Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Ön far tavsiyesi

Çakar çok rahatsız ediyormuş sürücüleri. Yanımda durup bisiklete çakar takmak yasak değilmi gözüm bozuldu gibi şeyler söyleyenler oldu.

Biraz aşağıya doğru eğip sürücülerin gözlerine vurmasını engellemeye çalışıyorum.
Iste o yuzden cakarli modda kullanmak kesinlikle daha faydali. Ondeki far cok guclu degilse sorun olmaz. Surucunun resmen beynine giriyorsunuz 🙂 Uyuyorsa bile uykusundan uyaniyor.. Bilincaltinda kacma istegi uyaniyor😁

Scudo
Arkadaşlar eastpower-briviga markasının ışıkları nasıl önerir misiniz? Özellik olarak uygun buldum. Bir de katlanır bisijlet için ayna önerisi olan var mı?
Eastpower briviga reismdeki modelleri aldım arkadaşlar ön 1000lm ve arka 60lm olarak. Ürünler su geçirmez ve oldukça kaliteli geldi bana fiyatları da uygun muadil markalara göre. Bu markanın moon vortex 1300lm modelinin muadili de var. Bu ön farı seçme sebebim kamp ışığı gibi kullanılabilmesi ve 2 adet 18650 pille çalışması bunun yanında daha geniş açı kullanımı var ve ıpx5. Arka lambada mavi ve kırmızı çakarlar mevcut oldukça dikkat çekicive ıpx6 tam F/p ürünleri tavsiye ederim. IMG_20230127_171644.jpg

• Beğen
Tepkiler: estaba ve M.İhsan
Çakarlı mod kullanmak saçma ve gereksiz.
1-Karşıdan gelenin gözünü alırsınız.
2-Karşıdan gelen kişi sizin ona ne kadar yaklaştığını kestiremez.
3-Kendi önünüzü düzgün aydınlatamaz.

Bunun yerine stabil mod kullanırsanız bu sorunları yaşamaz ve yaşatmazsınız.

Çakarlı mod kullanmak saçma ve gereksiz.
1-Karşıdan gelenin gözünü alırsınız.
2-Karşıdan gelen kişi sizin ona ne kadar yaklaştığını kestiremez.
3-Kendi önünüzü düzgün aydınlatamaz.

Bunun yerine stabil mod kullanırsanız bu sorunları yaşamaz ve yaşatmazsınız.
Çakar modu aydınlık yerlerde veya tam karanlık olmayan puslu havalarda dikkat çekmek için daha mantıklı sanki.

• Beğen
Tepkiler: by0ne
...Arka lambada mavi ve kırmızı çakarlar mevcut oldukça dikkat çekici...

Kırmızı-mavi çakarları kullanmadan önce şuradan sona doğru bir okuyun: Bisikletlilere ceza kesilmesi
Çakar modu aydınlık yerlerde veya tam karanlık olmayan puslu havalarda dikkat çekmek için daha mantıklı sanki.

Bence de karanlıkta değil de o şartlarda kullanılması veya sabit ışıklar ve yanıp sönen ışıkların uygun bir birliktelikte kullanımı daha uygun. Yanıp sönen ışıklar için şöyle bir konu da var: Bisikletlilere ceza kesilmesi

Kırmızı-mavi çakarları kullanmadan önce şuradan sona doğru bir okuyun: Bisikletlilere ceza kesilmesi

Bence de karanlıkta değil de o şartlarda kullanılması veya sabit ışıklar ve yanıp sönen ışıkların uygun bir birliktelikte kullanımı daha uygun. Yanıp sönen ışıklar için şöyle bir konu da var: Bisikletlilere ceza kesilmesi
Uyardığınız iyi oldu bir ondan ceza yemediğimiz kalmıştı abi. Kırmızı mavi beraber olunca mı ceza yazıyorlar yoksa tüm çakarlar mı yasak onu tam net anlamadım?

