Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Peugeot T11 Kullanıcı Kulübü

Bugün inceleme yazısı için fotoğraf çekmeye biraz çakıl bir araziye gireyim dedim. 35 lastikler ile yaklaşık 15 dk bu yolda sürdüm. Bir sıkıntı olmadı. Aklıma siz geldiniz bir fotoğraf da size çekeyim dedim :D Bunun dışında arnavut kaldırımı diye tabir ettiğimiz yerlerde de aynı sürelerde sürüyorum. Rotalarımda denk geliyor bazen. Yolu uzatmamak için geçiyorum. Elcikleri kavramamı biraz azaltıyorum. Çok sıkı tutmuyorum. O zaman ellerdeki ağrı daha az oluyor. Tabii komple de bırakmıyorum. Sadece kendimi kasacak kadar sert sıkmıyorum. Onun dışında da asfaltta kullandığım için yeterli geliyor trekking bisikleti bana.

305565 dosyayı görüntüle
Sağolun hocam fiyatlar uçmaya başlayınca ben de forumdaki yorumlara da güvenerek T11 aldım bugün. Asfaltta mükemmel gerçekten su gibi akıyor maşallah. Biraz korkarak kilit taş kaldırımda bozuk betonda kullandım. Beklediğim kadar kötü değilmiş ama özellikle sele biraz acıtıyor. Çatlakların vs üstünden geçerken rahatsız etti biraz ama olsun hafifliğini çok beğendim. Bir süre daha ince kullanıp ileride kalına dönerim diye düşünüyorum asfalt gitmesi çok zevkli çünkü. Bir resim de ben paylaşayım, yardımcı olan herkese çok teşekkürler IMG_6259.jpeg

edit: bu arada benim gibi kadro boyu için konuya gelen olursa 174 boy 78 bacak boyu için 45,5 kadro çok güzel oldu. İnince 3-4 cmlik bir fark kalıyor bende yokuşta inme olayını da düşünürsek ideal geldi. 170 arkadaşım da denedi ama biraz rahatsız ettiğini söyledi.

Scudo
Sağolun hocam fiyatlar uçmaya başlayınca ben de forumdaki yorumlara da güvenerek T11 aldım bugün. Asfaltta mükemmel gerçekten su gibi akıyor maşallah. Biraz korkarak kilit taş kaldırımda bozuk betonda kullandım. Beklediğim kadar kötü değilmiş ama özellikle sele biraz acıtıyor. Çatlakların vs üstünden geçerken rahatsız etti biraz ama olsun hafifliğini çok beğendim. Bir süre daha ince kullanıp ileride kalına dönerim diye düşünüyorum asfalt gitmesi çok zevkli çünkü. Bir resim de ben paylaşayım, yardımcı olan herkese çok teşekkürler 305571 dosyayı görüntüle

edit: bu arada benim gibi kadro boyu için konuya gelen olursa 174 boy 78 bacak boyu için 45,5 kadro çok güzel oldu. İnince 3-4 cmlik bir fark kalıyor bende yokuşta inme olayını da düşünürsek ideal geldi. 170 arkadaşım da denedi ama biraz rahatsız ettiğini söyledi.
Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın :)

• Beğen
Tepkiler: Adigefd
T11 kaç psi basmak lazım 82 bastım bu gün on arka fena değildi ama fazla mi emin değilim Max 95 diyor lastikte xaomi pilli pompayı aldım baya güzel benzinliklerdeki havaların çoğu bozuktu. Bir de aynakol ile kadro arası biraz fazla açık değil mi bu gün fark ettim tuhaf geldi

Dosyalar

• IMG_20230610_191617.jpg
    IMG_20230610_191617.jpg
    71,7 KB · Okunma: 24
@condition hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

IMG_20230510_162104.jpg
T11 x2 ile yüzüm bi gülmedi. Doğru düzgün bir sürüş yapadım.

Kutu açılımını ve montajını ben yaptım. Kutuyu ilk açtığımda sele deforme bir şekildeydi. Aldığım yer ile görüştüm, seleyi garantiden değiştirdi sağolsun.

Sele geldi, ilk sürüşe çıktım. Arka tekerde zıplama hissiyatı vardı. Akord bozuk diye Bursa'da güvendiğim bir tamirciye götürdüm, sonuç hayal kırıklığı oldu. 1 dakika akorduna baktı, 100 lira para istedi, olmaz bu jant bombe yapmış dedi🤬

Aldığım yeri aradım, durumu anlattım. Kurulumu kendin yaptığın için garanti karşılamaz ama sen kargo ücretini karşılayarak arka jantı bize gönder ilgilenelim dedi usta. 1 haftadan fazla oldu hâlâ bekliyorum.

Alalı 1 ay falan oldu herhalde ama maalesef düzgün bir sürüş yapadım.

