Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

@baharingelsin Ben de Mersin’de yaşıyorum ve ilk başta Mersin’i gezmek için bir bisiklet almayı planlıyorum. Tur bisikleti bagaj aparatlarını taktırıp ekipmanları tamamlayana kadar Mersin’de günlük 30 km kadar sürmeyi düşünüyorum. Aklımda Mosso Legarda 2021 var, çünkü diğer modellerinde amortisör var. Sence Mersin yolları için bu bisiklet güzel olur mu? Araştırınca başlangıç için en mantıklısı bu geldi, sadece bagaj için yerler var mı onu bilmiyorum ama muhtemelen vardır. Eğer kesin karar verirsem bir bayiye sormaya gideceğim.

Scudo
@Hüseyin K
1. vites dişlilerinde çok fark var. Aynakol dişlilerinde çok fark yok. 28 ve 34 arasındaki fark çok.
Hidrolik disk frenin bakımını gözünüzde fazla büyütmeyin derim.
Ama illa da v fren olsun derseniz sportive 327 size uygun, gayet güzel bir alternatif. Vites oranları da daha yumuşak, bütçeniz el veriyorsa alın gitsin. Emin olun üzülmezsiniz.

Evet ben de böyle anladım. Aynakol dişli oranları hemen hemen aynı ancak rublede ilk dişlilerin biri 28, diğeri 34 ve bu durumda yokuşlarda Sportive 327, Legarda'ya göre daha yumuşak olacaktır değil mi? Ben biraz araştırdım ve 327'ye v-frenli başka bir alternatif bulamadım açıkçası. Yoksa dediğim gibi bütçemi 5000 TL'ye kadar çıkarabilirim. Ama alternatif yok gibi :)

Hidrolik disk bakımını da araştıracağım. Eğer onu da becerebilirsem tercihim hidrolik frenli bir versiyon olabilir.

@baharingelsin Mersin'de herhangi bir Carraro bayiisine giderseniz, ellerinde yoksa bile sizin için getirtebilirler.
Sağolun, bugün gidip sorup öğreneceğim.

@baharingelsin Ben de Mersin’de yaşıyorum ve ilk başta Mersin’i gezmek için bir bisiklet almayı planlıyorum. Tur bisikleti bagaj aparatlarını taktırıp ekipmanları tamamlayana kadar Mersin’de günlük 30 km kadar sürmeyi düşünüyorum. Aklımda Mosso Legarda 2021 var, çünkü diğer modellerinde amortisör var. Sence Mersin yolları için bu bisiklet güzel olur mu? Araştırınca başlangıç için en mantıklısı bu geldi, sadece bagaj için yerler var mı onu bilmiyorum ama muhtemelen vardır. Eğer kesin karar verirsem bir bayiye sormaya gideceğim.

Burhan merhaba, ilk başta şöyle belirteyim senin kondisyonunu ve rotanı bilmiyorum ayrıca bisiklet hakkında yönlendirme yapacak bir bilgiye sahip değilim. Fakat basitçe yorumlarsak, Mersin tek yol üzerine kurulmuş bir şehir. Yani, hatta e5i kullanarak Adana'ya bile dümdüz gidebilirsin. Eğer yayla tarafına doğru gitmek istersen ciddi yokuşlar var, birde sen yanına bagaj alırsan cidden yorar. Dediğim gibi marka ve model önerisinde bulunacak kadar yetkin birisi değilim, ancak Mersin'i konumu konusunda bu şekilde sana yardımcı olabilirim. Fakat ben Mersin'in trafiğinde bisiklet sürmeyi çok tehlikeli buluyorum. Sürücüler maalesef kasap. Mersin'de bisiklet sürülecek güvenli alan yalnızca sahil şeridi benim gözümde. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Bisikleti mümkün olduğunca rijit tercih ediyorum, bu yüzden ayarlı gidon boğazı bile istemiyorum artık. Ayrıca son yıllarda üretilen önden amortisörlü modeller ayarlı gidon boğazıyla çok dik sürüş sağlasa da şöyle bisikletin üzerinde sprinte kalkayım diyemiyorsunuz. E ne anlamı kaldı o zaman 48 ön 11 arka dişlinin?