Uyardığınız iyi oldu bir ondan ceza yemediğimiz kalmıştı abi. Kırmızı mavi beraber olunca mı ceza yazıyorlar yoksa tüm çakarlar mı yasak onu tam net anlamadım?

Kırmızı-mavi.
Ama yine de belli olmaz, denk geldiğinde gözünün üstünde kaşın var diye bile yazılabilir. Diğer çift renklileri de dikkatli kullanmakta fayda var.

Elimde decathlon, lezyne vesaire bir sürü düşük lümenli bisiklet lambası var. Şarjları çok gitmiyor ve artık birden fazla bisiklet ışıklı çözümler yerine bir çift iyi bir modele geçmek istiyorum.

Pek fazla gece sürüşü yapmıyorum, forumdaki arkadaşlar moon tavsiye etmişlerdi. Neyse moon meteor alayım bari derken bir tane farklı model farkettim. Hem lamba olurken hem de bisiklet bilgisayarı tutabiliyor. Tek lamba olarak kullanabilmek için işe yarar mı arkadaşlar? Yoksa meteor falan alıp geçmeyi düşünüyorum.

(link)

Amacınız görmek mi görünmek mi ? Gormekse yüksek lumenli 1100 lümen 1300 lümen moon tavsiye ederim. Görünmekse bu üründe işinizi görür. Ben yol bilgisayarını emanet etmeye korktugum için vazgeçtim almaktan.

• Beğen
Tepkiler: MutluGezgin
Amacınız görmek mi görünmek mi ? Gormekse yüksek lumenli 1100 lümen 1300 lümen moon tavsiye ederim. Görünmekse bu üründe işinizi görür. Ben yol bilgisayarını emanet etmeye korktugum için vazgeçtim almaktan.
Genel olarak görünmek şeklinde diyebilirim, gece sürüşüne çıkmıyorum pek fazla ki en fazla gün batımında karanlığa kalıyorum.

Bende de benzer bir çekince var, ürün yandan iterek sabitlendiği için sakınca yok gibi duruyor ama 100 gram da yol bilgisayarı eklenince sarsıntı cihazı düşürür mü diye merak etmiyor değilim.

Modüler yerine tek parça yapsalar belki daha iyi olabilirdi. Arka far tavsiyesi de alabilirim bu arada, geçen aylarda lezyne strip aldım ama hiç beğenmedim.

Genel olarak görünmek şeklinde diyebilirim, gece sürüşüne çıkmıyorum pek fazla ki en fazla gün batımında karanlığa kalıyorum.

Bende de benzer bir çekince var, ürün yandan iterek sabitlendiği için sakınca yok gibi duruyor ama 100 gram da yol bilgisayarı eklenince sarsıntı cihazı düşürür mü diye merak etmiyor değilim.

Modüler yerine tek parça yapsalar belki daha iyi olabilirdi. Arka far tavsiyesi de alabilirim bu arada, geçen aylarda lezyne strip aldım ama hiç beğenmedim.
Aslinda Garminin ipiyle navigasyonu bir nevi garantiye alirsiniz dusmeye karsi bununla beraber moon 400 yada 600 lumenlik modeller kulanim senaryonuza uyar gibi ..
Arka isik olarak moon sirius onerebilirim

• Beğen
Tepkiler: ufuq81
Aslinda Garminim ipiyle navigasyonu bir nevi garantiye alirsiniz dusmeye karsi ama moon 400 yada 600 lumenlik modeller kulanim senaryonuza uyar gibi ..
Arka isik olarak moon sirius onerebilirim
Teşekkürler hocam, modele bakacağım. Tutucuya da iple bağlıyordum zaten normalde. O şekilde kullanılabilir galiba.

Ön ışık almak üzereyim. Aklımda uzun zamandır moon meteor 600 var ama satıcıyla görüştüğümde üretim yılının 2020 olduğunu söyledi. 2.5-3 yıldır bekleyen bir bataryası var yani. Bu ışık beni 4-5 sene kadar götürebilir mi? Pilin uyku modunda olduğunu söyledi ama yine de bir miktar ömrü azaldı. Bu ışığı tercih etmeli miyim yoksa daha güncel modellere mi bakmalıyım?

