Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Neden Salcano'ya karşı bir önyargı var?

Öncelikle merhaba.

BU konuyla ilgili bir başlık vardı okudum ancak tam bilgi alamadım zaten 2010 dan kalma konuyu hortlatmayayım dedim :mad: :p :)

Şu yıllarda salcano fiyat-performans ilişkisinde epey bi üst düzeyde

Ancak herkes salcano ya kötü kütü bakıyor :) ??? Neden olduğunu da bilmiyorum oysa gayet güzel bence :)

Herkes kadrosu kötü açıları berbat diyor ancak fiyat olarak donanım üst seviye.

Yani biri neden kötü bu salcano açıklayan birileri olursa sevinirim

SİMDİDEN CEVAPLAR İÇİN TŞKKRLER

Scudo
Bence salcano kalitesiz mal Abimde salcano ng 650 hd vardı sürekli tur yaparız her gelişimizde bir sıkıntı çıkarırdı bende hiç sorun ama onda hep var bir bakıyosun sele kelepçesi bozulmuş bir bakıyosun aynakolun vidaları gevşemiş en sonunda sürerken yolda arka teker çıktı ama yavaş gidiyorduk çok bir şey olmadı sonra hemen eve geldik 2 haftalık bisiklet geri verdik üstüne para koyup ghost Se 1100 aldık ve şuana kadar ghost da hiç sıkıntı çıkmadı şurası kötü burası kötü diyemem ama salcano alınca her turdan sonra tamir edersin..

Salcano'ya kötü gözle bakılmasını sebebi servislerinin kötü olması, ürün sahibi ile ilgilenmemeli, bir sorun çıktığında fabrikalık bir durum olduğunda genelde sorunun 1 ay iş günü geçtikten sonra halledilmesi gibi sorunlardan dolayıdır.

Bir de kadrodan dolayı ön yargılı bir yaklaşım var. Salcano kadroları sağlam değil diyenler var. Bu tamamen yanlış bir düşünce çünkü 1500-2000 liraya kadar olan bisikletlerin neredeyse hepsinin kadro yapıları aynı. Kadro kalitelerinin arasında başka markalarla bir sınıf var ya var ya yoktur ve ben bugüne kadar Salcano Astro ya da İnsomnia kadro parçalayan görmedim.

Eğer başka sebeplerden dolayı Salcano kötüleniyorsa bu tamamen şahsi bir sorundur. İyi günler

@OsmanBayraktutan

Bisikletin tekerleği düz yolda yavaş bir şekilde ilerlerken çıkması imkansız. ya hoplayıp zıplıyordur ya da buna yakın bir şeydir. Ayrıca aynakolun vidaları nasıl gevşeyebiliyor anlamıyorum. Üstteki mesajda belirttiğim Salcano'nun servis ağı kötü ve o bisikletleri de kolisinden çıkarıp monte edenler servisleri.

ben insomnia 40 almayı düşünüyorum nasıldır acaba ???

(link)

Hasan arkadaşıma katılıyorum, 500tl'lik bisiklet ile tura çıkarsan yolda kalırsın :) bu normal bişey salcano olsun başka marka olsun farketmez, ucuz bisikletlerin genel sorunu bu. Tamam herkes bütçesine göre mal alıyor ama aldığınız malında bir kapasitesi var çoğu insan bunu zorluyor haliylede bu tür sorunlar ortaya çıkıyor, diğer markalara göre salcano yerli üretim olduğu için ucuz olduğundan insanlar salcano'ya yöneliyorlar, tabi bir sorun oluncada çamur atan çok oluyor malesef, kullanan kullanmayan herkes yazıyor :D
Adı çıkmış 9'a inmez 8'e :D ama salcano kaliteli arkadaşlar kötüleyenlere bakmayın siz gidin salcano alın ben öyle yapıcam.

salcano donanımına göre gayet uygun fiyatta. bende cs30 var aynı donanımı başka markada aynı fiyata bulmanız pek mümkün değil. şikayetlerin çoğu servis ve müşteri hizmetleri açısından, o konuya ağırlık verseler çok güzel olacak. diğer yandan bir arkadaşımızın dediği gibi, ismini Cömert diye hatırlıyorum, başka markalarla donanım bakım tamir vs. hakkında fazla bilgi sahibi olamazsınız ama salcano sizi usta yapar :)

Şuan kullanıyorum ama birdaha almayacağımı çok rahat söyleyebilirim. Hatta babam city sport 60 almış kendine, hemen geri verdirdim yerine carraro aldık.
ben de şimdiki aklım olsa almazdım muhtemelen. bisiklet stabil değil, onu söyleyebilirim.

