Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Mosso Kullanıcıları Kulübü

arkadaşlar bir tavsiye daha isteyecektim sizden (yeni kullanıcı olduğum için link paylaşamıyorum)

carraro 328
mosso 2130 msm h

mosso 9 taksit 4300 tl'ye geliyor carraro için konuşmadım ama liste fiyatı 4000 tl taksitli bir şekilde indirim yaparlar mı bilemiyorum kg olarak da carraro 14 kg mosso 14.5 maşa düz-amortisör olmasını çok önemsemiyorum açıkçası hobi olarak bisiklet sürüyorum aşırı performans arayan bir insan da değilim keyif arıyorum olur da önüme menfez vs çıkarsa diye düşünüyorum amörtisör bu yüzden mantıklı da geliyor.

fakat bir arkadaşın yorumunda carraro'nun tepkilerinin mosso'ya göre daha iyi olduğunu yazdığını okumuştum pedala bastığında gitmesinin, çevirmeyi bırakınca yine gidişinin carraro'da çok daha üstün olduğunu yazmıştı siz ne düşünürsünüz değerli tecrübeli arkadaşlar?

bunların yanında full deore setin avantajını ne kadar görürüm hiç deore (hem de shadow) kullanma şansım olmadı en yüksek altus kullandım şimdiye kadar.
ilk bisikletim carraro 225 hidrolik frendi 27 vites üzerine mosso tb3 aldım full deore setli sizib baktığınız modelden çok az farkları vardı
şahinden inip mersedese binmiş gibi oldum deore set kesinlikle altusla karşılaştırılamaz ( kullanıcı olarak söylüyorum ) gidondan kilitli masa yol tutuşunu ve konforu çok arttırıyor özellikle kötü karma yollarda yokuş aşağı inişlerde. geçen hafta bozuk zeminde amartisörünü açmadığı için kız arkadaşım kaza yaptı. Kısacası benim önerim mosso olur .
şimdi baktım mosso + olarak ayarla bilen gidon boğazı da koymuş ileride kelebek gidona geçmeyi düşünürseniz bu büyük + olur

• Beğen
Tepkiler: leon35
Scudo
@areklim
çok teşekkür ederim düşüncelerinizi paylaştığınız için ya bu deore'nin nasıl bir şey olduğunu gerçekten merak ediyorum keşke deneme şansım olsa ben böyle vitesin çok seri konforlu geçişini çok seviyorum böyle bi fark mı var deore'de veya daha farklı söyleyebileceğiniz şeyler varsa okumak isterim:)
edit:beni tek düşündüren şey başka arkadaşlar da söylemişti bunu benim için bu bütçe fazla bu bütçeye rağmen bisikletin 14.50 kg olması başka bisikletlerim de ağırdı da işte beni çok etkiler mi 14.50 kg bilemiyorum (gerçi diğer baktıklarım da 13.5 falan)

@Albatros_65 arkadaşın dediği gibi mıknatıs işe yarayabilir. Mıknatıs alüminyuma tutunamazken demire tutunabilir.
Bizim Cavalier'in maşaları alü ve forumda arkadaş olcmüştü ağırlık olarak 888 gram geliyor. Burdan pay bicebilirsiniz.
Cavalier'i kaldırdığımda arka kısmı cok agir geliyordu, sebebi ise arka jant, sele ve sele borusu.
Jantlarin akiciligindan memnun olduğum için ve fazla ücret ödememek için arka kısımi biraz hafifletmek için karbon sele borusu ve karbon sele aldim. Simdi kaldırdığımda arka kısmın hantalligi azaldı.

@fatihgocmez merhaba. Bu fiyatlara sıfır yol bisikleti bulmak artik imkansız sayılır. 2. ellere yönelebilirsiniz. Grupset olarak en az Claris olsun.
Öneri olarak ise Mosso Cavalier Claris(aero olmayan model) düşünebilirsiniz, güzel bir başlangıç bisikletidir, kendim de kullaniyorum.
Biraz daha ekleyerek bulabiliyorsaniz yine 2 . el karbon maşalı Tiagra setli Btwin Alur 700 ve Sora setli Bisan rx 9300 bakabilirsiniz.
@amasseia Hocam selam. Şuan kullandığım ilk bisikletim olan legarda 1924 ü de bu konu üzerinden senin ve birkaç arkadaşın yardımları sayesinde karar verip almıştım. Doğru bir karar da vermişiz :) Bisikletimden çok memnunum.

