Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Neden dağ bisikleti alıp şehirde kullanıyoruz?

Scudo
Carraro ve Mosso'nun pek sevilen Aero'ları 11 kilonun üstünde.
Mosso açıklamaktan çekinmiyor ( (link) ), Carraro sır gibi saklıyor. Her müşteri benim kadar kıl değil tabii, bisiklet bakmaya baskülle gitmiyor.
Benim yavru gelsin söz senin için tartacağım :))

Hayatımda bir kez, iki sene önce arkadaşımın dağ bisikletini bir yarım saat kadar kullandım. Bana çok dengesiz geldi. Gidon falan da çok genişti. Ayrıca zemini de hissedemediğim için bana güvensizlik verdi.

Neden dağ bisikleti alıp şehirde kullanıyoruz?

çünkü dağlarımızla şehirlerimizin arasında
fark yok,
dağda da yollar bozuk, şehirde de,
dağda da ayılar var,
şehirde de :)

Bunu ben aydos gezileri için yapıyorum. Sırf bu iş için bir günlük zaman ayırıyorum. MTB yi arabaya atıp aydos orman girişine park ediyorum. Sonra ver elini orman yolları, inişler çıkışlar....
Aydos bisiklet için efsane mekan ...

Hayatımda bir kez, iki sene önce arkadaşımın dağ bisikletini bir yarım saat kadar kullandım. Bana çok dengesiz geldi. Gidon falan da çok genişti. Ayrıca zemini de hissedemediğim için bana güvensizlik verdi.
Tam arazi mtb'si kullanmışsınız 29 inçler öyle.

Şehir içinde kullanmaklı MTB fotoğrafta .

img_20190630_182842-jpg.202153

Çift amörtisör 26" lastik . Küçük dişli oranları. Baradine 3 renkli pabuç . İyi bir lastikle çok iyi oluyor. Seke seke gidiyorsun. Sele de yumuşak oldu mu tamamdır

• Beğen
Tepkiler: Awacs7n
Tam arazi mtb'si kullanmışsınız 29 inçler öyle.

Şehir içinde kullanmaklı MTB fotoğrafta .

img_20190630_182842-jpg.202153

Çift amörtisör 26" lastik . Küçük dişli oranları. Baradine 3 renkli pabuç . İyi bir lastikle çok iyi oluyor. Seke seke gidiyorsun. Sele de yumuşak oldu mu tamamdır
Biz bu tür bisiklete traktör veya eşek diyoruz burada.

• Beğen
Tepkiler: Ekincan ve ufuq81
Ankarada yol bisikleti sürüyorum ama yollar kötü gerçekten. Her taraf yama, çukur, fiber kablo döşemek için kazılan yerler de çukur gibi etki ediyor. Sürüşler konforsuz bu yüzden. Ayrıca yolun sağında bir sürü cam kırığı, bijon, vida vs de oluyor. Mtb bizim ülke yollarına daha uygun.

İnce lastik kullandığım ilk gün erimiş asfalt dökülü yokuş aşağı sapakta fren yaparken düştüm. Bence kalın lastikleri kullanmak daha kolay.
Diğer bir nokta, bisiklet acemileri dik pozisyonda daha kolay sürebiliyorlar. 50km turda nefesi kesilen bisikletçi, göğüs kafesini kısıtlayan kambur pozisyondaki yol bisikletine biraz zor biner. Bu pozisyonlar ayrıca daha çok yorup terletiyor dik sürüş imkanı veren şehir ve dağ bisikletlerine kıyasla, o nedenle deveye hendek atlatmaya gerek yok, herkes kondisyonunu bilsin, ona göre bisikletini seçsin.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Ankarada yol bisikleti sürüyorum ama yollar kötü gerçekten. Her taraf yama, çukur, fiber kablo döşemek için kazılan yerler de çukur gibi etki ediyor. Sürüşler konforsuz bu yüzden. Ayrıca yolun sağında bir sürü cam kırığı, bijon, vida vs de oluyor. Mtb bizim ülke yollarına daha uygun.
Ankara da bisiklet sürmek gerçekten işkence... Her yer bayır ve genel anlamda yollar berbat.