Ön ışık almak üzereyim. Aklımda uzun zamandır moon meteor 600 var ama satıcıyla görüştüğümde üretim yılının 2020 olduğunu söyledi. 2.5-3 yıldır bekleyen bir bataryası var yani. Bu ışık beni 4-5 sene kadar götürebilir mi? Pilin uyku modunda olduğunu söyledi ama yine de bir miktar ömrü azaldı. Bu ışığı tercih etmeli miyim yoksa daha güncel modellere mi bakmalıyım?
Ben de meteor kullanıyorum. Sanırım 600'lük olsa gerek. Bir yıldır bir sıkıntısı olmadı. Diğer ithal ürünlere göre çok daha iyi. Verdiği değerler de gerçeği yansıtıyor. Tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan
Teşekkürler hocam, modele bakacağım. Tutucuya da iple bağlıyordum zaten normalde. O şekilde kullanılabilir galiba.

Ben de bu fardan kullanıyorum, pili en parlak ayarda 1,5 saat kadar gidiyor, orta ve az ışkta bayağı gidiyor. Yalnız pili değişebilir gibi görünse de standart olmadığı için bulunabilir değil.

selamün aleyküm arkadaşlar ben bisiklet için ön far araştırıyorum en başta havana 1000 düşündüm fiyatından da dolayı sonra iş büyüdü biraz daha moonlara falan bakmaya başladım ortalama 500 tl bütçem var bana önerebileceğiniz bir far varmı biraz moon 600 lüğe ve east power brviga ebl 3602 modeline kafam yattı power bank takılıyken çalışan bir model olursa iyi olur benim açımdan
(link)
bunu buldum internette yorumları genel olarak olumlu kullanan varmı tavsiyeniz nedir
(link)
buda var muadili olarak

Son düzenleme:
2022 yada 2023 uretimi olan moon marka. En ucuz 3 modele bakiyorum. Hangi satici veya siteleri tavsiye edersiniz ?

20230314_142601.jpg
Benim Şişman Bisiklet'ten aldığım Meteor Auto Pro X modelli ışığım da elime ulaştı. Gündüz olmasına rağmen aydınlatmasını çok beğendim. Kasası çok sağlam hissettiriyor ve hisleri çok güzel. Akşam olmasını sabırsızlıkla bekliyorum :) Ayrıca fiyatı da söyleme gereği duyuyorum çünkü geçmişteki yazıları okurken gördüğüm fiyatlar çok şaşırtmıştı. Bundan sonra okuyacaklar da görüp de şaşırırlar belki :) Piyasada 650 tl ortalamasına sahipken Şişman'da 500 tl etikete sahip. Bir bisiklet ışığı için çok fazla ama piyasa koşullarında normal gibi.

Benim Şişman Bisiklet'ten aldığım Meteor Auto Pro X modelli ışığım da elime ulaştı. Gündüz olmasına rağmen aydınlatmasını çok beğendim. Kasası çok sağlam hissettiriyor ve hisleri çok güzel. Akşam olmasını sabırsızlıkla bekliyorum :) Ayrıca fiyatı da söyleme gereği duyuyorum çünkü geçmişteki yazıları okurken gördüğüm fiyatlar çok şaşırtmıştı. Bundan sonra okuyacaklar da görüp de şaşırırlar belki :) Piyasada 650 tl ortalamasına sahipken Şişman'da 500 tl etikete sahip. Bir bisiklet ışığı için çok fazla ama piyasa koşullarında normal gibi.

Ben de dün hepsiburada üzerinden aldım bu ürünü, yıllardır uyduruk bir ışıkla idare ediyordum. fiyat performans olarak bana kaliteli bir şey gibi geldi, yorumları güzel. ürün ulaştı ancak bisiklette test edemedim daha. iyi gibi duruyor şuan bakınca.

• Beğen
Tepkiler: M.İhsan
Geri