Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Sedona Borla hakkında

@soneryen

eheh saol,inşalla.ama başıma bi kaza gelcekmiş gibi hissediorum:))

Scudo
@judith

Ağzından yel alsın :D sus kısss çağırma böyle şeyler. Allah kazadan beladan korusun. :) Neden öyle düşünüyorsun ki ne alakası var.

@judith
ben de bugün aldım. böyle alanları görünce de seviniyorum.
5 değil ama 2 kat indir çıkar yapacağım ben de her gün ama hiç önemli değil :)

@lisadanimer

Ya siz bayan arkadaşları gerçekten yürekten tebrik ediyorum. Neden diyecek olursanız, hem güzel tercihler yapıyorsunuz, hem bayan bisiklet kullanıcı sayısı çoğalıyor, hemde o merdivenleri hiç üşenmeden çıkartıp indiriyorsunuz. Ne bileyim işte birden hoşnut oldum. Kazasız, belasız keyifli pedallamalar dilerim.

@lisadanimerhayırlı olsun,bisikletiniz güle güle kullanın :) borla kullanıcılarıda arttı bu arada ...

bayan arkadaşlar; güle güle kullanın bisikletlerinizi...

bir ara benim de 5 kat indir çıkar derdim olacaktı... asansöre sığmıyordu (asansöre kızıyorum lanet olasıca küçük yapılmış hehe)... neyse sonra eşimin babaannesinin eski evine koyduk orası da 6. kat heheh... neyse bu sefer asansöre sığıyorda çıkartıp indirmesi kolay..

gerçekten çok güzel ve dayanıklı bir bisiklet..verilen paranın tam karşılığını almak bence en önemlisi bende bunu yaptığıma ve bu site sayesinde çok şey öğrendiğime seviniyorum...bol pedallı günler

@darkhan

ben de alt katlarda zincirleyebilceim bir yer olsun istiorum..ewin içinde bile yer yok,bisikletim salonda oturuyo:)))

@judith

salonda bisiklet binersin işte ne güzel... şaka bir yana ben hayatta dışarıya zincirlemem bisikletimi.....:rolleyes:

Bisikletin konacak yeri ilegili komik bir anım var. Bir gün lojmanının küçük olduğundan ve bisikletlerini koyacak yeri olmadığından yakınan bir amerikalı arkadaşımla aramda geçen konuşmayı hatırladım.

- Bizim lojman küçük bisikletleri koyacak yer yok, sen ne yapıyorsun?
g- Ben yatak odasına koyuyorum.
- Peki karın buna ne diyor?
g- Onun da bisikleti yatak odamızda olduğundan bir şey demiyor.
- lucky bastard.

ya aldıım günden beri binmeye fırsatım olmadı,inş yrn binicem:) :) :)
prş günü adaya onu da götürcem.aslında işe onunla gitmeyi düşünüodum ama dışarı zincirlemem gerektiinden dolayı ya çalınırsa ya çoluk çocuk tekmelerse jantlarını die korktuğum için,anca izin günlerimde binebilcem..iş çıkışı yolda bisiklet sürenlere bakıorum bi de,imreniorum onlara:(:(

bugün bisikletimle 2. biniş denememi yapacağım için gururlu ve mutluydum:))
5.kattan bisikleti indirmek çıkartmaktan çok daha kolay oldu,tek elimle koltuun ön uç kısmından tuttum ve tıngır mıngır indim:))
sonrasında yenikapı sahile doğru gitmek için binmeden yola koyuldum çşitli hanzoların keskin bakışları altında sahile vardım,ordan hızlı hızlı sürmeye başladım önce vites denemeleri yaptım,yükselttim alçalttım..yollarda boş olduğu için oooh rahat rahat dolaşmaya fırsatım oldu..dolaşırken küçük bi çocuk dönerken geriye düştü hemen yardım ettim,çok üzüldüm..meğer direksiyonu bozukmuş,kafasını yere çarptı:((suyum vardı hemen diğer yardım edenelre su verin su verin dedim..ama çok üzüldüm bi de ağladı:(( bu olayı da geride bıraktıktan sonra tekrar gezintime kaldığım yerden devam ettim,lakin hava biras kapalıydı ve ufak ufak yağmur yağmaya başlamıştı..ben yaz yağmurudur geçer az sonra dememe kalmadan gözümü açamiycak hale geldim ve sırılsıklam oldu,en kötüsü,kendimi geçtim,bisikletim çamur içinde kalmıştı...
kendimi o deli yağmurun altından kurtarmak için yedikule otobüs durağına attım kendimi,sonra bi bisikletli amca da aynı benim gibi otobüs durağına sığındı..muhabbet ettik ve kaskın öneminden bahsettim ona..sen ne kadara aldın muhabbeti tabiki geçti.pahalı buldu benimkini:))sonra yağmur dindi güneş açtı ve amca yoluna ben yoluma devam ettik..ben yedikuleden sonra biras daha gittim düz bi asfalt yol vardı ve bomboştu çok zevkliydi,yollarda tek bir patlak çatlak yoktu,ama biras da tırstım diebilirim çünkü her an kapkaça tacize ve kaçırılmaya mazur kalabilirdim onun için biras daha gittikten sonra geri döndüm ve aynı istikameti kullanarak ewe vardım,deli gibi acıktırıyomuş bu bisiklet onu da keşfettim

@judith

maceracı insan... güzel ya.... iyi gezmişsin... bunları fotoğraflama şansın olursa tur ve gezilerimiz başlığı altında da anlatabilirsin...

