Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

V fren yerine disk fren olur dersen deore setli bisan trx 8600 düşünebilirsin.
Hocam disk fren daha mı iyi sence? Ben sadece tavsiyeye göre v fren dedim. V frenin bakımı daha basit dediler yanlış hatırlamıyorsam.

Bir de unutmadan boyum 1.81 kadro boyu ne olmalı? İnternetten tablolara bakıyorum hepsi ayrı sonuç veriyor

Son düzenleme:
Scudo
@asduskun
Evet V frenin bakımı kolaydır. Ama ben disk frenden yanayım. Daha güvenli geliyor bana. Kadro boyu olayı biraz sıkıntılı. Ben 46 kadro mosso legarda kullanıyordum. 50 kadro trx 8600 aldım. Carraro manifestonun 54 kadrosunu denedim cok büyük gelmedi. Kısaca seçtiğin bisiklete göre kadroya karar vermek lazım.

Şehir bisikletleri 126 kilo taşıyabilir mi? Yoksa dağ bisikleti mi almam gerekiyor?

@celal.eksi 126 kilo için rulmanlı arka göbek ve 36 tel çift kat aluminyum jantlardan kullanmanızı tavsiye ederim. Amortisörlü seleler/seleboruları da kadroya ve jantlara binen yükü sönümlemek için kullanılabilir. Bu kriterlere uyulursa dağ bisikleti yada şehir bisikleti olması çok farketmeyecektir. Ama riskli olduğunu söylemem lazım. Çukura girmeye gelmez.

• Beğen
Tepkiler: celal.eksi
Mosso legrda 2021 tavsiye ederim. V fren veya hidrolik senin tercihine kalmış. İkiside bütçen içerisinde.
Hocam tekrardan merhaba :) Lergarda önermiştinizde. Sizde bütçemi 200 lira arttırıp carraro sportive 224 almak mantıklı mı? Birde kilom 108 bu iki bisiklet bana sıkıntı yaşatır mı?

@castelan Amotisör istiyorsan alınabilir bir bisiklet. Ben şehir içinde amortisörün gereksiz ağırlık olduğunu düşünüyorum. Kilo olarak bir sıkıntı yaşamazsın. Ben 100 kilo civarındayken mosso kullanmıştım.

• Beğen
Tepkiler: castelan
Merhabalar. Bu sene maalesef kadro boyu sıkıntısından dolayı arzu ettiğim hiç bir bisikleti alamadım. Yazı da boş boş geçmemek için Kron marka bir şehir bisikleti aldım. Günlük 50-60 kilometrelik turlarla hem kondisyon kazanmaya çalışıyorum, hem de forma girmeye çalışıyorum. Bu yaz böyle geçecek gibi. Önümüzdeki yaz için de antrenman ve turlar dahil 5.000 km yol yapacağımı ön görüyorum. Ayrıca daha uzun turlara da çıkmayı hedefliyorum. 300-500 km arasında kamplı turlar yapmak var fikrimde ve şu an içinde yavaştan bütçeyi ayırmayı düşünüyorum. Maximum 5.000 lira civarı bir bütçem olur diye tahmin ediyorum. Bu aralıkta beni üzmeyecek uzun süre idare edecek hangi modelleri önerirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Yazı 2018 yılında yazılmış. Eğer benden daha önce yazan olmadı ise belirtmek istiyorum.

Eskiden 26" Jantlar popülerdi ama artık popülerliklerini kaybetmeye başladılar. 27.5" ve 29" jantlar düşünülebilir. :)

Merhabalar. Bu sene maalesef kadro boyu sıkıntısından dolayı arzu ettiğim hiç bir bisikleti alamadım. Yazı da boş boş geçmemek için Kron marka bir şehir bisikleti aldım. Günlük 50-60 kilometrelik turlarla hem kondisyon kazanmaya çalışıyorum, hem de forma girmeye çalışıyorum. Bu yaz böyle geçecek gibi. Önümüzdeki yaz için de antrenman ve turlar dahil 5.000 km yol yapacağımı ön görüyorum. Ayrıca daha uzun turlara da çıkmayı hedefliyorum. 300-500 km arasında kamplı turlar yapmak var fikrimde ve şu an içinde yavaştan bütçeyi ayırmayı düşünüyorum. Maximum 5.000 lira civarı bir bütçem olur diye tahmin ediyorum. Bu aralıkta beni üzmeyecek uzun süre idare edecek hangi modelleri önerirsiniz.
Hocam acele etmeden ikinci el piyasasindan güzel bir safkan celik tur kadrosu almakla başlayın ise. Yavas yavas toparlarsiniz seneye kadar

Hocam acele etmeden ikinci el piyasasindan güzel bir safkan celik tur kadrosu almakla başlayın ise. Yavas yavas toparlarsiniz seneye kadar
Benim de aklımdan öyle bir şey geçti de bisiklette parçaları toplayacak tecrübe göremiyorum kendimde ne yalan söyleyeyim :)

Benim de aklımdan öyle bir şey geçti de bisiklette parçaları toplayacak tecrübe göremiyorum kendimde ne yalan söyleyeyim :)
O basit iş. Yeterki sen boyuna uygun kadro bul. Boy kaçti hocam senin ?

Ben de bulamıyorum 8600 u şu anda bayide yok ama almak isteyenler için 300-400 TL farkla n11 de 52 kadro var. Peki bu 8600 un esdegerinde başka bisiklet ne olabilir?

@asduskun
Ben eşdeğirini bulamadığım için siparişi verip 1 ay beklemeyi göze aldım. Hemen hemen aynı donanıma sahip carraro 330 olabilir. 1000 TL daha pahalı. Pejo T11 olabilir . Donanımı daha düşük.

• Beğen
Tepkiler: asduskun
500 lira daha düşük carraro sportive 328 tam olarak hangi noktada size yetmeyecek bir düşünün ondan sonra bekleyin derim.
Giant'ın nispeten uygun modelleri de var escape r3 gibi ama onun da donanımını yetersiz bulabilirsiniz.
Bisan bir çok kişiye es geçirdi sezonu resmen. Nasip sonbahara.

185 hocam. Zaten bisiklet alırken de en büyük problemi bundan dolayı yaşadım...
Bir arkadasimin safkan sifir, çelik tur kadrosu var satilik. Canlin varsa özelden irtibata geç benimle. Kadro tayvan yapimi cromo kadro .

Bir arkadasimin safkan sifir, çelik tur kadrosu var satilik. Canlin varsa özelden irtibata geç benimle. Kadro tayvan yapimi cromo kadro .
Valla hocam şu an alamam maalesef. Çok iyi olurdu ama şartlar uygun değil maalesef.

@mariokaldato Merhaba bende Gravel G2 alicaktim ama 58 bulamadım kadro boyu kaç, belki bende bu yola gidebilirim fikir olsun.

Geri