arkadaşlar herkese merhaba,

Carraro Sportive 321
kron tx 150
Carraro Sportive 220

arasında kaldım. kafam çok karıştı. kimi amortisörsüz olsun diyor kimisi düz maşa. sizce hangi modeli, hangi bisikleti seçmeliyim?

bütçem 1500-1650 tl.

Merhabalar. 1.82 boyunda 118 kiloyum. Korona yüzünden 15 kilo aldım. Önceden Salcano City wings HD kullanıyordum. Şimdi tekrar bisiklet almak istiyorum. Günlük arkadaşlarla 40-50km civarı sürüş yapacağız. Önceki bisikletimden memnundum. 2020 yılında yine aynı bisiklet işimi görürmü yoksa yeni çıkan bir model veya önerebileceğiniz bir marka mldel varmıdır. Teşekkür ederim.

@baharingelsin Merhaba. Evet Mersin'in sürücüleri çok sıkıntılı ama bu sene üniversiteye gideceğim için artık takmıyorum. Sadece bisikletle bir sefer güzel tur yapacağım ondan sonra gezmem. Gideceğim rotalar ise muhtemelen düz yol olur. Yayla taraflarına bisikletle gitmeyi düşünmüyorum çünkü dediğin gibi çok yokuşlu. Yardımın için çok teşekkür ederim.

Merhabalar;
Hem forumlar konusunda hem de bisiklet konusunda cahil denilebilecek bir durumdayım o yüzden istemeden hata yaptıysam affola.
Bisiklet almayı planlıyorum fakat dediğim gibi, bu konularda cahilim ve sizin yardımlarınıza ihtiyacım var. Bütçem maksimum 2000 lira. Ankara'da yaşıyorum, %90-95 asfaltta kullanmayı planlıyorum. Boyum 1,71, kilom 68 ve giderek düşüyor (bisiklet alınca daha da düşecek umarım). Bisiklet önerisi ve mümkünse nereden alacağım konusunda yardımcı olabilirseniz minnettar olurum.
Düzenleme: Nadir durumlar dışında günde 1-2 saat civarı kullanmayı planlıyorum.

Giant'ın sitesinde fena olmayan indirimler var gibime geldi.
Escape 3 2018 model 1729 lira. Nakitte daha da indirim olabilir herhalde?
Keza Escape R3 2017, Escape Air 2016, Escape RX3 2017 için de.

Ne yorucuymuş Giant'ın model isimleri yahu. :D

• Hahaha
Tepkiler: kocaballı
@vispipo Merhaba. Emre Bisiklet (Sincan), Performans Bisiklet (Yenimahalle/Çankaya), Anka Bike (Çankaya) önerebileceğim bisikletçiler. Model olarak da Mosso 2021 MDM olabilir. Emre Bisiklet'te bir tane görmüştüm geçen gün. Sanırım hidrolik frenlisiydi o modelin.

Düzeltme: Sonradan aklıma geldi de Anka Bike Mosso satmıyor olabilir. 2021 almaya karar verirseniz diğer iki bisikletçiye bakın bence.

Son düzenleme:
@vispipo Merhaba. Emre Bisiklet (Sincan), Performans Bisiklet (Yenimahalle), Anka Bike (Çankaya) önerebileceğim bisikletçiler. Model olarak da Mosso 2021 MDM olabilir. Emre Bisiklet'te bir tane görmüştüm geçen gün. Sanırım hidrolik frenlisiydi o modelin.

Düzeltme: Sonradan aklıma geldi de Anka Bike Mosso satmıyor olabilir. 2021 almaya karar verirseniz diğer iki bisikletçiye bakın bence.

