Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Peugeot T11 Kullanıcı Kulübü

Merhaba arkadaslar, ikinci el t11 ariyorum ben de ama aklima takilan kadro boyu, 185 boyum, t11 de en buyuk kadro 53.5, uygun olur mu benim icin sizce, t11 sevdasindan vaz mi geceyim yoksa, lapiere cross 300 umu sattim, ciktigindan beri hayran oldugum bi bisiklet ama boyu endiselendiriyor beni.
Merhaba, boyum 185 cm, 535mm kadrolu T11 kullanıyorum. Satmıyorum ancak görünce yazayım dedim, 535mm bizim için ideal kadro boyu.

Scudo
@osmann68 hocam iç bacak boyun>80cm ise 535 kadro olur. Ben 178 boy bacak boyu 77 495 kullanıyorum.
@Gimifayf üst kilo sınırı 150kg diye biliyorum T11’i

ic bacak boyum 85, boy 185 ben kucuk gelmesinden endise ediyorum.
Merhaba, boyum 185 cm, 535mm kadrolu T11 kullanıyorum. Satmıyorum ancak görünce yazayım dedim, 535mm bizim için ideal kadro boyu.
Tesekkur ederim, benim bacak boyum boyuma oranla biraz daha uzun, yeri gelmisken cevrenizde duydugunuz sifirbya da temiz ikinci el 53.5 kadro bisiklet gorurseniz haber ederseniz sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: co2brix
Merhaba,
Uzun yol yapmak için dayanaklı bir bisiklet arayışım vardı. Kendi bisikletimi sattım ve şimdi T11 almaya karar kıldım. Bu doğrultada tavsiye eder misiniz? Ortalama kaç km hızla sürüş yapılabilir? Dayanıklı mıdır? İstanbul-Çanakkale arası sürüşler yapmak istiyorum.
2020 Model 535 kadro temiz ikinci el veya sıfır bisiklet ilanı varsa bana ulaştırabilir misiniz? Sıfırını almak için doğru adres neresi olur istanbul için?

Yardımlarınız için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Önal ve Barisc61
Merhaba dostlar,
Merhaba Peugeot T11 Kullanıcı Kulübü :) ben de bir T11 kullanıcısı olarak buraya ilk mesajımı yazmak istedim ve belki satın almayı düşünenler için bir kaç fikir verir.
Çocukluk yıllarımdaki bisiklet olayını saymazsak ilk bisikletim, bilinçli bir şekilde başladığım ilk bisiklet sporu aktivitem diyebilirim. Ve bu serüven Peugeot T11 ile başladı. İyi ki de böyle oldu!
Kullanım amacım; şehir içi ulaşım, kısa turlar, nadiren uzun turlar. Yani bisikleti %80-90 oranında düz asfalt yollarda veya eğer varsa bisiklet için ayrılmış yollarda kullanacağım. Katlanır bisiklet almaya gitmiştim mağazaya; mağazadaki görevli arkadaş sağolsun bir kaç çok önemli tavsiyede bulundu; uzun uzun konuştuk, sohbet ettik, ve T11 alarak mağazadan çıktım. Özeti şuydu sohbetin; "bütçenizin yetebildiği ölçüde" hafif, kadro yapısı - geometrisi sağlam ve sizin fiziksel yapınıza uygun; eğer daha çok düz asfalt yollarda seri bir şekilde gidilecekse, hızı ve ivmelenmeyi sönümleyecek, ekstra ağırlık yapacak detayların bisiklette bulunmadığı (amortisör, çamurluk vs gibi); frenler, lastikler, vitesler, ön arka dişliler gibi önemli komponentlerin dayanıklılığının ve işlevselliğinin bisikletin sürüş amacı için minimum yeterlilikte veya daha fazlasının olduğu bir bisiklet alınız. Ayırdığım bütçeye göre ve tüm bu parametreler çerçevesinde en ideal seçimin T11 olduğuna karar vermiştim.
Nisan 2020'de Antalya Deniz Bisiklet'ten 455mm kadro boyu, siyah yeşil renkli modeli aldım (boyum 171). 3 aydır aktif olarak kullanıyorum. Şehir içi kısa turlar yapıyorum. En uzun turum 46 km; Konyaaltı - Lara git gel :) Toplamda yaklaşık 450 - 500 km yaptım.
Huawei telefonun kendi sağlık app'inden "bisiklet binme" uygulamasını kullandım, ne kadar sağlıklı çalıştı; emin değilim. Ortalama hızlarım genelde 18-19, şehir içi dur kalk çok fazla oluyor. Düz yolda ulaştığım maksimum hız 40 km/sa. Daha da hızlı gidilebilir. Son vitesteki kadansım düşük kalıyor, biraz daha performans ve kondisyon istiyor. Sonbahara doğru bir iki uzun tur planım var. Hem o zamana kadar kondisyonum artar hem de havalar biraz serinlemiş olur.
Şu ana kadar T11 ile ilgili ciddi bir sıkıntı yaşamadım. Genel olarak bisikletin hızlanmasından, seri gitmesinden, akıcılığından çok memnunum.
Bisikletin kadro geometrisi hafif yatık pozisyon sürüşü için ideal. Sanırım 45 derecelik bir açı oluyor. Sürüş pozisyonuna çok alışamadım. Ve elcikleri doğru ve olması gereken tutuş pozisyonunda tutmaya alışamadım. Elcikleri tuttuğum noktada avuç içimden sonra bileklerim tamamen kırık pozisyonda oluyor; internette araştırdığım kadarıyla bileğin kırık pozisyonda olmaması gerekiyor. Elciği düz tutmaya çalışıyorum ancak biraz yol aldıktan sonra bileklerime baktığımda yine kırık pozisyonda oluyor. Acaba bu bisiklette yer alan elciklerin yapısı ile ilgili mi? Sanırım barentli bir elciğe ihtiyacım var ya da gidon açısı bana uygun değil. Zaman zaman ciddi kol ağrısı çekiyorum. Tutuş pozisyonuna göre kollarımın çok kasıldığını hissediyorum. Geçenlerde bir bisikletçide gidon açısını sordum, şöyle bir baktı, bu size göre uygun, bir sıkıntı yok dedi. Ya da ben derdimi tam anlatamadım. Bu sorunuma en kısa zamanda çözüm bulmalıyım.
Fiziksel yorgunluk ve ağrı çekilmemesi için bisikletin yapısına uygun doğru sürüş pozisyonu şart.

