Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Pedal önerisi

Scudo
Ben de sipariş verdim. Bikestore sitesinde piyasaya göre uygun.

• Beğen
Tepkiler: kimbell71
Pedal hakkında bilgisi olan kullanan var mıdır? Fiyatını hakeder mi acep bu pedalımız? Yorumlara göre almayı düşünüyorum.
1_org_zoom.jpg
Tutunma seviyesi epey kötü, arkadaşımın scott mtbsinde vardı. DH veya mtb tarzı kullanmayacaksan şehir içi için uygun.

• Beğen
Tepkiler: BilalKorukcu
Konu yeniden hareketlenmiş, ust sayfada Nisan ayinda pedal onerisi sormustum, ortopedik engelim nedeni ile.

Pahali pedallarda ararken cozumu elimde cetvel Çankayaya gideyim dedim, oradaki buyuk bisikletciler hariç ara dukkanlari gezerken. Elinizde ne kadar pedal varsa cikarin falan diyorum. Olcuyorum onume geleni 😅 bakiyor adamlar falan.

KNT marka plastik Çin malı bir pedal buldum, 70 tl 😅 plastik ama agir ve zor donuyor eve geldim, bir sıvı gres uygulamasi, donmesi canavar oldu, elinizle vurun fırıl fırıl döndü, agirlik olayinda daha once soylemistim, pedaldaki agirlik benim icin hic onemli degil. 200 gr olsada 400 gram olsada farketmiyor. Hemen cikip denedim sanki tam ayagima gore yapmislar. Ne ayagim kayiyor ayakkabiylada, terliklerlede, ne topugum aynakol muhafazasina surtuyor, nede ayagimi pedaldan kaldirip yere koymak istedigimde genisligi nedeni ile ayagim takiliyor. Sanki herifler benim fizyolojik ozelliklerime gore yapmislar pedalı 😅

Hemen gidip 3 takim daha aldim bulamam diye ileride 😅 Gecenlerde sifir aldigim trekking bisikletinin bayide cikmadan pedallarini sokturup bunlar ile ciktim

Sonra dedim kendi kendime bazen sorunlarimizin cozumlerini cok zor zannedip, uzaklarda ariyoruz. Demekki dedikleri dogruymus, once en kolay ve en ulasilabilir yontemi denemek lazimmis oncelikle. 😏

Keyifli pedallamalar.
IMG_20230802_215912.jpg

• Beğen
Tepkiler: Demir Atlı Adam
Arazi için değil. Peugeot T11 var bende ona taktım. 50-60 km civarı gezilerde üzerindeki pedal ayak tabanlarımı acıtıyordu bir süre sonra. Bursa malum yokuş bol, yüklendiğin zaman taban acısı işkenceye dönüyordu. Bir de benim ayaklar taraklı biraz. Şimdi daha rahat hissediyorum. Performans artıyor mu derseniz bişey diyemem ama konforu artırdığını söyleyebilirim. Yağmurda kullanmadığım için o konuda da fikir beyan edemeyeceğim.

Merhaba, araziye giriyor musunuz? Tutuculuğu nasıl, bunu anlayabilmek icin soruyorum.

Merhaba, araziye giriyor musunuz? Tutuculuğu nasıl, bunu anlayabilmek icin soruyorum.

Arazide tutuş istiyorsanız farklı bir model bakmanızı tavsiye ederim. Düz pedal seçimi burada bahsetmiş olduğum pedal ve benzer şekilde vidalı pedalların arazi performansları çok iyi bu tip pedallardaki tek sıkıntı olurda kaval kemiğinize gelirse can yakıcı olabiliyor.
Bisikletli ayakta dururken pedala bacağımı yaslamaktan dolayı sol tarafta çizik ve küçük yaralar mevcut.

• Beğen
Tepkiler: VolkanÖzcan
Arazide tutuş istiyorsanız farklı bir model bakmanızı tavsiye ederim. Düz pedal seçimi burada bahsetmiş olduğum pedal ve benzer şekilde vidalı pedalların arazi performansları çok iyi bu tip pedallardaki tek sıkıntı olurda kaval kemiğinize gelirse can yakıcı olabiliyor.
Bisikletli ayakta dururken pedala bacağımı yaslamaktan dolayı sol tarafta çizik ve küçük yaralar mevcut.