Ama artık yol bisikletine geçiş yapmayı düşünüyorum. 2. el piyasasıyla 0 arasında gidip geliyordum. Tam da senin mesajındaki durumla karşılaştım ve senin mesajını gördüm. Danışmak istedim. 2. el 2017 Btwin Alur 700 ve 0 Bisan rx9300 arasında kararsız kaldım. Fiyat olarak aynılar. Ama 2. el konusunda kaygılarım var. Aralarında çok fark var mıdır? Bisan rx9300 profesyonel olma amacı olmayan birinin, yol bisikletinden keyif alması ve uzun seneler kullanması için yeterli olur mu? Yoksa legarda da yaşadığım gibi 1 sene içerisinde yetersiz görmeye mi başlarım acaba? Konusu burası olmayabilir belki ama ilgili yorumu görünce sormak istedim :) Tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Myali
@gkhankahraman54 selam. Öncelikle Legarda serisinden memnun kalmana sevindim.

Ben de Legarda alacakken son anda Cavalier almıştım çünkü kendimi biliyordum ve mutlaka ilerde yol bisikleti isteyecektim.

Şöyle soyleyeyim, biz yarış maksadı gütmeyen amatör kullanıcılar için yeni Claris ve Sora set de gayet yeterli. Ben Claris'li Cavalier bisikletimden keyif aliyorum ve bu yeni seri grupsetler sorunsuz çalışan sistemler.

Ancak kapilizm sonucu alt, üst, orta segment ürünler olmakla birlikte bu ürünlerin hep daha yenisi daha iyisi çıkıyor ve biz bu daha iyilerini alma yoluna giriyoruz.

Netice olacak, uzun vadede kullanma dusunceniz varsa her zaman daha üst segmentini almaya çalışın.

Btwin Allur 700'de 5700 seri 10'lu 105 set var diye biliyorum. Güncellenmiş 5800 seri 105 varsa ve bisiklet temizse Alur 700 alın derim.

Btwin Ultra Af serisine, Triban 540 modeline, Carraro 062, Mosso TCA 735 modellerine de bakabilirsiniz.

En az 5800 105 bakalım, bütçenize uygun bulamazsak 4700 Tiagra bakarız.

@gkhankahraman54 selam. Öncelikle Legarda serisinden memnun kalmana sevindim.

Ben de Legarda alacakken son anda Cavalier almıştım çünkü kendimi biliyordum ve mutlaka ilerde yol bisikleti isteyecektim.

Şöyle soyleyeyim, biz yarış maksadı gütmeyen amatör kullanıcılar için yeni Claris ve Sora set de gayet yeterli. Ben Claris'li Cavalier bisikletimden keyif aliyorum ve bu yeni seri grupsetler sorunsuz çalışan sistemler.

Ancak kapilizm sonucu alt, üst, orta segment ürünler olmakla birlikte bu ürünlerin hep daha yenisi daha iyisi çıkıyor ve biz bu daha iyilerini alma yoluna giriyoruz.

Netice olacak, uzun vadede kullanma dusunceniz varsa her zaman daha üst segmentini almaya çalışın.

Btwin Allur 700'de 5700 seri 10'lu 105 set var diye biliyorum. Güncellenmiş 5800 seri 105 varsa ve bisiklet temizse Alur 700 alın derim.

Btwin Ultra Af serisine, Triban 540 modeline, Carraro 062, Mosso TCA 735 modellerine de bakabilirsiniz.

En az 5800 105 bakalım, bütçenize uygun bulamazsak 4700 Tiagra bakarız.
@amasseia 1 Haftadır 2. el bisiklet satışı yapılabilecek tüm sitelerde dolaştım. Yazıdığınız bisikletlerden şuan 2. el olarak ilanlar var.

Btwin Allur 700 de malesef 5700 105 var. Açıkçası teknikten çok anlamam. Bu bisikletin tasarımını beğendim. Ve yazılanlara göre hafif bir bisikletmiş. Ama seti eski ve sürekli problem çıkarma durumu olacaksa bu bisikleti eleyebiliriz.

Triban 540 teknik olarak yeterli ama tasarım ve kabloların dışarıdan geçmesinden dolayı istemiyorum.

Btwin Ultra AF 900 için tek olumsuz yorumum fiyat olur. Yoksa tam istediğim aradığım bisiklet olabilir ama 7k bandına çıkmak, ekipman fiyatlarını da düşündüğümde beni çok zorlayacaktır.

