Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sedona Borla hakkında

yardımcı olabildiysem çok sevinirim.

ben de birkaç yıldır bisikleti ihmal etmiş motosiklete ağırlık vermiştim.
konudan kopunca yeniliklerden de uzak kalınıyor.
forum sayesinde birçok arkadaşın eşsiz tecrübelerinden ve tavsiyelerinden yararlanarak,abuk-sabuk bir demir yığınına birsürü para dökmek yerine asgari düzeyde ama işimi en iyi şekilde görebilecek bir bisiklete sahip oldum.
neticede ben bunu sağlığıma tekrar kavuşmak amacıyla spor yapmak için kullanacağım.bisikletin niteliklerinin çok üst düzey olması gerekmiyor.

ben de konu hakkında sayenizde buradaki tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Scudo
Bİsİklet Şuan Yanimda Degİl Ama Sanirim İkİ Modelİ Derken Bİrİnİn SertleŞtİrme Yerİ Tamamen Sİyah Plastİk Dİferİnkİ İse Şeffaf Plastİk İÇerİsİnde Sari GÖstergesİ Var Benİmkİ O Şeffaf GÖstergelİ Olan

Merhaba Arkiler Sedona 711 Kullanan Arki Varmi Forumda Bana Bilgi Verirse Memnun Olcam Almayi DÜŞÜnuyorum Acil Bilgilerinizi Bekliyorum KardeŞlerim Tum Cvplar İÇİn Şİmdiden Tsk Ederim

Kaldırımdan atlamaya kıyamadığım borlamın arka jant akoru bozuldu bu aksam:)fren ara ara janta sürtüyor daha 1 haftalık olmasına rağmen,biraz araştırdım sanırım bi süre bu işler parçalar tam anlamıyla yerlerıne alısana kadar basıma geliçek.FAKAT genede sormak ıstedim herangi bir arakdasımızın basınada boyle bir durum geldimi?veya daha ne gibi sorunlar cıkabilir:)

bu arada konuyu yazarken sonlarda gülüyorum sahil yolundan eve gelirken kan ter içinde kalıp bisikleti depoya koyarken bunu farketmek inanın gülünç:Dher attığınız pedalın yarısı fren pabucuna gidinçe kara mizah gibi bişi oluyor:D

o seffaf dediğin yer sertlik ayarıdır sol tarafta lock out ise sağda olur.(xcmde)

@mekatronik

Her iki tarafta o bahsettiğin şeffaf sarı göstergeli ise, kilitlemeli değil maalesef. Oralardan sadece maşanın sertliğini ayarlayabilirsin.. Ama her iki tarafında eşit olmasına dikkat et

@deniz__pr

Maşayı tek de satarlardı ya niye komple bir bisiklet aldın? :cool: Ha eğer bisikletin eskidi ise bir şey diyemem.

saglam ......çok hoşuma gitti uzun zaman gidecek bir bisklet tavsiye edrim...

• Beğen
Tepkiler: sessiz_dj
Demek istediğim memnunmusunuz bısıkletten bunu soruyorum tsk ederım bılgı verdiğinız için kararımı verdım bugun siparişimı vercem 711 v alcam erdoğanlardan herkese tsk ederım

arkadaşlar ben her iki biskikletide yerinde inceledim borla ve 711 in (2008 modelleri için) kadro yapıları aynı olmasına rağmen alaşımları farklıymış ki buda ağırlıklarının farklı olması demek. borlada shimanonun en alt sistemi olan tourney var 711 de ondan biraz daha iyi olan altus takılmış (ruble,arka aktarıcı,ön aktarıcı,ayna kol,ön arka hazneler) borlada ön ve arka hazneler sıradan rulmanlı 711 de shimano altus kullanılmış. borlanın ön amortisör kitlenmeyen cinsten 711 de sertlik ayarı ve kitlenebilirlik özellikleri var. borlanın cantları 711 in cantlarına göre daha düşük model. yani bu fiyat farkı bunlardan dolayı ben 711v almayı düşünüyorum ve memnun kalmayı umuyorum :)

Bende borla almayı düşünuyordum tam borla alcaktım erdoğanlar bısıkletın sahıbı lutfu beyle konuştuktan sonra kararımı değiştirim 711 v - break siparişi verdım bugun yarın elımde olcak. Bır cok konuda fark yanı kardeşim arkadaşta yukarda ızah etmiş Borla 21 vıtes 711 sitede 21 vıtes yazsada 24 vıtesdır kadro arasında fark fıyat olarak yanı 711 borlaya cok ustundur kardeşim ama yınede karar senın tabıkı kardeş her ne alırsan al memnun kalacağinı umuyorum

arkadaşlar, ben borla aldım çok memnunum şimdilik bir problem yok vites geçişleri biraz kemikli 130 km filan oldu bisikletim inanın yok satıyorlar son maviyi aslı bisikletten ben kaptım siyah zaten getirmeyeceklermiş galiba kırmızı vardı. pozitif yanları şöyle bence ucuz fiyatı ( fiyat faydaya göre bence en iyisi) , hafif, 21 de bile sorunsuz kalkabilirsiniz, sessiz ve güzel frenleri ve sağlamlığı, negatifliği ise bence, kilitli maşa olmaması, kemikli vites geçişleri

ayrıca 1 sorum olacak üzerindeki orj. sistemle fly in önünde 59.5 km gördüm ( 60 yapamadım uyuz oldum) deli gibi çevirmeme rağmen buda aynakol ve arka ruble den kaynaklanıyor ilerde ben bunu geliştiremem mi yani buna kadrom müsade etmez mi ? lütfen cevaplarmısınız.

benimde oldu kardeşim ilk 100 km bakımı yaptırdım sağolsun aslı bisiklet ücretsiz bakım kuponu verdi sefaköy kosova bisiklet 2 tel akort yaptı sorun yok

ilerde aynakol'u geliştirebılırsın sedona borla kadrosu gelişmeye acıktır ılerleyen zamanlarda deore 27 vıtes sıstemı kullanabılırsın borlada ben tam bılgı sahıbım forumdan öğrendığım kadarıyla bır arkıdede vardı 2006 borla deore sıstem vardı uzerınde sorunsuzdu yanı kardeş bu arada hayırlı olsun bısıkletın bol pedallar....

merhabalar yolda ve bazen de toprakta kullanmak icin sedona borla almak istiyorum.Ancak boyum 1.96cm sedona borlanin en buyuk kadro boyu ne kadar?Benim icin bu en buyuk kadro boyu sikinti yaratir mi?tesekkurler

sedona borlanın en buyuk kadro boyu 20 ınc kardeş senın boyuna uygun kadro boyu kardeşim 22ınc'dır ama senın için 20ınc kadronunda fazla bır sorun olcağinı düşünmuyorum kardeş burdakı ustalarımız bu konuda sana daha cok yardımcı olcağinı düşünuyorum bıldiğim kadarıyla sana yardımcı olmaya caliştım kardeş...

Arkadaşlar yeni sedona borlanın fiyatı ne kadardır?Eski borlalardan ağla satıyolar mı?Yeni borla ile eski borlanın arasında fark var mıdır?Eski borladan satıyolarsa kaça satıyolardır?

Sorularım biraz çok oLdu ama beni aydınlatırsanız çook sevinirim.:) :rolleyes:

Geri