Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Peugeot T11 Kullanıcı Kulübü

hayırlı olsun. Frene bastığınızda hemen lastigi kitliyor mu? Yani ses felan yapmıyor ve direk şak diye duruyor musunuz?

ilk gün, normal ilerlerken ön diskten sürtme sesi geliyordu. frene basınca da acı bir ses çıkartıyordu. kurulumu yapan dışında başka bir bisikletçiye götürdüm, disk yamuk dedi düzeltti. şuan bir ses çıkmıyor, direkt duruyor bisiklet. arkada da önde de bir ses duymadım

• Beğen
Tepkiler: by0ne ve Sinyor
Scudo
T11 de mitas lastik var üstünde 90 psi kadar diyor kaç basmak lazım ? Ayrıca basınç olceri bir taşınabilir pompa arıyorum ayak pompası var ama kaç basıyor bilmiyorum 100kg ben varım çanta falan da oluyo genelde. Boynuz ve multitool a ihtiyacım var birde bakıyorum sağa sola ama çok anlamıyorum. Bir de garip sesler gelmeye başladı hiç yikamadim daha baya çamur olmuş acaba ondan mı ve son 1-2 sürüşte sanki yalpaliyor stabil düz gitmiyor gibi geliyor sonra olabildigi kadar kendim bakiyorum düzgün gibi geliyor basınç düşük olması ile ilgisi olabilir mi yıkayınca balataydi zincir yağı falan ne gerekiyor bilmiyorum o yüzden biraz tırstım şu ana kadar yıkamaya 😅 son olarak gidonu yükseltmek gerekiyor onun için ne lazım üst vücudum alta göre büyük 45.5 kadro kullanıyorum kollarım falan ağrıyor bisikletten inince
Hocam merhaba, cümleleri bir nefeste yazdığınız için anlayana kadar 3 kere okumam gerekti :D
Max 90 diyor ama ben bir kere 90'a çok yakın bastığımda lastiği patlattım. O yüzden Barış beyin dediği gibi ara bir değer kullanırsanız iyi olur. Decathlon'da sanırım basınç ayarlı taşınabilir bir pompa vardı. Gerçi lastik için miydi yoksa amortisör için miydi emin değilim. Yalpalıyorsa bisiklet jant akordu kaçmış olabilir. Bisikleti yeni aldıysanız aldığınız yere bir sorun ücretsiz bakım hakkım var mı diye. Ben ilk bakımı öyle ücretsiz yaptırmıştım.

Merhabalar. Sezona hazırlıklarımız sürüyor. Daha önce şikayetçi olduğum QR milinin maşa içlerine izinin çıkmasına karşı kola kutusunu kesip ön ve arka çatal içine yerleştirilmesi, jant içlerinin çapaklarının zımparalanması, jant şeridini bantla takviye, iç lastiğin pudralanması, yeni lastiklerin takılması ve kutsal plastik cırtla akort ayarıyla beraber işlemler tamam gibi 😁
IMG_20230407_103110.jpgIMG_20230407_095243.jpgIMG_20230407_091536.jpgIMG_20230407_091010.jpgIMG_20230407_085252.jpg

Tam göremedim 90 i hatırlıyorum mistas flash lastik
Hocam merhaba, cümleleri bir nefeste yazdığınız için anlayana kadar 3 kere okumam gerekti :D
Max 90 diyor ama ben bir kere 90'a çok yakın bastığımda lastiği patlattım. O yüzden Barış beyin dediği gibi ara bir değer kullanırsanız iyi olur. Decathlon'da sanırım basınç ayarlı taşınabilir bir pompa vardı. Gerçi lastik için miydi yoksa amortisör için miydi emin değilim. Yalpalıyorsa bisiklet jant akordu kaçmış olabilir. Bisikleti yeni aldıysanız aldığınız yere bir sorun ücretsiz bakım hakkım var mı diye. Ben ilk bakımı öyle ücretsiz yaptırmıştım.
Üstünde lastiğin ara değeri göremedim bir türlü 90 yazıyor Max internetten aldım ücretsiz bakım hakkım olduğunu sanmıyorum

Üstünde lastiğin ara değeri göremedim bir türlü 90 yazıyor Max internetten aldım ücretsiz bakım hakkım olduğunu sanmıyorum

ben de internetten aldım bisikleti fakat servise kurulum için götürdüğümde 2 tane ücretsiz bakım hakkım olduğunu fakat 6 ay arayla kullanabileceğim bilgisini iletti. tabi 6 ay sonra gidince laflarından dönerler mi bilmiyorum, bu konuda bir tecrübem yok. aynı şekilde benim lastiğin de üstünde çok az görünüyor bilgileri iyice temizleyip, elle yoklayarak bulabilirsiniz belki. akşam bakarım, okuyabilirsem bilgi veririm benimki de flash.

