Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Merhaba aranıza yeni katıldım. Salcano city wind alfine 11 ile Carraro sportive belt arasında kalıp Salcano’yu tercih umarım yanlış yapmamışımdır hâlâ kararsızım :)
Merhaba aranıza yeni katıldım. Salcano city wind alfine 11 ile Carraro sportive belt arasında kalıp Salcano’yu tercih umarım yanlış yapmamışımdır hâlâ kararsızım :)

Scudo
Herkese selamlar, Riverside 100 almayı düşünüyorum Boy: 1,79 İç bacak: 82 cm bisikelt ölçüleri aşağıdaki gibi M mi yoksa L boyu mu tercih etmeliyim? Teşekkürler.

1599659097373.png

@srdrrr Carraro Sportive 220 modelini almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz ?

@AhmetcanKuzu Merhaba.
Ben çok tecrübeli sayılmam bisiklet konusunda. Ancak kullanımından keyif alıyorum. Genellikle şehir içinde kullanıyorum. Farklı güzergahlara gitmek istiyorum. Fakat üzerindeki lastiklerin taşa, toprağa karşı çok dirençli olacağını düşünmüyorum. Açık konuşmak gerekirse bisikletten bu kadar keyif alacağımı ve seveceğimi bilseydim bütçeme göre daha üst seviye bir modele bakardım. Tourney vites seti ile geliyor.
Tecrübeli kullanıcılar, ilk bisiklet deneyimde değil de sonradan, üst seviye vites seti ile bisiklet kullanıldığında bu farkın anlaşılacağını söylüyor. Acemilik dönemim olsa da katılıyorum. Arkadaşımın La Pierre marka bisikletinde Deore vites seti var. Birkaç km kullandım oldukça keyifliydi ve sorunsuz vites geçişleri oluyordu. Tourney de ( 220 de) ara sıra bu durum (takılma) yaşanıyor.
Sözü uzattım. Kullanım amacına göre bisiklet seçilmeli. Eğer şehir dışı turlara çıkma düşüncem en baştan olsaydı daha iyi donanıma sahip bir bisiklet alırdım.

@AhmetcanKuzu Merhaba.
Ben çok tecrübeli sayılmam bisiklet konusunda. Ancak kullanımından keyif alıyorum. Genellikle şehir içinde kullanıyorum. Farklı güzergahlara gitmek istiyorum. Fakat üzerindeki lastiklerin taşa, toprağa karşı çok dirençli olacağını düşünmüyorum. Açık konuşmak gerekirse bisikletten bu kadar keyif alacağımı ve seveceğimi bilseydim bütçeme göre daha üst seviye bir modele bakardım. Tourney vites seti ile geliyor.
Tecrübeli kullanıcılar, ilk bisiklet deneyimde değil de sonradan, üst seviye vites seti ile bisiklet kullanıldığında bu farkın anlaşılacağını söylüyor. Acemilik dönemim olsa da katılıyorum. Arkadaşımın La Pierre marka bisikletinde Deore vites seti var. Birkaç km kullandım oldukça keyifliydi ve sorunsuz vites geçişleri oluyordu. Tourney de ( 220 de) ara sıra bu durum (takılma) yaşanıyor.
Sözü uzattım. Kullanım amacına göre bisiklet seçilmeli. Eğer şehir dışı turlara çıkma düşüncem en baştan olsaydı daha iyi donanıma sahip bir bisiklet alırdım.
Günde 30-40 km şehir içi ve e5 kenarında sürüyorum ona uyarmı ? Vites takılma olayı nasıl oluyor ? Sıkıntılı bir durum.

@AhmetcanKuzu Dün akşam yaklaşık 200 mt lik tırmanış yaptım. Zorlandım. Bana göre bunun ikisi sebebi olabilir. Belki bisikletle gelen lastiğin olumsuz etkisi. Ama ne kadar etki eder bilemiyorum.
1) Kondisyon eksikliği (yaklaşık 7 haftadır kullanıyorum, ancak bu kadar yüksek eğim çıkmadım).
2) Sportive 220'nin 21 vites olması. Vites sayısının azlığı.