Salonun köşesinde o bana bakıyor, ben ona. El ele tutuşup çifte kumrular gibi gezinti yapamadık daha :uzgnm:

... Bir de aynakol ile kadro arası biraz fazla açık değil mi bu gün fark ettim tuhaf geldi

Sol pedal kolunu tam arka konuma alıp kadroyla kolun ucu arasındaki mesafeye bakınca fikriniz değişir.

305635 dosyayı görüntüle

Kutu açılımını ve montajını ben yaptım. Kutuyu ilk açtığımda sele deforme bir şekildeydi. Aldığım yer ile görüştüm, seleyi garantiden değiştirdi sağolsun.

Sele geldi, ilk sürüşe çıktım. Arka tekerde zıplama hissiyatı vardı. Akord bozuk diye Bursa'da güvendiğim bir tamirciye götürdüm, sonuç hayal kırıklığı oldu. 1 dakika akorduna baktı, 100 lira para istedi, olmaz bu jant bombe yapmış dedi🤬

Aldığım yeri aradım, durumu anlattım. Kurulumu kendin yaptığın için garanti karşılamaz ama sen kargo ücretini karşılayarak arka jantı bize gönder ilgilenelim dedi usta. 1 haftadan fazla oldu hâlâ bekliyorum.

Salonun köşesinde o bana bakıyor, ben ona. El ele tutuşup çifte kumrular gibi gezinti yapamadık daha :uzgnm:
Geçmiş olsun hocam, bende alalı 2 gün oldu, vites ayarında bir problem yaşamıştım ama hızlı bir şekilde çözdüm. Açıkçası keyifli bir sürüşü var. Sizin aldığınız yer kusurlu bir ürün göndermiş anladığım kadarıyla. Tüketici hakem heyetine başvurursanız oradan sonuç alırsınız. Ufak tefek sorunlar çözülüyor ama jant baya masraflı bir sorun o yüzden aldığınız yer karşılaması gerekir.

• Beğen
Tepkiler: amasseia

305635 dosyayı görüntüle

Dr. Bisiklet var Esentepe'de hocam. Oraya bi baktırın derim eğer oraya götürmediyseniz. Benim arka jantın akordunu düzelttiler, uzun zamandır akort sorunu yaşamıyorum 105 kilo olmama rağmen.

• Beğen
@condition satıcının art niyetli olarak gönderdiğini düşünmedim hep iyi niyetli düşündüğüm için ama dediginiz gibi de olabilir, belki de kasıtlı olarak bu şekilde yollandı bilemiyorum. Fiyat uygun diye aldim ama başımı çok ağrıttı. Jant onarım ücreti istemeyedi bu arada, yalnızca kargo ücretini karşılamami istedi. En son sorduğumda jant çemberi bekliyoruz demişti. Yeniden örecekler herhalde.

@kimbell71 bahsedip götürdüğüm tamirci maalesef Dr. Bisiklet'ti. Çok memnundum ama Ramazan Usta artık kendisi cok durumuyormuş dükkanda, başkaları ilgilendi, hezimet yaşadım açıkçası.

Son düzenleme:
@condition satıcının art niyetli olarak gönderdiğini düşünmedim hep iyi niyetli düşündüğüm için ama dediginiz gibi de olabilir, belki de kasıtlı olarak bu şekilde yollandı bilemiyorum. Fiyat uygun diye aldim ama başımı çok ağrıttı. Jant onarım ücreti istemeyedi bu arada, yalnızca kargo ücretini karşılamami istedi. En son sorduğumda jant çemberi bekliyoruz demişti. Yeniden örecekler herhalde.

@kimbell71 bahsedip götürdüğüm tamirci maalesef Dr. Bisiklet'ti. Çok memnundum ama Ramazan Usta artık kendisi cok durumuyormuş dükkanda, başkaları ilgilendi, hezimet yaşadım açıkçası.
Dediğiniz usta sanırım canda oyuncağın arka tarafındaki sokakta bir şube açtı. Genelde orada oluyor. Bendeki t11x2 candadan alınma idi ve garantiden fren konusundaki değişimler hep orada yapıldı.

Bu arada hakem heyeti son çareniz olsun. Geçen sene haziranda sıfır aldığım çamaşır makinesi 2 defa bozuldu tamir edildi onarım dediler değişim veya iade olmaz dediler. Eski günlerdeki gibi sandım verdim hakem heyetine aralık ayında. Bilirkisi incelemesi, heyet kararı vs 7 ay sürdü. Geçen cuma anca parayı yatırdılar. Sonuç olarak paramı aldım evet. Ama 7599 lira. Şuanda o fiyatta sizce çamaşır makinesi kalmış mıdır 10 kgluk A sınıfı samsung 😀

Son düzenleme:
Dediğiniz usta sanırım canda oyuncağın arka tarafındaki sokakta bir şube açtı. Genelde orada oluyor. Bendeki t11x2 candadan alınma idi ve garantiden fren konusundaki değişimler hep orada yapıldı.