Mosso TCA 735 daha önce bakmamıştım. Şimdi inceledim bisiklet güzel. Bir ilan buldum. Fiyat uygun. Tiagra set ve ağırlığı sanırım 9 kg. Ama burda da şöyle bi soru işaretim var 2017 model olması. Bisiklette yılların geçmesinin neler ifade ettiğini çok bilmiyorum.

Sonuç olarak sanırım elde 0 Bisan rx9300 ve 2. el Mosso TCA 735 var. Aralarında ağırlık olarak 1 kg var. Mosso daha hafif ve Grup set olarak bir model daha üst sete sahip ama 2. el 2017 model bisiklet. Bu durumda öneriniz nedir?

@amasseia Normalde 5.000 i aşmam diyorum aslında ama çok kafama yatan bir bisiklet olursa 6.000 e kadar çıkabilirim.

@Anonim Dostum bende bu sene bunun aynısından alıyorum. Bekliyorum daha bayiye gelmedi.

internetten mosso 2124 siparişi verdim kurulumunu servislerde yaptırabiliyor muyuz

• Beğen
Tepkiler: beyn
internetten mosso 2124 siparişi verdim kurulumunu servislerde yaptırabiliyor muyuz
Kurulumu servisler yapar. Başka yere yaptırmayın garantiyle ilgili bir şey olsa sıkıntı çekersiniz. (link) şehrinizdeki bayileri inceleyin hepsi uyar.

@amasseia Normalde 5.000 i aşmam diyorum aslında ama çok kafama yatan bir bisiklet olursa 6.000 e kadar çıkabilirim.
Bu arkadaşla tam 1,5 sene bir arkadaşlığım oldu, üzerindeki 5700 serisi 105 set hiç de üzecek bir set değil, gayet akıcı sorunsuz ayarı kaçmayan bir set, bisikletten çok memnundum, hiçbir sorun çıkarmamışti, üstelik 2014 model bu seriler 2017 değil bildiğim kadarıyla, ama üretimde ne Kadar kaldı bilmiyorum 2017 de olabilr ama satıcı bence bilmiyor da olabilir orasına bişey diyemem, bence bisan yerine tercihim btwin olurdu. Tercih yine sizin tabi :harika: bu arada ilan linki varsa bakabilir miyim?
IMG_20200628_164604.png

Mosso legarda sahibiyim pedallardan memnun değilim ayakkabıların altına zarar veriyor pedal önerisi olan var mıdır acep ?

@yavuzkosar arkadaş üst limiti biraz daha zorlayıp Scott aldı.

Hayırlı olsun diyelim o zaman.

• Beğen
Tepkiler: gkhankahraman54
selam mosso legarda 2130 msm h aldım bugün. ilk defa sıfır bisiklet aldım. yapmamı önerdiğiniz önemsiz olarak bile düşündüğünüz herhangi bir şey var mı veya yeni bisiklet alınca dikkat etmem gereken herhangi bir prosedür vs var mıdır? tek dikkatimi çeken arka freni bisikleti elimle ileri geri yaparken sıkınca ses çıkarıyor böyle bir şey yaşayan var mı daha önce? her türlü götüreceğim bisikleti zaten ama yaşayan varsa deneyimlerini duymak isterim.
teşekkürler..20210409_201701.jpg

selam mosso legarda 2130 msm h aldım bugün. ilk defa sıfır bisiklet aldım. yapmamı önerdiğiniz önemsiz olarak bile düşündüğünüz herhangi bir şey var mı veya yeni bisiklet alınca dikkat etmem gereken herhangi bir prosedür vs var mıdır? tek dikkatimi çeken arka freni bisikleti elimle ileri geri yaparken sıkınca ses çıkarıyor böyle bir şey yaşayan var mı daha önce? her türlü götüreceğim bisikleti zaten ama yaşayan varsa deneyimlerini duymak isterim
teşekkürler..
Sesler gıcırtılar normaldir ilk kullanımlarda. Özellikle frenler çok gıcırtı falan yapabilir, bu bir süre sonra geçecektir. Eğer bindiğinizde, fren diski balataya sürtüyorsa yaptırılması gerekir. Onun dışında kullanımda, motosiklet gibi rodaj falan yoktur. Sadece 1 ay veya 100-200 km her neyse sürersiniz ve ilk bakıma götürürsünüz. Daha sonra ilk bakımda standart şeyler yapılır bunun dışında kendi tespitlerinizle şurası burası ayarsız dersiniz bunu bakıma eklettirirsiniz gibi gibi şeyler olur. Gidondan, orta göbekten falan tıkırtılar gelebilir. Gidon ya gereğinden çok ya da az sıkılmıştır o yüzden ses yapar, orta göbek büyük ihtimalle gres yağından mahrum kalmıştır o yüzden ses yapar. Gidon bir süre sonra sağa sola sallanmaya başlayabilir korkmayın, bu da ayarlı gidonun ayar vidasının(gidon boğazının altındaki vida) gevşediğini belirtir sıktırmanız/sıkmanız gerekir(kronik sorun değildir, vidalar ilk sıkıldıklarında boşluklar oluşturabilirler). Genel görülen başka bir şey de jant akort bozulmasıdır bu da normaldir, jant kullanıma alışmaktadır kısaca. İlk bakımda düzeltilir. Bunların hepsini ilk bakımda hallettirebilirsiniz ama bu sorunların hepsi gerçekleşirse geciktirmemeniz iyi olur. Frenler başta performans olarak düşük veya çok iyi olabilir, zamanla kullandıkça eliniz ve fren mekanizmanız performans olarak uyum sağlayacaktır. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Hayırlı olsun.