Çoğunlukla düzlükte kullanımda ben çok zorlanacağınızı sanmıyorum.
Vİtes takılma ise, vites değiştirirken hemen geçmeyebiliyor. Bisikletim yeni ve bakımlı olduğu için ben Tourney vites setine bağlıyorum. Çünkü Shimano markasının giriş seviye vites seti diye biliyorum.

Bisan TRX 8100 almayı düşünüyorum sizce nasldır?
boyum: 175 iç bacak boyu: 82 sizce hangi kadroyu seçmeliyim
forumda baktım ama tam anlamadım hangi kadro boyunu seçmeliyim

@EREN55
Merhaba.
Çeşitli markaların kadro ölçü standartları farklı olabiliyor. Carraro ve La Pierre nin 51 kadrolarını denedim. Carraro da pek rahat edemedim. Biraz yüksek geldi. Boyum 180 cm.

@undefined
Teşekkür ederim ilgin için.

@EREN55 Rica ederim. Yeni başlayan biri olarak bildiklerim bu kadardı. :)

Tekrardan selamlar. Whistle 1603 almayı düşünüyorum kullanan veya bilen varsa yorumlayabilirmi ?

Merhaba salcano city fun 60 çamurluklu 1650₺ salcano city wind 30 çamurluksuz 2350₺ bu ikisi arasında kaldım hangisini alıyım teşekkürler

merhaba ben yol bisikleti almayı düşünüyorum bisan rx 9100 le kron rc 1000 arasında kaldım yardım edermisiniz

Selamunaleyküm saygıdeğer büyüklerim ve kardeşlerim
Fazlaca hareketsiz olduğumu düşünerek (masabaşı bir işte çalışıyorum) işe gidiş gelişte bisiklet kullanmayı düşünüyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum.
Evim ile çalıştığım yer arası 7-8 kilometre (zaman zaman yürüdüğüm de (en azından eve) oluyor) bunu bisikletle yapmayı istiyorum ama hangi bisikleti almam gerektiği hususunda en ufak bir bilgim yok.
En son bisiklet kullandığımda 6-7 yaşındaydım diye hatırlıyorum(BMX), şuan 34 yaşındayım.
Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

@GncGLSN 1500-2000 arası bisan, mosso, salcano modelleri işini görecektir. veya dechatlon'da 1050 liraya riverside 100 var

2000TL civarında genel olarak asfaltta süreceğim, ara sıra toprak yola girme ihtimalim bulunduğu bir bisiklet arıyorum. Şu an Mosso Legarda 2021 MSM H var aklımda, buna alternatif önerileriniz var mı?

Arkadaşlar şehir tur bisikleti olarak Peugeot T11 ile aranıza katıldım. Bügün 20km ilk kısa bir tur yaptım. Gerçekten çok beğendim herkese tavsiye ederim.

@quallyst bu sorduklarınıza defalarca cevap verildi. biraz eski sayfaları okursanız tüm sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
2000TL civarında genel olarak asfaltta süreceğim, ara sıra toprak yola girme ihtimalim bulunduğu bir bisiklet arıyorum. Şu an Mosso Legarda 2021 MSM H var aklımda, buna alternatif önerileriniz var mı?

Kendi kullandığım bisikleti önerebilirim: (link) kendisinden ziyadesiyle memnunum.

HERKESE MERHABA!

İlk defa bisiklet kullanacağım, en son 20-25 sene önce Bisan BMX'im vardı. En acilinden almak istiyorum. Biraz baktım dikkat edilmesi gerekenlere vs. Birkaç model belirledim. Tabi bunlar benim tecrübesizliğimle belirlediğim modeller. Hafif olsun, Sağlam olsun, Sorun çıkarıp, başıma iş açmasın istiyorum. %80-85 asfalt vb. yolda kullanacağım, arada kilit taşlı yollar da var. Limitim 1750-2750 TL arasında.

Boyum 168, iç bacak boyum 78 cm.
Hantal değilim, 71 kg ağırlıktayım ve sportif bir yapım var.

1. Carraro Sportive 225
  2. Mosso Legarda 2024 MSM H
  3. Mosso Legarda 2027 MSM H
  4. Kron CX300

Yardımlarınızı Bekliyorum!

Geri