IMG_20200717_162541.jpg

Tekrardan Merhaba,

Bugün siyah-turuncu T11 modeli satın aldım ve alır almaz eve onunla döndüm toplam 60km. yol yaptım. Genel olarak 15km/h ortalamasıyla sürmüşüm. İlk sürüş endişesinden çok hızlanmadım. Vites geçişlerinden ve frenlerden memnunum. Ancak bisiklet tam dururken arka diskten bir gıcırtı sesi alıyorum. Yeni diye mi öyle bilemiyorum. Açılır diye düşünüyorum. Bu sorunu başka yaşayan oldu mu? Tavsiyelere açığım.

Diğer konu, yukarıdaki arkadaşın da belirtmiş olduğu gibi kullanımda belim ve avuç içlerim (bilek dahil) ağrı girdi. Normal rutin parkurum 30 km. eski bisikletim MTB olmasına rağmen. Bu derece zorlanmazdım. Ancak alışamadığımdan mıdır yoksa kadro uyuşmazlığından mı emin olamadım. 49cm olduğu için mecbur onu aldım. Boyum 1.80 ilk binişte sorun yaşamadığım için aldım. Ancak 60 km. lük sürüş sırasında bel ve bilek ağrıları yaşadım. Bacaklarımda pek ağrı oluşmadı. Koltuğum gidon hızasında.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Eğer istanbul içi T11- 55cm kullanan var ise kıyaslamak isterim açıkçası.

• Beğen
Tepkiler: templeos
Antalyada t11 satan satici varmi arkadaslar 3-4 peugeot bayisini telefonla aradim hicbirinde bulamadim

@F1R4T bisiklete temas ettiğiniz noktaların ayarlarını kişiselleştirdikçe bahsettiğiniz ağrı gitmezse eğer sebep kadro boyudur. Her bisiklette,bisikleti geçtim bir ayakkabıda bile alışma süreci oluyor ama normaldir.

• Beğen
Tepkiler: ertnkryp
T12 var bendede bi ay önce qldım arka balatadan ses geliyordu gittim sildiler geçti. Ama bi hafta somra uine aynı ses. Etraftaki insanlsrı rahatsız eden bi ses. Tekrar görürecem. Bendede elimde ağrılar oluştu beş gündür kullanmıyorum ilerlerr diye tedirgin oldum.

@Cambaz teşekkürler. Şuan sadece koltuk ayarı yapabildim. Bu pedal çevirmeme olumlu etkilerde bulunuyor. Henüz tekrar uzun sürüş yapamadım. Eksik aksesuarlar var ışık, kask vs. gibi ayrıca elim değmişken rahat kullanım için elcik veya kelebek gidon tarzı bişey taktırmak istiyorum. Ekipman olarak tavsiye edeceğiniz şeyler var mı? Ön/arka ışık, elcik ve boynuz veya kelebek gidon gib.

• Beğen
Tepkiler: Barisc61
@F1R4T ben bisikleti olabilecek en sade haliyle kullanmayı seviyorum. Aksesuar olayı derya deniz. Forumda x tavsiyesi diye aratın çok konu var. Gece kullanıyorsanız ışık önemli. Kelebek gidonu uzun tur yapmayacaksanız düşünmeyin bile.
Sadelik candır.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selamlar, bu sabah erken saatlerde iki hırsız tarafından İstanbul Bahçeşehir'deki evimden siyah-turuncu renklerdeki Peugeot T11'im çalındı. Arkasında Polisport Boodie çocuk koltuğu da var. İnternet siteleri üzerinden satışı için şu an takipteyim ancak sizler de benzer bir bisiklet satışı görürseniz ve beni uyarırsanız sevinirim.