İnternetten alınan ürünler yetkili serviste kurdurulduğunda ücretsiz bakım hakkı oluyor.

Ne yazık ki Mitas Flash'ın yanağında sadece maksimum basınç yazıyormuş. Mitas bir eksi puan daha aldı benden.

bende bugün 9000 liraya T11 53,5 kadro 11 taksit bayiden aldım. 7500 liraya alan arkadaşlar olmuş. ben pahalı mı almışım?

bende bugün 9000 liraya T11 53,5 kadro 11 taksit bayiden aldım. 7500 liraya alan arkadaşlar olmuş. ben pahalı mı almışım?

Eski fiyatlara bakmayın, bisiklet fiyatları çok hızlı artıyor. Şu anda 9000 lira gayet iyi. Kısa süre sonra ucuz bile kalacak.

• Beğen
Tepkiler: mehmet-ilk
liste fiyatı zaten 9250 diye biliyorum. benim uyguna almamın sebebi internetteki bir satıcı elindeki son ürünü satıyordu ve 8000e indirmişti fiyatı. 500 lira da n11in o üründe indirimi vardı.

• Beğen
Merhabalar. Sezona hazırlıklarımız sürüyor. Daha önce şikayetçi olduğum QR milinin maşa içlerine izinin çıkmasına karşı kola kutusunu kesip ön ve arka çatal içine yerleştirilmesi, jant içlerinin çapaklarının zımparalanması, jant şeridini bantla takviye, iç lastiğin pudralanması, yeni lastiklerin takılması ve kutsal plastik cırtla akort ayarıyla beraber işlemler tamam gibi 😁
302510 dosyayı görüntüle302511 dosyayı görüntüle302512 dosyayı görüntüle302513 dosyayı görüntüle302514 dosyayı görüntüle
lastikler çok hoş . ölçüsü nedir . bende 700.38 amber yanak cst pika takmayı düşünüyorum
@Spartiat Barış hocam benim t11 x2 yi alfine 39t tekli aynakolla arkada da 11.46 ruble takıp x1 e dönüştürmeye karar verdim .
üzerindeki x2 acera yı da eşimin x3 altus bisikletinde değerlendirmeyi düşünüyorum.
gerekli parçalar bunlar
(link)

(link)

senin fikrini ve tavsiyelerini önemsiyorum . yorumlarını paylaşırsan çok minnettar olurum

• Beğen
Tepkiler: Spartiat
...
@Spartiat Barış hocam benim t11 x2 yi alfine 39t tekli aynakolla arkada da 11.46 ruble takıp x1 e dönüştürmeye karar verdim .
üzerindeki x2 acera yı da eşimin x3 altus bisikletinde değerlendirmeyi düşünüyorum.
gerekli parçalar bunlar
(link)

(link)

senin fikrini ve tavsiyelerini önemsiyorum . yorumlarını paylaşırsan çok minnettar olurum

Ondaki arka grup Bisan'a gitti sanırım.

FC-S501 düz zincir hattı için, arkada göbekten vitese göre tasarlanmış bir model. Her ne kadar Bike24'teki açıklamada her şeye uygun gibi görünse de (link) sadece göbekten vitese uyumlu diyor. Tek ve çift korumalı modellerinin zincir hattı da farklıymış (1x9'da kullanıp zincir hattı sorunu yaşayan birinin hikayesi (link)). Yine Bike24 her zincire uyumlu dese de Shimano 9'lu zincire uyumlu diyor, arka 9'lu olacağı için onda sorun yok. Ben 1x9 uyumlu aynakollardan birine yönelmeyi tercih ederdim ama ona göre ürün bulamadım.

Arkanın 9 olması mümkün olduğunca çok bileşeni eldekilerden kullanmak için mi?

• Beğen
Tepkiler: M.Hamza.Afacan
S.a arkadaşlar carraro force dağ bisikletimi sattım şimdi de yeni bir bisiklet alacağım Peugeot marka bisikleti gördüm çok fazlada bilgi yok tavsiye edermisiniz t11x2 ile t12fs modeli arasında kaldım amörtisor çok gerekli değilse hafiflik için t11x2 düşünüyorum siizn değerli fikirlerinize ihtiyacım var teşekkürler

Ondaki arka grup Bisan'a gitti sanırım.

