Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Mosso Kullanıcıları Kulübü

Merhaba arkadaşlar mosso legarda 1821 sahibiyim aldığımdan beri amartisörünü kullanmıyorum kilitledim kaldı öyle. 28 inç sabit maşa alıp takmayı düşünüyorum daha önce yapan oldu mu acaba ne tür bir maşa almak gerekir

Scudo
Merhaba arkadaşlar mosso legarda 1821 sahibiyim aldığımdan beri amartisörünü kullanmıyorum kilitledim kaldı öyle. 28 inç sabit maşa alıp takmayı düşünüyorum daha önce yapan oldu mu acaba ne tür bir maşa almak gerekir

Birkaç arkadaşım yaptı ama hep bayiler aracılığıyla Mosso'dan orijinal maşayı temin ederek yaptılar. Epeydir alternatif düz maşa bulmak çok zor. Önceki sayfalarda (mesela burada) maşa değişikliğine konusuyla ilgili mesajlar var.

• Beğen
Tepkiler: Wéndigo23
Mosso 771 SMV (Matador) modeli
Düz maşs ile 10,7 kg oldu.
(2014-Kanada üretimi)

Dosyalar

• 2022-06-25-23-58-19-933.jpg
    2022-06-25-23-58-19-933.jpg
    288,8 KB · Okunma: 46
Son düzenleme:
Gvl 270-290 in masaları düz mu konik mi kullanan arkadaslae bilgi verebilir mi. Gorsellerden düz gibi gözüküyor. Mtb yi satıp 3. Bisiklet olarak ikisinden birini alabilirim

bende de oldu 2124 legarda kullanıyorum zamanla düzeldi kendiliğnden boşa dönüyordu içini açıp yapıştırdım

Arkadaşlar atacağım linkteki videoyu izler misiniz. Aynakoldan bu iğrenç ses neden geliyor. Burada unutmadan söyleyeyim aynakol yaklaşık 2-3 aydır s çiziyor. Bide aktarıcıda makara gevşemiş onu nasıl çözeceğim. Aynı zamanda rublenin kendisi ve özellikle 9 ve 8. vitesler gevşemiş. Bunları nasıl çözebilirim.
Arkadaşlar bu sorunları nasıl çözeceğim bayram harçlıklarıyla bisiklete bakım yaptıracağım. Aynakolu ittirince oynuyor. Bide hiç sorun yokmuş gibi ön disk sürtüyor sürterken metalik bir ses geliyor. (Balata bitmiş galiba) Ruble sağ sol yapıyor.Büyük ihtimalle değişmesi gereken parçalar
1- Orta göbek (Aynakol sağ sol yapıyorsa orta göbek dağılmış olabilir bence)
2- Balatalar( Gelen metalik sesin nedeni bence balatalar bittiği için)
3-Zincir (Bisiklet şuan 3500-4000 km'de olduğu için)
Soru 1:Sizce rubleyi sıksak oynaması geçer mi
Soru 2: Hiç bakım yaptırmak yerine bisikleti sorunlarını belirterek satsam üzerine bakım yaptıracağım parayı koysam sizce sıfır 27 vites yeni bir trekking bisikleti (Bisan trx8400 yada 8600 öncelikli olarak) yada ikinci el mekanik diskli (Corelli goat 1.0 yada hollowtech orta göbekli dengi) bir gravel alınır mı?

Arkadaşlar selamlar,

Bu 2 bisiklet arasında kaldım, biri Aero kadro diğeri Endurance kadro.
Bir de Aero olan seride ön vites alternatifli olarak geliyormuş, sitede öyle yazıyor. (SORA RD-R3000-SS & CLARIS FD-R2000)
Tavsiyeniz nedir ?
1657138055608.png1657138082695.png

Arkadaşlar selamlar,

Bir de Aero olan seride ön vites alternatifli olarak geliyormuş, sitede öyle yazıyor. (SORA RD-R3000-SS & CLARIS FD-R2000)
Tavsiyeniz nedir ?
291015 dosyayı görüntüle291016 dosyayı görüntüle