Yazmayı unutmuşum, 535mm olan yani en büyük kadro boyu

Merhaba herkese.. Ben de bisiklet kullanmak istiyorum. T11 gözüme kestirdim ancak hiçbir yerde bulamadım. Bisiklet hakkında çok bir bilgim yok. T11 bulabileceğim satan bir yerler varsa paylaşırsanız sevinirim. Bir de hangi kadrı boyu almalıyım bu konuyu nasıl çözebilirim? Bisiklet ararken hangi boylara bakmalıyım, ilk bakmam gereken özellikler nelerdir?

Merhaba herkese.. Ben de bisiklet kullanmak istiyorum. T11 gözüme kestirdim ancak hiçbir yerde bulamadım. Bisiklet hakkında çok bir bilgim yok. T11 bulabileceğim satan bir yerler varsa paylaşırsanız sevinirim. Bir de hangi kadrı boyu almalıyım bu konuyu nasıl çözebilirim? Bisiklet ararken hangi boylara bakmalıyım, ilk bakmam gereken özellikler nelerdir?
Selamlar, T11 yaklaşık 4 aydan beri severek ve keyifle kullandığım bir model. Şehir için hafifliği, kullanılan malzeme kalitesiyle doğru seçim olacaktır. T11'in üç kadro boyu bulunuyor, 455, 495 ve 535 mm ile iç bacak boyunuzu hesaplayıp doğru kadro boyunu seçmeniz önemli. Ben, peugeotbisiklet.com adresindeki bulunduğum ilde bulunan tüm satıcılara telefonla ulaşarak istediğim kadro boyunu sorarak ilerlemiştim. Bu sırada pandemi süreci nedeniyle fabrikalarda üretimin olmaması nedeniyle bisiklet temininde sıkıntı yaşadıklarını söyleyen bayilerle karşılaşmıştım. Ankara, Bursa ve İstanbul Doğubank'ta bulunan bazı bayilerde T11 modeline ulaşmıştım. Eğer T11 modeli kafanızda net ise bu şekilde hareket etmekle bir sonuca ulaşılabilir diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Suphi3434
Elimde bir adet 49 vardı o yüzden sormuştum ama sizin aradığınız yokmuş :(
Merhaba.. sizde mevcut T11 var mı acaba sıfır olarak?
Selamlar, T11 yaklaşık 4 aydan beri severek ve keyifle kullandığım bir model. Şehir için hafifliği, kullanılan malzeme kalitesiyle doğru seçim olacaktır. T11'in üç kadro boyu bulunuyor, 455, 495 ve 535 mm ile iç bacak boyunuzu hesaplayıp doğru kadro boyunu seçmeniz önemli. Ben, peugeotbisiklet.com adresindeki bulunduğum ilde bulunan tüm satıcılara telefonla ulaşarak istediğim kadro boyunu sorarak ilerlemiştim. Bu sırada pandemi süreci nedeniyle fabrikalarda üretimin olmaması nedeniyle bisiklet temininde sıkıntı yaşadıklarını söyleyen bayilerle karşılaşmıştım. Ankara, Bursa ve İstanbul Doğubank'ta bulunan bazı bayilerde T11 modeline ulaşmıştım. Eğer T11 modeli kafanızda net ise bu şekilde hareket etmekle bir sonuca ulaşılabilir diye tahmin ediyorum.

Teşekkür ederim ilginiz için. T11 bulmakta zorlanıyorum. Bir yerde bulabildim. Şuanda da kafamda kadro boyu uygun mu değil mi o var. Çünkü T10 bulduğum bir bayide kadro boyu denedim(495). Bisikleti tam ortama aldım dik pozisyonda, kendim de dik pozisyonda durdum. İki ayağım da yere tam olarak basıyor vaziyette ucu ucuna temas oldu. Bu benim için uygun kadro boyu mu yoksa 455 olana mı bakmalıyım? Bunun tam olarak ölçütü nedir acaba?

Merhaba.. sizde mevcut T11 var mı acaba sıfır olarak?

Evet sıfır. Muğla Ortaca bayisiyiz Özelden yardımcı olabilirim. Son bir tane 495 mevcut. Bunun doğru ölçümü kadro ölçüsüne ve dizaynına göre farklılık gösterebiliyor ama genel kanı ayağınızı yere koyduğunuzda ortadaki demirin apış aranıza 2-3 parmak mesafe bırakması veya pedalı 90 derece aşağı bakar konuma getirip topuğunuzu pedala koyduğunuzda bacağınızın düz bir pozisyon alması gerekiyor. Bunun için seleyi çok kaldırıyorsanız bir büyük kadro boyunu da tercih edebilirsiniz. Çünkü ilk seçenek yanıltıcı olabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: xman ve co2brix
Merhaba bende t11 almak istiyorum fakat bulamiyorum.Onun yerine tavsiye edebileceginiz modeller nelerdir?bu arada T10 buldum T11le arasinda cok fark var midir?

Geri