Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Pompa önerisi

Scudo
Geçen gün XLC'nin 160psi ayaklı pompasını aldım. Piyasada 80-100 lira arasında satılıyor.

Bisikletin lastikleri 700x25mm.

İlk denemem:

80psi'ye çok kolay ulaştım.

Biraz yüklenerek 90 psi...

Tüm gücümle bir kez daha basarak 100 psi...

Sonra (biraz akrobasiyle ayaklarımı yerden keserek) son bir yüklenişle nihayet 110 psi...

120 psi basmam gerekmediği için şanslıyım:koptum:

1_org_zoom.jpg

@vatanamillete o bassa bile siz basamazsınız, dolayısıyla sonuç değişmiyor. ben elle 80 basabildim, oysa çok güçsüz biri değilim. zaten eliniz acıyor pompa gitmiyor bir yerden sonra. terden ölüyorsunuz vs..100-110 arası olmalı kilonuza göre havanız..80 az gelir...akmaz bisikletiniz..

@vatanamillete o bassa bile siz basamazsınız, dolayısıyla sonuç değişmiyor. ben elle 80 basabildim, oysa çok güçsüz biri değilim. zaten eliniz acıyor pompa gitmiyor bir yerden sonra. terden ölüyorsunuz vs..100-110 arası olmalı kilonuza göre havanız..80 az gelir...akmaz bisikletiniz..

O halde el pompasını bisikletin üzerine yük etmenin, gereksiz masrafın bir anlamı yok. Uzun yol için ayaklı pompayı sırt çantasında falan taşınmak gerekli anladığım kadarıyla...

@vatanamillete hem ayaklı hem taşınabilir bulursanız kaçırmayın.👍
istasyonda adaptörle şişirdiklerini söylüyorlar ben başaramadım. hava tabancasının ucundaki iğneyi tetikleyecek mekanizma yok presta da..keşke bilen biri aydınlatsa...

Merhaba arkadaşlar, MTB kadrosunda taşıyabileceğim kadar küçük, hafif ama oldukça etkili bir pompa lazım. Bütçem 250-300₺ kadar. SKS ile ilgili güzel yorumlar okumuştum daha önce ama kullanan ya da tecrübesi olanların fikrini ve önerisini almak istiyorum. Teşekkürler şimdiden.

Merhaba arkadaşlar, MTB kadrosunda taşıyabileceğim kadar küçük, hafif ama oldukça etkili bir pompa lazım. Bütçem 250-300₺ kadar. SKS ile ilgili güzel yorumlar okumuştum daha önce ama kullanan ya da tecrübesi olanların fikrini ve önerisini almak istiyorum. Teşekkürler şimdiden.
Mi nin çok güzel 150 psi a kadar basan şarjlı pompası var , taşınabilir sayılır bence bu psi da taşınabilir pompa var mıdır bilmiyorum . Geçen indirimde idi 190tl ye aldım memnunum

Decathlondan bisiklwt için ufak pompa aldım eskiden yaninda bağlanti aparatı veriliyordu simdi vermediler ne uydurabilirim fikri olan yazabilirmi

O halde el pompasını bisikletin üzerine yük etmenin, gereksiz masrafın bir anlamı yok. Uzun yol için ayaklı pompayı sırt çantasında falan taşınmak gerekli anladığım kadarıyla...
Ben yol bisikletimle bu pompayı kullanıyorum 100 psi rahat basıyor. Rahat kullanım için dechatlondan pompa hortumu aldım.
(link)
@Cem Coşkun aynı pompadan bende de var rahat 120 basıyor yol bisikletine. Gerçi ben 110 kiloyum 😁

Mi nin çok güzel 150 psi a kadar basan şarjlı pompası var , taşınabilir sayılır bence bu psi da taşınabilir pompa var mıdır bilmiyorum . Geçen indirimde idi 190tl ye aldım memnunum
Muadilleri var ama garanti vs. şartları taşıyan muadili yok. :) Bende kullanıyorum hatta sırt çantamda da taşıyorum, tavsiye ederim. Kutu içindeki kesesine kendisiyle beraber levye, yama, allen takımı vs alıyor. Bu şekildeki kesenin ağırlığı yarım kilodan biraz daha fazla. Tek şarj ile 6-7 lastiği 0'dan şişiriyor.
En güzeli hiç efor sarfetmeden şişirmek, 80+ psi basmak için gerçekten çok uğraşıyorsunuz.