Hasan Kılınç, bisiklete ilk binen birisi değiliz ama inanması bence de güç. lakin benim salcanonun da ayna kol vidası gevşeyip düştü. "bakımını yapmayıp binersen düşer" demeyin. o vida setinin gevşediğini ilk şans eseri fark ettim. sıktım tamam dedim. bir hafta sonra baktım vidanın biri yok. gittim servise "elimizde yok biz iki güne getirtiriz" dediler. buraya kadar herşey güzel. elde anahtar sıkmaya devam. o vida gelinceye kadar iki vida daha gitti. oldu üç vida. kaldı iki. bakalım allah kerim ayna kol ortadan yarılıncaya kadar yolu var. ayrıca 1,5 ay oldu hala bir vida gelecek. ayna kol karpuz gibi yarılınca son çare servisin kapısına çarpıcam bisikleti gönderin firmanıza saklasınlar diye. o kadar bozuluyorum. sen servissin ama elinde en basit bir vida bile yok. haber verdik gelecek diyorlar tam 1,5 ay oldu. imal etseler bu kadar sürmez. ilgisizlik alakasızlık bu kadar olur. sürüş esnasında ve sürüşten sonra çıkan arızaları artık kendim hallediyorum. ordan burdan toplama parçalar vidalar vs. vs. salcano mu? servis mi? aman aman uzak durun keyfiniz yerinde olsun. bu servis şikayetlerini önce bende pek dikkate almamıştım. bir kaç sefer kapısına gidince aklınız başınıza geliyor. alay geçti boruyu g.....ne sok hesabı. sağolasın salcano ve yetkili servisleri.

pek, ya sedona servislerinin hizmeti nasıl ???

valla ben 130 km salcano astroyla yaptım daha çıt diye bi ses gelmedi ayrıca bisikletim 550 tl ye aldım yani pahalıya alınan bisikletler sorun yaşatmaz diye bişey yok 130 km de yola yapışıp gittim geldim ve salcanodanda memnunum fiyatına göre iyi bisiklet herkez kötülüyor üstüne binende binmeyende hele ki şu salcanoya binmeyenler nasıl yorum yapıyor onu anlamıyorum sürmemişin etmemişin arkadaş ya kulaktan dolma haberlerle yok şöyle yok böyle ha kadro açıları biraz daha iyi olabilirdi evet o doğru ama kadrosunda felan hiç bir sıkıntı yaşamadım ben şimdiye kadar atladım zıpladım dağda kullandım hiç sorun olmadı. ANLAMIYORUM salcanoyu kötüleyenleri.(salcano astro 210 v)

@özgür barış uçkaç

ben bakımını yapmazsanız düşer demedim :) sizin durum tamamen aynakolla alakalı bir durum ve aynakolun üreticisi Salcano değil. Üstteki mesajda dediğim gibi bisikletleri monte eden Salcano servisleri ve servisleri çok kötü. Eğer aynakol vidaları düşüyorsa bu Salcano Servislerinin sorunudur. :) Bu sorun da dolaylı yollardan Salcano kötü denmesine sebep oluyor.