Sesler gıcırtılar normaldir ilk kullanımlarda. Özellikle frenler çok gıcırtı falan yapabilir, bu bir süre sonra geçecektir. Eğer bindiğinizde, fren diski balataya sürtüyorsa yaptırılması gerekir. Onun dışında kullanımda, motosiklet gibi rodaj falan yoktur. Sadece 1 ay veya 100-200 km her neyse sürersiniz ve ilk bakıma götürürsünüz. Daha sonra ilk bakımda standart şeyler yapılır bunun dışında kendi tespitlerinizle şurası burası ayarsız dersiniz bunu bakıma eklettirirsiniz gibi gibi şeyler olur. Gidondan, orta göbekten falan tıkırtılar gelebilir. Gidon ya gereğinden çok ya da az sıkılmıştır o yüzden ses yapar, orta göbek büyük ihtimalle gres yağından mahrum kalmıştır o yüzden ses yapar. Gidon bir süre sonra sağa sola sallanmaya başlayabilir korkmayın, bu da ayarlı gidonun ayar vidasının gevşediğini belirtir sıktırmanız/sıkmanız gerekir. Genel görülen başka bir şey de jant akort bozulmasıdır bu da normaldir, jant kullanıma alışmaktadır kısaca. İlk bakımda düzeltilir. Bunların hepsini ilk bakımda hallettirebilirsiniz ama bu sorunların hepsi gerçekleşirse geciktirmemeniz iyi olur. Frenler başta performans olarak düşük veya çok iyi olabilir, zamanla kullandıkça eliniz ve fren mekanizmanız performans olarak uyum sağlayacaktır. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Hayırlı olsun.
çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için iyi akşamlar.

• Beğen
Tepkiler: ExKyotoo
@ExKyotoo dısk frenler balataya sürüyorsa evde kendimizde düzelte biliriz bisikletçiye götürmeye gerek yok.YouTube da bununla ilgili videolar mevcut.
selam mosso legarda 2130 msm h aldım bugün. ilk defa sıfır bisiklet aldım. yapmamı önerdiğiniz önemsiz olarak bile düşündüğünüz herhangi bir şey var mı veya yeni bisiklet alınca dikkat etmem gereken herhangi bir prosedür vs var mıdır? tek dikkatimi çeken arka freni bisikleti elimle ileri geri yaparken sıkınca ses çıkarıyor böyle bir şey yaşayan var mı daha önce? her türlü götüreceğim bisikleti zaten ama yaşayan varsa deneyimlerini duymak isterim.
teşekkürler..260689 dosyayı görüntüle
Sana tek önerim bisiklet lastik koruma zırhı al internetten zefal marka .baskada bir bakıma ıhtıyacın olmayacaktır olursa götür bisikletini servise .

@ExKyotoo dısk frenler balataya sürüyorsa evde kendimizde düzelte biliriz bisikletçiye götürmeye gerek yok.YouTube da bununla ilgili videolar mevcut.

Sana tek önerim bisiklet lastik koruma zırhı al internetten zefal marka .baskada bir bakıma ıhtıyacın olmayacaktır olursa götür bisikletini servise .
Disk fren hakkında bilgim yok evde yapılabildiğini bilmiyordum. Ek olarak lastik koruma zırhı derken jant bandını mı kast diyorsunuz?

Geri