Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Scudo
Ben gecen hafta sonu carraro 220 v fren sehir bisikletini 1500tl ye aldim. 1haftadir cam girmesi sonucu lastik patlamasi disinda bir sikinti yasamadim. Hidrolik freni 2200tl idi. Butcemi astigi icin su an v fren tercih ettim. Sonradan hidrolik fren taktirabilirim duruma gore. Carraro modelini dusunuebilirsiniz. Kirmizimsi rengini aldim oldukca hos duruyor

• Beğen
Tepkiler: xoyuncu
@anonymousilverHibrit bisiklet kategorisine yogunlasmanizi tavsiye ediyorum, eğer yollar güzel derseniz düz masalı fitness bisiklet de önerebilirim. Amortisör isteyip istemediginize kendiniz düşünüp taşınıp karar vermek durumundasınız. Özellikle istediğiniz başka özellik yoksa amortisör durumunu da belirttikten sonra öneri sunabilirim. (çamurluk hibrit segmentteki bisikletlerin neredeyse hepsine uyumludur)

XT1650 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam bana şuan 200 liraya amortisör önerirmisiniz kaliteli şuan kron xc 100 var bisikletin anası ağladı amortisör değiştirip 2 tarafında iç dış lastiğini değiştircem öneriniz varmı

merhabalar az önce istanbul da bulunan bi bayiden trx8600 satın aldım bazı bayilere ulaşmış bilginiz olsun.

Selamualeyküm dostlar,

Ben tavsiye isticem ama zor olucak biliyorum bende forumu araştırdım benim ölçüme yakın kimseler yok,

Boy: 1.98cm
İç bacak boyu: 95cm

100kg civarı biri olarak 1500-3000tl arasında bir Tur/Gravel/Şehir bisikleti aramaktayım. İlgisi, bilgisi, tavsiyesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse memnun olurum.

İstanbul Bahçeşehir' de olan varsa bir kahve ismarlar tavsiyelerini alabilirim.

Görüşmek dileğiyle.

@Akbulut Benim boyum 1.82 ve iç bacak boyum 93-94 geliyor sizin iç bacak boyunuz daha uzun olabilirgibi geliyor bana. Bisiklet tavsiyesi olarak da Türkiye'de ne yazık ki seçeneğiniz biraz dar. Boyunuza uygun en kolay ulaşabileceğiniz bisikletler decathlonda. Triban 500 ve üstü serisinin XL modellerine bakmanızı öneririm. Yol bisikleti olarak geçse de nispeten daha kalın tekerler takabildiğiniz için tur/gravel/şehir olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Triban 500'ün üzerinde gelen frenler 700x35 kaldırıyor. Üst model triban kadrolarında frenleri değiştirmeniz gerekir.

Eski klasik yol/yarış kadrolarını da takip edebilirsiniz. 2. el bulunabiliyor. 60cm+ kadro boyu görmek mümkün bu tarz kadrolarda. Bende 63.5cm bi peugeot var mesela. Merakınız var ise restorasyon yaparsınız. Bütçenizi bilmiyorum fakat forumda şu an bir ilan mevcut. 61cm kadrolu columbus borulu bir eski yol bisikleti. Gerçi o kadar verdikten sonra kendi kadronuzu yaptırma yolunu da tercih edebilirsiniz. Bunu Türkiye'de profesyonel anlamda yapan benim bildiğim 3 yer var. Soulrider, Brelis, Marmara titanyum (Bu sonuncunun ne yaptığını tam anlayamadım ama sitelerinde yaptıkları bisiklet kadrolarını gösteriyolardı. Titanyum olduğu için fiyat çelikten daha pahalı olacaktır tabi.)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Akbulut
@denizt ikinci el temiz birtane bakılabilir, 105 ve sora setli olanlar var denk gelirse.. Bizim durum malum dediğiniz gibi fazla seçenek yok böyle birşeyler bakıp upgrade yapılabilir. Teşekkür ederim.

