Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Scudo
Merhaba bisiklet konusunda baya cahilim. Geçen sene 150₺ kaçıncı el olduğunu bilmediğim bi bisikletle 14km/sa gittim geldim ve çok yorucuydu. Yeni bisiklet almak istiyorum ama kafam çok karıştı. Bütçem 1.5-2 bin arası. Balıkesirde askerim, kışladan çarşıya gidecem. Hafta sonları da çevre köylere giderim diye düşünüyorum. Bisikletçi salcano city fun 60v önerdi ama tavrı da bıkkındı. Boy 190 kilo 90. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Merhaba bisiklet konusunda baya cahilim. Geçen sene 150₺ kaçıncı el olduğunu bilmediğim bi bisikletle 14km/sa gittim geldim ve çok yorucuydu. Yeni bisiklet almak istiyorum ama kafam çok karıştı. Bütçem 1.5-2 bin arası. Balıkesirde askerim, kışladan çarşıya gidecem. Hafta sonları da çevre köylere giderim diye düşünüyorum. Bisikletçi salcano city fun 60v önerdi ama tavrı da bıkkındı. Boy 190 kilo 90. Teşekkürler.

İlk kural bisikletçinin tavsiye ettiği bisikleti almamak. Elinde kalan ne varsa anlamadığınız için satmaya çalışacaktır. 2000 tl ye kadar olan bisikletlerin hepsi 3 aşağı 5 yukarı aynıdır . ilk başta kadro boyu ile ilgili araştırma yapıp olaya hakim olduktan sonra belirlediğiniz bisikleti kendi ölçülerinize göre alın.

• Beğen
Ben hafifliği kalitesi ve fiyatıyla Sedona 410 öneririm

@Tolga Özdemir hocam teşekkür ederim cevabınız için. Kadro boyu 21" alacam bacaklarım kollarım uzun. Ama yok internette bulamadım burdaki bi bisikletçiye gidip soracam. Bi de mosso legardayı arayıp soracam. Sitelerinde kadro boyu yazmıyor.

• Beğen
hocam teşekkür ederim cevabınız için. Kadro boyu 21" alacam bacaklarım kollarım uzun. Ama yok internette bulamadım burdaki bi bisikletçiye gidip soracam. Bi de mosso legardayı arayıp soracam. Sitelerinde kadro boyu yazmıyor.

Kadro boyları standart değildir. Kimi markanın size 52 kadrosu olurken kiminin 50 bir diğerinin 54 kadrosu uyabilir. İlk önce alacağınız bisikleti seçin. Dediğim gibi bütçeniz dahilinde hangisini alsanız almadığınız bisikletle arasında çok fark olmaz. Sonra da bir bisikletçide deneyin. Asla ve asla abi seleyi kaldır bu bisiklet sana olur , abi seleyi alçalt kadro sana gelir gibi bisikletçi yalanlarına taviz vermeyin. Kadro boyunuz dışında bir bisiklet size eklem diz bacak bol boyun ağrısı olarak döner.

Dostlar bende bisiklete yeni merak saldım gerçi daha öncesinden vardı ama her neyse. Kendim Kütahyalıyım İzmirde üni kazandım kürahyadan izmire bisikletle gelip gitmeyi düşünüyorum ve arada kampa vesairede gitmeyi düşünüyorum varmı tavsiye bisikletleriniz veya markalarınız önerileriniz benim için değerli cevaplarsanız çok sevirim :)

• Beğen
ben bisiklet almayı düşünüyorum da

mosso legarda 2024 ct msm v (bunun youtube da eski modelleri var yeni modelini kendi sitesinden bulabilirsiniz)

bide

bianchi travel 504

yeni olduğum içinlink koyamadım da sizce hangisini almalıyım ? bir de hangisi daha sağlam ve kaliteli cevaparsanız sevinirim. ya da bu fiyat aralığında daha iyi olduğunu düşündüğünüz bisiklet varsa yazarmısınız

Ben hafifliği kalitesi ve fiyatıyla Sedona 410 öneririm
Hocam sitesine bakıyorum kadro çelik mi alüminyum mu yazmıyor, bayi arıyorsun çıkmıyor, yani özensiz işlere gelemiyorum

Hocam sitesine bakıyorum kadro çelik mi alüminyum mu yazmıyor, bayi arıyorsun çıkmıyor, yani özensiz işlere gelemiyorum
Hocam bende 2019 modeli var. Alüminyum kadro 11.5 kilo civari. Aslında bayileri mevcut her ilde, ben izmirdeyim birkaç tane var bayisi ama neden ulasamadiniz bilmiyorum. Yalnız bu modelin 2020si uretilmemis sanırım yada modelin ismi değişmiş. Bir de pandemiden dolayı sanırım bisiklet satışları patladı her modelle ilgili fazla seçenek bulunmuyor nette. Benim bisikletim ilani var bu sitede bakabilirsiniz.