Ön vites bilgisini yanlış yazmışlar, ilgili alana hem ön hem arka attırıcı modeli yazmışlar ama hem arkanın yeri orası değil, hem önün modeli yanlış.
RD = Rear Derailleur, FD = Front Derailleur
SORA RD-R3000-SS: kısa bacaklı sora arka attırıcı.
O modelde gerçekte olan ön attırıcı: SORA FD-R3000

Arkadaşlar selamlar,

Tavsiyeniz nedir ?
291015 dosyayı görüntüle291016 dosyayı görüntüle
Kadro olarak benim de daha önceden kullanmış olduğum en alttaki aero olmayan kadroyu öneririm.
Aero olanın sadece adı aero ve ayriyeten daha ağır, bulaşmamanız sizin hayriniza olur.

Teşekkür ederim hocam 🙏

• Beğen
Tepkiler: amasseia
Herkese selamlar,
legarda 2224 kullanıyorum malesef asfalt yollar haricinde şehir içinde taş parke yollarda kullanmak çokta zevk vermıyor yollar bozuk çökme olmuş yamalı oldugu için tıngır tıngır sallanıyorum titriyorum vs. bu lastik yerine en kalın daha konfor sağlayacak hangi lastik takabilirim.

Herkese selamlar,
legarda 2224 kullanıyorum malesef asfalt yollar haricinde şehir içinde taş parke yollarda kullanmak çokta zevk vermıyor yollar bozuk çökme olmuş yamalı oldugu için tıngır tıngır sallanıyorum titriyorum vs. bu lastik yerine en kalın daha konfor sağlayacak hangi lastik takabilirim.

19mm iç genişlikli jantı olduğu için 47mm'ye kadar garantili, 50mm'ye kadar lastiğe bağlı kalınlığa çıkabilirsiniz. Kadro daha fazlasına bile izin veriyor. Kalınlık arttıkça minimum basınç gereksinimi de düşer, konfor artar.
Mesela bu olabilir: (link) (ürün başlığındaki "9 level" ifadesine bakmayın, 9 aslında bu ürünün nesil/sürüm numarası. Marathon'larla kıyaslandığında yarı zırhında diyebiliriz)

• Beğen
Tepkiler: troy83
Herkese selamlar,
ben lastik basıncını 40'a ayarlıyorum fena olmuyor parke yolda. 70 yaparsam seke seke gidiyor çekilecek gibi değil.

ben lastik basıncını 40'a ayarlıyorum fena olmuyor parke yolda. 70 yaparsam seke seke gidiyor çekilecek gibi değil.
lastiğin yumuşaması patlama riskini daha artırmaz mı

lastiğin yumuşaması patlama riskini daha artırmaz mı

Gereğinden fazla yumuşaması artırır, muhtemelen 40 psi lastiğin alt sınırından düşüktür.

Arkadaşlar selamlar
LEGARDA 2221 CT MSM H almayı düşünüyorum DT M500 hidrolik disk fren kullanılmış sizce sıkıntı yaratır mı?

Merhaba, Legarda 2221'de hidrolik disk olarak M500 adında bir model kullanılmış, Shimano olup olmadığından emin değilim. MT-200 ise üst donanımlarda mevcut. Bu durum hakkında bilgisi olan var mı? M500'ün performansı nasıldır?

Merhaba, Legarda 2221'de hidrolik disk olarak M500 adında bir model kullanılmış, Shimano olup olmadığından emin değilim. MT-200 ise üst donanımlarda mevcut. Bu durum hakkında bilgisi olan var mı? M500'ün performansı nasıldır?

Shimano değil, DT. Şu set: (link)
Alışveriş siteleri dışında hakkında bilgi bulunmayan bir set. Yedek parça sıkıntısı yaşanabilir. Alt modellerde kullanıldığından Shimano MT200'den daha düşük kalite olduğu belli ama en iyi yorumu hem onu hem MT200'ü kullanmış olanlar yapar.

• Beğen
Tepkiler: ichbinilker
Herkese merhaba
(link) modelini kullanan var mı? Birkaç bilgi alabilir miyim?

az önce legarda 2121 in orjinal pedallarını söktüm hem temizlerim hemde greslerim diye, söktüm ama ne göreyim, rulmanı gectim adamlar içine bilye bile koymamış :)
iki ucunda da plastik conta var.

Geri