Teşekkür ederim. On yılı aşkındır kilitli pedal kullanıyorum, arazide daha teknik hareket ve dönüşleri çalışmak ve geçebileceğimden emin olmadığım yerlerde bisikletten inmek zorunda kalmamak için düz pedala geçmek istiyorum.

Decathlon'dan futbol kaval koruyucu aldım, ama ayrıca bisikleti günlük ulaşım aracı ve arkadaşlarla keyif turları için de kullandığım için vidalar tarafından zarar görmekten çekiniyorum. Hala kilitli pedal kullanıyormuş gibi belirli ayakkabılara muhtaç (vidalı olanlar da tabana zarar vereceği için her ayakkabıyla kullanılamaz sanırım) olmak da istemem. Kilitli pedalın bir tarafına takılan ufak pedallar günlük kullanım için yetiyor.

Vidasız, ama tutuculuğu genişliğiyle falan sağlayan modeller var mı bildiğiniz? Bir de, fazla geniş aldığımızda acaba ayağın kavrayıcılığı falan düşer mi? Fazla geniş olanların dar alanlardan geçmemizi engellemek dışında bir sıkıntısı var mıdır?

Araziye haftada ya da iki haftada bir gidiyorum, vidaları 2 haftada bir söküp takmak çok mu uğraştırır? Vida yerleri boşken oralar toz falan dolup tıkanır mı?

Vaktiniz olursa yorum yapabilirseniz çok güzel olur.

Vidasiz olupta tutuculugu olan bir pedal maalesef yok. Eger enduro tarzi bir surusunuz varsa kesinlikle vidali alman gerekir. Tercihen alumniyum ama biraz daha uygun butceli ararsan komposit olanlardan bakabilirsin. Genis platforumun hicbir sezavamtaji yok bence daha da iyi. Ama vidalari 2 haftda bir sokup cikarma isi mantikli degil, hem zaman alici hemde kaybolma riski var, ayrica vidalar loctite’li oldugundan surekli cikarmak uygun degil. Ben one up Alüminyum modellerini kullaniyorum, ama daha uygun fiyatli Fumm Fundemental da bakabilirsin. Tabii vidali pedallarin olmazsa olmazi, delik desik surekli kanayan ve sisen kaval kemiklerin olacak, bunu da bastan belirteyim

Teşekkür ederim. On yılı aşkındır kilitli pedal kullanıyorum, arazide daha teknik hareket ve dönüşleri çalışmak ve geçebileceğimden emin olmadığım yerlerde bisikletten inmek zorunda kalmamak için düz pedala geçmek istiyorum.

Decathlon'dan futbol kaval koruyucu aldım, ama ayrıca bisikleti günlük ulaşım aracı ve arkadaşlarla keyif turları için de kullandığım için vidalar tarafından zarar görmekten çekiniyorum. Hala kilitli pedal kullanıyormuş gibi belirli ayakkabılara muhtaç (vidalı olanlar da tabana zarar vereceği için her ayakkabıyla kullanılamaz sanırım) olmak da istemem. Kilitli pedalın bir tarafına takılan ufak pedallar günlük kullanım için yetiyor.

Vidasız, ama tutuculuğu genişliğiyle falan sağlayan modeller var mı bildiğiniz? Bir de, fazla geniş aldığımızda acaba ayağın kavrayıcılığı falan düşer mi? Fazla geniş olanların dar alanlardan geçmemizi engellemek dışında bir sıkıntısı var mıdır?

Araziye haftada ya da iki haftada bir gidiyorum, vidaları 2 haftada bir söküp takmak çok mu uğraştırır? Vida yerleri boşken oralar toz falan dolup tıkanır mı?

Vaktiniz olursa yorum yapabilirseniz çok güzel olur.
Kendi dağ bisikleti kullanan grubumdaki arkadaşlara da danıştım da genel olarak hepsi vidalı/pinli tip pedal kullanıyormuş. Aslında benim pedaldaki favorim Cranckbrothers Stamp 7 ama 180$lık fiyatı ile pek yanaşılmıyor. Sağ olsun Çinliler bu ve benzeri pedalları çok iyi taklit ediyor.
(link)
(link)
Vidalı modellerde bazı pedallardaki vida başları daha küt oluyor illa vidalı tercih edilecekse bunlara bakılabilir. Vidaları çıkarıp takmak çok uğraştırıcı olabilir keza dediğiniz gibi boşken yerleri kir, toz ve yağ ile tıkanıp dolabilir.