FC-S501 düz zincir hattı için, arkada göbekten vitese göre tasarlanmış bir model. Her ne kadar Bike24'teki açıklamada her şeye uygun gibi görünse de (link) sadece göbekten vitese uyumlu diyor. Tek ve çift korumalı modellerinin zincir hattı da farklıymış (1x9'da kullanıp zincir hattı sorunu yaşayan birinin hikayesi (link)). Yine Bike24 her zincire uyumlu dese de Shimano 9'lu zincire uyumlu diyor, arka 9'lu olacağı için onda sorun yok. Ben 1x9 uyumlu aynakollardan birine yönelmeyi tercih ederdim ama ona göre ürün bulamadım.

Arkanın 9 olması mümkün olduğunca çok bileşeni eldekilerden kullanmak için mi?
Barış hocam çok teşekkür ederim. dediğin gibi hocam. elimde 2x9 ve 3x9 2 tane bisiklet var. en az masrafla kaliteli parçalar kullanarak x1 zevkini nasıl yaşarım diye düşünmüştüm . aslında kafamda m5100 deore arka aktarıcı ve 11.51 11li rubleyi önde 42 ya da 40 grx veye metrea aynakolla birleştirmek var. ama fuzuli masraf. arka jant veya göbeği de değiştirmek gerekiyor .
birde t11 deki arka aktarıcımı çok seviyorum. 1x9 kullanımda arkada 11.46 yi destekliyor . 1x9 uyumlu aynakol malesef yok.sadece decathlon rockrider dağ bisikletlerinde var. bende çok aradım. başka model bir aynakola dışardan uyumlu yaprak ayarlamak gerekiyor. sonra aklıma alfine geldi. 39t seçeneği de sunuyor . Bence şehir icinde karma olarak yeterli hız ve tirmanma degerleri veriyor. bir de çok şık bir ayanakol . siyah t11 de siyah rubleyle mukemmel görüneceğinı tahmin ediyorum.eğer uyumlu çalışıp çalışmayacağını netleştirirsem tek parçayla 3 kuş vurmuş olucam. t11 i 1x ya , eşimde ki 3x9 trx 8300 ü 2x ya çeviricem. vites fren kollarını almaya bile gerek yok . t11 deki ef505 leri trx 8300 e , trx 8300 deki mt200 hd sol fren kolunu t11 e , çıkan parçalar ya ön vites seti olarak satılık ya da yedek parça olarak nolur nolmaz diye kutularina

Barış hocam çok teşekkür ederim. dediğin gibi hocam. elimde 2x9 ve 3x9 2 tane bisiklet var. en az masrafla kaliteli parçalar kullanarak x1 zevkini nasıl yaşarım diye düşünmüştüm . aslında kafamda m5100 deore arka aktarıcı ve 11.51 11li rubleyi önde 42 ya da 40 grx veye metrea aynakolla birleştirmek var. ama fuzuli masraf. arka jant veya göbeği de değiştirmek gerekiyor .
birde t11 deki arka aktarıcımı çok seviyorum. 1x9 kullanımda arkada 11.46 yi destekliyor . 1x9 uyumlu aynakol malesef yok.sadece decathlon rockrider dağ bisikletlerinde var. bende çok aradım. başka model bir aynakola dışardan uyumlu yaprak ayarlamak gerekiyor. sonra aklıma alfine geldi. 39t seçeneği de sunuyor . Bence şehir icinde karma olarak yeterli hız ve tirmanma degerleri veriyor. bir de çok şık bir ayanakol . siyah t11 de siyah rubleyle mukemmel görüneceğinı tahmin ediyorum.eğer uyumlu çalışıp çalışmayacağını netleştirirsem tek parçayla 3 kuş vurmuş olucam. t11 i 1x ya , eşimde ki 3x9 trx 8300 ü 2x ya çeviricem. vites fren kollarını almaya bile gerek yok . t11 deki ef505 leri trx 8300 e , trx 8300 deki mt200 hd sol fren kolunu t11 e , çıkan parçalar ya ön vites seti olarak satılık ya da yedek parça olarak nolur nolmaz diye kutularina

Eskisi kadar kolay "deneyelim, olursa" diyememek çok kötü.
1x9'da kullananlar olmuş ama hikayeler hep yarım. Uygulama aşamasında takıldıkları yerleri sormuşlar ama sonrasındaki deneyimleri anlatan bulamadım.
Bike24'ün notlarına dayanarak alınabilir ama kullanılamazsa alıcı bulmak çok zor.

