Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sedona Borla hakkında

benim boyum 175 elimdeki borla 20" bayagı bi büyük kalıyor. burda cevaplayan uzmanların tavsiyesi ne ise o boyu almanı öneririm. selamlar...

Scudo
mekanik disk fren konusunda forumda çok yazi çizi var, araştirma yapip bakabilirsiniz. hatta çok güzel bir konu vardi detayiyla tüm fren sistemlerinin karşilaştirildiği, benim sahip olduğumdan çok daha fazla bilgi ve tecrübeye sahip arkadaşlar detaylica anlatti pek çok kere.

özetlemek gerekirse, v frene göre ağır, daha pahalı, bunun yanında tek artısı ıslak havalarda bir miktar iyi tutuş. onun dışında frenleme konusunda mekanik disk frenlerin çoğu ve v fren arasinda pek fark olmadiği söylenmekte. ayrica v-fren daha kolay bakimli arizaya daha az yatkin bir mekanizma bunu da eklemek lazim. yani gerekiyorsa hidrolik disk yoksa güzel v-frenler genellikle tavsiye ediliyor, tabi herkes kendi kararini verecek kendi özel koşullari beğeni ve isteklerine göre.

• Beğen
Tepkiler: mavihan
Arkadaşlar daha şimdiden kafanızı şişirmeye başladım kabul ediyorum :( bir soru daha soracağım, kadro yapısı olarak Borla`yı uzun seneler kullanabilir miyiz? Bu bisikletin komponentlerini zamanla yükseltmeye değer mi yoksa biraz daha iyi bir bisiklet (sizin önereceğiniz ne olur?) alıp onu mu yükseltmeliyiz?

arkadaşlar benim boyum 178 borlam 18" iyi uyum olduğunu düşünüyorum soruyu soran arkadaşımızında 16" veya 17" olur diye tahmin ediyorum

güle güle kullan kardeş sana bir program atayım onun la resimleri istediğin ölçüde küçültebiliyorsun programı kur resimin üzerinde sağ tıklayıp resize picture yazan yere gir istediğin ölçüde küçült forumlar için 640*480 uygun oluyor resimleride
www.yehhe.com dan yükle daha çabuk oluyor
işte program
(link)

:D Koltuk mu ?? Seleyi kast ediyon sanirim...
Ewt kücük duruyor, bi de 20 " ise, baya kücük kalir..
Dis lastiklerini begendim. Nedir marka model ?

Bende Mekanİk Dİsk Alacaktim Hem Fazla Agirlik Oldugunu Hemde Kullaniminin Verİmİsİz Oldugunu Ögrendİm Sana Da Tavsİye Etmem KardeŞİm Aradakİ Fİyat Farkina Daha Farkli Şeyler Yaparsin ...kolay Gelsİn...

peki ya 751 D ? üstündeki disk takımı aynımı acaba ? yada 711 alıp disk frenlerini avid b 7 ile deiştirtsem ?

bence borla ile 711 arasında pek bir fark yok. borla 2008 kadrosu her türlü geliştirmeye açık. ikiside 6000 serisi aluminyum. 711 çok daha iyi diyen arkadaşların neden boyle soylediklerini açıkçası anlayamadım. Kadroların ağırlıklarını biliyorlarmı?

dikkat ettiyseniz geçen seneki modellere göre kıyasladım. 2007'nin 711 ve borla'sini karşilaştirirsaniz çok rahat anlarsiniz farkı. ben 2007 761 kullaniyorum, o 2007 711'in kadrosu bence fazlasi var eksiği yok benim kadromdan.

2008 de ne borla ne 711 i alici gözle incelemediğim ve kullanmadiğim için yorumum yok o konu ile ilgili.

aralarında yaklaşık 130YTL fark var. önemli değil diyorsan 711 güzel.
ama benim işimi görsün, yalnız kaliteyide elden bırakmam diyorsan işte o zaman borla al gerisine bakma.

Vites grupları shimanonun en alt grubu olması tek dezavantajı(normal bir kullanıcıya yeterde artar bile) onun dışındaki komponentleri gayet iyi. sonradan vites gruplarınıda yükseltebilirsin. yeni başlayan biri için çok ideal bir bisiklet.

711v modelinde arkadaşlar ayna kolda 3. arka aktarıcıda 8. vitesteyken zincirden cıırr cırrr diye (sanki zincir ön aktarıcıya ara sıra sürtünüyor gibi) daha iyi anlatamazdım herhalde) ses geliyor. Bu olağan birşey mi yoksa problem mi?

Arkadaşlar sedonanın sitesinde 711de aynakola bakıyorum simsiyah bendeki beyaz.Modeli mi farklı acaba?

Tahminimce büyük bir fark yoktur, belki ufak bir model oynaması olabilir...

@mcgrey

ikiside shimano tx serisi.hiç bir fark yok aralarında renkten başka

Geri