Her ne kadar vidalılar da yaşanabilecek çizme yaralanma durumu olsa da en iyi tutuşu ve kavramayı bu pedallar veriyor.

İlla ki vidası/pinsiz pedal arıyorsanız bu tarz bmx pedalları da bir seviyeye kadar iş görebilir.
(link)

Vidalı kaliteli pedal arayan arkadaşlara önerim (link) dir. Oldukça iyi tutunma seviyesi mevcut, bir de ben bu pedalı (link) ile kullanıyorum çok memnunum. Ayağım resmen pedala yapışıyor kilitli pedal kullanıyorum gibi his veriyor.

Pedal hakkında bilgisi olan kullanan var mıdır? Fiyatını hakeder mi acep bu pedalımız? Yorumlara göre almayı düşünüyorum.
1_org_zoom.jpg
Ben de takipteyim, aynı şekilde merak ediyorum.

Kendi dağ bisikleti kullanan grubumdaki arkadaşlara da danıştım da genel olarak hepsi vidalı/pinli tip pedal kullanıyormuş. Aslında benim pedaldaki favorim Cranckbrothers Stamp 7 ama 180$lık fiyatı ile pek yanaşılmıyor. Sağ olsun Çinliler bu ve benzeri pedalları çok iyi taklit ediyor.
(link)
(link)
Vidalı modellerde bazı pedallardaki vida başları daha küt oluyor illa vidalı tercih edilecekse bunlara bakılabilir. Vidaları çıkarıp takmak çok uğraştırıcı olabilir keza dediğiniz gibi boşken yerleri kir, toz ve yağ ile tıkanıp dolabilir.

Her ne kadar vidalılar da yaşanabilecek çizme yaralanma durumu olsa da en iyi tutuşu ve kavramayı bu pedallar veriyor.

İlla ki vidası/pinsiz pedal arıyorsanız bu tarz bmx pedalları da bir seviyeye kadar iş görebilir.
(link)
Size de arkadaşlarınıza da teşekkür ederim, iyi sürüşler.

• Beğen
Tepkiler: MakRo
6174csVyU5L._AC_SL1000_.jpg

kullanmakta olduğum pedalın mili belirsiz bir yerinden kırıldı.
Bu tarz günübirlik turlarımda kullanabileceğim pedal tavsiyelerinize açığım.

kullanmakta olduğum pedalın mili belirsiz bir yerinden kırıldı.
Kırıldıysa çekince çıkması lazım, haliyle kırıldığı noktanın belirsiz olmaması lazım. Mil kırılmamış, sorun başka bişey olabilir mi?

ben de iyisinden ve hafifinden bir öneri dinleyebilirim.

geçen sene crank brothers eggbeather, crankbrothers doubleshot ve düz olarak spank spoon vardı. hiçbirini takmadım bisiklete, düşük seviye crank brothers ların gövdesi oldukça kötü idi. aralarında en iyisi spank spoon du fakat onu da kullanamadım çünkü çok ağırdı. hafif diye bisikletin üzerinde gelenleri kullanıyorum 2 senedir, kilitsiz bir model olursa sevinirim.

Oneup aluminum flat pedal kullaniyorum muhtesemler, bence piyasadakilerin hepsinden daha iyi

Link yollayabilir misiniz?
One up pedalları ben de beğeniyorum ama fiyatları aklıma geldikçe, beğenmek ötesine geçemiyorum. Hatırladığım kadarı ile 120$ üzerinden başlıyordu. Kendi sitesinde 150$ olarak liste fiyatı yapmışlar. Türkiye içinde bulmanız pek muhtemel değil, illa ki yurt dışı alışverişi gerekecektir.
(link)
(link)
Tabi @BilalKorukcu bey nereden aldığını yazarsa daha iyi olacaktır.

Bende bike components’ten almistim

Geri