yavaştan bizde başlayacağız gezinmeye... dağ havası solumayalı çook oldu...

ya ben henüz acemiim,ama katılmayı çok istiorum bu gezilere fln..yavaş yavaş trafiğe de çıkmaya başladım,hatta kendimde hasar bırakmadan..ilk binişimde bacaklarım baya bi morarmıştı da:D:D
kendimii eğittikten sonra yapışcam yakanıza,kurtuluşunuz yok:D:D

ben de bu site sayesinde öğrendims edona die bi amrka olduğunu,yoksa ben de gidip kütük bişe alcaktım:)

yaklaşık iki haftadır her gün işe sedona borlam ile gidip geliyorum ancak bisikletimden buradaki insanlar kadar memnun değilim maalesef :(

önce ön aktarıcım sorun çıkardı. ön vitesi 1den 2ye aldığımda herhangi bir artma olmuyordu, 2den 3e aldığımdaysa zincir 2. dişliye geçiyordu. böylece hiçbir zaman 3e geçememiş oluyordu. ancak vites kulakçığını 3te olmasına rağmen tekrar ittiğimde 3e geçebiliyordu. bisikleti aldığım yere götürdüm, hemen hallettiler sorunu ama eve giderken yarı yolda tekrar sorun oldu hatta bu sefer arka aktarıcıda da 3-4-5 arasında benzer bir sorun oluştu. ertesi gün tekrar götürdüm bisikleti, bu sefer biraz daha uğraştılar ve tamam oldu dediler ama yine eve giderken ön aktarıcı eski haline döndü. arka da sürekli değil ama sorun çıkabiliyor arada bir.

bu olaylar çok canımı sıktı. çok sık kullanmayacağım için daha iyi bir bisiklet almak istememiştim ve şimdi biraz daha para verip daha iyi bir şey almadığıma pişman olmak üzereyim. bugün bisikleti tekrar götüreceğim ama muhtemelen yine onlar yapacaklar ve ben daha yarı yola geldiğimde sorun çıkarıyor olacak. bu konulardan anlamadığım için de neden böyle bir sorun çıkarıyor hiçbir fikrim yok. acaba ben mi ters bir şeyler yapıyorum diyorum ama sakin sakin asfalttan gitmekten başka bir şey yaptığım da yok.

@lisadanimer

ben, buradaki çoğu insan kadar deneyimli sayılamam fakat, şu anki sedona sd 761 im dahil, biri yol bisikleti olmak üzere 4 tane vitesli bisiklet kullandım. shimano giriş modelleri, sunrace ve sonunda shimano deore bu bisikletlerin çekiş sistemlerini oluşturuyordu ve oluşturuyor.

gözlemlediklerim şunlar, özellikle yeni bisikletlerde ilk 1 ay vites ayarı bozulması sık oluyor, tornavidayı ele alıp nasıl yapılacağını deneme yanılma ile rahatlıkla öğrenebilirsin. ikincisi de kaliteli olsa da ayarlanmış olsa da, ufak ayar kaçmaları her zaman olur, bu basit ayarı öğrenirsen hiç zorluk yaşamadan 5 dk da vites ayarını yaparsın, bozulduğunda. vites ayarlarının nasıl yapıldığını, ön ve arka attırıcı üzerindeki ufak ayar vidalarını sıkıp gevşeterek, deneme yanılma ile kolayca öğrenebilirsin, sadece yıldız tornavida gerekir.

bir de şu var, mümkün olduğunca aynakol en küçükte iken, rublenin en büyük dişlilerinin, aynakol ortadayken orta dişlilerinin, aynakol büyükteyken de küçük dişlilerin kullanılması gerekir. diğer türlü zincir çapraz kalıyor arada, vites geçme zorluğu ve ön attırıcıya sürtmeler yaşanabiliyor ayarların mükkemmel de olsa.

bunlar dışında, vites telleri veya attırıcıların yaylarından vb kaynaklanan bir sorun olabilir fakat sanmıyorum o kadar yeni bir bisiklette sorun olacağını. ben de bu tip şeylerde takılıp acayip kafayı yediğim için yardımı olsun diye biraz uzun yazdım, umarım faydası dokunur.

@Mithrelios

yardımlarınız için ben de teşekkür edeyim.. çünkü bende önceden bu problemleri yaşıyordum halen daha yaşadığım problemler de var... ancak elimize tornavida almak gerekiyor... kolay gelsin... iyi sürüşler..

@Mithrelios
tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

bu konularda tamamen bilgisiz olduğumdan ters bir şeyler yapıp da çalışan aletleri iyice bozmak istemediğimden hiçbir şeye dokunmuyorum. bisikleti aldığım yer yolumun üzerinde diye sürekli oraya götürüyorum.
dişlilerin kullanımları konusunda bisikleti alırken bilgi edinmiştim. o konuya da dikkat ederek kullanıyorum.

bakalım bugün götürdüğümde ne olacak. yine sorun olursa artık kendim çözmek için uğraşacağım çünkü şimdiden sıkıldım bile bu sorundan.

Merhabalar benim şu anda bisan anatolia adında bi bisikletim var atb ben artık bu "pembe" ve çocuksu bisikletten sıkıldım babamın da yardımlarıyla 1 ay kadar sonra bir sedona borla almak istiyorum duyduğuma göre 400 ytl civarı bişeymiş birçok forumda da sedona borlanın çok iyi bir bisiklet olduğunu duydum siz ne dersiniz nasıl bir bisiklet sedona borla?
Ha bu arada boyum 1.60 kilom 65 16" bana uygun mudur en küçüğü 16" de...

Geri