Satıcılar hep 1x9 diyor:
(link)
(link)
(link)

Edit:
Şurada Surly'nin (link) modelinde 1x9 olarak sorunsuz kullandığını belirten birisi var: (link)

• Beğen
bugün bir bisikletçi de iftar öncesi prowheel kare mil 42t tekli aynakol buldum . oysa başka bir parça için oraya girmiştim . Allah rast getirdi.
2. bir seçenek oldu ama kare mil kullanmak istemiyorum hiç . o yüzden fiyatını sormadım. ama muhtaç kalırsam değerlendiricem

malesef tüm bu parçalar ithal ürün olduğu için her geçen gün pahalaniyor. dolayısıyla ülkede stok ve çeşitlilik yok denecek kadar az. firmalar hangi set ve kombinler de ürün satıyorlarsa şartlar ona bağlı kalmaya zorunlu tutuyor. Çünkü sarf malzemeleri dışında ki parçalar hem yok olsa da pahalı
. linkte alfine aynakolun sorunsuz montajı yapılmış . ama almanca olduğu için konuşulanı anlayamadım

Son düzenleme:
Hayırlı olsun hocam ama internete baksaymışsınız iyiymiş. Şubatta Hepsiburadadan 7bine aldım 700tl de puan verdi. Şimdi de o civarda fiyatları.

• Beğen
bugün bir bisikletçi de iftar öncesi prowheel kare mil 42t tekli aynakol buldum . oysa başka bir parça için oraya girmiştim . Allah rast getirdi.
2. bir seçenek oldu ama kare mil kullanmak istemiyorum hiç . o yüzden fiyatını sormadım. ama muhtaç kalırsam değerlendiricem

malesef tüm bu parçalar ithal ürün olduğu için her geçen gün pahalaniyor. dolayısıyla ülkede stok ve çeşitlilik yok denecek kadar az. firmalar hangi set ve kombinler de ürün satıyorlarsa şartlar ona bağlı kalmaya zorunlu tutuyor. Çünkü sarf malzemeleri dışında ki parçalar hem yok olsa da pahalı
. linkte alfine aynakolun sorunsuz montajı yapılmış . ama almanca olduğu için konuşulanı anlayamadım

Hocam katlanır bisiklet kombinasyonlarına da baktınız mı bilmiyorum ama neticede onlar da 1x8, 1x9 vb üzerine kurulu oldukları için, belki fikir verir. Mesela dahon bi özel seri için öne sram, arkaya 105 kullanmış.

(link)

Bir de benim katlanırı yaparken FSA marka aynakola çok rastladım, acaba onda size uyacak bir şeyler olabilir mi?

yine katlanırlara özel çalışan litepro acaba size uyar mı, onlar da bildiğim kadarıyla hallowtech ile uyumlu ve farklı oranları var.

(link)

Tabi bunlar naçizane benim önerilerim, teknik kisminda kesin öyledir diyemiyorum, fikir vermek istedim.

• Beğen
Hocam katlanır bisiklet kombinasyonlarına da baktınız mı bilmiyorum ama neticede onlar da 1x8, 1x9 vb üzerine kurulu oldukları için, belki fikir verir. Mesela dahon bi özel seri için öne sram, arkaya 105 kullanmış.

(link)

Bir de benim katlanırı yaparken FSA marka aynakola çok rastladım, acaba onda size uyacak bir şeyler olabilir mi?

yine katlanırlara özel çalışan litepro acaba size uyar mı, onlar da bildiğim kadarıyla hallowtech ile uyumlu ve farklı oranları var.

(link)

Tabi bunlar naçizane benim önerilerim, teknik kisminda kesin öyledir diyemiyorum, fikir vermek istedim.
Dostum ilgilendiğin ve önerilerde bulunduğun için çok teşekkür ederim. Bunları da düşüncem . 😉😉😉
Ülke de fsa aynakol nerdeyse yok denecek kadar. 😣😣😣

• Beğen
Tepkiler: Mazm
Cumartesi günü bisikletciye gittim bisiklet yalpaliyordu çok ses geliyordu tuhaf jant telleri ip gibi esnemis gevsenis çok şaşırdı bisikletçi bu kadar az sürede nasıl oldu diye 100tl akort ayar yaptı bir sorunu kalmadı ilk aldığım gibi oldu şimdi :D yanliz gidonu yükseltmek lazım alçak kalıyor bana ne almam lazım onun için elcikler de rahatsız internetten baktığım kadarıyla corner gidonlar güzel ama tr de hiç bulamadım

Geri