Evet Anka Bike'ta Mosso yok.

KRON TX150 ŞEHİR BİSİKLETİNİ ÖNERİYORUM

carraro sportive 321 tur bisikleti yapılır mı? yapılırsa nasıl olur bilgisi olan ?

Giant'ın sitesinde fena olmayan indirimler var gibime geldi.
Escape 3 2018 model 1729 lira. Nakitte daha da indirim olabilir herhalde?
Keza Escape R3 2017, Escape Air 2016, Escape RX3 2017 için de.

Ne yorucuymuş Giant'ın model isimleri yahu. :D
Hocam o fiyatları nerede gördünüz? Tr sitesine girdim 500 usd den başlıyor :D

Merhaba arkadaşlar,
Yakın zamanda Mosso Legarda 2021 modelini almıştım. Aslında niyetim 2024 yani 24 vites olanını almaktı ancak bayinin elinde 51 kadro boyu olmadığı için 21 vites almak durumunda kalmıştım. Bu model gerçekten hoşuma gitti ve severek kullanıyorum ancak geçenlerde bir arkadaşıma 2024 yani 24 vites olanını aldık ve kullandığımda 1. Vites oranlarının çok farklı olduğu gördüm.
Ankara’daki arkadaşlarım bilirler, Dikmen’in en tepesi Keklikpınarı civarında oturuyorum ve oraya ulaşmak için mutlaka yokuş çıkmam gerekiyor. Çok şükür kondisyonum iyi ve çok yorulsam da bir solukta çıkabiliyorum buralara. Lakin 21 yerine 27, 30 gibi daha yüksek vitesli bir bisiklet almadığıma da üzüldüm. Çünkü yokuşlarda harap olmak yerine bu eforu daha fazla yol kat ederek kullanmak istiyorum. Bu nedenle böyle bir karar aldım.
3 haftalık Mosso Legarda’mı satacağım ve 27 ya da 30 vitesli bir bisiklet alacağım. V fren olması şartıyla. Araştırmalarım da Carraro 327 dikkatimi çekti. Diğer modellere de baktım ama v frenli premium bir bisiklet bulamadım. Tavsiyelerinizi merakla bekliyorum. Bütçe 2500₺ - 5000₺ arası olabilir artık. Çünkü anlaşılan o ki bu bisiklet sevdası bende artık bitmez :)))
Satış fiyatı ne düşünürsünüz Hocam, ben de Mosso Legarda 2021 almayı düşünüyordum.

Arkadaşlar merhaba
Biraz araştırma yaptım forumda da yazılan çoğu şeyi okudum aşağı yukarı fiyat olarak kafa kafaya olan şu 2 model arasında kararsız kaldım.
Öncelikle başlangıç seviyesindeyim ama almışken güzel donanımlı bir şey almak istedim.

Bisan trx 8600
Carraro sportive 227

Donanım olarak bisanın seti daha ağır basıyor fakat diğer taraftada carraro var. Fiyat olarak 3105 carraro bisan 3375 bayii fiyatları.

öneriniz ne olur?

Piyasadaki kararsızlık sebebiyle 3 haftadır malum sitede ikinci el bisiklet kovalıyordum. Sonunda buldum kargodan geldi ufak tefek ayarlarını yapıp ilk sürüşü yaptım dün :) çamurluklar da var ama kışın takmak üzere söktüm. Arka port bagajı da şehir içi kullandığım için sökmedim. Arka hidrolik fren balatası ses çıkartıyordu söküp temizleyip ufak bir zımpara ile geri taktım şuan iyi gibi ama olmazsa çarşıya çıkınca bir balata alacağım. Giant seek 3.
20200609_192937.jpg

Benim Aydan Çelik'in tasarladığı carraro modeli manifesto çok hoşuma gidiyor.. Evde 3 bisiklet olmasa ve hanım kızmasa alırım walla..

Geri