Selamün aleyküm. Fiyatı maksimum 2.500-2.600₺ olan, kadrosu alüminyum, kadro üçgenine BTWIN 920 kilidi sığacak, selesi rahat, freni fiyatına göre veya daha üst olan, arkada bagajı olan veya bagaj takılabilecek bir şehir/tur bisikleti arıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleme:
Bütün Ankara'daki stokları kontrol ettikten sonra alabileceğim 2 seçenek var: Peugeot T10 ve Bisan TRX 8400. İkisininde uygun kadro boyları mevcut ve ikisi de aynı fiyat.

Peugeot T10
Kadro:Peugeot TA2 Alloy Double Butted Hydroform Kadro
Çatal / Amortisör:Peugeot Rijit Alloy
Arka Aktarıcı:Shimano Deore RD-M310
Ön Aktarıcı:Shimano Altus FD-TY510
Krank Takımı:Shimano FC-TY301 48x38x28
Arka Dişli:Shimano CS-HG200 12-32T 8V
Vites Kolları:Shimano SL-M315 3×8
Fren:Shimano MT-200 Hidrolik Disk
Jant Seti:Aluminyum TEC-D
Lastik:Schwalbe 700×30 Lugano Zırhlı
Sele:Selle Royal

Bisan TRX 8400
KADROAlloy 6061
KADRO ÖLÇÜSÜ50 cm/52 cm/54 cm
MAŞAAlloy
JANTAlloy, Çift Katlı/Double Wall
LASTİKMICHELIN (700x40C)
VİTES KOLUSHIMANO, ALTUS SL-M2010 (3x9)
FREN SİSTEMİSHIMANO, BR-MT200 - Hidrolik Disk/Hydraulic Disc
RUBLESHIMANO, CS-HG201 (9S) (11-34 T)
ZİNCİRKMC
ÖN AKTARICISHIMANO, ALTUS FD-M370
ARKA AKTARICISHIMANO, ALTUS RD-M2000
ÖN JANT GÖBEĞİSHIMANO, HB-TX505
ARKA JANT GÖBEĞİSHIMANO, FH-TX505
AYNAKOLSHIMANO, ALTUS FC-M371 (48-36-26 T)
ORTA GÖBEKSHIMANO, BB-UN26
GİDONENRICO
GİDON BOĞAZIENRICO
FURŞ TAKIMINECO
SELEVADER
SELE BORUSUENRICO
AĞIRLIK (Kg.)12,60

Peugeot T10'un ağırlık bilgisini çok araştırdım ama bulamadım. Arka aktarıcıda T10 daha iyiyken, aynakolda trx 8400 daha iyi sanırım. Bu iki bisikletten hangisi tercih edilmeli sizce? Çok arada kaldım..
Ben de bisan trx 8400 e bakıyorum ama T10 değil T11 ile arasından kararsız kaldım. T11 için 2750 fiyat almıştım. T10 un 2750 olması normal mi ?

@efecyclist sitede yazan rakamlardan bayiler daha ucuz fiyat veriyorlar. Ben bisan rx 9300 yol bisikleti aldım :D Size önerim kadro boyunuzu iyi seçin ve bisikleti almak için çabuk davranın. Yeni gelecek olan bisikletler %25-%35 arasında zamlı gelecekler.

• Beğen
Tepkiler: efecyclist
@efecyclist sitede yazan rakamlardan bayiler daha ucuz fiyat veriyorlar. Ben bisan rx 9300 yol bisikleti aldım :D Size önerim kadro boyunuzu iyi seçin ve bisikleti almak için çabuk davranın. Yeni gelecek olan bisikletler %25-%35 arasında zamlı gelecekler.
Hayırlı olsun güle güle kullanın. Bir an önce almalı katılıyorum

• Beğen
Tepkiler: sieve
Tercihen 3 civarı ya da maks 4k'lık bir bisiklet tavsiyesi olan var mı?
Carraro Sportive 328 ya da 227 arasında gibiyim fakat 328 çok güzel bir kadroya sahip olsa da düz maşa olduğundan dolayı biraz çekiniyorum. Dağ bisikletinde maşa amortisörü kilitliyken kaldırım in çık, parke taşı vs takır tukur bir modda olunuyor asvalt dışı yollarda. Düz maşa olan 328'i alıp ileride değiştirsem kadro geometrisi açısından ne kadar mantıklı bir hareket olur? Tavsiyelere açığım, teşekkürler.