İnce lastik kullandığım ilk gün erimiş asfalt dökülü yokuş aşağı sapakta fren yaparken düştüm. Bence kalın lastikleri kullanmak daha kolay.
Diğer bir nokta, bisiklet acemileri dik pozisyonda daha kolay sürebiliyorlar. 50km turda nefesi kesilen bisikletçi, göğüs kafesini kısıtlayan kambur pozisyondaki yol bisikletine biraz zor biner. Bu pozisyonlar ayrıca daha çok yorup terletiyor dik sürüş imkanı veren şehir ve dağ bisikletlerine kıyasla, o nedenle deveye hendek atlatmaya gerek yok, herkes kondisyonunu bilsin, ona göre bisikletini seçsin.
yol bisikletinde mtb den çok daha fazla sürüş pozisyonu var sürekli yatarak mı sürüyoruz zannediyorsunuz yoksa :) ?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: el Cezeri
yol bisikletinde mtb den çok daha fazla sürüş pozisyonu var sürekli yatarak mı sürüyorsunuz zannediyorsunuz yoksa :) ?
Her konuda böyle zan altında bırakan birisi çıkıyor. Ben birşey zannetmiyorum Atalay Bey, bir makale okudum onu alıntılıyorum, günlük yaşama uyguluyorum. Makalede şehir bisikleti dik pozisyonda terletmez 2 kat uzatır diyor. Siz birşey demeden paylaşayım.

Her konuda böyle zan altında bırakan birisi çıkıyor. Ben birşey zannetmiyorum Atalay Bey, bir makale okudum onu alıntılıyorum, günlük yaşama uyguluyorum. Makalede şehir bisikleti dik pozisyonda terletmez 2 kat uzatır diyor. Siz birşey demeden paylaşayım.
yok ona bir şey demiyorum da ben yol bisikleti ile de dik durup sürüş yapabiliyorsunuz onu diyorum ben makale de okumuyorum bizzat kullanıyorum :)
Bu arada ben yol bisikleti güzellemesi yapmıyorum hocam yanlış anlaşılma olmasın mtb yol tur sehir farketmez önemli olan pedal çevirmek sadece tecrübelerimi aktarmak istedim

Son düzenleme:
Bir süre yol bisikleti kullandıktan sonra tekrar dağ bisikletimi sürmüştüm ve bana o kadar garip gelmişti ki şaşırmıştım. Yol bisikleti herkese hitap etmiyor, hitap ediyor olsa yollarda dağ bisikleti yerine daha fazla yol bisikleti görüyor oluyorduk.

Konfor ve güven vermeme gibi sorunları yüzünden yol bisikletini sattım. Hızlı gitmek gibi bir amaç varsa gravel vs. hemen hemen hiçbir bisiklet yol bisikletinin eline su dökemez ki tırmanışta dağ bisikletinin yol bisikletine karşı hiçbir şansı yok diyebilirim.

Sizin mesajınızdan bağımsız olarak bu başlık altındaki insanların hızlı gitmek için konfor kaybetmek gibi bir tercihlerinin olacağını sanmıyorum. Dağ bisikleti sağlamlık, konfor vesaire gibi açılardan oldukça iyi bir bisiklet denilebilir.

Çünkü şık ve güzel gözüküyo

yok ona bir şey demiyorum da ben yol bisikleti ile de dik durup sürüş yapabiliyorsunuz onu diyorum ben makale de okumuyorum bizzat kullanıyorum :)
Benim zan altında bırakmaktan bahsettiğim bu. Yol bisikleti, şehir bisikleti kadar dik mi oluyor? Okumamışsınız, bizden sizi anlamamızı bekliyorsunuz. İlk mesajımda zaten halen yol bisikletine binebilenler biner, şehir bisikletine zor binenler daha zor biner diyorum. Bisiklet geometrisi tartışacak değiliz, zaten kadro açıları belli, üzerinden bir daha geçmeye gerek yok.

Bazı arkadaşlar mtb vb. kalın lastikli bisikletlerin rampaları ıkına ıkına çıktıklarından bahsetmiş çok güldüm aksine yol bisikletiyle eşit çıkıyorum hatta bazen geçiyorum bile rampalarda,tabi yol düzelince gözden kayboluyor yol bisikleti 😄

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Geri