti aidım.Mosso claris.Merak ettğim bu bisikletin 2020 mi yoksa 2021 model mi olduğunu nasıl anlayabiliriz?

@MURAT_81 fotoğraf atabilirseniz hangi modelden bahsettiğinizi daha kolay anlayabiliriz.

Tahminimce Cavalier Aero Claris aldınız diye varsayıyorum, 2020 ile 2021 model arasında hiçbir fark yok. Aldığınız tarihe göre 2021 model denilebilir.

Onun dışında kullanımda, motosiklet gibi rodaj falan yoktur. Sadece 1 ay veya 100-200 km her neyse sürersiniz ve ilk bakıma götürürsünüz.
Disk frenli bisikletlerde sıfır alındığında ve rotor/pad değişimlerinde bedding in yapılması önerilir. Bu bir rodaj değil tabi ki ama yapılmaz ya da düzgün yapılmazsa ileride titreşim, ses sorunları kesilmeyebiliyor. Bir nevi fren sistemi parçalarının birbirlerine alıştırılması diyebiliriz.
Buradan yazdığım konuya bakmanızı tavsiye ederim.

Herkese iyi akşamlar iyi günler dilerim bende mosso legarda 2124 mdm h modelini alarak aranıza katıldım :) inşallah uzunca bir sürede beraber işe gidip gelicez aldığım yerden evime kadar sürdüm gayet güzeldi sadece 3. vitesteyim takır takır bişeyler yapıyor kendi kendine sanki 4 oluyo gibi kalınlaşıyo sanki iniyoda gibi tam anlamadım daha yeni olduğu için olabilir diyorum düzelmezse götürüp baktırıcam.Ekipmanlarımıda aldım tabi bu arada bi tek jelli sele kılıfı kaldı onuda 60 lira dedi uzun kullanımda ağrı yaparsa alabilirim saygılar sevgiler.

• Beğen
Tepkiler: beyn ve amasseia
Herkese iyi akşamlar iyi günler dilerim bende mosso legarda 2124 mdm h modelini alarak aranıza katıldım :) inşallah uzunca bir sürede beraber işe gidip gelicez aldığım yerden evime kadar sürdüm gayet güzeldi sadece 3. vitesteyim takır takır bişeyler yapıyor kendi kendine sanki 4 oluyo gibi kalınlaşıyo sanki iniyoda gibi tam anlamadım daha yeni olduğu için olabilir diyorum düzelmezse götürüp baktırıcam.Ekipmanlarımıda aldım tabi bu arada bi tek jelli sele kılıfı kaldı onuda 60 lira dedi uzun kullanımda ağrı yaparsa alabilirim saygılar sevgiler.
Yeni bir bisiklet olduğu için ayarsız olabilir. Aldığınız yer/servisiniz zaten ilk aldığınızda belli bir süre kullan (1 ay civarı) getir bakalım gibi bi şey demiş olmalı. Çünkü 1 ay sonra ayar bakımı oluyor sıfır bisikletlerde ücretsiz bir şekilde.

@ShaqRaT muhtemelen vites ayarınız bozuk geçişlerde normalde dörde atıyorsunuz fakat o hala üçte devam ediyor sonrasında bir çukura düştüğünüzde dörde geçiyor. Bir süre kullanın sonrasında zaten ayar için servise gidip şikayetlerinizi söyleyerek çözüme ulaşacaksınız.

• Beğen
Tepkiler: ShaqRaT
Yeni bir bisiklet olduğu için ayarsız olabilir. Aldığınız yer/servisiniz zaten ilk aldığınızda belli bir süre kullan (1 ay civarı) getir bakalım gibi bi şey demiş olmalı. Çünkü 1 ay sonra ayar bakımı oluyor sıfır bisikletlerde ücretsiz bir şekilde.
Teşekkür ederim :) öyle bişey demedi ama söylediğiniz iyi oldu 1 ay sonra götüreyim bari diğer viteslerdeki ses sorunu düzeldi yalnız 1.viteste biraz böyle ses yapıyo o kadar.
@ShaqRaT muhtemelen vites ayarınız bozuk geçişlerde normalde dörde atıyorsunuz fakat o hala üçte devam ediyor sonrasında bir çukura düştüğünüzde dörde geçiyor. Bir süre kullanın sonrasında zaten ayar için servise gidip şikayetlerinizi söyleyerek çözüme ulaşacaksınız.
Teşekürler dediğim gibi sorun düzeldi sadece 1.viteste bi ses sıkıntısı kaldı oda zamanla düzelmezse 1 aylık bakıma gittiğimde söylerim.Bu arada 3 gündür yaklaşık 60 km yol yaptım çok güzel bişeymiş bisiklet herkese tavsiye ederim sadece biraz kondisyon lazım :D

Geri