Bu arada hakem heyeti son çareniz olsun. Geçen sene haziranda sıfır aldığım çamaşır makinesi 2 defa bozuldu tamir edildi onarım dediler değişim veya iade olmaz dediler. Eski günlerdeki gibi sandım verdim hakem heyetine aralık ayında. Bilirkisi incelemesi, heyet kararı vs 7 ay sürdü. Geçen cuma anca parayı yatırdılar. Sonuç olarak paramı aldım evet. Ama 7599 lira. Şuanda o fiyatta sizce çamaşır makinesi kalmış mıdır 10 kgluk A sınıfı samsung 😀

Yeni bir yer açtı mı bilemiyorum ama kendisini atölyede bulamak ve yerine yardımcılarının olması ve sorunumu çözememeleri beni üzdü açıkçası. Aldıkları ücreti de bir şekilde geri alabildim bu arada.

Hakem heyeti kulağa hoş gelsede şu aşamada daha erken. Hem bekleme, sonuçlanma derken biraz mental yorgunluk oluşturur.

7 aylık süreç sonunda paranızı almanız güzel ancak o para artık değerini yitirmis haliyle ve dolaylı yoldan zarara uğramaşsınız :snzdglsn:

Ramazan usta ve Mesut usta var bildiğim, ikisi de çok değerli insanlar. Ne zaman gitsem çok memnun kalmışımdır. Parayı problem edecek insanlar da değiller. Pedalı sökemediydim de götürdüm oraya, zorla verdim parayı, almıyorlardı yoksa. Böyle bişey yaşamanıza şaşırdım açıkçası.

• Üzgün
Yeni bir yer açtı mı bilemiyorum ama kendisini atölyede bulamak ve yerine yardımcılarının olması ve sorunumu çözememeleri beni üzdü açıkçası. Aldıkları ücreti de bir şekilde geri alabildim bu arada.

Hakem heyeti kulağa hoş gelsede şu aşamada daha erken. Hem bekleme, sonuçlanma derken biraz mental yorgunluk oluşturur.

7 aylık süreç sonunda paranızı almanız güzel ancak o para artık değerini yitirmis haliyle ve dolaylı yoldan zarara uğramaşsınız :snzdglsn:
Aynen öyle. Ben böyle bir durum olabilir diye hakem heyetine başvurduğum an yeni bir makine alıp eskisini balkona koymuştum. Az biraz zarardan korunabildim.

Akort işi zor bir iş bu arada. Lastiği sökmeden yaptıkları anca yanal olan akordu halleder. Dikey olan çok zor yapılıyor. Ben açıkçası ağırlıktan ötürü akort problemi çok sık yaşıyorum. Marangoz arkadaşıma bir akort sehpası yaptırmayı düşünüyorum. Internette bir sürü video var işi detaylı anlatan. Şu işi düzgün bir şekilde yapan birini bulabilsem öğrenmek için böyle yanında yaparken izleyebileceğim hemen ben de yaptıracağım 😀

Anlayamadım tam hocam

Sorun değil. "Aynakol ile kadro arası biraz fazla açık değil mi" demişsiniz ya, ben onu resme dayanarak pedal kolu ile göbek arasında fazla açıklık olduğunu düşündüğünüz şeklinde yorumladım. Resminiz şuydu:
1686512416388.png
O yüzden dedim ki, sol pedalı tam arkaya aldığınızda kolun kadroya epey yaklaştığını görüp aslında o aradaki boşluğun normal olduğunu fark edeceksiniz. Diğer pedalı da aynı şekilde arkaya aldığınızda her iki tarafın pedallarının kadroya yakınlıkları aynı görünecektir.
Kare mil göbeklerde görüntü böyle ve normal. Örneğin bu Legarda'dan:
1686512799749.png

Hollowtech veya pressfit göbeklerde görüntü daha iyi ve bu hissi vermiyor tabii:
1686512862665.png

• Beğen
Tepkiler: templeos ve Tlamir
İyi günler Peugeot t11 alacağım boyum 180 cm kadro boyu 49.5 ideal olur mu

Merhaba
Bisan rx 9100 fitness bisiklet almak istiyorum. Boyum 1.80,iç bacak 85. Hangi kadroyu almalıyım sizce bisiklet konusunda yeniyim.

T11 alacağım 180 boy 83-84 iç bacak 49.5 kadro olan modeli mi almalıyım yardımcı olur musunuz

2022 t11 bisikletimi aldım dostlar. Kurulumunu herhangi bir bisikletçiye mi yaptırayım servisine mi götüreyim fark eder mi

• Beğen
Tepkiler: mertburgu
Geri