Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Arkadaşlar merhaba
Biraz araştırma yaptım forumda da yazılan çoğu şeyi okudum aşağı yukarı fiyat olarak kafa kafaya olan şu 2 model arasında kararsız kaldım.
Öncelikle başlangıç seviyesindeyim ama almışken güzel donanımlı bir şey almak istedim.

Bisan trx 8600
Carraro sportive 227

Donanım olarak bisanın seti daha ağır basıyor fakat diğer taraftada carraro var. Fiyat olarak 3105 carraro bisan 3375 bayii fiyatları.

öneriniz ne olur?
Bisan donanımıyla, hafifliğiyle full deore set olmasıyla Sportive 227'den daha iyi gibi geliyor bana. Tek sıkıntısı şu an üretim aşamasında olduğu için biraz beklemeniz gerekiyor. Ben de Sportive 227 var 2ay önce falan almıştım memnunum ama şu an imkanım olsa Bisan alırdım herhalde :)
@Zugzwang Olmadı siz Bisan alın memnun kalmassanız takas ederiz :)

• Beğen
Tepkiler: Zugzwang
Scudo
Bisan donanımıyla, hafifliğiyle full deore set olmasıyla Sportive 227'den daha iyi gibi geliyor bana. Tek sıkıntısı şu an üretim aşamasında olduğu için biraz beklemeniz gerekiyor. Ben de Sportive 227 var 2ay önce falan almıştım memnunum ama şu an imkanım olsa Bisan alırdım herhalde :)
@Zugzwang Olmadı siz Bisan alın memnun kalmassanız takas ederiz :)

Geri dönüş için teşekkür ederim hocam
Bende Bisana yatkınım ne zaman satışa sunulur ki :) Şuan için bekliyorum bende çok uzarsa eğer sportive 227i alacam gibi

@amoush00 güzel gerçekten. Bende gördüm geçende. 3.800 tl sanırım

Benim Aydan Çelik'in tasarladığı carraro modeli manifesto çok hoşuma gidiyor.. Evde 3 bisiklet olmasa ve hanım kızmasa alırım walla..
Hocam malum sitede 2250 ye falan acil koyan vardı geçen hafta

Geri dönüş için teşekkür ederim hocam
Bende Bisana yatkınım ne zaman satışa sunulur ki :) Şuan için bekliyorum bende çok uzarsa eğer sportive 227i alacam gibi
Haziran ortası diyorlardı, sonra Temmuzun başı dediler kesin tarih yok :)
Peugeot T11'e de bakabilirsiniz ona fena değil

Arkadaşlar merhaba,

Bisikletler hakkında teknik bilgim çok yok. Küçükken meşhur bmx bisikletim olmuştu, sonra da Bisan marka bir bisikleti uzun yıllar kullanmıştım. Ama gerçekten kadro nedir, nasıl olmalıdır, hangi freni kullanmak gerekir, gidon nasıl olsa daha iyi olur gibi konularda hemen hemen hiç fikrim yok. Birkaç gündür forumu ve özellikle bu konuyu biraz okudum. Amacım güzel bir şehir ve tur bisikleti almak, sigarayı bırakıp (inşallah) bisiklet kullanmak ve mümkünse işe de bisikletle gitmek.

İnternette biraz araştırma yapınca farklı marka ve modellerde ve çok geniş bir fiyat aralığında yüzlerce bisiklet olduğunu gördüm. Bunlar arasında Cannondale Bad Boy 1 çok hoşuma gitti. Bu bisiklet hakkında bilgisi olan var mı? Ya da daha iyi bir alternatif önerebilecek olan? Şimdiden teşekkür ederim. Hepinize sağlıklı ve huzurlu günlerde kasasız belasız sürüşler dilerim.

Günlük olarak 50 km yol ve ara ara yakın ilçelere gitmeyi planlıyorum.1300 tl bütçem var önereceğiniz bir modeller var mı?

Ben de benzer ihtiyacımdan dolayı, ilanlardan sıfır Mosso Legarda 2024 V'yi 1.300tl'ye aldım, piyasada 1650 den aşağı yoktu. Siz de 2021 alabilirsiniz. Hatta bu sitede bir arkadaş satıyor, ama Ankarada.

Ben de benzer ihtiyacımdan dolayı, ilanlardan sıfır Mosso Legarda 2024 V'yi 1.300tl'ye aldım, piyasada 1650 den aşağı yoktu. Siz de 2021 alabilirsiniz. Hatta bu sitede bir arkadaş satıyor, ama Ankarada.
Hocam, nereden aldınız acaba? Başka var mı bu fiyata?

(link)
Bu bisikleti alsam, pembe olan kısımları nasıl kapatabilirim. Sticker ile olur mu? Ya da sprey boya ile mi daha iyi olur?
Bayan bisikletini erkek kullanmasının herhangi bir sakıncası var mı? Bacak boyum 67 cm, M kadro uyar mı? Giant Escape 1 erkek kadrosuyla, bayan kadrosu arasında pek bir fark göremedim. Yarı fiyatına bu bisikleti alıp kullanmayı düşünüyorum, ne dersiniz?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DayKnight
arkadaşlar hali hazırda mosso legarda 2021 kullanıyorum, satıp dik rampaları daha rahat çıkacağım biraz daha üst düzey bir bisiklet almak istiyorum. Aslında corelli goat gravel alırım diyordum fakat carraro 230'u daha çok beğendim. Orman yolunda sürüş yapmayı da seviyorum bu nedenle amartisör rampa aşağı inerken hem kontrol hem konfor amaçlı faydalı oluyor. Carraro 230 u tavsiye eder misiniz ? ya da f/p oranı olarak carraro 230 a rakip ne olabilir. BU arada carraro 230 un 15.4 kg olması en büyük dezavantajı...

Hocam, nereden aldınız acaba? Başka var mı bu fiyata?
Eğer 2021 düşünürseniz ben satıyorum. Yaklaşık 2-3 hafta önce aldım ve hemen hemen hiç kullanmadım. Tertemiz duruyor.

Slm arkadaşlar. 2500 - 3000 tl arasi bisiklet bakiyorum ve bisan trx modelleri hoşuma gitti fakat bu modellerle ilgili nerdeyse hic yorum goremedim. Yani kullanlardan herhangi bir yorum gorsem bende kararimi vericem. Tecrubeli arkadaşlarinda tavsiyelerini bekliyorum.

@Mrtakbl yok :)
Adı var kendi yok. :(
Piyasaya süremedi Bisan henüz, o yüzden yorum da yok. :hihi:

• Hahaha
Tepkiler: kocaballı
Eğer 2021 düşünürseniz ben satıyorum. Yaklaşık 2-3 hafta önce aldım ve hemen hemen hiç kullanmadım. Tertemiz duruyor.
Hocam size ulaşabileğim bir iletişim bilgisi verebilir misiniz?

Merhaba
Boyum 1.85 bacak boyu 86 cm kilo 110
Yazları hafta 1 2 defa 1 saat binmek için şehir bisikleti bakıyorum.
Bisan trx 8600 max 54 kadro üretilecek görünüyor.
Baktigim tablolarda 56 58 almam lazim gibi !!!
Birde mosso 2027 var 56 kadro
Gönlüm bisandan yana ama deneme sansimda yok bulundugum ilcede veya yakinlarda herhangi bir bayi de yok internetten almam lazim.
Yardimlariniz icin tesekkurler

Geri