@Akbulut Vites sistemine çok aldırmayın şimdilik. Eğer hayatınızda aktif bir yeri yoksa Aynakol-Ruble oranları aynı olduktan sonra 2-3 vites fazlası size performans anlamında çok katkı sağlamaz. Ağırlığı da çok dert etmeyin. Ben 10 lu ultegra kullanıyorum. Eğer vites sistemini geliştirmeye kalkacak olursam bu claris r2000 olurdu.

Carraro' nun Sportive 237 56 kadrosu var, race olarak 58 kadro modelleri var birde bütçemi aşan Gravel G0 58 kadro var. Bunların arasındayım hangisi tercih edilebilir f/p olarak, kadro boyu olarak..

merhabalar az önce istanbul da bulunan bi bayiden trx8600 satın aldım bazı bayilere ulaşmış bilginiz olsun.

Bisikletiniz hayırlı olsun,

fiyat nedir acaba?

8400 de var mıydı aldığınız yerde ve biliyorsanız 8400de fiyatını yazar mısınz?

son olarak hangi bayiiden aldınız?

teşekkürler... ;)

@coskun12 Merhaba hocam bende İstanbul da oturuyorum 8400 bakıyorum. Hangi bayiden ve kaça aldınız?

Son düzenleme:
hayır sadece 8600 vardı. pendik merkez bisikletten aldım nakitte 3100 e verdi. ama onlara bir adet gelmiş başka yoktu. pedaltürk kadıköyde de vardı onlar nakitte 3275 e veriyordu.

• Beğen
Tepkiler: kocaballı
@Akbulut Sorduklarınız arasında yerinizde olsam Gravel için sabrederdim. Yol bisikleti keyiflidir ama kısıtlar insanı İstediğiniz yerlere giremezsiniz sürekli yola dikkat etme zorunluluğunuz var. Sportive güzel ama kadro boyu size küçük gelebilir. İnternetteki ölçülere göre 58 de size küçük gelir de. Pratikte yine sürersiniz. Triban serisinden vaz mı geçtiniz?

@Akbulut Sorduklarınız arasında yerinizde olsam Gravel için sabrederdim. Yol bisikleti keyiflidir ama kısıtlar insanı İstediğiniz yerlere giremezsiniz sürekli yola dikkat etme zorunluluğunuz var. Sportive güzel ama kadro boyu size küçük gelebilir. İnternetteki ölçülere göre 58 de size küçük gelir de. Pratikte yine sürersiniz. Triban serisinden vaz mı geçtiniz?
Benim gönlümde gravelden yana ama kadro boyu gerçeği var 58 şüpheli, Triban kafama yattı hatta bakıyorum da sadece 2. El olacağı için temiz bulabilirmiyim endişesi var, fazla tecrübem olmadığı içinde bunu anlayabilirmiyim bilemiyorum.

hayır sadece 8600 vardı. pendik merkez bisikletten aldım nakitte 3100 e verdi. ama onlara bir adet gelmiş başka yoktu. pedaltürk kadıköyde de vardı onlar nakitte 3275 e veriyordu.
Bisan'lar giriş fiyatları iyi ancak piyasada pek bulunmadığı için nakitte çok indirim yapmıyorlar, benim anladığım. Diğer markalarda nakitte en az %10 indirim yapıyor, bisikletçiler.

Son düzenleme:
Arkadaşlar; ikinci el düşünenler market bölümüne bakabilirler belki faydası olur.

@bozer market bölümünde pek birşey yok parça satışı var takip ediyorum hocam.
Carraro elit 804 şehir içi ve tur için kullanışlı olurmu?

tavsiye verebilecek seviyede profesyonel bir bisikletçi değilim yeniyim bu işte ( cannondale quick 4 kullanıyorum), şahsi kanaatim eğer çok engebeli arazi sürüşleri planlamıyorsanız o maşaya gerek yok bence gereksiz ağırlık, ben düz maşa kullanan biri olarak şehir içinde herhangi bir sıkıntı yaşamadım.

Geri