Son düzenleme:
Ben yol bisikletimle bu pompayı kullanıyorum 100 psi rahat basıyor. Rahat kullanım için dechatlondan pompa hortumu aldım.
(link)
@Cem Coşkun aynı pompadan bende de var rahat 120 basıyor yol bisikletine. Gerçi ben 110 kiloyum 😁

Ben yaklaşık 80 psi basan 30 tl ye bir pompa aldım. Maksat hayat kurtarsın.

Decathlondan bisiklwt için ufak pompa aldım eskiden yaninda bağlanti aparatı veriliyordu simdi vermediler ne uydurabilirim fikri olan yazabilirmi

Şimdi cırt cırtlı gibi bir parça satıyorlar bağlamak için. İşi görür ama bağlantı aparatı daha iyiydi.

• Beğen
Tepkiler: Kaan ďİnÇ
@vatanamillete Psi ne kadar yüksekse o kadar yüksek basınçlı hava vurabilir. Yol bisikletleri için yüksek basınç ve dolayisiyla yüksek basınçlı pompa gerekir.
Seçenekler arasinda Giyo 41s yüksek basınçli hava basabileceginden size daha uygun olacaktır.
Ancak benim de size önerim Giyo gp-85p olacaktır. Hem içinden çıkan uzayan hortumu var hem de 120 psi hava basabikiyor. Link:
(link)
GP 85 şuan 57 TL tavsiye eder misiniz lastiklerim 23 lük

(link)

Yok vallahi zor bela buluyorum hala 110'u:)

Aslında 100psi basmam lazım lastiklere ama pompa ucunu sökerken illa ki biraz hava kaçırıyor diye zorluyorum.

(Forumdan bildirim gelmedi. Tesadüfen gördüm mesajınızı şimdi.)

@Mtt Kesinlikle. Ben 25'lik kullaniyorum 120 psi basmam gerekiyor.

Alüminyum govde ve uzayan hortumuyla bu fiyatlara en iyisi diyorum.

Daha bu hafta şehir dışında lastiğim patladı ve yeni lastiği takıp cok yorulmadan lastiğimi ideal basınçta sisirdim ve yoluma devam ettim.

Lastiğimi sisirirke hiç endişe etmiyorum, güven veren bir pompa. Borusu uzamayanlari pek tavsiye etmiyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mtt ve erman35
@Cem Coşkun bunu önlemek ve rahat kullanım için dechatlonda yedek pompa hortumu var ben onu kullanıyorum havayı geri kaçırmadığı için sorun olmuyor aynı zamanda sibop ucunun eğilmesini de önlüyor.
(link)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Cem Coşkun
@Adem Tırpancı linkteki ürün isteklerinizi karşılayacaktır.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Adem Tırpancı
Merhaba. 2 aydir Topeak JoeBlow kullaniyorum evde surus oncesi dogru basinc ayarlamak icin. Cok kolay bir sekilde 100 psi i 5-10 saniyede veriyor. Yolda yanimda tasimak icin ise Decathlon un (link) ni almistim. Bir defa kullanmamiz gerekti isimizi gordu. 97 gr ve 116 psi a kadar hava basabiliyor.

Karbon yol bisikleti kullananlara pompa ucunda hortumu olan pompalardan öneririm.
Çünkü siz bastikca tonk tonk tonk diye dayadiginiz duvara vuruyor . Iciniz gidiyor boyle hayatiniz gozunun önümden bir kayu cizgi flmi gbi geciyor.

Malum ; "karbon dikey darbelere dayanikli ama yanal darbelere zayif" (En sevdigim sehir efsanesi GAOSBS ) :D

Geri