ali kardeşim bütçen ne kadar bilmiyorum. bana kalırsa aklında illa ki bir salcano varsa biraz daha araştır. başka markalarda bu kadar şikayet ben fazla duymadım. tamam sonuçta hep mekanik aksamlar mutlaka her marka arıza yapabilir. metal yorulması, hatalı montaj, eksik parça, zorlanma, hırpalanma vs. vs. herkesin bisiklet kullanım şekli farklı. hepsini anlarım. ama iş kendi malının arkasında durmaya gelince mal ortada ama arkada kimse yok. kullanım hatası, imalat hatası, montaj hataları; bisiklet olayına biraz aşina olan birisi bile bazı arızaları abzürt bir durum olamzsa ayırt edebilir. kaldı ki buna karar veren kişiler bu işin üstünde uzmanlaşmış teknik konulara hakim kişiler (dir inşallah). kimse kusura bakmasın biraz değil fazlaca kızgınlığımdan kendimi tutamıyorum. sonuçta az veya çok hepimiz parayla alıyoruz bu aletleri. bu devirde kimsenin sokağa atacak parsı yoktur herhalde. sonuç olarak zevk için veya spor amaçlı biniyoruz bisiklete. dert çekmek için değil.

hasan arkadaşım yanlış anlama. bu konu nerde geçse kan şekerim oynuyor. sonuçta montajını da yapsan, üretimini de yapsan bu senin malın.senin bantından çıkıyor. başka firmalar avrupada veya asyada nerede imalat yaparsa yapsın malına sahip çıkıyorsa bu firmada kendi malına sahip çıkmalı. mallarının arkasında dursunlar. derdimiz mahalledeki bisiklet tamircisinin bile hediye verdiği vida değil. ilgisizlik alakasızlık.

özür dilerim bu konuyu fazla uzatmak istemiyorum. ali kardeşimin aklını fazla karıştırmayalım. tabi kaldıysa. ama ileride neyle karşı karşıya kalacaklarını bilsinler ki benim veya diğer mağdur arkadaşlar gibi boruyu ellerine almasınlar. bu arada her servise de çamur atmak istemem. kimse töhmet altında kalmasın. bana denk gelmedi herhalde.

saygılar.

ah ali ah nerden sordun bu soruyu?

ali derken ismimde enes savaş yazmıyor mu?

pardon enes başka bir platformda muhabbet vardı isimleri karıştırdım. o da ali kim diye soruyor.:rolleyes:

@özgür barış uçkaç

Seni kesinlikle yanlış anlamadım. Hatta seninle aynı görüşteyiz. Evet Salcano bisikleti alırsın ama ondan gerisi yok servis yardımı beklemeyin eğer servis işine girerseniz pişman olursunuz.. Adamlar bisikleti tamir etmeyi bilmiyorlar (tabi yüzde 80'i). Ama benim savunduğum şey bu bisikletleri iyi olan yani fiyat/performans durumu.

30 vites full deore setli bisikleti 1600 lira. Piyasa da o fiyata bir bisiklet yok.

marka meraklılığı olabilir veya servis kalitesi olabilir. servisliğini alan adamı neticede salcano yetiştirmiyor eğitim vermiyor sadece satıyor ürünlerini. f/p oranı cidden rekabet edilmeyecek derecede yüksek salcanonun. mesela astro 30 veya astro 240 serisine bakalım 750 tl gibi bir fiyat çekiliyor pazarlıksız standart olarak. o donanımda bir sedona veya diğerlerini almanız +850 tl yi bulabilir.

salcano excel veya ng serisi elbette insomnia veya astro serisi ile karşılaştırılamaz tabii ki.

city sport kullanıcısı olarak en son geçen hafta yalova bisiklet festivaline gidip geldim[ toplam 450 km yol yaptım]..tur esnasında saman dağlarına çıktık..çoğu kişinin lastikleri patlayıp durdu..salcano üzerindeki continental lastikler ++++ avantaj..evet servisi kötü fabrikadaki elemanlar sattığı parçalardan bi haber ama f/p olarak ta salcano bir numara..aldığım fiyat ise kask+arka stop+su matara tutacağı+aliminyum pedal+city sport 30=690 tl

full deodere olmasa bile acera suntour weinmann shimano continental gibi orta/üst kalite donanım barındırmakta..kadrosu ise standart 6065 aliminyum kadro...kadro downhill yapılmadıkça kolay kolay kırımaz çatlamazz

Geri