@Yasin Enes Bıyıklı 227 vardı ilk 6 ay... Çok güzel bisiklet, akıcı filan..Ama amortisörlü olması bana başta harikaymış gibi gelsede çabuk bıkmıştım, amortisör çokta işlevsel değil...Sonra 330 a kafayı takmışken bisikleti takasa verip Gianta yöneldik ama hala aklımdadır 330...

Merhaba herkese, uzun zamandır bu da dahil olmak üzere bir çok başlığın neredeyse tamamını okudum. Hangi bisikleti almalıyım gibi herkesin bıktığı bir soru sormayacağım :) Araştırmalarım sonucu ve etrafımdaki mağazalarda bulunabilen seçeneklerden biri olan Carraro Sportive 321'i almak üzereyim. Bilmem gereken, veya tekrar düşünmemi gerektirecek bir nokta var mıdır sizce? Bostancı - Fenerbahçe arası sahil yolunda kullanacağım, en fazla Kadıköy'e kadar uzanırım. Bu yüzden amörtisörlü bir model tercih etmek istemedim.

Etrafımda fazla seçenek maalesef yok, Mosso Legarda 2024 var ancak Carraro 321'den 400 TL daha pahalı. Bir kuruş da indirim yapmıyorlar. Diğer seçenek Corelli Fitbike 1.0, ama pek içime sinmedi, oturuş pozisyonunu rahat bulmadım. Kısacası seçeneklerim çok kısıtlı ve en mantıklı seçenek 321 gibi görünüyor. Siz ne dersiniz?

Son olarak boyum 1.70, iç bacak uzunluğum 75cm. Denediğim ölçü 48 idi, sizce uygun mudur? Bu kadar kısa deneyince insan emin olamıyor.

Dostlar bende bisiklete yeni merak saldım gerçi daha öncesinden vardı ama her neyse. Kendim Kütahyalıyım İzmirde üni kazandım kürahyadan izmire bisikletle gelip gitmeyi düşünüyorum ve arada kampa vesairede gitmeyi düşünüyorum varmı tavsiye bisikletleriniz veya markalarınız önerileriniz benim için değerli cevaplarsanız çok sevirim :)
Hocam 1.5 liraya da var 50 bine de bisiklet var. Butcen nedir?

@citygray alacağın model seni üzmez kaliteli model fakat ona ek bir sürü farklı markalardan farklı modeller bak zaten genelde fiyatı benzer olan bisikletler hemen hemen aynı özelliklere sahip. boy olarak bir şey diyemem fakat düşündüğün ürün gayet güzel ürün seni üzmez hepsini dene ve zevkine uygun olanı al. mosso legarda 2024 daha iyi bir bisiklet kalite olarak ama fiyat farkına değermi bilemem ama unutma bisikletlerde fiyat arttıkça kalite artar.

• Beğen
Tepkiler: citygray
@citygray alacağın model seni üzmez kaliteli model fakat ona ek bir sürü farklı markalardan farklı modeller bak zaten genelde fiyatı benzer olan bisikletler hemen hemen aynı özelliklere sahip. boy olarak bir şey diyemem fakat düşündüğün ürün gayet güzel ürün seni üzmez hepsini dene ve zevkine uygun olanı al. mosso legarda 2024 daha iyi bir bisiklet kalite olarak ama fiyat farkına değermi bilemem ama unutma bisikletlerde fiyat arttıkça kalite artar.

Anlam veremediğim bir şekilde hiçbir bisikletçide hiçbir model bulunmuyor. Nispeten merkezi bir yerde oturuyorum, bugün 3 tanesine bizzat gittim, ikisine de telefon ettim ancak tavsiye edilen modellerin hemen hemen hiçbiri ellerinde bulunmuyor. Çok garibime gitti, konuştuğum tüm bisikletçiler de yakın zamanda stoklara ürün girmesini beklemiyorlar. O yüzden çok az seçenek var elimde.

Mosso Legarda için de 400 tl fazladan verebilir miyim bilemiyorum, kask ve diğer aksesuarlara da malum bütçe gerekecek. Mevcut olan diğer bir model de Bisan TRX 8100 idi ama kadro boyu uymadı gibime geldi, pek rahat edemedim (en küçüğünü denediğim halde).

• Beğen
Geri