Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sedona Borla hakkında

yolunuzda çok yokuş yoksa ve nispeten düz ise 25 km'ye alişirsiniz. tek dert trafikte bisiklet kullanmanin başli başina bir stres olmasi, geçiş hakkinizi taniyan bir allahin kulu olmayacak, yayalar yerli yersiz önünüze çikip fren yapmaniza yol açip kazandiğiniz hizi size kaybettirecek, park halindeki arabalar kapilarini bakmadan açicak, yollarin durumu zaten malum... bunlar bana önemli değil bisikletin keyfi, yaptiğim spor, ödemediğim benzin parasi(çevreyi kirletmiyor olmak) yeterli derseniz 25 km in lafı dahi olmaz.

Scudo
Eğer profosyonel olak istiyorsan günde en az 4 saat binmelisin.
Ama extreme max mesafeden kasıtsa Örneğin:En sıcak ay ve zamanda Ayvalık-Kozak-Bergama dönüş e5 Bergama-Ayvalık 150km yapar.Bir günde böyle bir şeyi dener ve bunu çelik kadro bir Bisan mountain-cat'le yaparsan biraz delilik olur ama spordur yapılır. Alacağın hafif bisikletle bunu 250km'ye kadar çıkarabilirsin.

@Ercan Bayram

Ağzına saglık abi! Antalya da bisiklet sürmeye ilk başladıgımda ercan abi bana cok güzel tavsiyeler vermişti yine bu tavsiyesine katılmamak elde değil ilk başlarda 10-15 km zor yapıyordum şimdi her hafta sonu günde yaklaşık 100km ile tamamlıyorum ,TEşekkürler!!
Ayrıca eklemek isterim yanınıza mutlaka su almayı unutmayın bisiklete binmeden öne bütün bakımlarını bilen bir ustaya götürün cünkü güvenlik önce gelir kask ve eldivensiz çıkmıyoruz malümunuz!
hoşcakalın

Bende 2 senedir kullanmıyordum bakımını temizliğini yaptım. 3 gündür biniyorum. Hamlaşmışız, bacak ve kol kaslarım ağrıyor şu anda :D Şimdilik günde 10-15km anca yapıyorum. Bayırlarda kesiliyorum ama bayırdan inerkenki verdiği o his için değer :)

Öncelikle arabayı bırakıp bisiklete terfii ettiğiniz için sizi tebrik ediyorum:) ..

25 KM'yi ikiye bölersek 12.5 KM eder :p..25 KM günlük toplam mesafe ise (gidiş-dönüş) ve siz bisiklet ile işe gidecekseniz, gidişle geliş arasında bayağı bir ara olacak bu arada emin olun vücudunuz toparlanır..
Belki ilk hafta zorlar belki ama..İkinci hafta rahatlar..

Kolay gelsin.:)

25 kilometre cook cok rahat yapılır ben günde bi kac saatline bile cıktımda en az 40 km yol yapıyrum eve geldigimde sanki bisiklete hic binmemis gibiym

Arkadaşlar çok saolun.
Yaptıgım yol araştırmasına göre sacede gidişde 150 mt dönüşde de 300 mt yokuş yukarı yolum var.
Ve en güzeli sanırım sahil yolundaki bisiklet yolunu kullanmam olucak böylece aniden açılan araba kapıları, hopidik diye önüme çıkan insanlar olmucak.
İlk bir hafta zorlanıcam ama bundan sonra güzel günler beni bekliyor olucak.
Hepinize teşekkürler..

ben okudumda sen ne yazdıklarına ıyı dıkkat kardeş bence

bisiklet yolu varsa ve yol düzse, hiç endişelenmene gerek yok, geç bile kalmişsin arabayi bırakmak için. burada yokuşlara hadi aliştik da adam gibi bisiklet yolu veya bisiklete saygili trafik olsa her yere her mevsim bisikletle giderdim...

karar verdim 711 D alıcam.ama izmit veya gebzede varmı sedona bayii.veya sedona satan bilindik biryer cevaplarsanız çok sevinirim.çünkü acele karar almam gerek.malum okullar biticek yurtdışına çıkıcam.

@hayko-cepkin

siyah kadro var ama belki belli kadro boyutlarında siyah renk seçeneği olabilir.

erdoğan abi'ye sor.belki biraz fiyatta anlaşılır.bende erdoğanlar'dan alıcam.1 ay içinde:D internetten.sedona bayii yoksa kredi kartı numaranı fln vericeksin.sonra hesap açılacak size bisiklet kargoya verilecek.kargo masrafı senin 21 ytl civarı.yani iyi bir bisiklet için herşey değer.yanında kask al.eldivende al.artık bir pedalşör oldun:D

10 numara bisiklettir 711 çok süper.borlada güzel.ama 711 çok kullanışlı.dik fren ben daha çok severim.ıslak zeminde daha iyi durar.ama bakımı çok zor.onun için sen V sistem al.aralarında 30$ fln fark var.

350 ye bulsam hemen alırım valla kaçırma,
okul bitsin de araştırmaya başlayacağım ben de borlayı

Selam arkadaslar.Bugun itibariyle 2008 borla marka bisiklete sahip olmuş durumdayım.Arakdasımın yoğun ısrarı birazda şansımla aldığım bisikletten daha ilk gün olmasına karşı çok memnun olduğumu belirtmek isterim,konu başlıklarınıda incelediğimde bu seçimin iyi bir seçim olduğunu dahada iyi anlamış bulunmaktayım.
yalnız bilgili arkadşlardan bir yardım talebim olucak,bisikletimi nasıl muhafaza etmeliyim?nasıl saklamalıyım?
su anda binamızın deposunda muhafaza ediyorum,5 katlı bir binanın 5 katında oturmak ve asansorun olmamasını düşünürsek aslında makul bi saklama tekniği:)
vel hasıl kelam bisikletin burda saklanması herangi bir probleme yol açarmi?

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

sırtlayip çikarabilirsin zaten ağir bir bisiklet değil o kadar. belli süre sonra alişirsin ben 4 e çıkartiyorum sürekli(asansör olmasina rağmen kirlenmesin diye kullanmayarak onu).

ben ozel ilgi duyduğum bisiklet gibi şeylerde çok pimpirik sahibi olduğum için evimin dışına bırakmayı düşünmem ama tabi kişiden kişiye değişir. yağış almiyorsa, çalınma riski yoksa çıkarıp sokması kolaysa diğer çözümler de olur.

Geri